paznokcie, żele, tipsy

Moje 2tyg zele,  czas juz isc zmienic,
cieciorka   kocioł bałkański
24 lipca 2012 22:05
In., a jak glucieje?
In.   tęczowy kucyk <3
24 lipca 2012 22:32
To się właśnie wkrapla jedną/dwie krople "rozcieńczacza" czy jakkolwiek to się nazywa. A rozcieńczacz się nie psuje nigdy :P Jestem pewna, że są jakieś tańsze i mniejsze odpowiedniki niż OPI (ja swój OPI kupowałam za jakieś 35zł, nie pamiętam dokładnie - ponad 30, mniej niż 40 😉 )
Są tańsze wersje rozcieńczalników😉 Superpharm, dosyć spora buteleczka za jakieś 15 zł🙂 baaardzo wydajny, chyba nie sposób go zużyć🙂
cieciorka   kocioł bałkański
25 lipca 2012 12:32
I ile się tego wlewa?
W zależności jak bardzo zgęstniały/przyschnięty jest lakier, ale mi wystarczało po pare kropli 🙂
cieciorka, może jakiś gorszy egzemplarz trafiłaś. mam 13 lakierów z wibo express growth i z każdego jestem mega zadowolona, super się trzymają i mają świetne kolory. tylko ja zawsze maluje na odżywkę 😉
a adosy to faktycznie masakra. jedyne co adosa lubię to mają super odżywkę do paznokci z akrylem

Sigma, hihi mam tak samo 😀 'mam już lakier w podobnym kolorze, no.. ale nie taki sam' 😂
Zakończyłam właśnie swoją dwu tygodniową kurację odżywką Herome- jestem zachwycona! Jest godna polecenia, skuteczna, naprawdę warto ją kupić (ok.40zł), rewelacja- wszystko to co obiecuje producent spełnia. Jedyny minus to zapach mi przeszkadzał jak ją wąchałam to aż mi oczy łzawiły, no i mocno przesuszone skórki-ale ja na noc nakładałam oliwkę i wszystko wracało do normy.
In.   tęczowy kucyk <3
26 lipca 2012 09:13
cieciorka, tego, co ja mam, z OPI 1-2 krople.
Scottie   Cicha obserwatorka
27 lipca 2012 13:26
Złamał mi się paznokieć w miejscu, w którym jeszcze nie odstaje od skóry. Póki co skleiłam go kropelką, ale może macie jakieś bardziej skuteczne, długotrwałe metody?
ash   Sukces jest koloru blond....
27 lipca 2012 14:00
ja zaklejałam plasterkiem i czekalam aż zrośnie 😡
Scottie   Cicha obserwatorka
27 lipca 2012 14:52
ash, też tak robię, tylko podczas mycia włosów plasterek się rozkleja i w pęknięcie w paznokciu wchodzą mi włosy- ciągnąc się jeszcze bardziej powiększają te pęknięcie. Póki nie odrośnie kropelka musi dać sobie radę 😀
Scottie, kropelką, zeszlifować bloczkiem płytkę do wyrównania i machnąć dwiema warstwami lakieru. daje radę 😀
Można też przykleić klejem maleńki fragment plasterka bezpośrednio do paznokcia 😉 trzyma się bdb a mi sama warstwa kleju potrafiła pęc nad właściwym pęknięciem🙁
Myślałam, że tylko ja kleję na kropelkę i inne supergluty!
Kiedyś w stajni złamałam przed zakończeniem roku i przyłażę do siostry " DAWAJ SUPER- GLUTA!"  ta do mnie, że chyba "ocipiałam"  🤣
A jak  tam widać po wcześniej wklejanym zdjęciu- paznokcie to ja mam długie.

I jestem zachwycona moim czarnym Maybelline MNY!  😍
jakby któraś była zainteresowana to do 31 lipca w rossmanie odżywki eveline są w promocji za 8,89 🙂
I te odżywki są jakieś super dobre? chyba wszyscy je chwalą a ja nie wiem o co chodzi  😡
ja właśnie kupiłam na próbę, na wizażu mają bardzo dobre opinie 🙂
ja ze swojej strony mogę polecić odżywkę karatynową z gala taką w rybkach 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
28 lipca 2012 20:53
Są dobre, ale nie jakieś niesamowite. Ja miałam SOS, teraz mam 8 w 1 i ta druga chyba lepsza.
cieciorka   kocioł bałkański
28 lipca 2012 21:30
Też bym je tak określiła. Są w ogóle jakieś niesamowite?
Też bym je tak określiła. Są w ogóle jakieś niesamowite?


Tak, ja takim mianem określiłabym Herome Extra Strong.
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
29 lipca 2012 11:41
A ja Eveline ale tą diamentową.
dla mnie do tej pory hitem była kuracja nail tek, ale szukam jakiegoś tańszego i łatwiej dostępnego zamiennika 😉
W jaki sposób pozbywacie się skórek wokół paznokci? Tylko odsuwacie? Wycinacie radełkiem lub cążkami?
Jak ogólnie wygląda wasza pielęgnacja skórek? 🙂
Ja raz na kilka dni moczę w oliwie z cytryną, potem zmywam to detergentem (mydło), wycinam cążkami i wcieram krem do pielęgnacji skórek z avonu. W ciągu dnia wsmarowuję dokładnie krem do rąk i odsuwam skórki paznokciem/końcówką ręcznika
ja mam żel do usuwania skórek z oriflame, który się nakłada, a później odsuwa skórki, ale takie średnie szczerze mówiąc
In.   tęczowy kucyk <3
29 lipca 2012 18:33
Skórek się nie wycina  🙄

Ze specyfików ja używam zielonego żelu Sally Hansen.
In., niby się nie wycina, ale opinie co do tego są sprzeczne. Moje skórki od zawsze były przerośnięte. Kiedyś właśnie smarowałam skórki żelem zmiękczającym (kilka przetestowałam), a potem odsuwałam patyczkiem. Efekt był zawsze taki, że miałam ogromne odstające, sztywne pasmo górskie (skórkowe) przy paznokciu i jakieś wieczne zapalenie wału paznokciowego (był czerwony i lekko opuchnięty).
Poszłam do manicurzystki, która wycięła skórki i od tamtej pory robię to sama. Płytka wydłużyła się o jakieś 30-40% i w końcu moje paznokcie nadają się do publicznego pokazywania. A skórki nawet, kiedy urosną są znacznie mniejsze niż kiedyś.
W moim przypadku nie widzę innej alternatywy niż obcinanie.
cieciorka   kocioł bałkański
29 lipca 2012 23:38
fruity_jelly, mnie nail tek nie pomógł 😉
może dlatego że ja nie mam paznokci w jakimś tragicznym stanie, nie są miękkie ale skłonne do rozdwajania a ja jak widzę rozdwajające się końcówki to nie umiem się powstrzymać żeby ich samodzielnie nie rozparcelować no i wtedy już jest gorzej 🙄 i na to mi akurat nail tek pomógł, dodatkowo uwielbiam tę mleczną bazę jako lakier podkładowy, bo paznokcie się robią takie matowe i lakier świetnie się trzyma. ale wiadomo, że nie ma takiego kosmetyku który by był 'wow' dla wszystkich 🙂

btw, mam 23 lakiery i wciąż dochodzą jakieś nowe. to jeszcze nie jest choroba, prawda? 👀
tą odżywke do paznokci z Eveline 8w1 to powinno się przez 4 dni na nowo malowac kazdego dnia czy domalowywac i 4 dnia zmyc wszystkie warstwy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się