preparaty na stawy

Co mozecie mi polecic na kontynuacje kuracji na stawy, ściegna i chrzastke łączna?Potrzebuje cos w miare taniego ale tez skutecznego.Klacz przez miesiac dostawala Flexadin stan zapalny znikl kon ma fajniejszy sprezysty ruch ale musze kuracje kontynuowac ale po naszych ostatnich przygodach(problem z noga do tego szycie buzki i pobyt w klinice )mocno sie splukalam potrzebuje cos skutecznego i w przyjemnej cenie...prosze o pomoc :kwiatek:
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
09 maja 2012 07:13
Sprawdz produkty GelaPony - dobra jakość za przystępną cenę. Ja używam Arthro zamiennie za NAF Superflex i jestem bardzo zadowolona.
cortaflex msm + glukosamine + asu  - ostatnio cena wzrosła, ale zapas starcza na dwa miesiące: http://www.mksklep.pl/cortaflex-glucosamine-10000-plus-msm-asu-900-p-7457.html
Moim zdaniem - rewelacja
toltek

ja skarmiłam opakowanie ale efektów niestety nie widziałam  😕
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
09 maja 2012 21:39
Mój były podopieczny ma to zalecone do końca życia z powodu zwyrodnienia stawu kopytowego. I powiem, że po trzech tygodniach bez glukozaminy kulawizna była dużo większa. Na jednej naszej rekreantce też widzimy efekty. Dostaje glukozaminę dwa razy do roku od dwóch lat i widać znaczną poprawę.
Zna ktoś produkty firmy golden label? Znalazłam cos takiego

http://animalia.pl/produkt,24593,558,gold-label-msm-plus-preparat-wzmacniajacy-stawy-250g.html

i zastanawia mnie, czemu to takie tanie,  czy może starcza na bardzo krótko? Może wie ktoś coś na temat skuteczności i wydajności tego preparatu? Potrzebuję czegoś dla siedmiolatka w stosunkowo lekkim treningu ujeżdżeniowym, któremu strzykają stawy, ale zasadniczo nie miał nigdy żadnej kontuzji. Stosowałam kiedyś dla innego konia w podobnej sytuacji cortaflex i rzeczywiście pomógł, ale to było parę lat temu, widzę, że jest teraz dostępnych więcej tego typu środków, ale właśnie, pytanie, czy te w korzystniejszych cenach są warte zakupu...?
Mam pytanie, czy ktoś w najbliższym czasie będzie kupował jakiś preparat na stawy? Obojętnie jaki.

Plis o info na pw.
dziunka

Ja to mam. Kupiłam niedawno, bo koń był kontuzjowany. Pudełko jest dość małe, ale to jest sam MSM, a w innych preparatach są mieszanki. Mi właśnie na MSMie zależało - zalecenie vet. Koń nieźle wcina, mimo że to proszek - podaje z owsem i olejem, żeby się poprzyklejał.

Miałam parę innych preparatów z Gold Label i są niezłe.
Czy ktoś stosował preparaty Grand Meadows? zastanawiam się nad Grand Flex Senior i zastanawiam się czy macie jakieś opinie?
mysiapysia6, nie stosowałam produktów grand meadows, bo mój koń nie zjada proszku (a ich preparaty mają formę proszku, prawda?) , ale skład grand flex senior wydaje mi się bardzo fajny.  Cena też jest dobra, gdyby był w płynie to bym sama wzięła dla mojego konia!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
02 lipca 2012 07:55
Od niedawna na koniu który co prawda nigdy nie był kulawy, ale wyraźnie sztywny i ze "strzykającymi", testuję Ost-O-Flex Forana.
U nas może to produkt mniej znany, ale to zdecydowanie górna półka.
Minęlo jakieś 1,5 miesiąca i kobyła wyraźnie lepiej się rusza, więc polecam.
Tu jest link do strony producenta (po angielsku niestety):
http://www.forans.com/information-and-articles/think-performance-think-protection-think-ost-o-flex
Lotnaa, a jest może na opakowaniu skład  w dawce? Nigdzie nie mogę znaleźć 🙁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
02 lipca 2012 08:40
anai, mam coś takiego:

Skład:
Chrząstka rekina (naturalne źródło glukozaminy, siarczanu chondroityny oraz kwasu hialuronowego), MSM, sorbitol, glicerol, inulina (prebiotyk), mangan, sacharoza, guma ksantanowa, woda oczyszczona, E211, E219, E100, E150, anyż.
Zawartość:
białko surowe 5,48%, tłuszcz surowy 0,2%, włókno surowe < 0,1%, popiół 5,3%, wilgotność 48,35%, węglowodany 40.7%, glukozamina HCL  120000 mg/litr, MSM (metylosulfometan) 33300 mg/litr
Stosowanie:
Konie do 600 kg masy ciała: 30 ml dwa razy dziennie przez 10 dni, potem raz dziennie.
Konie powyżej 600 kg masy ciała: 45 ml dwa razy dziennie przez 10 dni, potem raz dziennie.
Mniejsze konie i pony: 15 ml dwa razy dziennie przez 10 dni, potem raz dziennie.
Lotnaa, dzięki!
w dawce 30 ml będzie więc ok 4000mg glukozaminy, a MSM 1100mg. Szkoda, ze nie podają informacji o kw. hialuronowym czy chondroitynie.
Używa/ł ktoś corta vetu? Najsilniejszy z rodziny cortaflex. Po jakim czasie widoczne były efekty? Obecnie konisko dostaje drugi miesiąc, nieznacza poprawa jest i się zastanawiam co dalej, bo buteleczka (niecałe 1000ml) niedługo się kończy.
Używa/ł ktoś corta vetu? Najsilniejszy z rodziny cortaflex. Po jakim czasie widoczne były efekty? Obecnie konisko dostaje drugi miesiąc, nieznacza poprawa jest i się zastanawiam co dalej, bo buteleczka (niecałe 1000ml) niedługo się kończy.

Kiedyś użyłam jedną butelkę i były ledwo widoczne efekty. Potem przerzuciłam się na Mobility HCC od dr Golonki i efekty są spektakularne  🤣
Szkoda pieniędzy na te sklepowe suplementy.
Azbuka czy ten preparat podajesz stale? Czy robisz 1-2 razy do roku kurację?
Gillian   four letter word
15 lipca 2012 20:43
czy ktoś z Was stosował u swojego konia preparat Cortaflexu SUPER FEN?
Azbuka czy ten preparat podajesz stale? Czy robisz 1-2 razy do roku kurację?


zależy na co potrzeba 😉

Kobyła która ma problemy ze stawami z powodu zbyt późno wyjętych chipów stoi praktycznie non stop na tym. Efekt jest po prostu kosmiczny.

Koń Klami się dzięki temu praktycznie "uruchomił".

Teraz moje Grube zaczęło dostawać. I on będzie właśnie dostawał w ramach suplementacji 3-4 razy w roku.
zulu   późne rokokoko
15 lipca 2012 21:25
Gilian, ja stosowałam, jako przedłużenie działania leków przeciwzapalnych. Poszło jedno opakowanie. Niespecjalnie pomogło, ale to wyjątkowo cięzki przypadek.
I ja się dorzucę z pytaniem: czy ktoś używa może jeszcze innego niż Gelapony Fast z Orlinga żródła boswelii (boswellin)?

nawiązując do Twojego pytania, mi ostatnio wet. zalecił poszukanie właśnie boswellinu w proszku i podawanie; czy podawał już ktoś sam boswellin w czystej postaci? bo cenowo wychodzi lepiej i na dłużej, w porównaniu do Gelapony Fast.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 sierpnia 2012 22:26
Mam do Was pytanie. Mamy w stajni starszą klacz, której od jakiegoś czasu wysiada staw biodrowy. Widziała ją weterynarz, zaleciła dużo galopu i masaże. Niestety stan klaczy od zeszłego roku mocno się pogorszył. Dzisiaj jest naprawdę źle. Podaliśmy Pro Dynam i mam nadzieję, że będzie lepiej, ale to tylko na chwilę ukryje objawy, a problem nadal będzie. Chcemy kupić jej jakiś preparat na stawy, ale nie wiem co mogłoby być dobre dla starszej pani. Czy możecie coś polecić?
Ja moge polecic zdecydowanie na piereszym miejscu Orling, drugie miejsce preparaty cortaflexu
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 sierpnia 2012 22:31
crazy a możesz polecić jakieś konkretne produkty?  :kwiatek: Od weterynarzy słyszałam niezłe opinie o Cortaflexie, ale nie wiem co konkretnie można by jej podać. Glukozaminy?
W takiej sytuacji mysle ze trzeba byloby uderzyc z fastem  zorlinga, jest najsilniejszy z najlepsza cena mysle.

Ale jak z takim stawem mozna zalecic duzo galopu?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 sierpnia 2012 22:44
Takie dostaliśmy wskazówki od weterynarza. Dużo galopu, ale zebranego i koniecznie pod lekkim jeźdźcem. Niestety nie bardzo kto ma na niej jeździć, więc tak naprawdę kobyłka stoi i nic nie robi. Jedynie staramy się ją masować według zaleceń, ale niewiele to daje. Do tej pory jej stan był stabilny. Nie było ani lepiej, ani gorzej. Od kilku dni jest fatalnie. Zaraz poczytam o tym preparacie, o którym piszesz. I dziękuję za rady 😉
ja po miesiącu stosowania jestem zachwycona orling gelapony arthro. Sztywność zniknęła, strzykanie zniknęło, klacz rusza się dużo swobodniej. zdecydowanie polecam  😀
ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
04 sierpnia 2012 23:00
Martuha a możesz podać link  do tego Twojego orlinga  :kwiatek:
Gillian   four letter word
05 sierpnia 2012 10:25
szukam zastępstwa dla preparatu SuperFen - to jest ziołowy środek, alternatywa dla NLPZ. Co innego mogę podawać mającego działanie przeciwzapalne i to potwierdzone?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się