własna przydomowa stajnia

Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
28 lipca 2012 18:00
stillgrey, w najniższym punkcie jest 2,95 albo coś koło tego... (od podłogi do dachu, nie licząc podmurówki i belek dachowych)
boksy maja całe 3x4m
szerokość drzwi coś koło 110 - 120 cm, wysokość nie pamiętam
Ircia   Olsztyn Różnowo
28 lipca 2012 20:32
Być po prostu  :jogin:
Czekamy na zdjęcia  😀
Do mnie przyjeżdża klaczka w poniedziałek wieczorem i już się stresuję, czy źrebaki jej nie zjedzą na powitanie, bo jest innej maści i boję się czy jej krzywdy nie zrobią?
Za to wczoraj popełniłam morderstwo na roju szerszeni, które sie zagnieździły w pniu brzozy pod korą. Musiałam coś z nimi zrobic bo bałam się o dziecko i o konie, skubańce zrobiły sobie gniazdo około 20 metrów od domu i przy wyjściu koni na pastwisko, no to je załatwiłam środkiem Karate  :nunchaku: , dziś tylko okorowałam brzozę i podobijałam larwy ogromne jak paluszki rybne i jest mi lżej że ich nie ma.
Dziewczyny mam pytanie? Co zrobić jak szef stadka za bardzo gryzie i kaleczy innego konia, dużej krzywdy jej nie robi, ale prawie codziennie sa jakieś nowe ugryzienia czy kopniaki  😵 szkoda mi Siwej, bo ma mnie dość jak latam i jej  smaruję rany.
Zacznę medytować, obiecuję.  😀
Ircia, jeżeli ul jest zagrożeniem dla dzieci to śmiało mogłaś wzywać straż pożarną, ona musi ul wraz z rojem usunąć i to za darmo. Niepotrzebnie się narażać. Nie ważne, że to np. jest na twojej działce. Jest zagrożenie życia, straż przyjechać musi.

Zdjęcia jutro i to już na pewno.

Okazuje się, że kuc nie był uczony jedzenia jabłek i dlatego wygląda to tak komicznie, bo pewnie nie wiedział, co to jabłko i jak smakuje.
ansc - nie wiem ile on waży dokładnie. chodzi mi o takie białe duże worki.
u was jest po 35 zł? żartujecie prawda? u nas takie ceny były kilka lat temu!
tacie się pochwaliłam to uwierzyć nie może.


szkoda że daleko mieszkacie to bym zamawiała od was worki owsa 🙂
unicorna, a skad jestes? moj maz jezdzi po polsce moze moglby Ci od czasu do czasu zawiezc pare workow🙂 60-120zl za worek to jakis kosmos. wolalabym kupowac dobre muesli.
Worek owsa w tamtym roku (nie od rolnika) to kosztował 23 zł.
unicorna, a moze Ty kupujesz w big bagach?
http://www.best-pack.pl/worki-big-bag.html

jakby co to tu masz oferte za 700zl/t, nawet z transportem wyjdzie taniej, bo okolo 50zl za worek
http://allegro.pl/owies-sprzedam-pilnie-i2494013921.html
Był u mnie mój znajomy, jest zdecydowany. Dzielimy się pół na pół w kwestii siana, słomy, jęczmienia itd. Plus, znajomy będzie przyjeżdżać i sprzątać czyli np. są kupy to wywali, jest niezbyt ciekawe we wiacie, pościeli i zmieni. Jedynie będzie mi płacić za robienie kopyt i tyle. Teraz się dowiaduje, że ma znajomego, co konkretne balotu siana sprzedaje za 25 zł, więc już się do niego uśmiechnęłam. Trzeba korzystać. 🙂
z podlaskiego przy samej puszczy białowieskiej. przy samej białowieży. nie, nie kupuje takich dużych tylko normalne białe worki.
jeśli by jeździł w nasze okolice to bym chętnie wzięła od was kilka worków 🙂 :kwiatek:
A ja już na swoim  😅
Chwal się, chwal! Jak wrażenia? Jak konie. Ejże no, fotki!

Obiecane. 🙂

Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
29 lipca 2012 18:49
Być., jaki słodziak 🙂😉
będziesz na nim śmigać ??
Pochwale jak wezmę aparat i dokończę wszystko tak jak ma być🙂 Wrażenia dobre, konie zadowolone i w końcu mam święty spokój.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
29 lipca 2012 20:47
On już nie siwy a niebieski, hehehe- Być stopniowo chce zmienić mu maść;d
ale fajny, tez chcę takiego :P
Kurde, ja juz załuje że zrobiłam 2 boksy i dumam jakby tu trzeci dostawić...
ansc - nie wiem ile on waży dokładnie. chodzi mi o takie białe duże worki.
u was jest po 35 zł? żartujecie prawda? u nas takie ceny były kilka lat temu!
tacie się pochwaliłam to uwierzyć nie może.


szkoda że daleko mieszkacie to bym zamawiała od was worki owsa 🙂

U nas tyle kosztuje pełnoporcjowa mieszanka zbożowa dla koni. Ześrutowana - 25 kg.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
29 lipca 2012 21:42
On już nie siwy a niebieski, hehehe- Być stopniowo chce zmienić mu maść;d

Myślałam,ze mam ekran poplamiony czymś na początku 😂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
29 lipca 2012 21:43
hahaha xD
Udało nam sie znaleźć w necie słupy betonowe na ogrodzenie - ciekawe czy to naprawdę nie bardziej opłacalne niż te drewniane?
http://brzeziny.olx.pl/slupki-betonowe-ogrodzeniowe-szpalerowe-producent-iid-240351211
Co prawda ja mam teraz zwykłe pale wbite w ziemię tak na szybkiego ale właśnie na całości chcemy porządne słupy i siatke..
Czy ktoś zna tą firmę lub zamiawiał od nich takie słupki??  

i jak by ktoś był zainteresowany kogutkami zielononogimi to mam na zbyciu 5 szt
mają już przeszło 6 tygodni
Mazia   wolność przede wszystkim
30 lipca 2012 08:35
Angela fajne ptaszki, ale ja od drobiu z daleka  😀
to akurat stare zdjęcie bo są teraz dużo dużo wieksze 😉
Być., jaki słodziak 🙂😉
będziesz na nim śmigać ??

Docelowo idzie na pod małe dzieci, oprowadzanie w ręku. Wczoraj delikatnie naparłam mu na grzbiet, miał to gdzieś, więc podejrzewam, że za jakiś czas będzie gotowy dla maluchów.  😉

On już nie siwy a niebieski, hehehe- Być stopniowo chce zmienić mu maść;d

Teraz z domu słyszę jak rży do młodej, więc dzisiaj nie wiem, może znowu go pomaluje.

ale fajny, tez chcę takiego :P
Kurde, ja juz załuje że zrobiłam 2 boksy i dumam jakby tu trzeci dostawić...

Polecam. Jednak kucyk dla konia jako towarzysza to lepsza sprawa niż koza.

Pochwale jak wezmę aparat i dokończę wszystko tak jak ma być🙂 Wrażenia dobre, konie zadowolone i w końcu mam święty spokój.

Czekamy!

[quote author=derby link=topic=19013.msg1475473#msg1475473 date=1343591274]
On już nie siwy a niebieski, hehehe- Być stopniowo chce zmienić mu maść;d

Myślałam,ze mam ekran poplamiony czymś na początku 😂
[/quote]
Myj ekran.  🤣

Uwierzcie lub nie, ale ukradli mi 8m siatki łowieckiej. Przyszedł ktoś, kombinerkami odciął i poszedł do domu. Wczoraj myślałam, że mnie jasny gwint zaleje.

Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
30 lipca 2012 13:58
Być., słodziak 🙂
nie boisz się, że na padoku się gdzieć zaczepi w halterku? Toż to mocniejsze niż kantar do urwania gdyby o coś zaczepił...

jak to ukradli... to gdzie to trzymałaś?

U mnie jest sąsiad, który lubi sobie takie rzeczy kraść, jakieś druty trzymające siatk, czy inne metalowe rzeczy... sprzedaje za alpagę... :/  mam jednak nadzieję, że u mnie nic nie tknie :/
Siwa, chodzi w halterku już 3 miesiące. Zero incydentów z tym związanych. Ogólnie nie ma gdzie się zaczepić, bo wszystko, co niosłoby ze sobą takie zagrożenie, zostało usunięte bądź nie istniało wcale. A na lato wiosnę i lato w te upały, znakomicie się sprawdza. Taśmowy ją odparzał, tutaj obcierała wszędzie, a w tym nie ma to miejsca.

Siatka była rozciągnięta już i zamocowana do słupków, ktoś wręcz ze słupków mi ją wziął i o, nie ma.  😀 Zabiłabym jakby wiedziała kto.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
30 lipca 2012 16:03
Być., to u Ciebie aż strach cokolwiek rozstawiać :/ masakra, współczuję.
Ircia   Olsztyn Różnowo
30 lipca 2012 19:40
Być współczuję, przeszłam coś podobnego i wiem jak to  👿   
Uwaga na słupy betonowe, są owszem bardzo trwałe, ale wcale nie są mocne, widzialam jak koń stanął dęba i opdł na ogrodzenie, czyli słupy betonowe do których przymocowane były drągi, ja mialam smierć w oczach ale słupy złamały sie jak zapałki, to akurat dobrze w tym przypadku, tylko one sie łatwo łamią. Dlatego podziwam ludzi za odwagę którzy buduja z tychn słupów i płyt betonowych wiaty czy stajnie dla koni/............
Kobyła leśniczego, generalnie koń prawie 3 letni a nie nauczona NICZEGO. Stania na uwiązie, podawania nóg, dosłownie NICZEGO! Pomagałam przyuczać ją do wozu, póki leśniczy nie wpierdzielał się było ok, aż pewnego razu zrobił samowolke.. przyjechalismy a on mowi, ze ona juz w wozie chodzi, no cud miód i maliny! no to ok.. zapiełam ją do tego wozu, a ta jak wystrzeliła z tym wozem w takie ogrodzenie z betonowych płyt to.. 3 z nich rozwaliła w drobny mak! myślałam, ze koń się zabił, wyskakiwałam z tego wozu i mimo, że koń wariat to leciałam na pomoc jak głupia.. zerwała wszystkie paski i poza drobnymi otarciami czy skaleczeniami NIC sobie nie zrobiła 🤔 płyty pękły jakby były zrobione kredy 😵 ogrodzenie z żerdzi u niego też taka prowizorka, powiązane na jakichś sznureczkach, wysokie może na metr.. dziwie sie, że te konie jego jeszcze nie rozwaliły tego w drobny mak.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
31 lipca 2012 07:22
Zapytam tak z ciekawości i bardzo orientacyjnie - ile mniej więcej wychodzi wam kostek siana z 1 hektara łąki? I ile kostek słomy również z jednego hektara?

Pytanie oczywiście do osób, które mają wszystko swoje. A o kostki chodzi mi takie przeciętne, standardowe  :kwiatek:
agull   Dążąc do celu
31 lipca 2012 08:25
LatentPony u mnie akurat, prawie z 1 ha zebraliśmy 220szt kostek siana
Ze słomą Ci nie pomogę, bo zbieraliśmy od kolegi z pola i tam napewno pole większe niż 1ha
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się