Olsztyńscy voltowicze

Olsztyńskie dziewczyny podpowiedzcie: gdzie w Olsztynie znajdę duży wybór butów ślubnych? Kompletnie nie wiem gdzie szukać. :kwiatek:
Olsztyńskie dziewczyny podpowiedzcie: gdzie w Olsztynie znajdę duży wybór butów ślubnych? Kompletnie nie wiem gdzie szukać. :kwiatek:


kiedyś w domu Jakuba był sklep obuwniczy i pamiętam że mieli tam sporo ślubnych.
planuję sobie zrobić jednodniową wycieczkę do Olsztyna i potrzebuję podpowiedzi 🙂
Jak najlepiej (najtaniej) dotrzeć do Olsztyna z Warszawy? PKP? a może jeżdżą jakieś busiki?
Ile kosztują bilety autobusowe w Olsztynie? Są jednorazowe czy na jakiś okres czasu (godzina/doba)?  :kwiatek:
Z Warszawy najtaniej jest pociągiem, studencki coś kolo 18-20zł. Jeżdżą też dość często z Dworca zachodniego z Wawy pksy (koszt billetu to ok 28zł). Jeśli chodzi o czas podróży to nieco szybciej pksem.
Bilety w Olsztynie są ulgowe po 1,45zł (cały nie wiem, ale coś koło 2,80), są też bilety dobowe (koszt chyba 5zł) oraz 3-dniowe.
z warszawy i do warszawy jezdza jeszcze autobusy - firma Radex, placilam kiedys 25 zl za bilet, jechalam z 3 godz jakos i bardzo fajnie sie jechalo bo dostajesz herbatke i ogladasz filmek  😉
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
03 sierpnia 2012 19:11


no to ja jeszcze grzecznościowo wpiszę:


11.08.2012
Stadnina Koni Kurki zaprasza na Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody.

W programie zawodów są konkursy klas:

- mini LL (do 60cm) bez rozgrywki
- LL (do 90cm)
- L (do 100cm) z rozgrywką (do 110cm)

Termin nadsyłania zgłoszeń do 10.08.2012 do godz.18.00
pod nr. tel. 509-931-439
lub adres skrzynki : kurkingi@poczta.onet.pl

W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko zawodnika,
imię konia, informacje dotyczące z jakiej stajni, klubu pochodzi zawodnik oraz oczywiście klasę konkursu.

Opłata wpisowa wynosi: 40 zł od konia (do 3 przejazdów, z możliwością przejazdów w różnych konkursach).
Nagrody : puchary, medale, nagrody rzeczowe

Nie obowiązuje dokumentacja PZJ.

Osoby niepełnoletnie obowiązuje pisemna zgoda rodziców/opiekunów na udział w zawodach
W przerwach między konkursami będą pokazy horseman, ujeżdżenie. Dla najmłodszych konkursy, zabawy, malowanie twarzy, spacery na koniach huculskich.
Na terenie stadniny bę1)dzie dostępny bufet z kiełbaskami z grilla, piwem z nalewaka itp.
Imprezę będzie umilała muzyka puszczana przez DJ-a
Po zawodach zapraszamy na wspólne ognisko i wspaniałą zabawę.
Organizator nie odpowiada za wypadki, kradzieże i inne zdarzenia losowe mogące przytrafić się podczas trwania zawodów.

Zapraszamy Inga Klaybor-Romańska
Witold Romański


te zawody bedą  tu : http://www.stadninakurki.pl/?lang=1 ? sa tam  hucuły ?
gdzie to dokładnie jest ?
kurcze no , daleko  to od Olsztyna ? bo  przyjechałabym z aparatem 🙂
pisałam mejla d o nich dwa razy i nie odpisali (chodzi o kurki)
***allexandra*** ooo super! aktualnie bilet kosztuje 27zł, fajnie 😀 dzięki za info :kwiatek:
akzzi :kwiatek:
radex jest najtańszym połączeniem jak się nie ma zniżek, ostatnio zapłaciłam 51 zł za pkp i 27 zł za radex (jedzie z Marymont)
jascus199   :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
05 sierpnia 2012 13:45
pisałam mejla d o nich dwa razy i nie odpisali (chodzi o kurki)
                      Ja  wysłalem do nich zgloszenie na zawody, i na drugi dzien juz dostalem potwierdzenie 😉
odpisali w końcu  🤦 jacus199 też się wybierasz?🙂
jascus199   :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
06 sierpnia 2012 18:43
odpisali w końcu  🤦 jacus199 też się wybierasz?🙂
          Wybieramy sie, ale to zalezy od tego ile ludzi bedzie, bo jak bedzie 2 moje konie w L, to nie jadę 😉
ale będziesz miał puchar  😀 jakby tak było to i ja L pojadę hehe, a w LL dużo osób będzie wiesz może?
jascus199   :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
07 sierpnia 2012 06:28
ale będziesz miał puchar  😀 jakby tak było to i ja L pojadę hehe, a w LL dużo osób będzie wiesz może?
                          hehehe , tak to sie nie liczy🙂 Nie wiem nicz.
Martuha, jest jeszcze firma Transwal. Ja płaciłam 21 zł ale to chyba było ze zniżką. Jechałyśmy około 3,5 godziny.
posiada ktoś numer do obecnego instruktora prowadzącego jazdy u Robsona? Byłabym bardzo wdzięczna za podanie go :kwiatek:
A Polonus?? Jeździłam nim krótsze trasy nie do warszawy ale zawsze był najtańszym autobusem 🙂 Z Olsztyna odjezdza codziennie 15.45 i 16.45 a kiedy jescze nie mam pojęcia :P
Polonus chyba jest w tej samej cenie co Radex.
Nie mam pojęcia, ja jeździlam nim trasę 30km i był najtańszy 🙂
wycieczka mi się trochę odwlecze, ale zapłaciłam 10zł za bilet w dwie strony 😜
Polski Bus od 29 sierpnia będzie jeździł do Olsztyna!
http://www.polskibus.com/
Dziewczyny mam pytanie. Polecacie jakieś ciekawe miejsca na urlop? Może być coś w naszym woj. Chcę odpocząc chwilę i nie mam pomysłu gdzie się ulotnić. Mam nadzieję, że pomożecie 🙂
iszka90 to zależy co lubisz robić. Jeśli biernie odpoczywać i lubisz morze to polecam Karwię, jeśli za to aktywnie i do tego podziwiać pięękne widoki to góry. Tylko to jednak kawał drogi stąd jest. Ja Mazur nie lubię, więc nie wiem co można tutaj polecić 😉
akzi góry odpadają bo daaaaaaaleko. Lepiej jednak coś bliżej, coś do zwiedzania sama już nie mam pomysłu. Oby nie siedzieć na tyłku.
A no góry daleeeko ale za to jakie mega. A może poszukasz czegoś z biura podróży (teraz co prawda trochę strach, ale po PL może nie aż tak źle), wtedy odchodzi Ci planowanie co można zwiedzać, gdzie i kiedy się wybrać. Bardzo fajne takie wycieczki są i wychodzi tak samo w kosztach jak wyjazd na własną rękę.
jeśli niedaleko chcesz jechać i nie masz sama pomysłu na wyjazd to może tu poszukaj www.przewodnicy-mazury.pl
To kto jutro wybiera się na zawody do Kurek?
Dziękuje wszystkim za odp. coś na pewno wybiorę 😉  A teraz pilna sprawa. Gdzie mogę zgłosić zaniedbanie koni? Jest w Olsztynie jakiś TOZ lub cos podobnego ?
Iszka90
jest TOZ
ul. Kasprowicza 6, 10-448 Olsztyn
tel. 89 526-09-04
Gdzie w naszym województwie (najlepiej koło Olsztyna) kupić wysłodki buraczane dla koni? Muszą być koniecznie niemelasowane 🙂
W Jonkowie Agro-feniks czy coś takiego i w Warkałach na samym wjeździe do wioski (od strony Olsztyna) jest hurtownia pasz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się