Kącik WKKW

kurcze w pracy jestem oczywiście i jeszcze mam spotkania, więc zero szansy na oglądanie 🙁

No kurcze na boso taki cross a ja się denerwuję i przeżywam że będę musiała swoją okuć na wkkw LL 😁
Ja juz moje mlkode tez musze pokuc na 4, mialy sam przod, ale niebezpieczne to jest
Można gdzieś obejrzeć te przejazdy z crossu?
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
30 lipca 2012 21:24
londyn2012.tvp.pl - radzę zaglądać jak jest coś konnego, bo często transmitują na żywo na stronie. Ja to jeszcze coś ew. łapię z angielskiej satelity, bo nasza telewizja to w ogóle tego nie puszcza ;//
czy są jakieś informacje co do planowanej godziny jutrzejszego startu naszego zawodnika? :kwiatek: chciałabym spróbować nie przegapić 🙂
czy działa Wam ten filmik ze strony tvp  --> http://londyn2012.tvp.pl/8132477/jezdziectwo-wkkw-proba-terenowa-pawel-spisak ? bo nie doczekałam się oglądania na żywo i pojechałam do stajni (z tego co czytam to i tak nie ma czego żałować), ale chętniy bym zobaczyła chociaż te 3 przeszkody w wykonaniu Polaka, ale pisze mi, że serwer przeciążony...;/

A tak z innej beczki będzie ktoś tak miły i wyjaśni mi jak to jest z parkurem w wkkw podczas igrzysk - dobrze widzę, że jedzie się dwa parkury, tzn ten drugi juz tylko najlepsza 25. Czy jeszcze na jakichś innych większych imprezach praktykuje się takie coś czy igrzyska są wyjątkiem?

A co do samego krosu to super, że chociaż coś w tej relacji online można było zobczyc bo na telewizję to juz liczyc nie mozna, nawet na niemieckiej, w której niby miała byc relacja nie było. Trasa i przeszkody rzeczywiście robiące wrażenie  😍 ale coś to wkkw w sobie ma, ze mimo wszystko ja po obejrzeniu takiej relacji już nie mogę się doczekać przejechania jakiegokolwiek choćby malutkigo w porównaniu do tego krosu 🏇
Magdzior, kilka olimpiad (miara czasu) temu wprowadzono zasadę, że za jeden start można rozdać tylko jeden komplet medali. W WKKW zrobił się zonk - zagrać dwa (super)konie do IO (do zespołowego i do indywidualnego) to problem (opcje przećwiczono), a i dwa razy całość przejechać - problem. Zatem w walce o medale indywidualne konie muszą iść drugi parkur - do klasyfikacji ind. dodaje się wynik tego drugiego parkuru.
szkoda tego czasu :/


co szkoda? dobrze , że do końca dojechał  😤  widać było ,że konisko zmęczone pod koniec  ,nie źle już tylnymi nogami, na boki zamiatał  🙁
Gratki dla pary  😅  i dzięki za ładny przejazd :kwiatek:
Mnie smutno - bo to ekstra występ Waga i Pawła. Smutno - bo to wydaje się nie fair - żeby tak przyzwoicie pojechać, chyba najlepiej jak to się dało - i być na 40 miejscu. No "wszystko" opada 🙁. Jak tu przekonać kogokolwiek z laików, że to był super start?
Myślę sobie i myślę... i myślę, że dziś trzeba mieć nie tyle "nazwisko" co potężne lobby za sobą, które to "nazwisko" tworzy: nację, sponsorów, ekipę, fanklub (choćby spektakularnego konia), wsparcie wszelkiego rodzaju, nagłośnienie etc. Żeby nikt nie śmiał potraktować X jak szaraka, o którego nikt się nie upomni, który musi być blisko końca, bo ktoś blisko końca być musi, a z potężnymi lepiej nie zdzierać. I wychodzi mi, że są dwie kategorie "eventerów" - jedna oceniana w skali 10 pkt na ujeżdżeniu, a druga - w znanej 🙂 nam skali 6,7 pkt., chyba że błąd. I wtedy, jeźdźcze - nie masz szans. Pojedziesz na maksa - dostaniesz 70%, co cię uplasuje daaleko, a potem, to już po ptokach, nawet kamery cię nie pokażą, bo po co? gdy jedzie ten z 2 miejsca?
Prawdę mówisz Halo, to było widać.  🙁
No ale tak chyba jest wszędzie, nie tylko w jeździectwie.
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
30 lipca 2012 23:39
No niestety... też się trochę załamałam po tym ujeżdżeniu bo cross był naprawdę super. Wiadomo, że nie ma co sobie robić nadziei na medal w jakiejkolwiek jeździeckiej kategorii. Jednakże mam nadzieję, że w końcu kiedyś będziemy w czołówce.
Czekam jeszcze na występ naszych ujeżdżeniowców.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
31 lipca 2012 06:20
No właśnie, ja też po obejrzeniu kilkunastu (bo nie wszystkich) prób ujeżdżeniowych doszłam do wniosku, a raczej utwierdziłam się w przekonaniu, że z sędziowaniem ujeżdżenia jest jak z sędziowaniem tańców na lodzie, prawie zawsze ma się wrażenie, że oprócz przejazdu na końcową notę ma wpływ również szereg innych czynników, jak: nazwisko jeźdźca/imię konia, miejsce pary w rankingu i zasobność portfela. Choć w razie jakichkolwiek zastrzeżeń sędziowie zawsze będą się zarzekać, że nie, że jesteśmy za maluczcy, żeby zrozumieć niuanse sędziowania tak trudnej dyscypliny, ale niesmak pozostaje. Szkoda, że również na Olimpiadzie do takich sytuacji dochodzi.

Na*rać na to.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 lipca 2012 07:24
przykro się robi oglądając IO...bo "brak nazwiska" i już po czworoboku.... Pawłowi IMO było trudniej zagrać się na IO niz takim zawodnikom z Jamajki czy Brazyli....a jednak na IO pojechał...
świat jest daleko, Anglicy,Nowozelandzczycy czy nawet Japończycy,to mają maszyny,a nie konie.... niewiele koni było w stanie wygalopować normę czasu,a jednak tym najlepszym się udawało....

z drugiej strony IO to nie Wielki Szlem...na IO startują zawodnicy,którzy o Wielkim Szlemie mogą sobie tylko pomarzyć....


wielkie brawa dla Pawła,dał radę przjechać ten trudny kross bez błędów na przeszkodach i to jest super! trzymam kciuki za dziś,za jak najlepszy parkur 😅
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
31 lipca 2012 08:18
Ja jestem dumna z naszego reprezentanta, ważne że próbował. Dostał się na Olimpiadę, ukończył cross bezbłędnie.  Dla zawodników jest to chyba marzenie.
Niestety jak w każdym sporcie liczy się kasa i nazwisko.
Podziwiam jeźdźców którzy jeżdżą WKKW.  Mnie by to przerażało, chyba że tak mam na starość.  😜 Jak się było dzieciakiem, to inaczej patrzyłam na kwestie bezpieczeństwa.  🙄
Trzeba mieć przysłowiowe jaja.  😁
Nie obejrzę dzisiaj jego przejazdu, ale będę trzymać kciuki ^^
A listy jeszcze nie ma.
Miyako,
nigdzie nie ma? To dziwne.  🙄
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
31 lipca 2012 08:21
Weszłam na oficjalną stronę IO i nie ma.  Będzie przed samy startem?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 lipca 2012 08:29
może przegląd trwa,dlatego nie ma jeszcze list...może się zdazyć,że coś tam nie przejdzie,więc lista na skoki by się rozsypała.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
31 lipca 2012 08:36
Startujący może już mają listę, a w necie będzie później.
A nie jest tak, że zawodnicy startują w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsc?
Oczywiście, jak przejdą przegląd wet.
Mnie smutno - bo to ekstra występ Waga i Pawła. Smutno - bo to wydaje się nie fair - żeby tak przyzwoicie pojechać, chyba najlepiej jak to się dało - i być na 40 miejscu. No "wszystko" opada 🙁. Jak tu przekonać kogokolwiek z laików, że to był super start?
Myślę sobie i myślę... i myślę, że dziś trzeba mieć nie tyle "nazwisko" co potężne lobby za sobą, które to "nazwisko" tworzy: nację, sponsorów, ekipę, fanklub (choćby spektakularnego konia), wsparcie wszelkiego rodzaju, nagłośnienie etc. Żeby nikt nie śmiał potraktować X jak szaraka, o którego nikt się nie upomni, który musi być blisko końca, bo ktoś blisko końca być musi, a z potężnymi lepiej nie zdzierać. I wychodzi mi, że są dwie kategorie "eventerów" - jedna oceniana w skali 10 pkt na ujeżdżeniu, a druga - w znanej 🙂 nam skali 6,7 pkt., chyba że błąd. I wtedy, jeźdźcze - nie masz szans. Pojedziesz na maksa - dostaniesz 70%, co cię uplasuje daaleko, a potem, to już po ptokach, nawet kamery cię nie pokażą, bo po co? gdy jedzie ten z 2 miejsca?


Nie wiem, czemu Ci smutno, pojechal przyzwoicie, ale rywalizowal z ludzmi, ktorzy pokonczyli Badminton i Burghley po kilka razy, maja lepsze konie, wiecej umiejetnosci i doswiadczenia. I Pawel nie zostal zjechany na tym czworoboku, dostal spoko noty za spoko przejazd. I super ze pojechal kros na czysto, ale sie spoznil wiec nie jest uplasowany wysoko- bo na tym poziomie po prostu przejechanie krosu na czysto jest oczywiscie wyczynem, ale pojechac  na czysto i jeszcze sie zmiescic w czasie to juz jest wyczyn, do ktorego potrzeba doswiadczenia z kilkudziesieciu krosow na poziomie 4* na roznych koniach. I wierze, ze Spisak jest na jak najlepszej drodze do tego, dajmy mu jeszcze troche czasu 🙂  Wiec ja bym sie nie wkurzala, poza tym nie uwazam zeby sedziowie wyzej oceniali tylko super gwiazdy swiatowej slawy- bo Yoshiaki to nie Todd albo WF-P.
Dlaczego Paweł wczoraj był 40-sty a dziś już jest 41? 🤔
Nie widzę Pawła Spisaka na liście do skoków. Przegląd jeszcze trwa czy juz się skończył i Wag go nie przeszedł?  🤔
Chyba nie przeszedł...
kujka   new better life mode: on
31 lipca 2012 10:07
faktycznie go nie ma...
właśnie też mam obawy, że Wag nie przeszedl przeglądu..... :[
11.30 naszego czasu się zaczyna. Przegląd musiał się już skończyć.
trzynastka   In love with the ordinary
31 lipca 2012 10:10
Człowiek patrzy na listy i szuka z nadzieją. Yh, no szkoda.
Ujeżdżenia nie wiedziałam na żywo, crossu pokazali jak na lekarstwo, a dzisiaj już go nie będzie  🤔

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się