Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Być może będzie jeszcze za wcześnie na okreslenie płci, choć niektórym lekarzom się to udaje.
a który masz już tydzień??
weź wstaw suwaczek  :kwiatek:
15 tydzień lecieć zaczął. Nie lubię tych suwaczków, odwracają mi uwagę od tekstu. Chociaż coraz częściej się zastanawiam nad jego ustawieniem, bo sama się w tygodniach nieraz gubię  😁

Jak nie tym razem to na następnej wizycie- będzie prezent ślubny  🏇 Swoją drogą- jednak nie przekładaliśmy na wcześniej tego ślubu, teraz tylko gadam do maleństwa, żeby nie rósł tak mega szybko teraz, bo matce się sukienka nie zapnie  😁
Kami   kasztan z gwiazdką
07 sierpnia 2012 13:12
Akzzi mnie w 16-tym tygodniu lekarka zrobiła śliczne zdjęcie "hamburgerka" między nóżkami mojej Moni, więc może Wam się też już uda  😉
Na to liczę 🙂 I strasznie mnie ciekawi ile maluch urósł, 3 tyg temu miał 3.9cm, więc był za mały nawet na wykonanie przeziarnistości karkowej. Więc teraz Nas to czeka. Liczę, że będziemy mogli dłużej popatrzeć sobie na szkraba.
akzzi - no to 3mam kciuki, byś poznała płeć 🙂

haha z sukienką pamiętam też się bałam, bo byłam w 14tygodniu jak wychodziłam za mąż 🙂
Czy któraś z was korzystała z tych kropelek http://www.sabsimplex.org/index.php?page=o-leku ?
Cierp1enie ja juz od okolo 1,5 miesiaca regularnie budze sie pomiedzy 00:30 a 1:30 i potem o 3:20-3:30, i to znaczy sie sie budze i moge gory przenosic. Teraz zmuszam sie do zostawania w lozku, bo na poczatku wstawalam i wloczylam sie po mieszkaniu. Do pracy o 6😲0, wiec duzo spania u mnie nie ma. 😉
Nastepny termin dopiero 04.09. na screening organow i narzadow, i wtedy potwierdzimy plec. 🙂

Akkzi ja mialam przeziernosc karkowa robiona w 13+6, przy wielkosci 7,9 cm. W tygodniu 16+4 mielismy juz 14-15 cm! Uroslo sie fasolce jak nic.
Nie za pozno na przeziernosc w 15 tyg? Bo u nas robia ta pomiedzy 12 a 14 tygodniem.
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
07 sierpnia 2012 19:03
Czarownica: no to trzymamy kciuki. Pewnie już po, daj znać jak maluda.

Cierpienie: na mdłości chyba nie ma lekarstwa. Ja się z Julką umordowałam 8 miesięcy i w tej ciąży mnie męczą do teraz. No, ale ciąża nie trwa wiecznie 🙂 🙂

gwash: ja miałam wywoływany z Julką. Pęcherza nie przebijali, bo mi wody pierwsze odeszły, miałam zaaplikowaną prostaglandynę i po niej zaczęły się skurcze. Nie powiem, że nie bolało, ale jakoś wytrzymałam. No, ale jak już szyjka się rozwarła to zawołałam o zoo, tym razem też planuję.
ami_071- my korzystaliśmy kiedy Jagoda kolkowała. Spisywały się rewelacyjnie!
Anka  nie za późno, bo ja dokładnie (licząc według tych suwaczków) to jestem w 14+1 (leci 15 tydz), więc mieścimy się w normie wykonywania tego badania. A Ty to mnie przerażasz, bo jesteś ode mnie ok 4 tyg bardziej zaawansowana i jak ostatnio wstawiłaś fotki brzuszka to ja aż głęboki oddech wzięłam, bo w zbliżonym terminie (bo 17+5) jest Nasz ślub i liczę, że aż tak bardzo nie będzie widoczny brzuszek. Chociaż z drugiej strony to prawie 4 tyg jeszcze. Do teraz go nie widać, tzn my go widzimy (dla mnie wcześniej rósł jak szalony, teraz przystopował), ale dla osób z zewnątrz jest on ponoś niezauważalny (dopóki porządnie nie zjem hehe, bo wtedy zaczyna wystawać  :hihi🙂.

Czy Wam też tak krwinki w ciąży pękały? Mnie strasznie... na udach, lędźwiach, nawet na brzuszku i takie mikro na piersiach. W pierwszej chwili myślałam, że to początek rozstępów, ale nie... to krwinki tak dziwnie pękają. No chyba że rozstępy tak się zaczynają  👀 
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 sierpnia 2012 20:12
Mam już Raje przy sobie 🙂 jest śliczna 🙂 10pkt, 51cm, 2590gram, urodzona o 9.40, czarne włoski i oczka 🙂 maleńka istotka o wielkim apetycie i zdecydowanym charakterku 😀 cyca chwyciła tak pewnie, jakby to całe życie robiła 😀
Gratulacje!
A Ty jak się czujesz? Jak było?
Gratulacje!
Scottie   Cicha obserwatorka
07 sierpnia 2012 20:20
CzarownicaSa, gratulacje! Ale to szybko minęło, przecież dopiero niedawno pisałaś, że w ciąży jesteś 😉 czekam na zdjęcia!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 sierpnia 2012 20:27
Szczerze mówiąc czuje się świetnie 🙂 staram się jak najwięcej spacerować, sama operacja i znieczulenie bezbolesne, wstawanie też nie było o dziwo zle 🙂 jestem w szoku, bo spodziewałam się co najmniej silnego bólu- a tu bardziej dyskomfort jak przy zakwasach 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
07 sierpnia 2012 20:33
Im bardziej czytam tym bardziej... po cichutku zazdroszcze.

CzarownicaSa, gratulacje i zdrowka dla malej!

Reszcie 'na wylocie' - szybkich i bezproblemowych porodow i samych okazow zdrowia!
CzarownicaSa - gratuluje  😅 😅  :kwiatek: cieszę się, że tak dobrze znosisz CC. Wstaw zdjęcie małej kruszynki jak dasz radę. No i super, za cycowanie.

Biała - no tym się pocieszam, że nie trwa wiecznie, choć czasami mi się wydaje, że tak. Na szczęście już 3 miesiąc 🙂

Anka - no to współczuję Ci z tym wstawaniem, ja to śpię do 9😲0, na szczęście Julka też śpioch więc razem śpimy 🙂
CzarownicaSa gratulacje wielkie! 🙂 fajnie, ze dobrze sie czujesz i mozesz czerpac radosc z malucha.

akzzi nie chce cie martwic, ale 4 tygodnie temu tez jeszcze malo co bylo widac. Jak dla mnie to na poczatku nic nie roslo prawie,  a w ostatnim czasie to dorobilam sie juz bebenka 😉
Z drugiej strony moja kolezanka brala slub krotko przed narodzinami corki i slicznie wygladala mimo brzucha 🙂

Cierp1enie podejrzewam, ze dziecko tez bedzie nocnym markiem, inaczej nie potrafie sobie tego zjawiska wyobrazic, bo przed ciaza spalam jak kamien...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 sierpnia 2012 20:50
Zdjęcia zrzuce jak wrócimy do domu, na razie pisze z komórki 🙂 i z całego serca mogę polecic szpital w Piasecznie- personel jest po prostu niesamowity! 😀
CzarownicaSa, wielkie gratulacje! Twoja córeczka to kruszynka, prawda? (Moja też miała 50 cm i ważyła 3kg, czyli pół kg więcej od Twojej, a wydawała mi się taka malutka i delikatna) Malutki szkrabik, super, że tak dzielnie sobie radzi z jedzeniem. Jeszcze raz gratulacje!
Kami   kasztan z gwiazdką
07 sierpnia 2012 21:54
CzarownicaSa gratulacje  😅 Szybko Cię spionizowali  🙂 no i super, że udało Wam się z cycem  😅
CzarownicaSa gratulacje  😅  😅

Kurcze jak czytam takie nowinki to aż mi serduszko ściska 💘 a niegdyś myślałam, że dzieci kochać nie będe... a teraz? już mogłabym być w ciąży z następnym maluszkiem  😡  🤔wirek:
Zdjęcia zrzuce jak wrócimy do domu, na razie pisze z komórki 🙂 i z całego serca mogę polecic szpital w Piasecznie- personel jest po prostu niesamowity! 😀


Jak to jednak od szczęścia zależy albo od odczuć danej osoby...Znam dwie dziewczyny które były bardzo niezadowolone z opieki po porodzie. Jedna wyszla na wlasne żądanie następnego dnia po porodzie (w sumie to kilka godzin po) a druga niby dotrwała do końca ale wściekła🙂

W każdym razie serdecznie gratuluje!!!! 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 sierpnia 2012 07:00
I pierwsza nie przespana noc za nami 😉 mała strasznie marudzila, ale teraz grzecznie śpi 🙂
Muffinka na to wychodzi. Ja na razie jestem bardzo zadowolona, wszyscy są mili i pomocni 🙂
No to masz nietoperza. W dzień w stanie hibernacji, polowanko na cyca nocą 😀
Czarownica No to teraz tylko pewnie oczekiwanie kiedy Was wypuszczą do domku  💃


Anka a u mnie na początku było bardziej widać niż teraz ten brzuszek, teraz się jakoś wyrównał/zlał i do popołudnia to nawet ja się zastanawiam czy na pewno jestem w ciąży, popołudniu za to zaczyna wystawać ciut. W sumie to mnie nie chodzi o to, że będzie widać brzuszek- większość wie- a poza tym, żadna mi to tajemnica, tyle tylko, że się denerwuje czy ta sukienka będzie dobra.
Czarownica- gratulacje  :kwiatek:

wawrek- a pamiętasz w jakim Jagoda była wieku jak zaczęliście podawać? i jak dużo kropelek?
Podawaliśmy zaraz jak zaczęła kolkować. Podawaliśmy zgodnie z ulotką, ale już nie pamiętam ile. Można znaleźć w necie jej tłumaczenie. Poza tym wpisz w naszą wyszukiwarkę "sab simplex", sporo już w tym wątku było o tym środku.
ami_071, ja podaję odkąd mały miał kilka tygodni. Najpierw podawałam 15 kropli do każdego karmienia (do każdej butelki mleka), potem 4x dziennie po 15 kropli, potem zmniejszyłam do 10 kropli 4x dziennie, później 3x dziennie. Gastroenterolog stwierdził jednak, że brzuch jest nadal zagazowany i kazał dawać po 10 kropli do każdego posiłku jednak (mój mały  ma 3,5miesiąca). Szczerze? Jak mały miał bardzo silnie zagazowany brzuch i nie mógł się tych gazów pozbyć, to SAB nie dawał żadnych efektów. Z biegiem czasu zaczął sobie lepiej radzić z gazami i mam wrażenie, że czy dam SAB do każdego jedzenia, czy 3x dziennie - to gazów w brzuszku jest podobna ilość... Słowem - u nas szału z efektem nie ma... Ja byłabym ostrożna z kupowaniem z tej strony, którą wstawiłaś - jakoś mi podejrzanie wygląda.
Do tej pory te kropelki załatwiała mi ciocia, której znajomi jeździli do Niemiec, ale nie chcę ciągle prosić cioci o pomoc zwłaszcza, że nie daje sobie oddać za nie kasy 😉 Wiecie może, gdzie oprócz Allegro można te krople bezpiecznie nabyć? (w tych butikach albo stoiskach sprzedających "rzeczy z Niemiec"?)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się