Zaniedbane ogiery SK ANALOP

Coś dziwnie wszystkie te konie chorują tam, to chyba od tego siana, co ciągle dostają fatalnej jakości.
Bischa   TAFC Polska :)
28 lipca 2012 23:30
Swoją drogą, skoro dostarczyciel siana zawodzi ileś razy (w sensie, że siano do kitu sprzedaje) to się nowego bierze, czy się mylę? Ano tak, nie ma skąd, jak i słomy, zapomniałam 🤣
a to czy Czuwaja da się uratować i przewieźć w jego stanie też będzie wiadomo dopiero po niedzieli ? czy już coś wiadomo ?    🤔
[quote author=Cobrinha link=topic=88817.msg1474472#msg1474472 date=1343504650]
JARA, a ktoś tak twierdzi?  🤔


Kurde napisałam posta i chyba nie wysłałam.  🤔

Ty twierdzisz, że skoro ktoś to widział i nie zgłosił to jest winny. Koleżanki jej wiedziały, nie zgłosiły, więc wniosek chyba sam się nasuwa?
[/quote]

Jara Tak, uważam że jeśli były ku temu sygnały, a nie było prób zrobienia czegokolwiek - to tak
i nie tyczy to tylko bliższych osób które się przewijały przez stajnię, ale i też ludzi na zawodach czy członków komisji która widząc takiego konia nie reaguje.
Tyle słyszałam kiedyś dobrego o tej stajni a tu proszę. Swoją drogą, "zahasłowany" fb, zamknięta strona - czyli jednak wina jest, ktoś bez winy nie chowa głowy w piasek próbując uciszyć sprawę chwilowym zniknięciem. Tylko jak zawsze koni szkoda, a to tłumaczenie które ktoś tu wstawił o chorych koniach, o słomie, o złym sianie, o wodzie - krętactwo takie że ręce opadają.
kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
29 lipca 2012 08:10
Jest stron, jest, tylko przez tą pierwszą nie da się wejść, ale normalnie jest. Parę rzeczy co prawda poznikało, ale JESZCZE popatreć można  👀

Tiaaa siano złej jakości, to czemu na stronie pisze, że konie mają dostęp do najlepszej jakości siana  🙄
[quote author=JARA link=topic=88817.msg1474498#msg1474498 date=1343505942]
[quote author=Cobrinha link=topic=88817.msg1474472#msg1474472 date=1343504650]
JARA, a ktoś tak twierdzi?  🤔


Kurde napisałam posta i chyba nie wysłałam.  🤔

Ty twierdzisz, że skoro ktoś to widział i nie zgłosił to jest winny. Koleżanki jej wiedziały, nie zgłosiły, więc wniosek chyba sam się nasuwa?
[/quote]

Jara Tak, uważam że jeśli były ku temu sygnały, a nie było prób zrobienia czegokolwiek - to tak
i nie tyczy to tylko bliższych osób które się przewijały przez stajnię, ale i też ludzi na zawodach czy członków komisji która widząc takiego konia nie reaguje.
[/quote]
No dokładnie przeciez to nie byla jakas stajnia hodowlana w ciemnym lesie gdzie dostep ma tylko obsluga, tylko byly tam jazdy, obozy... Wogole w glowie mi sie nie miesci ze po tych zawodach w '11 nikt tam tozu nie wyslal.... juz pomijajac ze te konie wogole dopuszczono do startu...

Mam nadzieje ze zabiora jej wszystkie konie a ona sama poniesie kare za doprowadzenie zwierzat do takiego stanu. To przeciez jest znecanie sie nad zwierzetami... jak mozna takim koniom siodlo zakladac!  🤔zok: :nunchaku:

i ciekawwe ze jakis jej ukochana zilandra od tego siana sie nie pochorowala
Nigna   Warto mieć marzenia...
29 lipca 2012 09:46
Siano to najgorsze tłumaczenie jakie słyszałam ; o Ale dość częste u właścicieli stajni. U mnie w stajni konie hodowlane stoją tylko na trawie latem i wyglądają jak pączki ; o Takiego chudego konia wysłać na miesięczną terapie a wysokiej trawie ( o ile oczywiście jest zdrowy), lub nawet kosić trawę i dawać do boksu zamiast/oprócz trefnego siana. Jak się chce to potrafi... ręce opadają ; /
Dworcika   Fantasmagoria
29 lipca 2012 09:49
Swoją drogą niezla wizytówka stajni HODOWLANEJ - gromada chudych koni (niech ich będzie jakiś tam procent z tych kilkudziesięciu), wychudzone ogiery i wszystko to, bo CHORE. A czemu chore? A bo siano złe dostają... brawo.
Konie chore w wyniku złego karmienia to w hodowli chyba wielką reklamą nie są, nie?
a to czy Czuwaja da się uratować i przewieźć w jego stanie też będzie wiadomo dopiero po niedzieli ? czy już coś wiadomo ?    🤔



Czuwaj ma zostać podobno uśpiony.
Ale najpierw odbędzie się zbiórka pieniędzy na jego leczenie. Koń jest medialny, akcja przyniesie duży dochód. Niech by każdy z was zamiast głupich tekstów dał 10-100zł. Ojojoj...
Dla przypomnienia dodam, że fundacja do dzisiaj nie opublikowała sprawozdania finansowego! I pewnie szybko tego nie zrobi!


Z resztą historia bardzo przypomina niedawno ratowaną Baśkę z pod Gorzowa - akcja, nagonka, zbieranie kasy i koń uratowany. Zbieranie kasy na leczenie itd - ale konia uśpili. Dlaczego? Bo kowal "zdjął" kopyta!

Albo konie ocalone ze Słońska! Jaki piękny program był w TV. Tylko nikt nie dodał, że fala już opadała, nowej nie zapowiadano. Konie były karmione, nic im nie groziło. Ale trzeba było je "ratować" i potem pięknie w TV rozgłos zrobić jak zostały ocalone! Nikt już nie dodał, że wszystkie poszły na rzeź by zapłacić za akcję ratunkową! A mogły nie ratowane żyć do dziś  🤔wirek:
calisaneri, skad masz takie informacje, ze czuwaj ma zostac uspiony? jaka to fundacja na niego zbiera? podaj jakies konkrety, skoro wyskakujesz z takimi rewelacjami.
Nigna   Warto mieć marzenia...
29 lipca 2012 10:42
katija: z tego co sie doczytałam w wątku został oddany do Pegazusa , ale nie jestem pewna ; )
sądze że to plotki.......
konia nie zabiera zadna fundacja, kon nie ma zostać uśpiony. Jeżeli padnie, to naturalnie. i w bardzo dobrych warunkach.
Dworcika   Fantasmagoria
29 lipca 2012 10:58
Rzucacie informacjami - może mówcie konkretnie skąd takie informacje?
Jedna mówi, że koń ma być uśpiony, za chwile inna, że nie. Nie wnikam kto ma rację, ale chciałabym wiedzieć skąd tak zdecydowany głos. Macie ze sprawą coś wspólnego? Macie wiadomości z pierwszej ręki? Od kogo? Konkrety.
ktoś już wcześniej właśnie pisał, że jeśli nic się nie da zrobić ze strony weterynarzy to zostanie uśpiony, ale od kilku stron nie było o nim żadnej mowy dlatego pytam. miały być informacje dopiero po dzisiejszej niedzieli.  🤔

DanceOfDevotion dlaczego ma paść naturalnie i w dobrych warunkach skoro są przy nim ludzie, którzy go odratowali i ma opiekę ? gdzie ma paść w tych dobrych warunkach jednocześnie nie będąc w fundacji ? dziwny post, nie rozumiem jaki on ma sens.
ushia   It's a kind o'magic
29 lipca 2012 11:01
ludzie nie siejcie plotek
poniedzialek juz jutro, KarlaWet zajmuje sie sprawa, poczekajcie co napisze
Wsadzam kij w mrowisko.

Wiem od Dari, że fundacja czy TOZ nie wiem dokładnie kto ma zabrać czy zabrała Czuwaja, ale wiem że chcą go uśpić.
Wiem też że Daria próbowała go leczyć z choroby nieuleczalnej w tym stadium jaką jest RAO.
Skąd wiem?
O uśpieniu i o leczeniu od Darii. Jestem pewna że go leczyła dlatego, że jakiś miesiąc czy 2 temu rozmawiałam z nią o ogierach ponieważ chciałam wstawić na stanówkę do niej swoją klacz. Odmówiła mi bo Le Voltare chudnie mocno jak widzi kobyły w rui a Czuwaj chory.
Niedowiarkom wyślę moją rozmowę z nią na gg na prv.
Dla mnie ktoś kto chce uśpić takiego konia jak Czuwaj nawet nie próbując walczyć jest gorszy od Darii nie zależnie od tego jakie winy BYĆ MOŻE ponosi.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
29 lipca 2012 11:09
Czyli nie ważne jest, że ten koń cierpi i jest w strasznym stanie, ale że jest to TAKI KOŃ JAK CZUWAJ to się go nie uśpi? Dla mnie to bez sensu  🤔wirek:
Jeśli widać, że konisko cierpi, a jego powrót do zdrowia byłby długi, dla niego ciężki i prawie niemożliwy, to lepiej moim zdaniem konia uśpić. I nie ważne czy byłby to Czuwaj, czy jakiś inny koń, gwiazda światowego jeździectwa. Naszym zadaniem jako miłośników i właścicieli koni jest im zapewnić zarówno godne życie, jak i godną śmierć, bez względu na nasze osobiste odczucia czy emocje. KOŃ JEST NAJWAŻNIEJSZY!
ushia   It's a kind o'magic
29 lipca 2012 11:12
Tosia wybacz, ale Daria nie jest osoba wiarygodna, a skoro kon zostal/zostanie jej odebrany to na temat tego co z nim bedzie sie dzialo wie rownie duzo jak i my

nie mowiac o tym, ze to ona doprowadzila go do takiego stanu, wiec to ona  bedzie winna ewentualnej koniecznosci uspienia - i nie ma tu zadnego byc moze, bo kon byl pod jej opieka i ona za to co sie stalo odpowiada
i ciekawe skad u ciebie wniosek ze nikt o konia nie probuje walczyc, bo wg mojej wiedzy ludzie naprawde znajacy sie na rzeczy staja na glowie zeby Czuwaja uratowac

a jak nie wiesz dokladnie to nie plotkuj
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
29 lipca 2012 11:21
ushia tu jest masa plotek więc co szkodzi jedna więcej?

dziś zabierają całe stado
escada jeżeli chodzi Ci o mój post, to była to jedynie ironia 😉. Po prostu się śmieję, że ludzie próbują to tłumaczyć w tak głupie sposoby, jak manipulacja obrazem np 😉.
agahorses - a ja powtarzam co się stało z  źrebakiem ester breath tam?
jakie to słodkie że quniary bronią koleżanki. i dobrze pójdą w dobre ręce w końcu.

Drodzy re-voltowicze niech ona wam powie co z tym małym w analopie się stało 🙂

edit. przepraszam poprawiłam bo pogrubiłam całość niechcący.
jak to zabierają całe stado?
ale juz na pewno?


dlaczego zniknał również fbl loczek, na którrym były zdjęcia ogierów?
Gillian   four letter word
29 lipca 2012 11:47
zabierają z analopu wszystkie konie?  😲
PumCass   zachowaj zimną krew!
29 lipca 2012 11:49
matrosowa fbl loczka jest na swoim miejscu   http://www.photoblog.pl/loczek121
Gillian   four letter word
29 lipca 2012 11:49
ale zniknęło zdjęcie ogierów.
Oj dziewczyny! Derby - Marzena napisała ,ze zabierają jej całe stado żeby zasiać tutaj kolejną plotkę :P

Tosa pewnie nie chciała ci go pokazać bo koń był tak chudy ,ze bała się afer ;]  A wymówką było ,że to dla ich dobra
Przepraszam bardzo, ale : " Le Voltaire chudnie mocno jak widzi kobyły " ?  🤔 A co ta pani Daria za teorie tworzy ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się