hucuły.

Kurczak, Rexiu a ścieżki eliminacyjne wyglądają mniej-więcej tak jak próba dzielności ?
Mam do Was kochani pytanko.
Czy macie maski na muchy dla swoich hucków i jakie rozmiary mają ?
Bo zastanawiam się nad kupnem dla mojego...


Pampera obecnie mamy czarną maskę z decathlonu, rozmiar 2, zdecydowanie polecam, nie jest droga, ma bardzo trwałą siatkę + dosyć sztywną więc nie ma szans aby właziła do oczu, łatwo się czyści no i baaardzo ciężko ją uszkodzić 🙂 (minus: brak otworu na grzywkę). na razie stronka decathlonu mi nie chce się otworzyć, później wkleję linka.

Wcześniej miałam tą, rozmiar cob:
http://konik.com.pl/pl,product,2354055,kaptur,przeciw,owadom,horze,2.html
Nie była zła, ale ta decathlonowa sprawdza się o niebo lepiej.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 lipca 2012 11:00
Nancy ścieżki eliminacyjne polegają mniej więcej na tym samym co ścieżki do próby dzielności, tyle że trasa jest dłuższa, a sama ścieżka trudniejsza.

Czy ktoś może podesłać link do regulaminu eliminacji? Nigdzie nie mogę go znaleźć, wyskakuje mi wyłącznie regulamin czempionatu  👀
edit. Znalazłam.
m.indira   508... kucyków
30 lipca 2012 22:56
a Drobna szykuje już nowego konia na skoki w Rudawce

ozzy_bb dziękuje za odpowiedź  :kwiatek:
Dziś jadę do jeździeckiego i mam zamiar kupić derkę siatkową do jazdy i maskę. Zobaczymy co z tych zakupów wyjdzie 😉
m.indira Pierwszy raz widzę, żeby tak się huckowi zadek marszczył  😁
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
01 sierpnia 2012 17:04
m.indira hucuł z papieru  😂 albo to ta pomarańczowa skórka haha  😂 😂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 sierpnia 2012 17:26
cataleya to świadczy jedynie o doskonałym utrzymaniu tego konia, a nie o jego braku huculskiego wyglądu.
Dla zainteresowanych troszkę zdjęć z Luciny - http://peckiel.pl/huculy/lucina-rumunia-28-lipca-2012/ :-))

Był ktoś wczoraj w Rzeszotarach?

Bardzo miłe wrażenie na mnie zrobiła ta stajnia.Super!  🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 sierpnia 2012 23:11
A jak wyniki? Ktoś coś wie?
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
06 sierpnia 2012 08:02
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
09 sierpnia 2012 17:38
http://konpolski.pl/galleries/get/164/ zdjęcia z Bukowej  😉
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
09 sierpnia 2012 22:36
cataleya to świadczy jedynie o doskonałym utrzymaniu tego konia, a nie o jego braku huculskiego wyglądu.


jakbyś na zauważyła to są tam aż trzy ikonki  😂. jakby to sobie człowiek pożartować nie mógł.
Ja byłam w Rzeszotarach jako widz. Oglądnęłam tylko próbę, bo było straszliwie gorąco. Myślę, że wszystko było dobrze przygotowane jeśli chodzi o miejsce, ukształtowane terenu, ciekawe przeszkody fajnie rozmieszczone w terenie. Miłe wrażenie na mnie zrobiło to miejsce, po prostu dobre na takie imprezy.
Co do wyników próby- moim zdaniem konie które nie zdały były po prostu bardzo marnie przygotowane.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
10 sierpnia 2012 11:37
cataleya nie spinaj się tak, złość urodzie szkodzi 😉

Jak na razie Gruba trzyma się w rankingu. Jak tak dalej pójdzie, to jedziemy do Gładyszowa  😜
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
10 sierpnia 2012 13:44
http://pzhk.pl/wp-content/uploads/ranking_huculski_2012.pdf
nowy ranking

i znowu jest  konkurs  fotograficzny
http://pzhk.pl/2012/08/06/konkurs-fotograficzny-spotkanie-z-huculem/

mogli chociaż poprawić daty w regulaminie  a nie z tamtego roku wzięli ...
Relacja ze ścieżki w Rzeszotarach - http://peckiel.pl/huculy/rzeszotary-4-sierpnia-2012/ - zapraszam 🙂
Ktoś może mnie oświecić co to jest takietka? Koleżanka przygotowuje się do ścieżki huculskiej i padło tam takie określenie na jedną z przeszkód. Jeśli przekręciłam nazwę to przepraszam, nie bardzo się w tym orientuję  😡
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
13 sierpnia 2012 12:44
Nie mam pojęcia jak to opisać, ale takietka widoczna jest tutaj
Drąg na górze jest ruchomy. Takietka najczęściej ustawiana jest tak, aby trzeba ją było przeskoczyć pod górę, albo z góry.
dziękuję  😉
wybiera się ktoś do Nowej Łomnicy w ten weekend?  😉 ;
A ja wczoraj byłam w Polanie, na czempionacie bieszczadzkim. Było 20 koni. Ścieżka bardzo błotnista, ale moje trzy klacze dały sobie dzielnie radę. Jedna "otarła się" o tytuł czempionki (była druga na płycie), druga zajęła 3. miejsce w próbie. A 4-latka tez fajnie wypadła.Uroku wszystkiemu dodawały kwitnące w tle łany dzikiej  rudbekii.Jak zwykle super atmosfera dzięki gospodarzom imprezy!
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
17 sierpnia 2012 19:41
@g@  gratulacje 🙂
i czekamy  na więcej zdjęć 😉
m.indira   508... kucyków
17 sierpnia 2012 20:41
moi od dzisiaj na Węgrzech w Agttelek
ścieżki, skoki i zaprzęg razem 6 koni
jak pójdzie okaże się w niedziele wieczorem
trzymajcie mocno kciuki, w końcu reprezentujemy kraj hucularzy 😉
@g@ gratulacje !  😀
m.indira No to mocno trzymamy !
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 sierpnia 2012 22:13
@g@ gratuluję!
m.indiria trzymam mocno kciuki, przecież nie od dziś wiadomo, że mamy najlepsze hucuły 😉
Ja mam kilka świeżych fotek, więc coś wrzucę 🙂


m.indira   508... kucyków
18 sierpnia 2012 11:10
pampera a podobno hucuł to głupi koń 😉 i nie da się ani z niego zrobić ujeżdżeniowca(np nasza Oleśnica) ani skoczka(przykład Puszkara który startował w konkursie skoków z dużymi końmi na regionalnych zawodach, łomocąc te pierwsze równo)...
ale...
jeśli komuś się wydaje, że hucuł to łatwy koń, to jest w ogromnym błędzie, to koń mający własne, często odmienne zdanie, bywający bardziej uparty niż osioł i bardziej płochliwy niż folblut, a to wszystko co nasze hucuły potrafią to zasługa zawziętości jeźdźców, ogromu włożonej pracy, często ochoty rezygnacji bo się nie da i większego samozaparcia niż się komukolwiek by wydaje... praca z dużym koniem to przy pracy z huckiem to pikuś i wiedzą to tylko Ci , którzy tego doświadczyli, za to satysfakcja i oddanie takiego zwierzaka wobec jeźdźca-bezcenne...

edit; literówka  😵
Cieszę, że są ludzie, którzy myślą tak ja Ty, m.indira  😅
Często spotkałam się z opinią, że hucuł nie nadaje się do czegokolwiek.
Ja hucuły pokochałam będąc na wycieczce w Wołosate. [listopad 2009]



Będąc tam hucuły tak mnie urzekły, że postanowiłam, że to właśnie hucuła chce mieć u siebie w stajni 🙂
W przyszłości zapewne do mojego mini stadka dołączy klacz huculska. Ale to jeszcze nie teraz 🙂

Pracowałam z kilkoma. Z jednymi dłużej z innymi krotko. Ale zawsze były mega kochane ale i mega cwane.  😁
Jeśli odda się serce hucułowi to on odpłaci się potrójnie 🙂
Ło, moje sierście🙂Na pierwszej fotce to Arnika-W, ta która zdała próbę w Polanie-patrz foty wyżej-zawodniczka nr 20.🙂
m.indira   508... kucyków
19 sierpnia 2012 20:27
no to wieści z pola bitwy tak sie mają
zaprzęg wygrał swoja konkurencję(Marek i Sławek-Oficer i Orkus)
skoki Neron i Kaśka I, Aga II na Jumie i III na Obawie
ścieżka sportowa Iza IV na Olgierdzie
jak poszło w zwykłej jeszcze nie wiem, dojadą powiedzą
Polska Górą? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się