dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

asds   Life goes on...
12 stycznia 2009 10:50
Oj marzy mi się taki Pudzian w wydaniu końskim 

Oj bym sie nad tym zastanowiłam, bo z doświadczenia wiem , ze na takiego Pudzian cieżko później np. derke kupic :/
Sznurka - pisalam juz kiedys  😁 widac, ze konie odzywaja, siersc sie blyszczy itd. No i moja hrabini nie ma problemow z jedzeniem, bo pachna wanilia.


cos w tym chyba musi być
Holda zjadła bez zastanowienia, zwykle przy jakichkolwiek suplementach zaczyna jesc nie wybrzydzajac po 2 tygodniach albo i dłuzej...

caroline   siwek złotogrzywek :)
14 stycznia 2009 10:54
Mam ochotę na Orysanol przy czym może za miesiąc, jak konia trochę podtuczę coby miał co spalać i zafunduję mu intensywniejszy trening - teraz różnie to bywa za sprawą niesprzyjającej pogody.
jesli chcesz dawac orysanol to musisz zapewnic koniowi sumienną i regularna prace. w przeciwnym wypadku po pierwsze preparat nie "zadziala", po drugie - łatwo jest spaść konia.
opakowanie myocrescatu warto dac po skonczeniu opakowania orysanolu - na podtrzymanie efektu.
BB Spillersa tez dawalam - efekty, tak jak opisala Sierra 🙂

P.S. schudł 😉
Caroline z tym błędem to głupia sprawa  😡- nie żebym się tłumaczyła - ale ja nie robię błędów ortograficznych a tu taka plama, coś mi się w mózgownicy przestawiło...Byle nie na stałe...dzięki za poprawkę  :kwiatek:

Ja rozpatruję te preparaty również pod względem ceny dlatego jeśli słyszę, że Spillers też ma skuteczne działanie to może na niego się zdecyduję. Rozumiem, że go stosowałaś - po jakim czasie zauważyłaś efekt i przy jakiej dawce? Oczywiście biorąc pod uwagę solidny trening.

caroline   siwek złotogrzywek :)
14 stycznia 2009 11:33
Ja rozpatruję te preparaty również pod względem ceny dlatego jeśli słyszę, że Spillers też ma skuteczne działanie to może na niego się zdecyduję. Rozumiem, że go stosowałaś - po jakim czasie zauważyłaś efekt i przy jakiej dawce? Oczywiście biorąc pod uwagę solidny trening.
moim zdaniem mądrze kombinujesz - podpaść konia z BB Spillersa, poprawić mu kondycje i przygotować do intensywniejszej pracy. a potem dac orysanol+myocrescat.

wydaje mi sie, ze przy zdrowym koniu efekty bedziesz miala szybko i bardzo zauwazalne (mysle, ze juz po kilku miesiacach bedziesz widziec zmiany).


u mojego sprawa byla o tyle skomplikowana, ze nikt nie byl pewny, czy uda sie konia odbudowac i raczej nastawialismy sie na to, ze najpierw trzeba bedzie znieczulac koniowi grzbiet, zeby w ogole mogl nim pracowac. na szczescie okazalo sie, ze kon wykazal maksimum dobrej woli i naprawde staral sie pracowac tak jak go o to prosilam. efekty byly widoczne po kazdym z preparatow (w sensie: widzielismy poprawe), ale ze wzgledu na okolicznosci efekt jest spektakularny dopiero w szerszej perspektywie czasowej. ogółem kon dostawal suplementy na rozbudowe muskulatury ok. pół roku, zmiane widac jednak najlepiej z perspektywy calego roku (czyli rowniez okresu obejmujacego okres roztrenowania i przygotowan do intensywniejszej pracy).
jako ilustracje wklejam fotki, ktore juz wczesniej sie pojawily w watku wplyw treningu na wyglad (bo dawanie samych suplementow bez treningu nie daloby zadnych efektow).

 

(na tych fotkach niestety umyka to co najwazniejsze - na pierwszej wystajacy kregoslup, na drugiej - wypelniony grzbiet, ale to widac na zywo najlepiej 😉)
Caroline dziękuję za informacje  :kwiatek:

Konik wygląda imponująco - życzyłabym sobie takiego efektu  😀 Mam nadzieję, że będę się mogła za jakiś czas pochwalić tym co się nam uda zdziałać...
asior   -nothing but eventing-
14 stycznia 2009 13:33
[quote author=asior link=topic=78.msg137906#msg137906 date=1231022151]
Sznurka - pisalam juz kiedys  😁 widac, ze konie odzywaja, siersc sie blyszczy itd. No i moja hrabini nie ma problemow z jedzeniem, bo pachna wanilia.


cos w tym chyba musi być
Holda zjadła bez zastanowienia, zwykle przy jakichkolwiek suplementach zaczyna jesc nie wybrzydzajac po 2 tygodniach albo i dłuzej...


[/quote]

Czyli Mega Base nadaje sie do podawania wybrednym ksiezniczkom  😁
stosował ktoś Red Cell® firmy farnam ?
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
15 stycznia 2009 17:51
a czy ktoś z was stosował Equi Tinic Liquid polecono mi go w zamian za Chevinal Plus

spiritual Moj jedzie na Red Cellu Farnama - nie robilam mu jeszcze nowych badan (mial lekka anemie) ale wyraznie sie ozywil...wiec poki co mysle ze jest bardzo ok. Na pewno jest to tansza opcja cenowa niz Blood Liquid Nafa - sklad bardzo podobny (Red Cell jest podobno nawet lepiej skomponowany dla anemikow - stosunek zelaza do chromu ///(albo krzemu :icon_redface🤔orry kompletnie sie nie znam)... za 5 litrow Red Cella zaplacilam cos 140zl a Blood Liquid litr kosztuje ok 80zl lub 150 (zalezy od kogo 😉).
Ja również podawałam ok. 3miesięcy Red Cella Farnamu i wyraźnie postawił kobyła na nogi, potem przestawiłam ja na Go Max tej samej firmy i efekty były wyraźne, także polecam 🙂
Ja polecam dla wszystkich,ktorzy nie maja problemow ze swoimi konmi a daja witaminy tylko profilaktycznie Witmin active Leovet.
A co szczególnie polecacie na skórę i sierść? Żeby skóra była zdrowa i sierść błyszcząca.
Z góry dzięki za odp 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
16 stycznia 2009 13:09
A co szczególnie polecacie na skórę i sierść? Żeby skóra była zdrowa i sierść błyszcząca.
Z góry dzięki za odp 🙂


ja to nieśmiało powiem, że siemię... Po prostu...
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
16 stycznia 2009 13:17
A co szczególnie polecacie na skórę i sierść? Żeby skóra była zdrowa i sierść błyszcząca.
Z góry dzięki za odp 🙂


Olej  😉
zoyabea i Sierra wielkie dzięki, już zamówiłam, u mnie nie ma anemii ale szykuje się za miesiąc solidny trening, więc tak profilaktycznie chcę koninki dowitaminizować :-)
Nie dałabym ich konikowi nawet gdybym je dostała za darmo. Brak składu, brak jakichkolwiek informacji zniechęciłby mnie skutecznie.
A co szczególnie polecacie na skórę i sierść? Żeby skóra była zdrowa i sierść błyszcząca.

Baileysa Outshine! Tylko ostrożnie z dawkowaniem, bo jest energetyczny niemożebnie. Poza olejem (kombinacja lniany plus sojowy), jest bardzo bogaty w przeciwutleniacze (witamina E), selen i cynk, więc jest dobrze przyswajalny, a dodatkowo zawiera prebiotyki, więc jest łatwostrawny. No i ma mało skrobii, więc zmniejsza ryzyko mięśniochwatu / ochwatu.
Dawałam kiedyś siwemu, jak wracał do pracy po dłuższej przerwie wywołanej jego ekstremalnymi wyczynami na padoku (w większych ilościach bardzo fajnie konia odbudowuje), a teraz daję gniademu kondycyjnie, żeby ładnie wyglądał i się właśnie świecił 😉
Żeby nie było tak różowo - Outshine jest drogi jak skurczybyk, no i wygląda (i w sumie pachnie) wypisz wymaluj jak karma dla kotów - wersja z miętą tak samo 🤣

Żeby nie było tak różowo - Outshine jest drogi jak skurczybyk, no i wygląda (i w sumie pachnie) wypisz wymaluj jak karma dla kotów - wersja z miętą tak samo 🤣


no i ma jeszcze jeden mankament
wymyslacze go nie tkną, u nas w stajni był "niejadalny"
i powiem wiecej, nawet moja swinia go jeśc nie chciała!

powieddzcie mi po co zawartosc składnikow jest podawana w 1 kg podczas gdy objętosc witamin jest w litrach?
czy mam załozyc ze 1kg to 1 l?
skad mam wiedziec ile wazy 1 l danego suplementu?

probuję przeliczyc wlasnie http://www.konik.com.pl/sklep,1321,,,03,,pl-pln,656591,0.html

a tak przy okazji, bo szukam preparatu z wit z grupy B, ktos podawał cos sensownego? mega base niestety B nie zawiera
[quote author=sznurka]

a tak przy okazji, bo szukam preparatu z wit z grupy B, ktos podawał cos sensownego? mega base niestety B nie zawiera[/quote]

z witaminą B jest też Feratone  http://www.konik.com.pl/sklep,1321,,,03,,pl-pln,204793,0.html

Co do tych nieszczęsnych kg - ja zawsze zakładam że to mniej więcej to samo co litr.
no niestety nie można postawić znaku równości pomiędzy 1 kg a 1 litrem
np w pavo masz jedna miarkę z rożnymi oznaczeniami dla poszcz suplementów

....
i powiem więcej, nawet moja świnia go jeść nie chciała!

ooo jak cyber świnia nie chciała tego zjeść to na pewno jest niejadalny dla zwierzaków  🙂
drąze cały poranek
moze ktos mnie oświeci, szukam preparatu zapewniającego dzienne zapotrzebowanie na B12
drązę drązę i wygląda na to ze nie ma!
Na szybko:

Durovitan B - Humavet
Vitamin B - Hippovital
SHY FEEDER - B - Foran
B-Sure - Dodson&Horell
DETOX B12 - TechnoZoo -> http://www.wetfarma.pl/tecnozoo_10.php

zaraz jeszcze coś poszukam 🙂
Sierra,
Durovitan nie wiadomo jak przeliczyc - o tym pisałam wyzej
Hippovital ma 50 mikrogramów B12 czyli 1/5 dziennego zapotrzebowania
dlatego juz zgłupiałam

Shy feeder  105 mikrogramow czyli mniej niz połowa...
FORAN Feratone ma 100, przy czym ma jeszcze zelazo ktore nie jest mi w tym momencie do niczego potrzebne

Sider B z Unipaszu będzie miał 40 w dziennej dawce i zelazo 🤔

Viverosanu tez się nie da przeliczyc bo tez nie wiadomo na czym się oprzec
czy producenci uwazaja ze ludzie nie wnikają?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
22 stycznia 2009 11:46
Sznurko, wychodzi na to, że owy 1kg to nieścisłość w tłumaczeniu. Sprawdziłam etykiety Humavetu,i na opakowaniach oryginalnych suplementów podane są wartości identyczne jak te z twojego linku, tyle że na 1000ml.

To by znaczyło, że podana wartość w kg powinna pokrywać się z rzeczywistą wartością witaminy na ml.
Proti   małymi kroczkami...
22 stycznia 2009 12:04
czy ktoś może stosował ABSORBINE Flex+ ? jeśli tak, to bardzo proszę o opinie. :kwiatek:
Koniczka dzięki, mankament ze ma rowniez zelazo 🤔

Sierra mozesz podlinkowac mi to?

Ksiązka jedna mądra mówi ze raczej niedobory B12 nie występują

Tak sobie przegladałam te preparaty i zauwazyłam rowniez ze drozdze paszowe zawieraja wit z grupy B w podobnych ilościach jak wszystkie preparaty, nie zawieraja jedynie B12
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się