DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

oo! to przy okazji ja też  😜 😍
mtl, inryga - a co? macie dużo poplamionych rzeczy? 😉)))
mtl   I M Equestrian
09 sierpnia 2012 23:40
horse_art cos tam sie znajdzie, a jak nie to zawsze moge poplamic  😁
co za poświęcenie  😵

a tak poważnie jesli się zbierze kilka rzeczy do zrobienia to spokojnie moge w farbki zainwestować (bo te dobre jednak drogie, chociaz żeby się zwróciły), moze i coś sobie pomaże...
albo zrobie jakiś kurs - instruktaż opisowo-zdjęciowy . hym? ze zdjęć maluje, (chyba że komiksowe, to wiadomo) - wiec będzie można opisac jak jaki element namalowac
a, na jeansach fajnie malunki (tylko takie "grubsze", nie takie delikatne jak to na niebieskiej koszulce) wychodzą, na workach na szczotki, na tabliczkach...
Plamy za chiny nie wiem po czym nadają się? bo takich u mnie na pęczki  😁
mtl   I M Equestrian
09 sierpnia 2012 23:50
[quote author=horse_art link=topic=88.msg1489832#msg1489832 date=1344552479]
co za poświęcenie  😵

a tak poważnie jesli się zbierze kilka rzeczy do zrobienia to spokojnie moge w farbki zainwestować (bo te dobre jednak drogie, chociaz żeby się zwróciły), moze i coś sobie pomaże...
albo zrobie jakiś kurs - instruktaż opisowo-zdjęciowy . hym? ze zdjęć maluje, (chyba że komiksowe, to wiadomo) - wiec będzie można opisac jak jaki element namalowac
a, na jeansach fajnie malunki (tylko takie "grubsze", nie takie delikatne jak to na niebieskiej koszulce) wychodzą, na workach na szczotki, na tabliczkach...

[/quote]

moze sie kiedys sama pobawie albo wysle Ci paczke z 10kg ubran  😁 tak czy inaczej - super robota!!!  💘
horse_art  to dopiero teraz się chwalisz takimi fajnymi dziełami!!!  😜
Jak stosuje te farby na czaprakach ,nie robię całych motywów tylko te bardzo subtelne i gra .
Bąbolada  pomysł z kiblowym futerkiem bardzo mnie rozbawił  😅
Klaudiaaaa  , sympatyczny z niego śniegowy renifer. 😉
stajenna🙂  kantarek pierwsza klasa , świetnie w nim wygląda
widek,
a jak utrwalasz ta farbe na czaprakach/itp?
ja na płaskich żelazkiem, ale czaprak z wypełnieniem może się zniszczyć (przetestowałam jak nanosiłam kryształki)
bo tez takiej drukarskiej/akrylowej farby używasz? takiej kupnej w plastycznym sklepie czy tej przemysłowej?(przemyslowa to już chyba inna technologia)
boje się malować na rzeczach których nie moge potraktować wysoka temperaturą a mają być prane... choć plamy które nie zostały utrwalone też się nie zpierają ;]

inryga - pierwsze obrazki na ciuchach właśnie powstały z powodu "niezpieralna plama z nieiwadomo czego" 😉
ale kupeee lat temu malowalam tak więcej -  tak z parenaście lat już będzie, na wszystkim gdize się dało + łatki 😉, teraz to tylko jak ktoś mnie bardzo zmaltretuje, bo tak to nie ma kiedy...

horse_art, podziwiam.  🙇
W sklepach plastycznych i prasuję , ale bardzo mocnym żelazkiem/takim przemysłowym z mocnym uderzeniem pary , ja daje bardzo dobre wkłady i nic im nie szkodzi , bo prasowanie ich to moje ulubione zajęcie hihi , to samo przy umieszczaniu na nich  naprasowanek i dżetów , farba i reszta to są małe elementy i tylko dodatek do tego co tam się znajduje / reszta to haft , albo aplikacja /
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
10 sierpnia 2012 11:21
horse_art, Widek07, czyli wystarczy farba akrylowa taka jak do płótna, tylko że drukarska, np taka: http://www.sklepplastyczny.pl/farby-drukarskie-3146_147/ ?, dość rzadko rozrobiona i do tego ciężkie żelazko z maxymalną parą?
farba do malowania na tkaninach ,a wszystko zależy jak to wykonasz i ile polożysz tej farby , trzeba przetestować bo tkanina na której to robisz jest kluczowym problemem , zwykłym żelazkiem domowym ja nigdy nie utrwalałam , spróbuj jak robisz dla siebie i zaczyna blaknąć od prania zawsze możesz odświeżyć .
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
10 sierpnia 2012 11:33
Ostatnio właśnie robiłam wydruki na koszulkach z logo, na tych kartkach naprasowywankach i po drugim praniu wszystko nadaje się do kosza, także kombinuję z czymś innym 😉 Dziękuje za odpowiedź
Ja kupiłam taką koszulke( z namalowanym koniem) na allegro rok temu --była piekna --ale do pierwszego prania --potem farba zaczeła schodzić warstwami -- nie wiem jakich farb uzyto ale koszulka jak była nowa wyglądała świetnie.To taka rzecz typu patrzeć i nie uzywac . 🙁 
horse_art jestem pod wrażeniem jak starannie są wykonane Twoje rzeczy 🙂
Gdybym tylko miała jakikolwiek talent a tak... nic, pozostaje tylko podziwiać dzieła innych 😉
to tak, obrazy moge slęczeć i dziubać dokładnie i precyzyjnie godzinami, ale innych rzeczy już chyba bym nie dała rady, np patrząc jak ktoś robi na szydelku czy drutach dostaje nerwicy i rzucam to zanim zaczne - od samego patrzenia... a jakby coś mi nie wyszło to juz w ogóle... szyć, kroic szczególnie też sie boje - że zrobie źle i nie da się poprawić... no i maszyny sie... na pewno bym ja popsuła...

no a włąsnie :

dostałam właśnie (i to niespodziewanie) PRZEWSPANIAŁY, IDEALNY pad od Zorilla  😅
idealnei taki jak chciałam, materiał wypełnienie - tak jak tylko mogłam sobie wyobrazić, precyzyjny, bez skaz (mam własnie troche zboczenie na punkcie precyzji)....przesuper jest  😍 nie moge się doczekać aż zmierzę 😀
a jest nietypowy - bo długi - krój robiony na rajdy, tak żeby sakwy i mantelzak na nim leżały 🙂 nad samym projektem spedziłam wieeele godzin , ale szyc bym się już nei odwazyła :P
dziękuje !  🏇
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
10 sierpnia 2012 15:06
[quote author=horse_art link=topic=88.msg1490375#msg1490375 date=1344606126]

dostałam właśnie (i to niespodziewanie) PRZEWSPANIAŁY, IDEALNY pad od Zorilla  😅
idealnei taki jak chciałam, materiał wypełnienie - tak jak tylko mogłam sobie wyobrazić, precyzyjny, bez skaz (mam własnie troche zboczenie na punkcie precyzji)....przesuper jest  😍 nie moge się doczekać aż zmierzę 😀
a jest nietypowy - bo długi - krój robiony na rajdy, tak żeby sakwy i mantelzak na nim leżały 🙂 nad samym projektem spedziłam wieeele godzin , ale szyc bym się już nei odwazyła :P
dziękuje !  🏇
[/quote]


zdjęcie  😀iabeł: 😀iabeł:
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
10 sierpnia 2012 15:29
[quote author=horse_art link=topic=88.msg1490375#msg1490375 date=1344606126]

dostałam właśnie (i to niespodziewanie) PRZEWSPANIAŁY, IDEALNY pad od Zorilla  😅
idealnei taki jak chciałam, materiał wypełnienie - tak jak tylko mogłam sobie wyobrazić, precyzyjny, bez skaz (mam własnie troche zboczenie na punkcie precyzji)....przesuper jest  😍 nie moge się doczekać aż zmierzę 😀
a jest nietypowy - bo długi - krój robiony na rajdy, tak żeby sakwy i mantelzak na nim leżały 🙂 nad samym projektem spedziłam wieeele godzin , ale szyc bym się już nei odwazyła :P
dziękuje !  🏇



zdjęcie  😀iabeł: 😀iabeł:
[/quote]
PODBIJAM!!!

w jakim celu? :/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] nabijanie postow
ta -da !!! (może nei widac ale naprawde jest wielki 😀 w nd spróbuje na koniu zrobić 🙂 ) na zdjęciu troche krzywy, ale jest równiutki, tyle ze zagnioty od paczki. czarny, pasek szary(gray) + biała lamóweczka miedzy czarnym a szary. czyli stripe eskadrona w wersji rozciągniętej 😉
jeszcze raz dziękuje zorilla (bo to prezent  😍 ) teraz naisz co ty chcesz, a co ja umiem zrobić 😉


a...i jajo...znów zdeformowane..no ale jest ) miałam ich kilka z róznymi końmi, maściami, ale zostały porwane przed zrobieniem zdjęć 😉
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
10 sierpnia 2012 16:09
Jajo przepiękne 🙂
Ja też kiedyś zrobiłam takie większe
Widek07, poza świetnym wykonaniem Twoje produkcje cechuje oryginalność  👍 szacun
Ja mam w komorce jakies dziadowe zdjecie na koniu to wrzuce wieczorem🙂 specjalnie Ci rano nie odpisalam bo sadzilam ze przyjdzie. . Mam nadzieje ze bedzie sie spisywal, bo to taki material z podklejka od razu, pierwszy raz go mialam i ostatni. Ale zrobilam z niego wczesniej pad i skarg nie ma wiec powinno byc w porzo🙂
Czy myślicie że w przeróbkach krawieckich obszyliby mi kalosze futrem ?
Widek07- te pady sa piekne i oryginalne --a szycie perfekcyjne--WIELKI SZACUNEK !!!!

pucus27  spokojnie -obszyją w zakładzie tapicerskim albo rymarskim, czasami szewc ale to zależy czy ma maszynę pod która wejdzie i kalosz i futerko-- nie zaszkodzi spytac bo zakładów szewskich chyba najwiecej .
uszatkowa   Insta: kingaielif
11 sierpnia 2012 10:38
bąbolada widzę, że nie tylko ja taka "szalona", że postanowilam kiedyś przebrnąć przez cały wątek  😁
horse_art nie mogę się napatrzeć na tego gipsowego konika. Czasami rzeźbię z gliny i zamarzył mi się stojący gliniany konik, ale wątpię aby duży ciężar utrzymał się na wysokich nogach. Chyba, że bym w środek włożyła coś na kształt "stelażu".
Widek07 brązowy czaprak wygląda niesamowicie! Bardzo oryginalny. Podobaja mi się przeszycia na środku i skórzana wstawka. Wreszcie problem przetarć i zabudzeń przy popręgu z głowy 🙂
pucus27 da się to zrobić, zależy jaki kaloszek ja (na maszynie) przeszyłam neoprenowego z horze który jest bardzo gruby. I się udało 🙂
Dzięki wielkie, cieszę się ze dostrzegacie tą oryginalność, fajnie ze jednak są odważni by wyjść poza ramki tego co ogólnie przyjmuje się  🙄, ze powinno się podobać bo taka panuje moda .Tak jakoś mi nie po drodze, by sugerować się ogólnym pędem do zdobywania tych markowych  trendów.Mam sporo pomysłów, tylko teraz musiałam zupełnie zrezygnować z robienia czegokolwiek , muszę sobie życie przeorganizować  😉
kujka   new better life mode: on
11 sierpnia 2012 12:13
horse_art, przepiekny ten gipsowy kon!
jak nie trawie konskich rzezb/obrazkow itp (bo to w wiekszosci kicz nad kicze), tak Twoje prace podobaja mi sie 🙂
Widek07 Ten brązowy czaprak to po prostu  💘 i te wstawki ze skóry! Muszę pw!  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się