Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 sierpnia 2012 17:26
kenna jeśli masz jakieś malutkie pajacyki(bo tego głównie nie mam- bodów i koszulek od groma 😉), rozmiar ok. 52-54(ona ma 51cm) to bardzo chętnie odkupię :kwiatek:
CzarownicaSa, nie chodziło mi o sprzedaż przecież  🤬 😁 Przejrzę dziś i jutro rzeczy, na pewno się coś znajdzie, tylko raczej w kolorach "dla chłopca", ale pewnie będzie też coś takiego unisex 😉 Milan miał 49cm jak się urodził, dodatkowo był pajęczakiem, więc żadnych, nawet 50tek, nie wypełniał  😂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 sierpnia 2012 17:39
Oj tam, małej to różnicy na razie jeszcze nie robi czy ma na sobie różowe czy niebieskie ciuszki 😁 Będę bardzo wdzięczna, bo teściowa już nawet w ciuchlandach nic znaleźć nie mogła 🙂
dziewczyny bylam dziś na 4d 🙂 będzie chłopak!!!!😉)
mały Stasio  🤣
dziewczyny bylam dziś na 4d 🙂 będzie chłopak!!!!😉)
mały Stasio  🤣
gwash, CzarownicaSa, słodkie maluchy! Aż człowiek się rozczula, bo takie bezbronne maluszki, słodziutkie, a tak szybko rosną!
CzarownicaSa, korzystaj, ze mała śpi ładnie i też się wyśpij ... na zapas 😉
gwash, włosków zazdroszczę, moje oba łysolki.
kenna, mój Mateusz po drugim szczepieniu na rota nie miał wprawdzie biegunki, ale zaraził całą rodzinę, bliższa i dalszą. Tylko on i ja przeżyliśmy bez sensacji.
anai, mnie wczoraj też brało, wprawdzie nie biegunka, ale głowa mnie pobolewała typowo "jak na grypę", ogólne rozbicie, początki jakby dreszczy, miałam tak dziwnie sucho w nosie i gardle, ale chyba mój organizm zwalczył to gadztwo, bo dzisiaj jest już ok.
hahahahahhahaha patrzcie na to, coś mi to przypomina  😁 😁

http://demotywatory.pl/3796122/Rodzic



Karina7- gratuluję chłopaka  🏇
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
10 sierpnia 2012 18:16
Magdalena, u nas wyglądało to zdecydowanie łagodniej i placki były mniejsze.
kenna, ja na odparzenia u Adama stosowałam Sudocrem, a u Jaśka sprawdza się Octenisept.
CzarownicaSa, jeśli chcesz większą dostawę to kenna może Ci wysłać również te moje ciuszki. Jak Raja wyrośnie to mi je odeślesz 🙂
Maleństwo - od Anieli :]
podobna chyba faktycznie jest.
CzarownicaSa, Gwash, Wawrek gratulujemy i życzymy zdrówka 🙂
Dzięki.
No my do czwartku w szpitalu. Grasica znów powiększona. Ehh czas się dłuży, bo jesteśmy na sali sami.
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
10 sierpnia 2012 18:36
gwash: ale cudna panienka. Podobna do Kazia, jak dwie krople wody. I śliczne imię, bardzo dziewczęce. Gratuluję jeszcze raz.
Magdalena - faktycznie nie wygląda to ładnie. Jeśli pediatra i alergolog nie mają innego pomysłu, to może spróbuj obciąć całkowicie nabiał z diety i wtedy zobaczysz czy coś się zmienia? Moja najgorzej miała na twarzy, wyglądało to nawet podobnie, czyli czerwone plamy z taką jakby łuską. Zmień też mleko na Pepti, często smaruj nawilżaj,natłuszczaj i obserwuj czy jest jakaś reakcja. Generalnie polecam emolienty do kąpieli i balsam po. Ja używałam Oilatum do kąpieli i balsam Emolium, no i Krem Specjalny z Emolium i to dało radę, ale oczywiście bez diety pewnie do teraz byśmy się z tym męczyły. 
ale tolaa ja jestem na diecie bez jakichkolwiek śladów nabiału, pisałam już 2 razy... tzn. może jakieś minimalne ilości, nie podane w etykiecie. Dopiero od piątku, może to zbyt krótko  🙁 Maksio dostaje Pepti od zawsze, niestety raz kupiliśmy zwykłe mleko jak miałam mało pokarmu, a on nie chciał Pepti i być może to wyzwoliło reakcję.

Smaruję maścią od alergologa, kąpię w Oilatum Soft... nie wiem, co mogę jeszcze zrobić. Spróbuję odstawić całkowicie swoje mleko, będzie tylko na sztucznym, może to coś da. Czy to możliwe, żeby Pepti było uczulające? Może proszek do prania (mamy lovelę?) Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł...?
Horciakowa pozdrowione 😉

Cudne naleśniczki dziewczyny!!!
Kami   kasztan z gwiazdką
10 sierpnia 2012 20:45
Maluchy są przecudowne  😜

Karina gratuluję synka  😅

Magdalena rozmawiałam parę dni temu z przyjaciółką, mamą miesięcznej dziewczynki - dostała uczulenia na Lovellę, więc może to to. Teraz pierze w Białym Jeleniu  🙂
CzarownicaSa, nie chodziło mi o sprzedaż przecież  🤬 😁 Przejrzę dziś i jutro rzeczy, na pewno się coś znajdzie, tylko raczej w kolorach "dla chłopca", ale pewnie będzie też coś takiego unisex 😉 Milan miał 49cm jak się urodził, dodatkowo był pajęczakiem, więc żadnych, nawet 50tek, nie wypełniał  😂


Jędrek miał 46 cm i poczatkowo ubierałam go w 56, bo takie mialam najmniejsze, wyglądał przekomicznie 🙂 Teraz juz do nich dorósł.

Śliczne te nowe maleństwa !!
CzarownicaSa cudna Raja  😍jeśli chcesz to ja też powinnam mieć kilka sztuk takich maciupkich ubranek. Też mogę Ci wysłać, ale to dopiero w przyszłym tyg bo jutro wyjeżdzam. Jeśli chcesz to spotkajmy się na pw 🙂

Gwash ale Neli śliczna  😍 i też zwróciłam uwagę na szpital, ładne sale.

Cierp1enie ale super. Z Agatką oglądałam. Mała śmiała się, że hej 🙂

Kenna vratizolin pomógł? Spróbuj może też tormentiol. Octenisept też jest super, jak pisze Horciakowa. Btw super zdjęcie rodzinne.

Magdalena spróbuj też do kąpieli dodać nadmanganian potasu. Moja pacjentka tez miała problem ze skóra u swojej Toli i kupowała olejek z wiesiołka i w tym kąpała zamiast w Oilatum. Raz kąpiel z fioletem a raz w tym olejku.


No nie mowcie ze taka do Kazimierza podobna, ona ma być super pieknisią (podobną do mamusi :-) )
Magdalena Pepti to za mało dla prawdziwego mlecznego alergika  😎 tylko Nutramigen, a i to bywa za mało  😵

jest jeszcze jakiś profi hydrolizat za kosmiczną cene w aptekach na zamówienie docelowe...
Gwash, Czarownica, Wawrek gratulacje! Ależ wysyp!
Magdalena Rózia miała takie placki, w miarę pomagała maśc cholesterolowa, jak było zaostrzone to miała drugą wersję cholesterolowej z niewielkim dodatkiem sterydu (używałam już w ostateczności, ale działała prawie od ręki). Po kilku miesiącach (2-3) mojej bezmlecznej diety okazało się, że nie mleko było przyczyną a czekolada (młodą wyplackowało jak oblizałam palec po sprzątaniu rozpuszczonej na słońcu czekolady). Jak pprzestałam jeśc słodkości czekoladowe problem zniknął. Co jakiś czas robiłam test i zwykle młoda wysypywało 2-3 dni po zeżarciu przezemnie choćby minimalnych ilości czeko (nawet białej). Z czasem wyrosła z tego, choć teraz jak zje za dużo, albo codziennie przez kilka kolejnych dni (np. płatki śniadaniowe) to robi jej się taka szorstka skóra, juz bez placków. Ale jak zje kostkę od czasu do czasu to nic jej nie jest 😀.
galop, nie zdążyłam, bo już wczoraj po południu odparzenie przestało być zaognione, pęcherzyki zaschły i nie były już białe/zmacerowane na czubkach, zbrązowiało i skóra lekko się marszczy (wygląda tak jak ktoś tutaj ujął jak faktycznie przypalenie żelazkiem, ale takie już gojące się), więc smaruję teraz Nivei kremem na odparzenia. Vratizolinu trochę się boję, chyba bezpieczniejszy będzie Octenisept, co sądzisz?
kenna octenisept na pewno sprobuj. my cala rodzinka wszelkie rany skorne tym leczymy. daj znac czy pomoglo. ale ciesze sie ze jest z Milankiem lepiej  😅
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 sierpnia 2012 10:23
Dzięki dziewczyny :kwiatek: Tak jak pisałam body i koszulki mam, potrzebuję tylko kilku pajacyków :kwiatek: Jeśli już kenna mi wyśle, to nie będę reszty kłopotać, bo praktycznie 5-10 par mi wystarczy 🙂
Jak na razie mam po prostu aniołka, nie dziecko 😀 Wczoraj pierwszy raz się kąpałyśmy- płakała przez pierwsze 5 sekund po włożeniu do wody, potem się tylko krzywiła i irytowała, za to spała potem dobre 3-4 godziny 🙂 Dziś w nocy już też spała dłużej, obudziła się raptem 3-4 razy 🙂 Jest po prostu cudowna! 😍 Ciekawa jestem tylko, kiedy różki pokaże 😁
edit: dwa razy to samo wyslalam
Przepraszam, że dopiero dzisiaj, ale pępkowe, itd... Oto Michał



Jedyne co na razie robi to je, śpi i napełnia pieluchy.
nie nie, ja niemogę tu wchodzić bo im częściej wchodze tym bardziej chce 2 dzidzi...a to jeszcze nie ten czas....
dla wszystkich gratulacje dzieciaki śliczne
a zafasolkowanym życzę powodzenia...i zdrówka
Wawrek - śliczny!!! i chyba podobny do żonki 🙂
piękny maluch!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się