Haflingery

Dziękuje 🙂
Jaki on jest śliczny ;] Zawsze w Haflingerach śmieszyły mnie te malutkie uszka 🙂
Pedro w Eskadron  mint 🙂😉
Ronin.   Każdy orze jak może.
08 czerwca 2012 21:48
Moje cacko  😉



Mała w tym roku jedzie eliminacje do MPMK-A 4 latków.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
08 czerwca 2012 22:39
W skokach?
Ronin.   Każdy orze jak może.
08 czerwca 2012 22:40
w ujeżdżeniu ,od razu mówię zanim się jakaś afera rozpęta ,że jadę treningowo !
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
08 czerwca 2012 22:46
🙂 nie bo ja akurat haflingera 4 latka na skoki bym jeszcze nie dawała 🙂
Ronin - śliczna klaczka. Ile ma wzrostu bo taka malutka się wydaje 🙂 ?
Ronin.   Każdy orze jak może.
09 czerwca 2012 10:31
Nie wiem ,  mierzyłam może dzisiaj zmierzę i powiem   🙂
W skokach poziom trudności dla 4 latków jest wysoki ,parkur ma metr i do tego koń musi być dobrze przygotowany ujeżdżeniowo dlatego ja się za to nie zabieram  😉
Czy ktoś z was jechał hafem tak poważne zawody ?
Z tego co wiem na ujeżdżenie jest program L3 bez zatrzymanie na środku ,więc powinnyśmy dać radę 🙂
Rok czy dwa lata temu MPMK jechał fryz i z tego co pamiętam został oceniony 🙂
A ostatnio śmigałyśmy sobie na haku 🙂 Ahhh... gdyby na wędzidle też tak fajnie chodziła  🙂
Zosia ma 137 cm ,to chyba faktycznie nieduża ?

edytuj posty
Zosia ma 137 cm ,to chyba faktycznie nieduża ?

To ta zosia nie powinna dostać wpisu ,że jest Haflingerem , ponieważ wzorzec rasy określa jasno ,że Haflinger mierzy od 140 cm do  152 cm . Niestety PZHK nie zwraca kompletnie uwagi na to ,że wzorzec jakiś wogóle istnieje  🙄 , no ale cóż.... Dopóki nie powstanie związek hodowców koni rasy Haflinger w Polsce to tak to będzie wyglądać niestety  😕 😕
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
09 czerwca 2012 23:09
Święte słowa.... 🙁  👿 ale kuc śmieszny chociaż mały :P
Święte słowa.... 🙁  👿 ale kuc śmieszny chociaż mały :P

tak kucyk o imieniu Zosia chociaż podobny do Haflingera ,to za granicą takiego ,,haflingera'' wyśmiali by .Szkoda ,że w Polsce tak to wygląda ,że haflinger może mieć  137 cm .Powiem szczerze ,że niestety do polski trafiło wiele odpadów hodowlanych z zagranicy ,które zdecydowanie nie nadawały się do hodowli bo odbiegały od wzorca.Takie niskie ,,haflingery'' są bardzo tanie np. w niemczech , bo powiem szczerze ,że polskie zarobki są takie jakie są i mało kogo stać na haflingera za 3000 euro ( a niestety haflinger który mierzy minimum 150 cm w Niemczech i jest dobrze ujeżdzony oraz zaprzęgany to tyle kosztuje) . Mówię to z pełną odpowiedzialnością bo kupowałam haflingery bezpośrednio zagranicą ( mam haflingery o wzrośccie powyżej 150 cm ,więc musiałam sporo pieniedzy uzbierać ,aby pozwolić sobie na takie konie). Każdy ma to na co go stać i dlatego uważam ,że w Polsce powinien być utworzony taki związek ponieważ polacy mieli by lepszy dostęp do koni ,które są wzorcowe ,dodatkowo kupując w polsce takiego rasowego haflingera z pewnością taki koń wyszedł by poprostu taniej niż jechać za granicę po takiego rasowego haflingera. Mam nadzieje ,powoli w polsce świadomość koniarzy się zmieni i że haflinger nie będzie traktowany jako taki mały kucyk ,a tak będzie dopóki związek nie będzie stosować wzorca , bo widziałam już haflingera z polskim paszportem i pełnym pochodzeniem ,który mierzyl w wieku 6 lat 132 cm ,więc powiem szczerze ,że to mnie przeraziło ,zwłaszcza ,że rodzice tego konia też tyle mierzyli.Mam nadzieje,że haflinger pozostanie haflingerem ,a nie np. kucem walijskim ..... A może w tej kwestii się mylę i nie będe mogła w przyszłości zakupić w polsce wzorcowego haflingera... ? zobaczymy czas pokaże co będzie dalej . Najgorsze jest w tym wszystkim to,że niestety polacy nie są świadomi tego ,że wzrost haflingera zaczyna się od 140 cm
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
10 czerwca 2012 00:27
Ronin., a czemu kobyłka sobie nie zasłużyła na ochraniacze na skoki? 😉
.Mam nadzieje,że haflinger pozostanie haflingerem ,a nie np. kucem walijskim ..... A może w tej kwestii się mylę i nie będe mogła w przyszłości zakupić w polsce wzorcowego haflingera... ? zobaczymy
Rozumując tym tokiem myślenia to mam nadzieję, że folblut zostanie w Polsce folblutem, a nie fryzem 😁. A tak na poważnie - to ja nie wiedziałam, że można sobie nazwać konia haflingerem, bez kontaktu ze związkiem, mi się wydawało, ze trzeba latać z papierami za granicę i jeżeli te "papiery" się zrobi w PL, to będzie kon rasy sp. Dla mnie jednak to jest bardziej bałagan w PZHK, niż brak znajomości rasy.
Ronin.   Każdy orze jak może.
10 czerwca 2012 09:57
Ronin., a czemu kobyłka sobie nie zasłużyła na ochraniacze na skoki? 😉


Skoki były nieplanowane  🙂

Ale wiecie co ,SOFIA  😉 Ma dopiero 4 lata więc trzeba liczyć się z tym ,że może jeszcze urosnąć  😉
Ja tam nie wiem ,kupiłam konia z paszportem ,w którym jest jak byk HAFLINGER. Nie wiem nie będę się w to zgłębiać .
Hehe co wy wiecie o "haflingerach" z za granicy  😵
  Zwykli ludzie dla wnuczka kupili konika, powiedziano im, że to czysty haflinger  😵
W prawdzie pewnie któryś z rodziców mógłbyć haflingerem, ale w paszporcie obustronnie NN  👀
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
10 czerwca 2012 21:41
Bardzo ładny tylko ten dziwny biały płat na zadzie...hmmmm...


A my dziś trochę poskakaliśmy z kłusa 🙂
[quote author=elegance1 link=topic=1432.msg1425383#msg1425383 date=1339282656]
A tak na poważnie - to ja nie wiedziałam, że można sobie nazwać konia haflingerem, bez kontaktu ze związkiem, mi się wydawało, ze trzeba latać z papierami za granicę i jeżeli te "papiery" się zrobi w PL, to będzie kon rasy sp. Dla mnie jednak to jest bardziej bałagan w PZHK, niż brak znajomości rasy.


Rasę mogę wpisać haflinger chyba, ale nie ma księgi stadnej, więc bez wyjazdu za granicę nie można sobie wyhodować haflingera hodowlanego. U nas można je wpisać tylko w księgę małych koni
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
17 lipca 2012 18:23
To może ja w końcu przedstawię nasze 2 Hafly
Avide De Gloire- Holender


i Polka- Morelka 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 lipca 2012 22:43
[quote author=Ronin. link=topic=1432.msg1424857#msg1424857 date=1339252111]
Zosia ma 137 cm ,to chyba faktycznie nieduża ?

To ta zosia nie powinna dostać wpisu ,że jest Haflingerem , ponieważ wzorzec rasy określa jasno ,że Haflinger mierzy od 140 cm do  152 cm . Niestety PZHK nie zwraca kompletnie uwagi na to ,że wzorzec jakiś wogóle istnieje  🙄 , no ale cóż.... Dopóki nie powstanie związek hodowców koni rasy Haflinger w Polsce to tak to będzie wyglądać niestety  😕 😕
[/quote]


zaszokuje Cię, mimo małego wzrostu powinna mieć wpis haflinger. Wzorzec to tylko wygląd zalecany. Co w takim razie ma mieć wpisany kf jeśli ma 1,20? Bo wg wzorca musiałby mieć minimim 1,25, nn?
derby, to jest oczywista oczywistosc, po prostu wydaje mi sie, ze jezeli hodowca chce byc uczciwy i widzi, ze kon nie wpisuje sie w ramy idealu rasy, moze po prostu nie wlaczac go do hodowli. Wypadki sie zdarzaja przeciez - ktos ma klacz i ogiera 160 cm, a zrebol jakims cudem wyrosl na 175, to nie jest bajka, widzialam takie sytuacje. No i co z tym fantem zrobic - rodzice maja dobre rodowody, dobrze sie sprawdzaja w sporcie, to dlaczego zrebak nie moze byc nazwany rasowym?

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 lipca 2012 09:43
No oczywiście, że może nie włączać do hodowli. Przecież nie wszystko co się rodzi jest odpowiednie, niemniej jednak skoro rodzice są znani- rasa wpisywana jest wg rasy. Nie wg wzrostu jak to elegance1 twierdzi.
a koń opisywany jest jako źrebak (poza wypadkami 😉 ) wiec tak naprawde nie wiadomo jaki urośnie - bo rożnie nie do kilku mieś ale kilku lat. ma być czekanei na zrobienie paszportu do 6 rż żeby móc z wzorcem rasy porównać? no i własnie...rasa jest przez rodziców, a nie przez wygląd ;]

a w niemczech to dość popularna rasa. rzeźna.
oczywiście są takie z rodowodami do sportu. ale przez to że "są niewymagające i szybko rosną i tyją" można ich sobie na pęczki po kilkaset euro nakupować (tyle ważą). widzialam i male i gigantyczne hodowle. i tylko na mieso i pod siodlo -tam najlepsze mlodziaki sa co roku sprzedawane za duze pieniądze, a te nei sprzedane - po nie przyjezdza tir
szkoda...takie fajne koniki....
chcieliśmy też kupić haf., trafiliśmy do malej hodowli - niestety jak 2 raz przyjechaliśmy już z kasą, ale i kowalem (bylo podejrzenie ze moga być ochwacone) to nas właścicel nie wpuścił.
horse_art, dzieki za nakreslenie prawdziwej rzeczywistosci 😉 Juz meczace bylo czytanie, jak w Austrii i Niemczech wszystko lepiej wiedza, wszystko jest lepsze i lepiej w ogole sie konie traktuje. Mieszkajac na zachodzie i widzac, jak niektorzy lokalni traktuja konie rekreacyjne, nie-sportowe, czesto mi sie teskni za Polska 😉
Szkoda jednak tych hafow, mogliby do szkolek sprzedawac, czy cos. Zreszta w Anglii tez mocno walcza z lokalnymi rasami kucykow - zeby po cenie rzeznej nie sprzedawac, zeby bardziej sie to oplacalo itd.
gdzieś w jakims wątku już poopisywałam troche przeżyć  jak wygladaja te wspaniałe warunki niemieckie - i w hotelach, klubach jak i w hodowlach. wlos sie jeży , w pl takich rzeczy nei widzialam nawet w "uwaga!".
ale jak ktoś chce wierzyć że na zachodzi to jest zawsze lepiej, mądrzej i szczęśliwiej - niech sobie wierzy.
warunki uzytkowanie...no i o dziwo w kraju czystości rasowej co krok to jakiś miks i to bardoz dziwny, większość papierów nei ma "bo po co" itd. handlarze kupują i sprzedają na lewo i prawo i nikt o papier ani o badania nei pyta. bo to nikomu nie potrzebne (chodzi oczywiscie o uzytkowników a nei mega elitarnych hodowców). zresztą papier mozna "dobrać albo dorobić jak chcesz". sprzedawanie do nas odpadów gdzie my się zachwycamy i dajemy krocie, a dla nich to warte tyle co miks kucyka bez papierów...
nei zawsze jest to złe oczywiście...ale bardzo mnie w tym kontekście ich "koń ma być fajny i uzyteczny a nie wygladać i mieć papier bo na papierze się nei jezdzi" to jak w pl jest teraz moda na cyzste rasy i wielkie oburzenie że ktoś sobie kn z sp (czyli tez kundlem) czy czymś tam skrzyżował. i jeszcze do tego użytkowo świetny - ale nei czysty- wiec piętnować należy.
oczywiście sa i profesjonalne stajnie...ale to inny level. i to, że takie sa nie oznacza że większość jest zupełnie inna niż w programach na eurosporcie.

jakby ktoś chciał się podłączyć - na jesień jedziemy kupować hafy własnie po aukcji. dobre, elitarne nawet linie. ale ze si enei sprzedały za krocie - ida na mięso bo nikt nie bedzie czekał "a nóż za rok się sprzeda" jak na za rok bedzie kolejnych dziesiąt czy set.
Już niebawem odbędzie się Europejski Championat Haflingerów ,szkoda tylko,że w Polsce nie mamy związku hodowców haflingerów ,bo wówczas mielibyśmy kadrę narodową na Europejskim Championacie. Na tegorocznym europejskim championacie przyjadą ekipy z krajów🙁Czechy,Włochy,Niemcy,Austria,Luxemburg,Szwajcaria,Francja,Belgia,Holandia ,Dania). Międzynarodowe zawody będą odbywać się w takich dyscyplinach jak🤔koki przez przeszkody,Ujeżdżenie,Western,Powożenie(podzielone na zawody w singlach oraz w parach), WKKW,wyścigi,woltyżerka.
Championat odbędzie się w Austrii  w przepięknej miejscowości Stadl Paura.Podam wam adresy gdzie można się zakwaterować na nocleg:
Gasthaus Zum Grünen Baum
Familie Eitzinger
Marktplatz 13
4650 Lambach
Tel: 07245/289 63
Entfernung: 1,2 km



Gasthaus Wolf
Familie Greiml
Harter Straße 12
4651 Stadl-Paura
Tel: 07245/282 24
Fax: 07245/282 24-13
Email: gasthaus-wolf@nextra.at
Entfernung: 1,3 km



Gasthaus Obermaier
Marktplatz
4650 Lambach
Tel: 07245/288 67
Fax: 07245/285 65
Entfernung: 1,2 km
Gasthof “Zur Post” Staudinger
Markt 2
4654 Bad Wimsbach-Neydharting
Tel: 07245/254 66
Entfernung: 4 km



Gasthaus Kloibhofer
Oberschwaig 3
4671 Neukirchen bei Lambach
Tel.: 07245/272 72
Email: office@gh-kloibhofer.at
www.gh-kloibhofer.at
Entfernung: 4,5 km
Gasthof Dickinger
Neydharting 15
4654 Bad Wimsbach
Tel: 07245/254 75
Fax: 07245/254 75-6
Email: office@gasthof-dickinger.at
Entfernung: 5 km



Gasthaus Watschinger
Au 22
4654 Bad Wimsbach
Tel: 07245/251 70
Entfernung: 6 km
Gasthof Schwarzlmüller
Willing 9
4671 Neukirchen bei Lambach
Tel: 07245/271 31
Fax: 07245/270 26
Entfernung: 8 km



Gasthof Pension Rensch
Kaufing 13
4690 Schwanenstadt
Tel: 07673/27 60
Fax: 07673/27 60-5
www.gasthof-rensch.at
Entfernung: 8 km

Gasthof Martschin
Schulstraße 3
4623 Gunskirchen
Tel: 07246/624 20
Entfernung: 9 km



Gasthof Gruber
Stadtplatz 14
4690 Schwanenstadt
Tel: 07673/22 54
Entfernung: 10 km
Hotel Garni
Stadtplatz 36
4690 Schwanenstadt
Tel: 07673/22 04
Fax: 07673/22 04-20
www.daniela.at/garni/index.htm
Entfernung: 10 km



Gasthaus Hoftaverne
Familie Ziegelböck
Lambacher Straße 8
4655 Vorchdorf
Tel: 07614/63 35
Tel: 07614/63 35-8
Entfernung: 11 km
info@hoftaverne.at
www.hoftaverne.at

Gasthof Denk
Cafe-Restaurant-Pension
Bahnhofstraße 3
4655 Vorchdorf
Tel.: 07614/51 03
Fax: 07614/51 03-13
Email: office@gasthausdenk.com
www.gasthausdenk.com



Landgasthof Kastenhuber
Viecht 8
4693 Desselbrunn
Tel: 07673/60 36
www.kastenhuber.at
Entfernung: 12 km

Eurohotel Sattledt
Hauptstraße 1
4645 Sattledt
Tel: 07244/202 06
info.sattledt@azimuthotels.en
www.azimuthotels.de
Hotel Wirtshaus Caféhaus Kremsmünstererhof
Stadtplatz 62-63
4600 Wels
Tel: 07242/466 23
Fax: 07242/466 23-44

Austria Traveller Hotel – Check In 24 h
Hauptstraße 25
4642 Sattledt
Tel: 07244/88 51
Fax: 07244/82 37
Email: info@austria-traveller-hotel.at
www.austria-traveller-hotel.at
Pension Viereckl
Traunleiten 42
4600 Wels/Steinhaus
Tel./FAX: 07242/270 66
c.viereckl@gmx.at
www.viereckl.com

Hotel Greif ****
Familie Pineker
Kaiser-Josef-Platz 50-51
4600 Wels
Tel.: 0043/7242/453 61
Fax: 0043/7242/446 29
office@greif-hotel.at
www.greif-hotel.at
****Hotel & ***Gasthof Maxlhaid
Maxlheid 9
4600 Wels
Tel.: 07242/467 16
Fax: 07242/616 32
www.maxlhaid.at
hotel@maxlhaid.at
gasthof@maxlhaid.at

Hotel Schlair ***
Franz-Hönig-Straße 16
4550 Kremsmünster
Tel: 07583/52 58
Fax: 07583/52 58-52
Email: schlair@hotelschlair.at
www.hotelschlair.at
Entfernung: 29 km



Marktgemeindeamt Stadl-Paura
Marktplatz 1
4651 Stadl-Paura
Tel.: 07245/280 11 – 07245/280 12
Fax: 07245/280 11-15
Email: gemeinde@stadl-paura.ooe.gv.at
www.stadl-paura.at
Tourismusverband Bad Wimsbach
Markt 1
4654 Bad Wimsbach
Tel.: 07245/250 55
Fax: 07245/250 55-10
www.tiscover.com/wimsbach.neydharting

.
Championat odbędzie się na terenie Pferdezentrum Stadl-Paura GesmbH
Stallamtsweg 1
A-4651 Stadl-Paura

http://www.haflinger-ec.com/
Championat 3-5 sierpień 2012
elegance1, skoro tak ubolewasz nad brakiem związku hodowców hafów, to dlaczego nie postarasz się wziąć udziału w jego zorganizowaniu?  Zebralabys kilka osób - pasjonatów haflingerow, napisalabys kilka listów do PZHK, kilka maili do Niemiec, czy Austrii i zaczelabys działać. Skoro mówisz, ze naszym tak dobrze idzie, to dlaczego nie mielibyśmy im dać szansy się pokazać?
elegance1, skoro tak ubolewasz nad brakiem związku hodowców hafów, to dlaczego nie postarasz się wziąć udziału w jego zorganizowaniu?  Zebralabys kilka osób - pasjonatów haflingerow, napisalabys kilka listów do PZHK, kilka maili do Niemiec, czy Austrii i zaczelabys działać. Skoro mówisz, ze naszym tak dobrze idzie, to dlaczego nie mielibyśmy im dać szansy się pokazać?

Być może taki związek powstanie ,ale będzie to odrębny związek należący do Światowej Federacji Haflingerów tak jak jest to w np.Niemczech czy Czechach. Nie będzie on związany z PZHK
Czyli jeszcze lepiej. W takim razie co stoi na przeszkodzie?
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
14 sierpnia 2012 11:55
Był ktoś na Championacie ?🙂
Filmik z finałowej dekoracji na europejskim championacie

Polecam te filmy przepięknie wyszkolone Haflingery  😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜





Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się