Gdańsk, Trójmiasto - fajne miejsca, wydarzenia, r-voltowicze

Gdańszczanie! Mam prośbę, czy mógłby ktoś mi powiedzieć jak dostać się z Wrzeszcza (dokł. ul. Czarnieckiego) do Owczarni komunikacją miejską? 🙂
Mijasz Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa po lewej stronie, skręcasz w prawo do głownej i przechodzisz na przystanek tramwajowy ten po lewej strony ulicy w kierunku Sopotu 🙂
I wsiadasz w tramwaj jadący do Oliwy Pętli  nr 5,12. I tam przesiadasz się w autobus nr 179 🙂
O dziekuje Ci bardzo! 🙂  :kwiatek:
Dziewczyny, pomoc potrzebna!

Czy ktos moze bedzie w niedlugim czasie jechal do Gdanska z Slupska lub okolic?
Dobra dziewczyna, koniara i przyszla hipoterapeutka, ma bardzo ciezka sytuacje zyciowa, musi sie natychmiast przeprowadzic ze Slupska do Gdanska, no i nie ma jak przewiezc czesci rzeczy, ze 3 worki po 120 litrow.
Wiekszosc zabierze pociagiem, niestety tego juz nie da rady 🙁 a za transport przewoznicy kasuja jak zboze, bo 300-400zl jej krzykneli :/
Dziewczyna pokryje koszty paliwa, tylko kierowcy z samochodem brak!
Bardzo prosze o kontakt gdyby ktos dal rade.
Poratujcie!
jak mam dojechać z Lotniska do Sopotu?  🙇
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 listopada 2012 20:41
Wsiądź autobus 110 do wrzeszcza, we Wrzeszczu wsiądź w SKM ( uwaga, teraz nieczęsto kursują) i wysiądź w Sopocie. Ew. możesz we wrzeszczu wsiąść w 122, ale lepiej w kolejkę.
Nie ma ktoś ochoty na kawę czy coś w tym tygodniu?  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 listopada 2012 20:30
Piąteczek?
Kawa czy coś w sezonie jesienno-zimowym zawsze 🙂
Mi pasuje. Lena a Ty jak ? Piątek pasuje?
Dajcie mi znać smsem jeśli się coś ukroi, to może i ja bym zajrzała.
Piątek na ten moment wygląda ok 🙂
Sorry za post pod postem.

Kto się pojawi w piątek w Delfinie w Oliwie? Kasija się wybiera, ja mogę być ok. 17 najwcześniej.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 listopada 2012 21:42
Ja czekałam z umawianiem się na jakąś wiadomość, ale koło 20 musiałam już dać ludziom odpowiedzi, wiec niestety mnie nie będzie.
Mam nadzieję za max. 2,5 miesiąca (miało być wcześniej ale plany się trochę zmieniły)  przeprowadzić się do Gdańska. Tak na szybko wybrałam Wrzeszcz jako moją przyszłą dzielnicę, ale teraz mam trochę więcej czasu na wybór i zastanawiam się czy jest jeszcze jakaś fajna dzielnica do zamieszkania w Gdańsku? Musi być dobrze skomunikowana, w miarę zielona i z dużym wyborem kamienic/ bloków z lat 50-tych.
to zależy gdzie będziesz chciała dojeżdżać i czy będziesz też chciał jeździć do stajni, gdzie będziesz pracować lub się uczyć, ale chyba wrzeszcz jest najbardziej odpowiednim miejscem tylko jest to duża dzielnica i w niektórych miejscach tej dzielnicy z komunikacją nie jest tak wesoło.
Dokładnie. Nie wiem jak teraz, ale jeszcze z półtora roku temu przejazd ul. Słowackiego bywał wyjątkowo upierdliwy...
Pracować będę we Wrzeszczu dlatego wybrałam właśnie tą dzielnicę. No i jest tam dużo budynków z lat 50-tych w których najlepiej mi się mieszka. Do stajni oczywiście też będę jeździć, ale gdzie to jak na tą chwilę nie mam pojęcia. Jak na razie celuje w okolice ul. Glinki.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 listopada 2012 14:34
z Wrzeszcza jest dość kiepskie połączenie praktycznie w każdym kierunku.... i tak źle,i tak nie dobrze, Słowak nadal rozgrzebany,niedługo zacznie się rozbudowa po drugiej stronie Galerii Bałtyckiej... nie wiem, w której części Wrzeszcza będziesz pracować,ale licz się z maksymalnymi korkami w godzinach szczytu i rano i popołudniu,bez możliwości objechania...

nam też by pasowało mieszkanie w innej części miasta,ale wybór blisko obwodnicy daje gwarancje jakiejś alternatywnej drogi,a najczęściej dwóch,zależnej od pory dnia 😉
A jak się mieszka na Zaspie? Warto rozglądać się za mieszkaniem w tej okolicy? Jak jeszcze była szansa, że przeprowadzę się w tym roku do Gdańska, to celowałam właśnie w tą dzielnicę, bo wydawała mi się fajnie zlokalizowana względem uczelni i dobrze skomunikowana z resztą świata.
Szaga fajna dzielnica 🙂 blisko las, komunikacja miejska tylko tramwaj 🙁
in zaspa jest ok. takie kolorowe blokowisko i nawet jest troszeczkę zieleni, plus blisko woda czyli zatoka gdańska często mylona z morzem bałtyckim 😉
Czym planujesz się przemieszczać? Jeśli autem, to Wrzeszcz może się okazać nie najlepszy. Z Glinki na szczęście blisko do SKM i tramwajów. Jeśli masz pracę blisko SKM, w zasadzie możesz poszukać mieszkania w każdej innej dzielnicy z dobrym dostępem do SKM.
Domy z lat 50-tych na pewno mają swój urok, ale weź pod uwagę sprawy związane z ogrzewaniem. Jeśli jest gazowe, to nie zazdroszczę.
Mnie się całkiem nieźle mieszkało na starym Przymorzu - stosunkowo cicho, dobra komunikacja, blisko sklepy, do parku też się dało przespacerować. Niestety zimą budynek z lat 50-tych z piecem kaflowym potrafił mi odbierać nieco radość życia.

Na Zaspie też mieszkałam, w sumie było ok, ale nie przepadam za wielkimi blokami i towarzystwo też było niestety średnie.
Mówiąc towarzystwo było średnie masz na myśli, że po nocy samemu strach tam chodzić? 😉
Będę się starała znaleźć mieszkanie na tyle blisko pracy żeby używać własnych nóg. Za to po zakupy czy do stajni to na pewno samochodem. Co do ogrzewania to jak najbardziej biorę to pod uwagę i nie zamierzam kupować takiego z ogrzewaniem gazowym bo koszty mnie dobiją.
Zaspa jak dla mnie odpada, ta dzielnic zupełnie mi się nie podoba. A na przymorzu nie mogę w ogłoszeniach trafić nic z lat 50-tych, same wielkie płyty (nie! nie ! nie!).  A Letnica sąsiadująca z Wrzeszczem?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 listopada 2012 16:15
Letnica, Orunia Dolna, Górne Miasto i sąsiadujący z Letnicą Nowy Port,to chyba najgorsze pod względem popularności dzielnice...

a dlaczego nie Morena? dobry zjazd do Wrzeszcza ( w miarę) i dobrze skomunikowane z obwodnicą...ze sowim koniem przyjeżdżasz? czy gdzieś w szkółce będziesz chciała jeździć? weź pod uwagę,że wydostanie się z Wrzeszcza do stajni każdej innej niż HIpodrom (tu skmką najłatwiej) to koszmar....
I tak będę musiała się wydostać z Wrzeszcza w kierunku tej potencjalnej stajni bo tam mam pracę 🙂 Ale zaraz zobaczę na Morenę. A czemu Letnica, Orunia... są najgorsze?
Przepraszam, że tyle może głupich pytań, ale ja zupełnie nic o Gdańsku nie wiem. Az mnie strach bierze jak sobie pomyśle, że zostawiam tu wszystko i wszystkich i wybywam do miasta gdzie znam zaledwie dwie osoby w tym moją przyszłą szefową więc w sumie się nie liczy 🙂

edit* A gdzie ta Morena bo na mapach administracyjnych nie mogę znaleźć.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 listopada 2012 16:39
Morena to Szuberta, Piekarnicza, itd: [[a]]http://www.zumi.pl/morena,Gda%C5%84sk,namapie.html[[a]]

Letnica i Orunia z racji nieciekawego towarzystwa,to stare,dość "biedne" dzielnice i o ile Dolne Miasto powoli dostaje drugiego życia,to tam się nie zanosi...mimo,że jest Stadion na Letnicy,nie wiem,dla mnie to trochę taka czarna dupa jest 😉
sama mieszkam na granicy Szadółek z Jasieniem,administracyjnie to Jasień,ale Szadółki rzut beretem 😉


Szaga, co do braku znajomości,to się nie martw,przecież nawet na forum bardzo liczna grupa 🤣 szkoda,że Hipodrom nie ma chwilowo hali,bo praktycznie całą zimę tam toczyło się jeździeckie życie towarzyskie.... 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 listopada 2012 17:17
Bo Orunie i te sprawy to dzielnice nisko latających noży. Łatwo kosą zarobić...

fin - Żabianka jest super studencka ( nie dlatego, że tu mieszkam 😀). Mam na uczelnie 8 minut tramwajem, rowerem 12. Do bimbaja mam minutę na piechotę, do autobusu 3, do skm 6.
Nad morze pół godziny spacerem, do parku oliwskiego 15 minut, hipodrom pod bokiem, lasy oliwskie, właściwie wszystko czego się chce. Dla mnie to najlepsza opcja studencka.
Dzięki :kwiatek: w takim razie jeśli będę się mogła przeniesć na PG/UG w przyszłym roku, to wezmę Żabiankę pod uwagę 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 listopada 2012 17:38
Jeśli PG, to już dalej, Żaba jest idealna na UG. Na PG jest lepsza rzeczywiście Zaspa, Wrzeszcz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się