czapsy i buty

BlueHorse wyglądają obłędnie, aż nie mogę się swoich już doczekać xd
ja mam swoje (PBK, S-201 dwukolorowe) trochę ponad 2 lata chyba (ale szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie) i guma ani trochę się nie rozciągnęła. Nadal na początku mam taki sam problem z zapięciem, ale po chwili się idealnie dopasowują 🙂
hmm... jak je zapnę normalnie to nie wydają się za długie. Sporo brakuje mi żeby uwierały mnie przy zginaniu nogi:





Te poprzednie były krótsze, a działo się to samo ale niestety już ich nie zmierzę bo poszły do kosza :/

Jeśli faktycznie są za długie to buba, bo jak na szerokość to jeszcze dałabym radę je zwęzić(co zresztą zamierzam robić) ale na wysokość nie dam rady... jak to się mówi "jak nie urok to sraczka" :/
azzawa a one nie są po prostu za szerokie w kostce?
według mnie to są one za szerokie w kostne i dlatego tak brzydko siadają
w takim razie zwężamy 🙂 odprucie i ręczne przyszycie gumy to pikuś, odkrojenie kawałka skóry też, problem może być z perforacją krawędzi, ale jak nie dam rady zaniosę do rymarza. Dam znać jak poszło i ile ewentualnie kosztowało, może komuś się przyda.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 lipca 2012 11:50
na moje są jednak za długie. moje poprzednie takie były, po paru jazdach w strzemionach skokowych zaczął się rozjeżdżać od góry zamek. a to była kwestia 1-1,5cm... w stój, bez konia, na nodze leżały podobnie - niestety nie mam zdjęcia, sprzedałam je.
Pokłony dla firmy obuwniczej, wczoraj złożyłem zamówienie, dziś paczka w domu  ;d
BlueHorse sztylpy piękne  😍
Dziś jeździłam dwa koniuchy 😉 Ponieważ są naprawdę DOBRZE dopasowane to trzeba było rozchodzić. Na pierwszym koniu początek ciężki 😀 A na drugiego jak już wsiadałam to buty i sztylpki jak druga skóra się dopasowały, rozciągnęły i żadnych odcisków nie mam a to nowość dla mnie 😉

jumper15 A jak tam? Buty już przymierzone?
butki przymierzone, ale ostateczny test przejdą dopiero jutro, zobaczymy czy będą odciski 😉
melduję że właśnie odebrałam sztylpy ze zwężania.
Urżnełam jakieś 1-1,5 cm w kostce, bo bałam się przedobrzyć ale teraz widzę, że mogłam więcej.

Koszt poprawek w profilowaniu (pani powiedziała, że uciachałam za bardzo pod kątem i będzie się źle układać) i przyszycie gumy 10 zł

Różnica po założeniu "na sucho" jest wyraźnie na plus, zobaczymy jak będzie się układać w trakcie jazdy.

Przepraszam za kiepska jakość.



A do mnie właśnie przyszły czapsy z hippiki oficerkowe .
Co sądzicie o nich?
bo czytałam troche wczesniejszych wpisów to zdania rózne..
Ale coś czuje ze sa za długie troche;/
Anderia   Całe życie gniade
25 lipca 2012 15:55
Zależy jak trafisz. Ja na początku byłam zadowolona, ale teraz wiem, że kolejny raz bym ich nie kupiła 😉
Mi od najzwyczajniejszej w świecie jazdy po roku rozkleiła się skóra od wewnętrznej strony i puścił szew. Tata zszył, ale ciekawe ile to wytrzyma.
NatLat ja mam sztylpy hippiki od ponad 2 lat i nie mam do nich prawie żadnych zastrzeżeń. Tak naprawdę są nie zniszczalne, przeżyły codzienne noszenie jak i bardziej ekstremalne warunki (błoto), zamki w super stanie, ani razu nie wymieniane. Jedyne co mi przeszkadza to, że są trochę za długie, sprzedawca mówił, że muszą być trochę dłuższe, bo podobno one potem schodzą ok. 2 cm w dół... ale w moim przypadku tak nie było i jedynie mam pozaginaną skórę pod kolanem. Ale czystym sercem mogę je polecić, jak dla mnie są super. 🙂
azzawa teraz już duzo lepiej wyglądają czapsy.
Dzis przetestowałem nowe sztyblety i są cudowne, nie obtarły ani nic, po prostu miodzio xd 
Minosia na mnie tez sa wlasnie troche za dlugie i nie wiem czy nie beda uwierac pod kolanem,a mierzyłam tak jak podane w instrukcji...;/
robakt   Liczy się jutro.
28 lipca 2012 17:53
W czym mogę wyprać zamszowe czapsy? Może być woda z mydłem?
Gillian   four letter word
02 sierpnia 2012 14:56
Gillian, nie dość, że brzydkie to i cena nie mała 😀
Da się kupić w miarę dobre czapsy oficerkowe do 200 zł?
Czy miał ktoś styczność z tymi czapsami : http://www.gnl.pl/czapsy-eric-thomas-elegance-p-3736.html ? Wydają się super

edit: zły link
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
05 sierpnia 2012 16:30
komplet ze sztyblety.pl
jak dla mnie ekstra, fa jna cena, super wykonanie, szybko zrobione - na zawodach prezentowały się super 🙂

sztylpy z lakierowaną górą i sztyblety z lakierowanym noskiem
Sanndy, jakieś fotki?
Zgadzam się widziałam dziś i wyglądały bardzo fajnie  🤣 🤣
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
07 sierpnia 2012 08:30
tu chyba na razie najlepiej widać, jakoś niedługo dodam fotki samych butów i szatylpów jak je zrzucę i się do nich dogrzebię...
https://picasaweb.google.com/103520356809326672992/ZRMichaOwice45Sierpnia#5773303025301118114

Zorilla, jakoś liczyłam, że Cie poznam może gdzieś tam ale nie udało mi się:P
Haha ja Cię nie poznałam tylko Twoje buty, a teraz piszesz że byłaś na zawodach więc sądzę że to Ty 😉
Stałam koło Waszej ekipy z koniem Tone i Te Quiero i jechałam z tobą Lki (Tone).


Będąc w temacie, moja wersja full lakier:
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
07 sierpnia 2012 18:38
o żesz! to Wy 🙂
genialnie wyglądał po rozplątaniu grzywy, jak król lew :P

ok, już koniec  🚫
Chciałam zapytać czy sztyblety Horze są godne polecenia? Zastanawiam się nad kupnem i nie wiem czy warto 😉
Fog- ja bym dołożyła 20 zł i kupiła te http://www.okser.pl/hippica-czapsy-oficerkowe-p-377.html
Mam je 2 miesiące, ale wcześniej były używane 1,5 roku i się super trzymająnic nie odstaje, w porównaniu do tych z PBK, które również miałam. Te z Hippiki są o niebo lepsze. 😀

Co sądzicie o tych czapsach http://www.koniesklep.pl/FAIR-PLAY-Sztylpy-ELEGANCE-rozm-L(4,606,5002).aspx
Warto je kupić?  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się