Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Z tego co się orientowałam to w Borkowicach owszem konie wypuszczają ale tylko do 14. Później konie do 9-10 dnia następnego siedzą w boksach. Czyli więcej spędzają czasu w boksie niż na wybiegach.
Stajnia o której pisze Whisperer13 to nie Na Skarpie, a Stajnia za Rzeką. Ale nie dziwię się, że Belle nie bierze jej pod uwagę bo jest specyficzna 😉
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

02 sierpnia 2012 11:31
belle, co jakiś czas jak jadę na Głuszynę, to mijam stajnię w Sypniewie. Nie mam zielonego pojęcia co się tam dzieje, wiem tylko, że istnieje.
Teli no proszę, i jeszcze się nie poznałyśmy😉?
belle na Starołęckiej, jak jedziesz na wiochy, ze 150m przed figurą, po lewej stronie, ktoś ma konie i widziałam jeszcze w Czapurach za szkołą po prawej.
a potrzebujesz na już?
No może nie tak na gwałt, ale czas zacząć się rozglądać.
Ja teraz i tak nie mogę jeździć i pewnie długo nie będę mogła więc tak jak dotąd szukałam czegoś z halą to teraz nie będzie mi ona potrzebna i stawiam na to żebym miała blisko żeby chociaż móc konia odwiedzać przy moim bardzo ograniczonym czasie. No i przy jego temperamencie nie ma opcji żeby stał w boksie dłużej niż przez noc więc całodzienne padokowanie to priorytet. Nie biorę raczej pod uwagę tego żeby jeździł na nim ktoś inny, bo to hmmm koń specjalnej troski.

pamirowa stajnię Za Rzeką znam i darzę sympatią mimo, że jest jak mówisz "specyficzna". Nie biorę jej pod uwagę nie dlatego, że mam co do tej stajni jakieś "ale" tylko dlatego, że sam Rogalinek jest mi po prostu średnio po drodze. I wolałabym naprawdę coś mniejszego.
Rozważań całe mnóstwo, aczkolwiek decyzję jakąś podjąć za niedługo będę musiała no i tu na pierwszym miejscu będzie to co dla konia okaże się najlepsze.
ach, szkoda, że ja mam dopiero plany😉
a 24h wchodzi w grę? bo znam kogoś takiego w Kamionkach, z tym, że jest to "specyficzna" osoba i warunki 😎
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

02 sierpnia 2012 12:22
kisiel, w sobotę będę znów podążać w tamtą stronę do pana od Emów... 😉
co do 24h to szczerze powiem, że zależy od konia
mój nigdy nie był w ten sposób trzymany i zawsze jak przychodziła godzina powrotu do stajni to meldował się pod bramą, więc nie wiem czy miałby ochotę spędzać również noce na wybiegu
no i zimą z kolei to ja sobie tego nie wyobrażam żeby przy -25 nocował na dworze
zaba   żółta żaba żarła żur
04 sierpnia 2012 00:28
A ja byłam w weekend w super stajni🙂

Wyszynki 🏇



To od niedawna nasz nowy dom.  😀
Jest CUDOWNIE!  🏇
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 sierpnia 2012 10:19
zaba, juz emerytura czy jeszcze brykacie 🙂?
Witam! Od października będę studentką poznańskiego UP dlatego już powoli rozglądam się za stajnią  😉
Czy wiecie może jak wygląda sekcja skokowa w stajni w Swadzimiu? Na stronie pisali coś o dopasowywaniu warunków do umiejętności zawodnika, jestem ciekawa jak to wygląda w praktyce?
Zaciekawiła mnie też stajnia Biały Jednorożec/Dressage Dreams, czy jest możliwość trenowania tam, udziału w zawodach bez własnego konia?

Zależy mi na stajni w samym Poznaniu lub na obrzeżach, gdzie mogłabym trenować na jednym koniu na zasadzie sekcji/dzierżawy  👀
Znacie coś godnego polecenia?
Pozdrawiam cały poznański wątek!
zaba   żółta żaba żarła żur
04 sierpnia 2012 20:31
zaba, juz emerytura czy jeszcze brykacie 🙂?


Brykamy,brykamy  😉
Jednak czasu dla siebie ostatnio dużo mniej mamy,dlatego właśnie zdecydowałam się na Wyszynki,bo wiem,że moje kopytne ma tam jak w raju  💘
W Białym Jednorożcu ruszyła sekcja ogólnorozwojowa (ujeżdzenie, skoki) prowadzona przez Anię Wieczorkiewicz na jej koniach.  KOszt około 300 zł na miesiąc, 2 x w tygodniu  .
Nic więcej nie wiem, na fb jest dużo informacji, proponuję napisać lub zadzwonić.

W Swadzimu jeździłam i nie widziałam żadnej sekcji, to jest chyba jakiś wirtualny wytwór :P
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 sierpnia 2012 20:35
zaba, bosko, ze chlopak jeszcze na chodzie 🙂! Pozdrawiamy!!
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
06 sierpnia 2012 16:15
W Swadzimiu nie ma sekcji. Jest pensjonat i szkółka 😉
Teli no proszę, i jeszcze się nie poznałyśmy😉?
belle na Starołęckiej, jak jedziesz na wiochy, ze 150m przed figurą, po lewej stronie, ktoś ma konie i widziałam jeszcze w Czapurach za szkołą po prawej.
a potrzebujesz na już?

Niby, w którym miejscu? Nie kojarzę za figurą, a to moje rejony...

To za szkołą w Czapurach nie jest stajnia jako hotel. Poza tym, ona w remoncie, bo przecież spłonęła x lat temu i jeszcze nawet własnych koni nie ściągnęli do niej tylko gdzieś po znajomych poszły.
wspominano o przydomowej stajni, to powiedziałam co wiedziałam  😉
na Starołęckiej tak jak mówię, widziałam konie, a co tam jest za luksus to nie wiem, tj gdzieś po sąsiedzku z fryzjerem, tym dużym sklepem.
A tam. To nie. Żadna stajnia dla obcych ludzi.
Na Starołęckiej niedaleko fryzjera jest pare koni w gospodarstwie, ale pensjonatu raczej nie prowadzą...  Na głuszynie przy samym kościele tam gdzie stolarz, jest stajnia i  możliwe że mają jeszcze miejsce.. konie tam są od rana do wieczora na łące.
A na Sypniewie mają prywatne konie i chyba nie mają miejsca na pensjonatowe 🙂
Nie słyszałam, by ten stolarz przyjmował konie do pensjonatu, ale prawda, non stop na dworze.

dzięki myszowiec za rzeczowe i konkretne info  :kwiatek:
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

13 sierpnia 2012 08:23
Czy w Kicinie są jakieś stajnie?
Są 2 z tego co mi wiadomo 😉
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

13 sierpnia 2012 11:15
Znalazłam Dominantę. A tej drugiej gdzie szukać?
Druga jest ściśle prywatna, znajdziesz tylko w google maps 😎
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
13 sierpnia 2012 11:59
a co sie dzieje obecnie w Dominancie? Kto jezdzi? Ze starej gwardi ktos zostal? Kto jest wlascicielem obecnie?
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

13 sierpnia 2012 12:02
Nie wiem, w niedzielę jechałam rowerem na Dziewiczą Górę przez Kicin i straszni spodobały mi się tamtejsze tereny. Pomyslałam, że musi tam być jakaś stajnia i dziś od rana szukam w necie 🙂
No tereny tam są zacne, górki, góry, jeziorka, lasy, łąki... Co dusza zapragnie 😎
Podjechałaś na samą górę? Może się kiedyś spikniemy razem 😉
Tereny są tam cudowne  😍 dlatego miałam tam przez pewien czas konia w Kicinie ale w żadnej z opisywanych tutaj stajni. Codzienne spacery po tych pagórkach to coś pięknego a we wrześniu na grzybki. Bardzo ale to bardzo żałowałam że muszę się wyprowadzić, ale warunki w owej stajni pozostawiały bardzo wiele do życzenia niestety.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

13 sierpnia 2012 12:43
Thymos, o nie, nie!! Dla mnie dojechanie POD Dziewiczą Górę i powrót do Swarzędza to była mordęga! Ja kondycyjnie wysiadam! 🙂  No chyba, że Ty rowerem, a ja koniem. Wtedy możemy lecieć 🙂
Dla mnie pierwszy raz też był straszny 😉
😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się