telefony komórkowe

efeemeryda   no fate but what we make.
06 sierpnia 2012 16:45
Od niedawna posiadam Samsunga Wave III z badą, która swoją drogą bardzo miło mnie zaskoczyła, jak na razie używa mi się go dużo lepiej niż androida, ale minus jest taki, że aplikacji jest mniej. Potrzebuje nawigacji ale takiej w 100%darmowej, to co mam zainstalowane, gdy próbuje uruchomić telefon prosi o zmianę ustawień lokalizacji, która może powodować naliczanie kosztów, jednak nie wiem które z ustawień naprawdę to spowodują, a które nie  🤔
Może ktoś z Was ma go i poleciłby mi jakaś nawigację?  :kwiatek:
wave III ma jako pierwszy telefon na badzie całkowicie darmową nawigacje. Chodzi o licencje. Natomiast pewnie czasami musi się połączyć z netem w celu aktualizacji i włąsnie to może powodować naliczanie kosztów. Jeśli masz w abonamencie pakiet danych to się absolutnie tym nie przejmuj.. 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
07 sierpnia 2012 11:26
oooo, dobrze wiedzieć  :kwiatek:
mam pakiet dany ale dopiero od nowej umowy, a przedłużałam wcześniej i teraz się boję żeby mi nie podoliczał, o co chodzi z tymi usługami lokalizacyjnymi? Jest to dodatkowo płatne czy nie ? czuję się jak kompletny ignorant w tej kwestii  🤔wirek:
KuCuNiO   Dressurponyreiter
07 sierpnia 2012 16:20
Potrzebuję pomocy z telefonem, może ktoś mi coś doradzi🙂
Muszę kupić telefon, powiedzmy chciałabym zmieścić się w 600-800zł, nie musi być nowy, ale działający i nie zepsuty.
Musi być też bez simlocka i być androidem działającym w sieciach USA.
Zastanawiam się nad kupnem używanego Iphone 3 (chciałabym 4, ale niestety chyba mnie na niego nie stać).
Poszukałam trochę na Allegro, ale boję się, ze kupię uszkodzony albo coś..
Czy możecie polecić jakieś sprawdzone miejsce w Warszawie lub Internecie gdzie można niedrogo kupić telefon?
Ew. coś innego niż Iphone, ale zeby na 100% działało w USA.

W sumie Iphone mogłabym kupić w USA, ale przy obecnym kursie dolara wcale nie wychodzi taniej, a z używanym to tym bardziej boję się, że kupię uszkodzony.
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 sierpnia 2012 14:23
sieć zależy od karty sim (-; więc w sumie każdy telefon powinien funkcjonować, z wyjątkiem tych z simlockiem (który można zdjąć za jakieś 50-70zł)
efeemeryda w jakiej sieci przedłużałaś umowę?
Usługi lokalizacyjne mogą być dwie - albo lokalizacja GeoTag, która pozwala np dodawać zdjęcia do galerii google z oznakowanym dokładnie miejscem w którym było zrobione, albo coś do nawigacji, czyli pewnie telefon połączy się z internetem żeby szybko Cie zlokalizować i nadać odpowiednią trasę do celu. Jak jest pakiet internetu w abonamencie nie doliczy Ci dodatkowych opłat. Natomiast komunikat jest wgrany w oprogramowanie telefonu, po to aby ostrzec osoby które tego pakietu nie mają, że telefon za chwile połączy się z internetem i może to spowodować naliczenie dodatkowych kosztów. 🙂

i nic się nie przejmuj, zanim zaczęłam pracować w telekomunikacji też byłam zielona, pewnie do dzisiaj bym była - gdyby nie praca. 😉


Facella nie do końca od karty SIM, akurat z USA chodzi o zakresy częstotliwości, bo ich telefony zwyczajnie działają na innych niż nasze - Ojropejskie 🙂


KuCuNiO szukaj telefonu który obsługuje częstotliwość  GSM 850MHz lub 1900MHz  :kwiatek:

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 sierpnia 2012 21:39
A mój szajsung galaxy mini po roku użytkowania zaczął wariować 🙄
Zaczęło się od tego, że nie mogłam zadzwonić. Wyświetlał się komunikat o tym, że nie może obsłużyć sieci czy coś takiego. Niby przed dzwonieniem sprawdzałam i miałam zasięg ale stwierdziłam, że w lesie siedzę to może gdzieś zanikł (ogólnie słaby zasięg tam był). Ale później w ogóle nie mógł złapać zasięgu, nawet w tych miejscach co wcześniej był na 3 kreski. Następnie zasięg niby słaby był ale dalej nie mogłam dzwonić (komunikat j. w.) a telefon zawieszał się na chwilę przy wysyłaniu smsa, co któryś sms dochodził do odbiorcy ale nie każdy, mimo, że u mnie był jako wysłany. Później była rzecz jeszcze dziwniejsza- dostawałam powiadomienie o smsie (na górze ekranu, wraz z początkiem smsa) i jak klikałam żeby przejść w smsa to... nie było go w skrzynce 😲 Dostawałam smsy widmo... Ewidentnie coś z telefonem a nie z siecią bo sms "docierał" tylko nie był wyświetlany, dochodził do mnie może co 5-10 sms. Po 3 dniach wszystko wróciło do normy 🤔 Za to ostatnio zaczął mi się podświetlać ekran (tel zablokowany), tak jak bym wciskała klawisz od blokady, podziałało wciśnięcie klawisza blokady gdy ekran był podświetlony. I raz jak ktoś do mnie dzwonił i przesunęłam pasek "odbierz" to rozmowa się nie odebrała za to telefon zaczął wibrować "ciurkiem" i przestał na cokolwiek reagować- musiałam wyjąć baterię :/
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 sierpnia 2012 21:40
Posiada ktoś NOKIĘ 303?
Misskiedis, próbowałaś aktualizować oprogramowanie? Nie spotkałam się z czymś takim, więc strzelam w ciemno, ale podobno w wielu problemach z Androidem to pomaga.

edit: literówka
efeemeryda   no fate but what we make.
09 sierpnia 2012 21:48
Notarialna mam pod ręką, bo moja mama posiada.

hate me!
w play i już się dowiedziałam, internet mam bez ograniczeń także już się nie obawiam, ale ta nawigacja delikatnie powiedziawszy do bani, albo ja coś źle wpisałam w co szczerzę wątpię, albo zwykły szajs, włączyłam ją dla sprawdzenia mimo, że znałam drogę, a ona cały czas kazała mi zawracać i jechać jakąś wymyśloną drogą, nawet jak byłam niecały kilometr od celu  🤔
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 sierpnia 2012 21:51
efeemeryda, I jak się sprawuje? Myślę czy go nie wziąć, bo kończy mi się umowa w październiku.
efeemeryda   no fate but what we make.
09 sierpnia 2012 22:00
Zależy czego oczekujesz, mnie nie odpowiadałby bo nie jest dotykowy, tzn. jakieś tam funkcję są, ale jednak głównie klawiatura połączona czasem z ekranem, menu fajne jak to w nokii. Brak dotykowej funkcji multi touch bardzo mnie boli.
Aparat ma bez szału, no ale zdjęcie da się zrobić. Nie wiem co byś jeszcze chciała wiedzieć ?  :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 sierpnia 2012 22:02
Żywotność baterii, wytrzymałość? Posiada może coś takiego jak android market? Może to dziwne, ale przyzwyczaiłam się i przywiązałam się do tej aplikacji 😉
Teraz mam LG Swift GT540 i jestem z niego bardzo zadowolona.  Chociaż słabą stroną LG jest właśnie bateria, a to dla mnie jest najważniejsze.
Ale kusi mnie qwerty albo właśnie kolejna edycja Swifta.
efeemeryda   no fate but what we make.
09 sierpnia 2012 22:17
Ta nokia nie ma androida, oprogramowanie producenta tzn. jakiś chyba symbian, ale na pewno nie android. Co do baterii to tak 3-4dni zdaję się, zależy też jak dużo rozmawiasz  😉
Wszystkie obecne smartfony (jeśli zależy Ci na androidzie), mają raczej słabą baterię, bo wiadomo, ekran dużo sporo bajerów i to wszystko ciągnie.  :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 sierpnia 2012 22:34
fin, jeszcze nie próbowałam, oprogramowanie aktualizuje się jak jest telefon podpięty do kompa przez kabelek, dobrze myślę? Bo jeśli tak to chyba wybiorę się do serwisu... Ogólnie ten telefon z moim kompem się raczej nie dogadują i po kilku sekundach od podłączenia zwykle połączenie się przerywa i telefon się po prostu ładuje, ale nie wiem czy to kwestia telefonu czy kompa 🙄
fin Nokii na androidzie nie uswiadczysz, oni z systemow tylko symbian i windows. Jak symbian jeszcze ujdzie tak  ten nowy windows w Lumiach wola o pomste do nieba..  😵  no i nokie ktore maja polaczenie dotyku ze standardowo klawiatura psuja sie na potege, a konkretnie ekran dotykowy przestaje dzialac

efeemeryda oj jaka jakosciowo jest ta nawi w Wave III nie wiem, bo nigdy dluzej z Bady nie korzystalam, tyle o ile musialam wiedziec co i jak pokazac klientowi 🙂

Misskiedis owszem oprogramowanie Ci sie aktualizuje, ale na takie problemy pomaga jedynie wgranie calkiem nowego softa, albo serwis albo ryzyk fizyk samemu 🙂
In.   tęczowy kucyk <3
10 sierpnia 2012 13:01
hate me!, ten windows to masakra jakaś. Chociaż symbiana też całym sercem nienawidzę i głownie z tego powodu nigdy nikomu nokii nie polecę. System operacyjny w nokii to koszmar.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
10 sierpnia 2012 14:54
Ostatecznie padło na HTC Evo 3D :-)
Podobno ma bardzo dobre opinie jako telefon. Z tego co czytałam to jakość 3D nie jest jeszcze perfekcyjna, ale można zawsze przejść na tryb 2D. No i będzie działał w amerykańskim T-mobile i AT&T :-)
Teraz pozostaje tylko czekać na paczkę i liczyć, ze przyślą mi go przed wyjazdem, bo kupiłam przez Internet (cena o wiele niższa niż w salonach). Naszczęście nowy i na gwarancji więc mam nadzieję, że nie będzie to jakaś klapa.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 sierpnia 2012 12:52
Ja mam Lumię 800 z windowsem Phone i jest ekstra. Nie zamieniłabym na androida.
opolanka, jak długo trzyma ci bateria?
ma ktoś styczność z nokią n8 albo e7? nie mogę się zdecydować pomiędzy tymi dwoma modelami 🤔
equum   Niech koń będzie z tobą.
13 sierpnia 2012 22:41
fruity_jelly Pod względem wizualnym e7 jest lepsza i ma większy ekran to też chyba lepiej, teraz przeglądam strony i natknęłam się na coś takiego że nokie mają słaby ekran dotykowy i ta klawiatura dużo ułatwia. Ekran jakościowo ma lepszy a dużej różnicy w cenie u nich nie ma ja bym stawiała na e7 🙂


Ja niedawno kupiłam samsunga galaxy s advance i jestem strasznie zadowolona jedyny mankament to bateria która trzyma niecały dzień 😵 Ale do reszty nie mam zastrzeżeń.
fruity_jelly ja miałam n8 i byłam zadowolona 🙂 największa wadą tego telefonu, to nie blokujący się automatycznie ekran podczas rozmowy. Trzeba pamiętać, żeby go blokować, bo można przez przypadek np. zawiesić jedną rozmowę i zadzwonić do kogoś innego. Nie przypominam sobie jakiś innych większych wad tego telefonu.
mój samsung galaxy s II przestał reagować na dotyk, muszę go wyłączyć aby zaskoczył
do reklamacji
HTC Wildfire - leżał na nim mój chłopak  i o mało zawału nie dostał bo DOTYKOWE  🤣 siedziałam na nim, miliony razy brałam w mokre ręce, leżał w piachy na padoku, nad morzem, rzuciłam nim z całej siły o ścianę, kilkanaście razy upadł na cement i płytki. Mój koń miał z nim bliski kontakt (smakowy jest chyba). Najzabawniejsze jest to, że poza jakimiś ryskami NIC mu nie jest. Działa tak jak pierwszego dnia. Jesteśmy razem w związku od 1 kwietnia 2011 roku. 😍
jeden głos na e7 i jeden na n8, no to mi pomogłyście 😀 ale chyba zdecyduję się na e7, wcześniej przymierzałam się do nokii c6, która też ma wysuwaną klawiaturę qwerty ale czytałam opinie, że przez 'anatomię' telefonu po rozsunięciu jest utrudniony dostęp do górnych szeregów klawiatury. a w e7 jak się rozsunie to jest taki kąt pomiędzy ekranem i klawiaturą. a na wysuwanej qwerty mi zależy, bo dużo piszę, siedzę na fb albo r-v 😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 sierpnia 2012 06:31
opolanka, jak długo trzyma ci bateria?


szału nie ma, 2 dni...
miłość => tylko pozazdrościć takiego związku 😀 Mam nadzieje, że mój SE with Walkman też przeżyje tak długo przy w sumie podobnym użytkowaniu jak u Ciebie 😉
Na razie melduje, ze sprawuje się dobrze. Bateria też coś koło 2 dni jeśli nie mecze go zbytnio netem i muzyką to dwa dni daje radę a gadam i SMSuje sporo z klientami na jazdy.
[quote author=hate me! link=topic=76.msg1489891#msg1489891 date=1344581231]
fin Nokii na androidzie nie uswiadczysz, oni z systemow tylko symbian i windows. Jak symbian jeszcze ujdzie tak  ten nowy windows w Lumiach wola o pomste do nieba..  😵  no i nokie ktore maja polaczenie dotyku ze standardowo klawiatura psuja sie na potege, a konkretnie ekran dotykowy przestaje dzialac
[/quote]
Ale to do mnie? Nie rozumiem? 👀
BlueHorse Jak przeżyje kilka miesięcy to daj znać, bo mam w planach kupić sobie tego SE gdy spłacę tego  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się