e-book

Szukam dobrych stron z darmowymi e-bookami. Co możecie polecić? (Poza chomikiem 😉 )
Interesują mnie również namiary na książki dot. koni.

Poza tym ma ktoś może "Opowieści z Moulin du Bruit" W. Wharton'a?
trochę ściągałem przez http://torrenty.org/
ja korzystam z www.4shared.com
A można w księgarni zamówić . 🙂
Ja idę i zamawiają przez neta , płacę 3 zł , i dostaję e-maila z plikiem . 🙂
Też dobra opcja. To jakaś konkretna księgarnia?
książnica polska .
Najlepsze jest to , że możesz zamówić e-booka jakiego chcesz . Jaką książkę chcesz , taką dostaniesz . 😉

Polecam . :kwiatek:
Ooo... to o takiej opcji nie wiedziałam, dzięki :kwiatek:
Dworcika , nie ma za co . :kwiatek:
temat ucichł a ja szukam jakiejś ciekawej książki
przeczytaliście ostatnio coś co was ujęło , zaciekawiło , czy wzbogaciło zasób wiedzy ?
nie szukam czegoś konkretnego, po prostu chciała bym się czymś mile zaskoczyć.
Prywatne życie Mony Lizy
polecam 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 lipca 2012 20:02
Czy ktoś z was ma może czytnik e-booków? Chciałabym sobie nabyć takie cudo, ale interesuje mnie czytnik, a nie tablet.
Zainteresował mnie Sony Reader Pocket Edition PRS-350, ale na Allegro są w promocji czytniki Amazona, za całkiem fajną kasę, ale dlatego, że pojawiają się reklamy. Zastanawiam się tylko czy oprócz tych reklam nie ma tam ograniczeń, że ebooki tylko z Amazona?
na Amazonowym czytniku możesz normalnie kupować książki w księgarniach polskich, trzeba tylko szukać formatu mobi🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 lipca 2012 20:45
A jeśli mam swoje ebooki, u siebie na kompie to czy mogę je wgrać poprzez kartę, czy w związku z tym, że taka niska cena samego czytnika to tylko muszę kupować?
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
22 lipca 2012 21:37
Jara, na Kindla wgrywasz albo wysyłając e-booka za pomocą e-maila (twojadres@free-kindle.com) i pobiera go sobie szybko i sprawnie poprzez wi-fi, albo za pomocą kabelka podłączanego do kindla - tam nie ma karty pamięci. Nie musi to być format mobi, bardzo fajnie radzi sobie ze zwykłym txt choćby - pdfy odpadają jedynie. Jest poza tym programik o nazwie calibre, który pozwala dowolnie konwertować pliki między formatami 😉

poczytaj koniecznie przed zakupem www.swiatczytnikow.pl - znacznie pomógł mi w podjęciu decyzji o metodzie zakupu czytnika (zamawiałam z amazon.com bezpośrednio, wyszło taniej, niż ten sam czytnik z allegro), wyborze modelu, itd. itp.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 lipca 2012 21:45
aniapa, starsznie Ci dziękuję, obawiałam się, że ta tania oferta zmusi mnie do kupowania ebooków tylko z Amazona. Mój brat ma mnóstwo e-booków, podobnie jak koleżanka.

Co jeszcze? Hmm, aha! A czy masz tą wersję z wyświetlającymi się reklamami? I czy te czytniki Amazona są w stanie otworzyć przeglądarkę internetową czy tylko książki?
Niby pytania oczywiste, ale ja dopiero dziś dowiedziałam się, że jest coś takiego jak czytnik ebooków! Kolega ma lombard i chciałam kupić sobie tablet, a brat mnie uświadomił, że jest jednak coś o niebo lepszego.


edit:
I czy miałabyś możliwość zrobić swojemy czytnikowi zdjęcie np z paczką papierosów, chciałabym wiedzieć orientacyjnie jakiej jest wielkości. Bo te 6" czy 12" (Sony) ciężko mi sobie wyobrazić. W wolnej chwili wybiorę się do Empiku lub do sklepu.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
22 lipca 2012 21:51
Mam model Kindle Touch - właśnie, ze względu na internet wzięłam wersję dotykową, żeby było łatwo obsługiwać. Działa całkiem sympatycznie, z re-voltą sobie radzi ;D Mam wersję bez reklam. Musisz patrzeć na modele - nie wszystkie mają wi-fi.

EDIT:

Zrobię Ci zdjęcie jutro na zeszycie A5, mam 6", i czyta się dobrze 😉
dla mnie te wszystkie nazwy to trochę czarna magia.  "e-papier, mobi, kindle" patrzę i zastanawiam się, czy tylko ja taka głupkowata.
Może mógłby mi ktoś doradzić (np. Ty aniapa bo chyba tylko Ty masz tu czytnik 😉 ) jaki byłby dobry. Chciałabym w miarę tani, ale właśnie taki z tego e-papieru (bo od tego oczy nie bolą, tak? Tak napisali na tej stronie). No i żeby czytał pdf. A co daje taka wersja dotykowa z wi-fi? To wtedy jak taki uboższy tablet?
JARA, ja mam Amazon Kindle, niedotykowy, jest super 🙂 ma wi-fi, radzi sobie z re-volta i nieskomplikowanymi stronami, np. wersje na telefon. Jeśli mam jakąś książkę w pdf to konwertuję ją online i wszystko śmiga 😉

Btw mamy chyba osobny wątek o czynnikach
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 lipca 2012 22:02
Czytnik nie jest tabletem. Tablety mają kolorowy wyświetlacz jak laptop, a czytnik ma czarno-biały. Czytnik jest zrobiony z takich kuleczek, z jednej strony są białe, a z drugiej czarne i kiedy napłynie do nich prąd to się obracają i tak robi się tekst. W porównaniu do tabletu ekran nie jest lcd, czyli nie jest podświetlany, nie bolą oczy. Tablety nie nadają się do czytania.

Amazon/Kindle to najlepszy czytnik, najbardziej popularny. Co za tym idzie i cenę ma wyższą niż jakieś czytniki firmy Krzak.

edit:
Mamy  😲 i ja o tym nic nie wiem i piszę tu  😁


edit:
W sumie z tym czytników to właśnie najbardziej odpowiadałby mi ten Kindle Touch, taki po środku. Owszem, chcialaby tego DX z 10" wyświetlaczem, ale nie potrzebuję tego gadżetu tak bardzo żeby tyle kasy na niego wydawać. Z drugiej strony nie chce żadnego gówna za 200zł.

Powiedzmy, że kupiłam tego Amazona i chce kupić książkę. Jak się płaci?
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
22 lipca 2012 22:14
Z czytnikami trzeba uważać - bo już np. Kindle Fire nie jest e-papierem, a i w media markecie widziałam czytniki, które nim nie były. Natomiast pierwsze wrażenie z zobaczenia ekranu, który nie świeci - no bezcenne, ciężko człowiekowi to ogarnąć 😉

Kupujesz książkę w księgarni internetowej i płacisz za nią normalnie, przelewem, czy przez płatności, kartą. A potem pobierasz i wrzucasz na czytnik 😉
aniapa a jak to wygląda z książkami ściągniętymi z jakiegoś chomika, czy czegoś? Można to normalnie czytać na Kindle?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 lipca 2012 22:24
Odpisała na to pytanie kilka postów wyżej. Albo kupujesz w księgarni książkę albo wrzucasz na kartę, przez kabel (w zależności od czytnika) albo jak w przypadku Kindle wysyłasz na maila i ściągasz na czytnik.
Odpisała na to pytanie kilka postów wyżej. Albo kupujesz w księgarni książkę albo wrzucasz na kartę, przez kabel (w zależności od czytnika) albo jak w przypadku Kindle wysyłasz na maila i ściągasz na czytnik.


aaa przepraszam ale zagubiłam się  😉
aniapa a jak to wygląda z książkami ściągniętymi z jakiegoś chomika, czy czegoś? Można to normalnie czytać na Kindle?


Są zazwyczaj w pdf więc musisz je przekonwertować i zgrać 😉
[quote author=niemiłek link=topic=45127.msg1468604#msg1468604 date=1342993300]
Są zazwyczaj w pdf więc musisz je przekonwertować i zgrać 😉
[/quote]

:kwiatek:
Jak zamówię to wezmę się za ogarnięcie tego, jak się konwertuje. Choć to, mam nadzieje, nie jest specjalnie trudne raczej  🙂
Heval, można to robić online, nie mam teraz dostępu do kompa, ale wpisz w guglu "convert pdf to mobi" 🙂
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
23 lipca 2012 20:42
Obiecane porównanie - kindle bez okładki leżący na zeszycie A5, oraz specjalnie dla Was - voltopiry na kindlu (przepraszam za lampę błyskową, odbiła się...)



JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lipca 2012 17:08
Dzięki!
I jak się na tym czyta? 6" jest wystarczające?
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
24 lipca 2012 20:33
czyta mi się całkiem wygodnie, myślę, że większy ekran jest zupełnie zbędny 😉 Do tego w plikach mobi możemy zmieniać sobie wielkość czcionki, jak komu pasuje i wygodniej się czyta  😉
Właśnie doszedł do mnie Kindle Classic, czyli nie dotykowy. Zdecydowalam się na taki, bo można posługiwać się jedną ręką. Teraz czekam na okladkę z amazon uk.

Obie rzeczy zamówiłam 19 (w czwartek), obie zostały wysłane 21, przesyłka z USA przyszła wczoraj, ciekawe, kiedy dotrze okładka.

Edit: okladka dotarła dziś.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się