Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?

Mi się tylko budzi refleksja, że skoro redaktorzy gazet wrzucają tyle sznurków i westu to znaczy, że nie doceniamy chyba ile ich jest dookoła 😉 o ile west widzę znam i lubię o tyle sznurki- serio? 😉
Ubawiła mnie tylko seria o jodze na koniu, już to widzę 😁
.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 sierpnia 2012 12:15
to prowadzenie konia na uwiązie jest już jakąś sztuką? 😲
sei   . let's grow old together & die at the same time .
03 sierpnia 2012 12:16
A KP od jakiegoś czasu powolutku pnie się do góry, mam nadzieję, że poziom się wyrówna.

Ja byłam pod wrażeniem wywiadu z Kasią Milczarek w majowym wydaniu. 

ten numer właśnie nabyłam 🙂

polecam też HiJ. naprawdę. nawet jeśli ktoś nie interesuje się hodowlą koni zimnokrwistych czy innych kucyków. artykuły są napisane w taki sposób, że czytanie nie nudzi, a wciąga. jednocześnie jest to zdecydowanie fachowa 'literatura'. w ostatnim numerze super jest artykuł o zmianie systemu oceny i selekcji ogierów - 'niemiecka rewolucja'.
ale przeczytałam także inne artykuły w tym 'polskie ardeny we francji', gdzie generalnie ardeny średnio mnie interesowały, a tu tekst naprawdę ciekawy 🙂
.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 sierpnia 2012 12:33
Łoboże i matkoświęta 🙄  😂
A na czym te zmiany w KP polegają np?  🙂
A gallop to mi się co najwyżej kojarzy z babskimi pismami 'o życiu' - lekko, łatwo i przyjemnie, kolorowe obrazki i da się poczytać na plaży czy w poczekalni u dentysty 😁 Wszystkie artykuły średnio odkrywcze, niezbyt długie, do tego kupę stron zajmuje żałość pt. szopping :/

Dokładnie. Szata graficzna przyjemna, ale za to niczego się z tej gazety ciekawego nie dowiedziałam, a shopping to zdecydowanie kiepski pomysł.
Ciekawe, co piszecie, że pisma zmieniają się in plus.
Mnie na maksa zaskoczył ostatni numer Końskiego Targu, bo dotychczas, umówmy się, pismo było bardzo... nierówne 🙂 A w tym numerze doskonały artykuł o żywieniu, solidny o zasadach pensjonatu, trafny Czarnoty o "selekcji" arabów, nawet o TWH - ciekawie. I herpeswirus dokładnie omówiony. I szata graficzna w środku coraz ciekawsza.
Czyli pozytywne zmiany wszędzie?
Czyżby Gallop dał kopa innym gazetom ?  😉
szemrana, właśnie chciałam to napisać. I to nie w ramach żartu, podejrzewam, że właśnie tak jest.
no i bardzo dobrze! wszyscy na tym skorzystaja.
Hyhy ja stawiam jeszcze na to,ze redakcje przejrzaly ten watek i koncert zyczen
Dava   kiss kiss bang bang
03 sierpnia 2012 14:31
Konkurencja zawsze jest dobra  😀iabeł:
Karla🙂, daj boże, że te gazety się trochę interesują naszym zdaniem 😉

magija21   6 lat + vat :))
07 sierpnia 2012 13:52
Mam dwa numery Gallopu, żaden mnie nie przekonał. Zdecydowanie za dużo zdjęć, za mało treści. Fotki na całej stronie okropnie rozpraszają, szczególnie w 2 numerze na str 58-59. Nowy nr jest trochę lepszy od poprzedniego, ale to nie jest TO.

Ogólnie mogę powiedzieć, że w gazecie panuje lekki galimatias i ciągle coś mi przeszkadza w grafice. Z drugiej strony dobrze, że Gallop powstał, bo jak widać konkurencja ma mobilizacje aby podnieść swój wizerunek :-) KP się zmienia na plus, ŚK też. Widać, że wszystko idzie w lepszym kierunku. I bardzo dobrze, bo ze ŚK i KP nie mam zamiaru rezygnować. W porównaniu do Gallopu, są bogatsze o treść merytoryczną i to sobie w nich cenię.

W Gallopie podobają mi się tylko wybrane artykuły, np:
-sekrety ujeżdżenia
-dział "zapytaj weta"
-artykuł o żywieniu końskiego rekonwalescenta

Kupię tylko jeszcze jeden numer, ze względu na sekrety ujeżdżenia. Reszta to trochę takie pitu- pitu, baju- baju. Nic odkrywczego i nowego. O shoppingu nie wspominając...
wg mnie gazeta nie jest warta swojej ceny, tyle.
A ja nadal kupuję Wielką Księgę Kawalerii . I niezmiennie mnie to cieszy.
Tak sobie pomyślałam, że adresatami są mój nieżyjący Dziadek i przyszły wnuk.
Dziadkowi czytam i wysyłam mailem do nieba a na wnuka poczekam i kiedyś mu pokażę.
:kwiatek:
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
07 sierpnia 2012 17:12
Słuchajcie, gdzie trzeba zeskanować te śmieszne kody ze "Świata Koni", żeby obejrzeć filmy??? Może to pytanie komputerowego debila, ale na prawdę pojęcia nie mam...
Ja tez dostałam nowy numer gallopu, a mój pierwszy. Myślę sobie-ooo zobaczymy. No i zaczęłam ogladać od tyłu...doszłam do połowy i póki co nic do czytania, same zdjęcia ciuszków. Żeby tam np. były jakies fajne i przydatne opinie, testy, to ok. A nie wrzucenie paru koszulek, kasków i.t.p. na co to komu?
Artykuły-jak dla mnie za krótkie i za pobieżne, wywiady-czytając kolejny zastanawiałam się czy juz go nie czytałam, a potem-nie , no rzeczywiście, wywiad nowy tylko pytania te same 😁 A wywiad z A. Lemańskim-no pierwsza klasa 😉
Wnioski-jestem ciekawa "kontaktu" w następnym numerze i "równowagi w ruchu" czy bedzie tam cos nowego, lepiej opisanego. Ale generalnie jeden wielki chaos jak dla mnie.
W najnowszym KP wciągnął mnie jedynie art. o E. Twaróg - fotografce działu wyścigowego.
(zawsze to 1 artykuł  🙂 )
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
20 sierpnia 2012 09:43
off top

Potrzebuje info o Galinach. podobno w Gallopie w pierwszym numerze byl art. Moze ktos mi przeslac skana na maila?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
20 sierpnia 2012 10:46
sierpniowy numer Świata Koni bardzo w moim guście. zdecydowanie więcej niż jeden artykuł!  😜 jedyne od czego mam wysypkę dosłownie to to 'lonżowanie bez patentów' czy inny wymysł odnośnie sznurków...
fajny felieton igi wróblewskiej. dobrze opisane MPJ, MJ i dzieci. świetny artykuł o ciekocinko! wywiad z panem antonim. klinika też jest ekstra i jednak ŚK ma już doświadczenie w tym jak wszystko ilustrować. także polecam ten numer 🙂
Powiedzcie, dostanę jeszcze gdzieś drugi numer Gallopu? Bo a to czasu brak, a to coś tam i jeszcze nie mam, a chciała bym mieć 😉 W Empikach jeszcze są?
sierpniowy numer Świata Koni bardzo w moim guście klinika też jest ekstra i jednak ŚK ma już doświadczenie w tym jak wszystko ilustrować. także polecam ten numer 🙂


SEI, bardzo przepraszam, ale jakie doświadczenie!? Spójrz proszę na klinikę w drugim numerze Gallopu (dokładnie na str. 22-23, lub str 24 -25) i spójrz na ŚK str 28-29! Czy strony w ŚK czegoś Ci nie przypominają, a może to zwykły przypadek...  Rozumiem, że lubimy pewne gazety, a pewne nie, ale trochę obiektywizmu proszę.... W sumie to się cieszę, że konkurencja patrzy na nas - to tylko świadczy o tym, że robimy coś dobrze 🙂.
Elmijakke kliniki sk w wiekszosci przypadkow sa robione z duzym wyprzedzeniem i temat jest zalezny od przypadku z jakim ma do czynienia trener a nie na zasadzie zrobmy to i to, ten model byl na poczatku wiec raczej nie ma mowy osciaganiu...temat zywienia koni chorych tez w innych gazetach byl  😉 i wiele innych tez.pewnych rzeczy sie nie uniknie w dublowaniu. Na szczescie zarowno Gallop.SK i KT maja innych odbiorcow. I mowie to zupelnie neutralnie a nawet z sympatia dla niektorych pism :kwiatek:
Karla, tematy się powtarzają i będą się powtarzać i ok, żyjemy w pewnym zamkniętym świecie i nie da się nie pisać o tym samym. Nie mam z tym problemu We wcześniejszym poście pisałem raczej o sposobie złamania kliniki.... 😉
elmijakke
A po co te nerwy, czy sei coś w poście napisała obraźliwego, bo nei kumam skąd taka agresja  👀 ?
Elmijakke jak przesledzisz stare numery sk to zobaczysz, ze taki sposob lamania juz sie pojawial,szata graficzna zmieniana jest od kilku miesiecy,sposob lamania artow takze wiec nie widze problemu🙂
Agresja? Ależ nie ma żadnej agresji... Tylko rzeczowe argumenty... Skoro SEI piszę o klinice w ŚK jako o rzeczy zrobionej z doświadczeniem ja tylko odpowiadam... Nic więcej... Proszę żeby SEI porównała dwie kliniki i powiedziała czy mam rację, czy nie...
[quote author=Karla🙂 link=topic=22707.msg1499074#msg1499074 date=1345459135]
Elmijakke jak przesledzisz stare numery sk to zobaczysz, ze taki sposob lamania juz sie pojawial,szata graficzna zmieniana jest od kilku miesiecy,sposob lamania artow takze wiec nie widze problemu🙂
[/quote]

Karla nie zgodzę się z Tobą, ale ok, zostawiam to...Możemy przejść z dyskusją na priv żeby nie budzić niezdrowych emocji...
Ups, przperaszam nie zauważyłem, że pisze jeden pod drugim...

edytuj posty
Mozesz sie nie zgadzac, Twoje prawo,ja po prostu wiem od kiedy jest inny grafik i inny sposob pracy,lacznie z artami,ktorych nigdy wczesniej nie bylo.No i znamtroche blizej osobe odpowiedzialna za kliniki,bo na kika z nich jezdzilam i ppomagalam robic zdj i rzeczy do lamania.ale chetnie przeczytam na pw Twoje obserwacje :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się