Stajnie w Lublinie

sisha, Tarka jest pod Zamościem.
http://www.debry.pl/news/0/aktualnosci.html
ta stajnia ostatnio dość mocno reklamuje się w Zamościu,
dziekuje  :kwiatek:
Nie wiecie może gdzie mogę kupić książkę:
Jak nauczać jeździectwa? Podręcznik dla instruktorów i trenerów

???

dobra już mam, nie było pytania 😉
Czy ktoś z towarzystwa jeździ w Stajni w Elizówce?
Interesuje mnie jak wygląda tam obecnie stawka koni  🙂
.
A kto zgłasza obecność w niedzielę na zawodach? 🙂😉)
Moja koleżanka ściąga do swojego konia (stacjonuje w LKJ) Dr Karcza. Do niej ma przyjechać w środę koło 12. Doktor bierze 1 zł za km w dwie strony za dojazd, więc koleżance zalezy na tym, żeby znalazł się jeszcze ktoś do podziału za dojazd. Za zdjęcia rtg, Doktor podobno ma stawki niewiele odbiegające od lubelskich wetów.

Jeśli ktoś byłby chętny, koleżanka prosi o kontakt: Karolina, tel 792113711
sisha a zaraz przed Tarką jest prywatna stajenka z kilkoma końmi, instruktor dojeżdża na miejsce 😉
kto się wybiera do famagusty?

bardzo możliwe, że będę***, a więc chętni na foty niech się ładnie poubierają  🤣 🏇



*** -  aczkolwiek narazie nie mówię, żeby nikomu nie robić nadzei
Qń, Wieża będzie, więc rób zdjęcia! Ja nie jadę.
PS. Kiedy będziesz w Lublinie?
Sisisa, a dlaczego to nie jedziesz? Nie skaczesz już z Horsem? 🤬
Jasnowata, nie no gdzieś jeszcze się pokażemy, na razie nie jeżdżę na nim bo jestem poza Lublinem :P.
Może kiedyś w jakieś uj pojedziemy ^^...
No, ale jak już wrócisz, to do Famagusty też musisz przyjechać na zawody 🙂 Być może i ujeżdżeniowe w tym roku? 😉
Panie i Panowie! Oto propozycje towarzyskich zawodów ujeżdżeniowych w LKJ

PROPOZYCJE

Towarzyskich Zawodów Jeździeckich w Ujeżdżeniu

Lubelski Klub Jeździecki w Lublinie

18 sierpnia 2012 roku

Organizator zawodów : Lubelski Klub Jeździecki w Lublinie

Miejsce zawodów : LKJ Lublin, ul. Ciepła 7, dojazd od ulicy Krochmalnej

Czworobok, rozprężalnia : podłoże ziemia+piasek

Termin zawodów : 18 sierpnia 2012 r.

Termin zgłoszeń : ostateczny do dnia 16 sierpnia 2012 r. do godz.20😲0 zgłoszenia prosimy kierować do Kornelii Kwapisz tel.: 600 26 33 35 lub e-mail: kornelia.kwapisz@wp.pl
/zgłoszenia po terminie i zmiany na listach startowych – opłata 20,00 zł /

KOMISJA SĘDZIOWSKA :

Sędzia główny : Katarzyna Ziemińska-Milanowska
Biuro zawodów: LKJ

PROGRAM ZAWODÓW :
Sprawdzanie dokumentów w dniu 18 sierpnia 2012 r. od godz. 9😲0

Rozpoczęcie zawodów o godz. 10😲0

Konkurs nr 1 L-1
Konkurs nr 2 L-10 R – konkurs z oceną jeźdźca (brązowa odznaka)
Konkurs nr 3 P-1
Konkurs nr 4 P-10 R – konkurs z oceną jeźdźca
Konkurs nr 5 N-6
Konkurs nr 6 N-7


Sprawy organizacyjne :

Boks w stajni w dniu 18 sierpnia  od godz. 8😲0 do zakończenia zawodów – 30,00 zł (ewentualną możliwość noclegu konia proszę ustalać telefonicznie – liczba boksów ograniczona).

Ilość boksów ograniczona. Decyduje kolejność rezerwacji pod numerem tel.: 600263335

Opłata organizacyjna (wpisowe) : 35,00 zł od pary (za maksymalnie 2 konkursy)
Pojedynczy start (jeden konkurs): 20,00 zł

Jeden koń pod jednym jeźdźcem może wystartować 2 razy, w przypadku startu na danym koniu dwóch zawodników – 3 razy.


Podczas zawodów nie obowiązują ściśle przepisy PZJ i LZJ, jako, że są to zawody towarzyskie. Mile widziane będzie natomiast stosowanie się do w/w. przepisów. Strój zawodników winien być schludny. Konie zobowiązane są bezwzględnie do posiadania aktualnych szczepień. Zawodnicy niepełnoletni zobowiązani są do przedstawienia organizatorowi pisemnej zgody Rodzica lub Opiekuna na udział w zawodach. Wskazane jest również posiadanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uprawniania jeździectwa (można przesłać skan na adres mailowy organizatora).

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie zawodów.
Organizator nie odpowiada za ewentualne wypadki, kradzieże zaistniałe w czasie transportu i trwania zawodów.
Organizator zapewnia flots dla zwycięzców konkursów oraz puchary dla zwycięzców rund (jako runda liczone są 2 konkursy tej samej klasy). Organizator zapewnia również puchar dla najmłodszego uczestnika zawodów. Nagrody rzeczowe uzależnione od ilości zgłoszeń.
A ja mam pytanie kierowane ciekawością (broń Boże nie jest to przytyk, wytyk itp). Dlaczego u nas, w lubelskim programy ujeżdżeniowe są zawsze, ale to zawsze te same? O co chodzi? Bo może ja jestem nie w temacie i na przykład ktoś tak odgórnie zarządził?
Ja chyba się wybieram do FaMaGusty ale jako obserwator i fotograf 🙂
Kasiu nie są te same - zauważ L-10 R i P-10 R oraz Nki. Propozycje układałam ja, kierując się tym by programy były możliwie najłatwiejsze i najbardziej sympatyczne, bo to w końcu towarzyskie zawody...
L10 i P10 też już były, tak samo Nki takie jak w LKJocie na mistrzostwach 😉 Chodzi mi np. o L1, czy P1. Ale rozumiem, spoko, fajnie, że są łatwe, o to chodzi.
Mnie nie będzie na tych zawodach (mam kurs instruktorski), więc nie marudzę 😉
Odznakowe akurat fajne. Sama o nich myślałam, żeby u nas zrobić.

brak edycji
🤬
a to jakoś nie zarejestrowałam. Wiesz chodzi o fun, a nie wielkie sportowe osiągi. Nki akurat pod siebie zrobiłam (bo za zwyczaj są ciasne poniaczowe konkursy, a chciałabym przetrzeć Gajowego), poza tym też nie sądzę, że jakby zrobić jakieś inne (bo pozostałe konkursy są jednak trudniejsze...) to walily by tłumy 🙂. Musimy w końcu jakoś uzbierać na sędziego i obsługę komputerową 🙂
Matko, internet mi siadł i nie mogłam edytować. Przepraszam.
Gajowa, wiem, wiem, choć mnie wciąż te same konkursy po prostu nudzą, ale ja to ja.
W każdym razie gdyby zawody w FMG doszły do skutku, to też myślałam nad odznakowymi programami, ale jeśli chodzi o resztę, to na pewno byłoby coś innego 😉
Mam nadzieję, że te towarzyskie wypalą 🙂
Też mam taką nadzieję - od nas powinno być minimum 5 koni + na pewno 1 przyjezdny, na razie jak na szpilkach czekam na zgłoszenia 🙂
od nas tak z 5 do 7 koni i ludziów namawiam
ooo bardzo zacnie, bardzo 🙂. Jedyna rzecz o jaką proszę o zachowanie terminu zgłoszeń 🙂
i sędzia na reszcie będzie nie... ten tylko inny 😉 Może wreszcie będą jakieś notatki przy ocenach 😉 Trzymam kciuki.

Bardzo fajnie, że robicie towarzyskie- kiedyś chciałam u Was na zawodach wystartować w Nce towarzysko [zapłacić normalnie składki, zasilić Wam budżet etc 😉] i powiedziano mi, że towarzysko to mogę tylko... w L  🤔wirek:
A ja chciałam, żeby mi sędzia rzucił okiem na ciągi i takie tam i dopisał uwagi [czy branie udziału w zawodach nie powinno mieć na celu tego, żeby fachowcy ocenili naszą pracę?].
Ostatecznie oczywiście nie pojechałam z koniem, tylko z uczniem, a na mistrzostwach było kilka koni na krzyż- w N startował 1 koń 😉

Ale patrząc na kartę ocen mojej uczennicy gdzie widniały same cyferki, bez żadnego opisu [!!!], byłam bardzo szczęśliwa, że nie wzięłam kobyły.

Także dobra robota dziewczyny 🙂
Uważam, że Kasia Ziemińska jest dobrym sędzią, bo właśnie dużo pisze, spokojnie można do niej pójść po zawodach zapytać co poprawić, etc... ma trafne spostrzeżenia. Poza tym, cieszę się, że zgodziła się sędziować towarzyskie, ponieważ z jednej strony - My mamy mieć radochę, a z drugiej - ocenę, na podstawie której możemy podjąć decyzję o dalszych startach.

Dodać pragnę jeszcze, że Agnieszka Kaproń poprowadzi obsługę komputerową zawodów 🙂
Kasiu, nie przesadzaj, opis byl w co 4tej rubryczce 😉)))

Mi sie podoba sedziowanie przez warszawskich sedziow. Mnostwo uwag, ale i pochwal na karcie. Mam nadzieje, ze uda sie sciagnac ktoras osobistosc do nas 🙂
Widzę, że jeszcze nie ma, więc wstawiam  🙂
PROPOZYCJE
REGIONALNYCH ZAWODÓW JEŹDZIECKICH W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY NA WZGÓRZU ZAMKOWYM W ZAWIEPRZYCACH
MEMORIAŁ KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

08-09.09.2012

Organizator zawodów: Fundacja Nadwieprzańskie Horyzonty
Kijany19 21-077 Spiczyn

Miejsce zawodów: Dziedziniec Zamkowy na Zamku w Zawieprzycach (21-077 Spiczyn)

Hipodrom: podłoże trawiaste 100mx40m,rozprężania trawiasta 22mx70m
Przeszkody i fotokomórka; GALA Uchwatteam

Termin zawodów: 8-9 wrzesień 2012r.

Termin zgłoszeń:
ostateczny do dnia 01.09.2012 r. na: tomaszwojtowicz1@wp.pl,tel.502115024

KOMISJA SĘDZIOWSKA :
Sędzia główny: Włodzimierz Uchwat
Sędzia techniczny: Jerzy Mełgieś
Gospodarz toru: Tomasz Próchniak
Lekarz weterynarii: Dr Owczarek


PROGRAM ZAWODÓW

Rozpoczęcie zawodów: PIĄTEK godz. 15😲0

SPŁYW KAJAKOWY RZEKĄ WIEPRZ
Dla zawodników GRATIS! (osoby towarzyszące 15 pln za osobę)

SOBOTA
godz.9.00
Konkurs nr 1 LL - oceną stylu jeźdźca
Konkurs nr 2 L 100 cm – dokładności bez rozgrywki
Konkurs nr 3 P 110 cm – dwufazowy art.274.5.3
Konkurs nr 4 N 120cm - zwykły
Konkurs nr 5 C 130cm - dwufazowy O podwiązkę Królowej Marysieńki

NIEDZIELA
godz.8.00
Konkurs nr 6 LL 80cm - z oceną stylu jeźdźca
Godz.10.15 MSZA ŚWIĘTA W KAPLICY ZAMKOWEJ
Godz.11.30 OFICJALNE ROZPOCZĘCIE ZAWODÓW, prezentacja ekip
Konkurs nr7 100cm - koń rower
Konkurs nr 8 P 110cm – Lustrzany
Konkurs nr 9N 120cm - z Jockerem
Konkurs nr 10 C130cm - zwykły z rozgrywką
Grand Prix Zawieprzyc - finał Memoriału Króla Jana III Sobieskiego
Konkurs nr 11 – dodatkowy „potęga skoku” pokazowa - chętni

Sprawy organizacyjne :
Wpisowe 100 pln za jeden dzień zawodów
Boksy 150 pln za całe zawody - dostępne od 07.09.2012r. od godz. 10.00
Rezerwacja wyłącznie po uiszczeniu wpłaty do 01.09.2012r. na nr konta
64 8702 1011 1004 4580 2000 0010
Ilość boksów ograniczona.

NAGRODY:
Konkurs 1,2,6,7 nagrody rzeczowej oraz flot’s dla koni.
Konkurs nr 3 – 1m.500zł,2m.300zł,3m.100zł,4m.50zł,5m.50zł
Konkurs nr 4 - 1m.1000zł,2m.500zł,3m.250zł.4m.100zł ,5m.50zł
Konkurs nr 5 - 1m.2000zł,2m 700zł,3m.300zł,4m.100zł,5m.50zł
Konkurs nr 8 - 1m.700zł,2m.300zł,3m.100zł,4m.50zł
Konkurs nr 9 - 1m.1000zł,2m.500zł,3m.250zł,4m.100zł,5m.50zł
Konkurs nr 10 - 1m.2000zł,2m.1000zł,3m.700zł,4m.200zł,5m.100zł
Konkurs nr 11 - niespodzianka

Podczas zawodów obowiązują przepisy PZJ i LZJ.
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie zawodów.
Organizator nie odpowiada za ewentualne wypadki, kradzieże zaistniałe w czasie transportu i trwania zawodów.
Kwalifikacją do konkursu nr 10 - GP, jest ukończenie konkursu nr 5
W sobotni wieczór organizator zaprasza na bankiet polowy
NOCLEGI:
Schronisko Młodzieżowe w Zawieprzycach – tel. 501 255 397
Hostel Suche Komnaty w Kijanach – tel. 535 571 919


Kodeks postępowania z koniem:

Polski Związek Jeździecki prosi wszystkie osoby zaangażowane w jakikolwiek sposób w sporty konne, o przestrzeganie poniżej przedstawionego kodeksu oraz zasady, że dobro konia jest najważniejsze. Dobro konia musi być zawsze i wszędzie uwzględniane w sportach konnych i nie może być podporządkowane współzawodnictwu sportowemu ani innym celom np. komercyjnym.
I. Na wszystkich etapach treningu i przygotowań konia do startu na zawodach, dobro konia musi stać ponad wszelkimi innymi wymaganiami. Dotyczy to stałej opieki, metod treningu, starannego obrządku, kucia i transportu.
II. Konie i jeźdźcy muszą być wytrenowani , kompetentni i zdrowi zanim wezmą udział w zawodach. Odnosi się to także do podawanych leków i środków medycznych, zabiegów chirurgicznych zagrażających dobru konia lub ciąży klaczy oraz również do przypadków nadużywania pomocy.
III. Zawody nie mogą zagrażać dobru konia. Wymaga to zwrócenia szczególnej uwagi na teren zawodów, powierzchnię podłoża ,pogodę, warunki stajenne, kondycję koni i ich bezpieczeństwo, także podczas podróży powrotnej z zawodów.
IV. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniu zawodów, a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej Dotyczy to właściwej opieki weterynaryjnej, leczenia obrażeń odniesionych na zawodach, spokojnej starości, ewentualnej eutanazji.
V. Polski Związek Jeździecki usilnie zachęca wszystkie osoby działające w sporcie jeździeckim do stałego podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelkich aspektów współpracy z koniem.

Propozycje zatwierdzone przez LZJ Lublin w dniu 01.08.2012 r.

Prezes LZJ Lublin
prof. Sławomir Pietrzak
Widzę,że już mnie ktoś uprzedził z zamieszczeniem propozycji 😀 Serdecznie zapraszamy!!!
Ooo, wreszcie jakieś ciekawe konkursy! Będzie co oglądać. Szkoda tylko, że niskie jak zwykle stylówki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się