Stajnie na Śląsku

o kurde, genialny pomysł! 😀 jakieś polówki, bryczesy i koński sprzęt aaa otwierajcie!  🏇
Damy znać jak otworzymy 😉 🙂
Ale czy wtedy lokalizacja ma znaczenie? ( jesli tak to czy Tychy są atrakcyjnym rejonem dla Was?);czy tez tylko sprzedaz internetowa?
http://www.jockeys.pl/
jest coś takiego, komis wysyłkowy.

Hmm...stacjonarny komis to w sumie byłby jakiś plan.... ale chyba tylko z ciuchami...?

A odnośnie lokalizacji... Katowice! :P
Troszkę w innym stylu  chodzi mi po głowie. Kierunek głównie na firmy : eurostar, pikeur( ale wszystkie stare kolekcje- dlatego ceny także niższe), czy też ewentualnie inne firmy jak Horze, Cavallo itp
Wydaje mi się że sprzęt także byłby możliwy, ale nie zagłebiałam się w temat na tyle. Na razie tylko zastanawiam się nad taką możliwością 😉
Myślałam także o sprzęcie "re voltowym" o czywiście gdyby osoby zaintersowane się zgodziły ( np derki od Ivett).
Donia: ale myślisz tak, żeby to były nowe rzeczy, ale ze starych kolekcji? w sumie pomysł spoko, ale myślę ze byłoby zapotrzebowanie też na taki sklepik ze wszystkim, gdzie ktoś mógłby przynieść stare niepotrzebne rzeczy, ja bym się noie ograniczała do jakiś konkretnych firm 😉
JSBachRaczej myślałam o starych kolekcjach.Nie wiem czy taki koński lumpeks sprawdziłby się. Chciałam na razie się wywiedzieć czy w ogóle jest zapotrzebowanie na taką działalność 🙂
Ooboscie taki lumpeks bym odzwiedzala regularnie o ile bylby w jakiejs odleglosci ktora moglabym przetrwac😉
Też chętnie bym odwiedzała regularnie taki lumpeks 😀
No na śląsku (i nie tylko) działa jeszcze sklep Horseland: http://zogala.com/sklep/
Zresztą pewnie wiele osób na forum Kasię zna lub przynajmniej kojarzy, więc polecać jej sklepu już chyba nie muszę 😉
Oja! Nie wiedziałam, że mamy na Śląsku rymarza z daw-magiem. Ktoś korzystał z oferty?  👀


Kupowałam u niego siodło i jak na razie jestem bardzo zadowolona. Jesteśmy w stałym kontakcie a propos dopasowania siodła, w razie problemów przyjeżdża i ogląda siodło i konia na miejscu, a to wszystko na gwarancji daw-maga  🤣
A tak jak już o rymarzach mowa. Zna ktoś fachowca w okolicach Mikołowa, Katowic, Tychów, który umiałby wymienić przystuły w skokówce Pessoa? 🙂
No i uszyć wg mojego szkicu coś do McCellan'a, żeby móc używać normalnego sznurkowego popręgu?
W zasadzie, jak by umiał też uszyć sakwy, to też by było dobrze 😉

Ale narazie najpilniejszy ten Pessoa 😉
A na początku sklep internetowy by Was zadowalał?
Donia Aleksandra - jak najbardziej 😁
no i dla Ciebie na początek to też chyba bezpieczniejsze rozwiązanie 😉
Mam pytanie do mieszkańców Śląska a konkretnie jury. Szukam jakiejś stajni w promieniu około 30 km od Pilicy (pow. zawierciański), w której można by potrenować ujeżdżeniowo (nie interesuje mnie rekreacja). W najbliższym czasie będę w tamtej okolicy na praktykach, miesiąc przerwy w jazdach byłby dla mnie nie do zniesienia  😕, a w ogóle nie orientuję się w ośrodkach w tej okolicy.
Odyssey - z tego co wiem to konkretnie w Pilicy masz stajnie " Trakeńską " u państwa Siedlanowskich, ale nie wiem czy tam potrenujesz ujeżdżenie 😉
Apropo sklepów na śląsku to działa jeszcze taki http://sklep.zogala.com/
Tylko internetowy, jak na razie.
jak to nie ma pensjonatów i przydomowych stajni w okolicach dąbrowy, Bedzina, Sosnowca, Siewierza itd???? A MOJA?????
fryga - napisz coś więcej na pw 😉
a kto napisał, że nie ma? to, że są, jeszcze nie znaczy, że każdy wstawi tam konia.
Livia   ...z innego świata
26 lipca 2012 20:01
fryga, nie ma co się oburzać - stajnie przydomowe mają to do siebie, że póki właściciel o nich nie powie, to właściwie nie wiadomo, że istnieją.
nie no spoko ja sie nie oburzam, poprostu nie zauwazyłam że pisze z capsem, ale ktoś wcześniej napisał że jeśli chodzi o pensjonaty i przydomowe stajnie to jest kompletna pustka w tych okolicach, więc napisałam że jesli chodzi o dabrowę górnicza, bedzin, Siewierz, sosnowiec i okolice to służę swoimi boksami🙂
myślę, że wendecie chodziło o to, że nie ma takich pensjonatów, jakich ona szuka. bo przydomowa stajnia raczej nie oferuje hali, trenera, kompletu przeszkód, karuzeli, czy co by tam ona chciała mieć.
a możesz napisać, jakie to dokładniej okolice? przynajmniej nazwę miejscowości, może być na pw 🙂
gwoli ścisłości, nigdzie nie napisałam, że szukam hali, kompletu przeszkód, trenera itd (chociaż rzeczy te z pewnością ułatwiają życie). Tym bardziej, że przez najbliższe pół roku/ rok na guzik mi te wszystkie udogodnienia stricte jeździeckie (kontuzjowany koń). Szukam przede wszystkim dobrej, odpowiedzialnej opieki nad swoim koniem za akceptowalną cenę. I dlatego jestem w tej chwili tu gdzie jestem 😉
napisałam bardziej ogólnie, ale odniosłam się do ciebie, bo akurat a twój post się rozchodziło 😉
mam przydomową stajenkę w Siewierzu, fakt nie mam hali, myjki wewętrznej i wielu udogodnień, mam natomiast TRAWIASTE pastwiska i konie wypuszczam na całe dni, fakt nie każdy tego szuka natomiast wiem że duzo osób narzeka na braki w pastwiskach lub na krótki okres wypasów no ale co przydomowa stajenka mogła by sie równac do duzych stadnin, choc tak jak mówie różni ludzie, różne potrzeby
Siewierz ma jednak kiepski dojazd, nie wiem, czy 30km od DG to jest okolica 😉
i tu sie mylisz z dąbrowy górniczej jest 22 km wsiadasz koło urzędu pracy i jedziesz autobusem 50 minut. Z przystanku na którym wysiadasz masz do mnie 150 metrów
no dobra, machnęłam się o 8km 🙄
Wiecie może co to za stadnina się otwarła w Tychach przy ulicy Mikołowskiej niedaleko Krajki? Macie jakieś informacje, jak tam jest? Jakie ceny? Jak zdarza mi się tamtędy przejeżdżać zawsze sporo samochodów stoi przy obiekcie - wnioskuję że ruch mają tam niezły.... Proszę o jakieś info 🙂
Donia Aleksandra - dla mnie pomysł jest super. Jak otworzysz to daj znać  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się