Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.


Jestem za tym, by ten wątek pozostał takim jaki był. Można założyć drugi.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 sierpnia 2012 15:33
edit. wyjasnione, przepraszam za off topa
Koń xx, obecnie 11 letni, bawimy się amatorsko w małe WKKW do 1*.

Pierwsze zdjęcie: wiosna 2009 r
Drugie zdjęcie: lipiec 2012 r
Nigna   Warto mieć marzenia...
08 sierpnia 2012 15:53
czeggra1: jak na  prawie 3 lata różnica jest mała ,ale są pozytywne zmiany szczególnie w zadzie  ;  )

Edit: mam wrażenie że na pierwszym zdjęciu koń jest wychudzony...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 sierpnia 2012 15:57
oświetlenie (pod słońce a ze słońcem) robi bardzo dużą różnicę.
A przepraszam, co jest fajnego w ocenianiu przez nieprofi normalnych efektów pracy treningowej "profiów"? Przecież to jak ocenianie dywanu przed odkurzaniem i po. To jest chyba normalne, że w treningu koń się zmienia i rośnie. To ma być wątke do lizania? Że gwiazdy forum będą wstawiały efekty swoich Treningów (bo tylko gwiazdy tu Trenują) i wszyscy się będą zachwycali i słitasie puszczali? Na mnie wrażenie w tym wątku robiły tylko i wyłącznie takie przypadki, gdy ktoś własną pracą, często tylko z doraźną pomocą z dołu, różnymi metodami, sprawił, że na konia pod jeźdźcem patrzy się przyjemnie. I to dla mnie tu było zawsze ciekawe - coś z niczego, efekt brzydkiego kaczątka. Bo to mobilizujące, że ciężką pracą można bardzo konia zmienić.
Cóż, dieta owsiana mu nie służyła ( na głowę również- mocno się spalał). Czefalo to bardzo pobudliwy, mały i drobny folblucik.
Edit:
Cejlonara, ten sam koń w trochę innym wydaniu ( pierwsza fotka chyba szczegolnie to pokazuje 😉):
pierwsze zdjęcie zrobione chwilę przed zakupem ( zabiedzona, zagłodzona bieda z nędzą znaleziona przypadkiem )
drugie zdjęcie: kilka miesięcy po zakupie, odkarmiony trochę, dochodzący do lepszej kondycji.
Ta różnica w wyglądzie jest efektem raczej tylko żywienia, pielęgnacji. Nie był dużo użytkowany w tym czasie ze względu na stan zdrowia. Po roku od zakupu zaczął być w miarę regularnie jeżdżony. Zagłodzić, zapuścić, odchudzić konia nie jest trudno- za to doprowadzić go i utrzymać w przyzwoitej kondycji, patrząc z mojej perspektywy, bywa wcale nie łatwo.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
08 sierpnia 2012 18:03
Cejloniara   na mnie również wrażenie w tym wątku robią tylko i wyłącznie przypadki w których efekt jest wypracowany własną ciężką pracą, na pewno metodą prób i błędów, właśnie tak jak też piszesz na początku brzydkie kaczątko, a później efekt WOW. Takie przykłady wywołują u mnie uśmiech i jeszcze większą mobilizację 🙂 Nie zachwycam się zmianami u gwiazd forum ;p , bo dziwne byłoby gdyby metamorfozy pod wpływem treningu u nich nie występowały.
czyli ze jak ktos robi dobra robote z koniem pod dobrym okiem, to juz nie wklada w to ciezkiej pracy i nie ma co sie cieszyc i chwalic bo to zadna zasluga?  🤔wirek:  nie popadacie troche w skrajnosci?
Faith, ja się odniosłam do tego, jak ktoś napisał, że w tym wątku powinni się pokazywac profi, bo tylko oni "Trenują" 🙂 A profi zajmują się tym zawodowo więc dla mnie jak profi się będzie chwalił, że koń w czasie treningu się zmienił to tak samo poruszające jak to, że ja chodzę do proca i jestem tam 8 godzin. Ale to dla mnie. Tu się chyba dzili swoim zdaniem? Czy pisze jakie zdanie ma mieć większość? 🙂 Luz.
Ja zdania nie zmienię za nic w świcie. Uważam, że ten wątek powinien być dla wszystkich, regularnie pracujących ze swoimi końmi, wkładających w to całe swoje serce, idących do przodu, bądź popełniających jakieś błędy. A my - reszta forumowiczów jesteśmy od tego by oceniać, swoim zdaniem pomagać innym. Ludzie! Łączy nas wspaniała i jedyna w swoim rodzaju pasja, jesteśmy poniekąd jedną wielką rodziną, którą wiążą konie. Te forum jest dla nas, od pomagania sobie, rozwiązywania problemów, wspólnych dyskusji, by ta droga była łatwiejsza, ciekawsza. Po co utrudniać sobie życie wątkami tak na dobrą sprawę dla kilku osób? Zaraz otworzymy wpływy: treningu, żywienia, pracy, wolnego.... po co? Niech będzie jeden wątek, określone zasady i koniec. A my w ocenę innych włóżmy tą samą życzliwość i serce, które okazujemy swoim koniom. Czasami czytając wypowiedzi czuje się tak negatywne emocje w stosunku do innych, że brak słów by to opisać. Tylko dlaczego? Tak ciężko napisać "Hej żabeczka17 idziecie w dobrym kierunku, spróbuj tego i tego, pokaż się za kilka miesięcy".. Wpuszczajmy tu ludzi, nie zamykajmy się i nie twórzmy kół wzajemnej adoracji, pomagajmy sobie, dzielmy się wiedzą i doświadczeniem..
Faith sama popadasz w skrajność ze swoja wypowiedzią 😉
czeggra1 ta Twoja chudzinka miała wyjściową budowę identyczną wręcz jak młody którego jeżdżę, i szczerze Ci powiem, że chciałabym żeby wyglądał tak jak Twój po 3 latach. Koń takiej budowy to naprawdę konkretne wyzwanie i trzeba dużo czasu. Fajne, a  jak z charakterkiem ? 🤣

Dziewczyny skończcie już tą dyskusję, zajmijcie się opisaniem zdjęć, które się pojawiają?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
08 sierpnia 2012 20:34
faith oczywiście, że każdy ma prawo się cieszyć i chwalić. Ale tak jak napisała Cejloniara u takich osób wypadało by żeby te zmiany występowały ba ! Dziwne by było gdyby ich nie było 🙂
nevada2012,  dziękuję bardzo. Charakterny bywa 🤣, trudny w pracy ujeżdżeniowej, niezbyt łatwy do rozluźnienia, typ nadwrażliwca, ma mocno niesymetryczne biodra i łopatki ( w ujeżdżeniówce  koryguje to podkładką , a skokówkę ma szytą na siebie ze specjalnymi panelami z prawej strony),ale wszystko wynagradza jego dzielne serduszko i szczerość 🙂. Wymaga ode mnie i uczy mnie cierpliwości. To mój pierwszy własny koń, może nie jest ideałem, ale ja nie zamieniłabym go na żadnego innego.
edit. jestem właścicelem tego konia od 6 lat. Jeżdżony w miarę regularnie jest od 5 lat, a od 4 lat amatorsko bawimy się w WKKW.
mtl   I M Equestrian
08 sierpnia 2012 23:51
dziewczyny czy byly jakies zmiany w pierwszym poscie tego watku? (przez ostatnie kilka dni) 👀
czeggra1, moim zdaniem zmiany są (jak już ktoś napisał zwłaszcza w zadzie).
Ale czy nie wydaje Wam się, że koń jest jakby spętany? Wygląda tak jakby foule było króciutkie i bez większego zaangażowania końskiego ciała w galop a wyraźne stawianie od palca sprawia na mnie wrażenie, że koń tak jakby miał problemy ze swobodnym poruszaniem się...
Ale to tylko moje osobiste odczucie a na podstawie dwóch zdjęć to właściwie ciężko cokolwiek powiedzieć.
Natomiast fotki "odżywieniowe" pokazują dużą zmianę na plus w wyglądzie konia i to jest fajne 🙂
Maria89, a skąd wiesz, że koń stawia od palca? Skoro na zdjęciach nie ma momentu stawiania? 🙂 To jak kopyto celuje w ziemię, nie określa jeszcze jak jest stawiane.
Trudno też wyobrazić mi sobie długą foule (i długie ramy konia) w galopie zebranym.
A xx-y, cóż, selekcjonowane były na przemieszczanie się w przód a nie w górę i wyniosłość chodów nie jest ich mocna stroną 🙂.
Trudno też zaokrąglić zad, a czeggrze się wyraźnie udało.
czeggra 1, się mi wydaje, że gdy widać jakąkolwiek! zmianę in plus u folbluta, to jest to faktycznie zmiana bardzo duża. Tu nie ma tak prosto, że "sobie mięśnie zbudujesz" a potem je wykorzystasz. Cały stereotyp ruchu trzeba zmienić (nie "mając" jeszcze mięśni) - i dopiero mięśnie się przekształcają. Powoli 🙁
Obiektywna nie jestem, bo folbluty uwielbiam 🙂, ale... brawo!
Dlatego napisałam, że to są TYLKO zdjęcia (w dodatku tylko dwa). I jest widoczny tylko uchwycony moment.
Nie twierdzę, że nie ma zmian - są, moim zdaniem spore. Zwłaszcza widoczna jest poprawa zadu i ogólny lepszy wygląd konia. I fajnie ogląda się takie obrazki. To co napisałam nie miało byc krytykowaniem pracy amazonki, ale być może zwróceniem jej uwagi na drobiazgi, które mogą okazac się pomocne w dalszej pracy z koniem.
Co do ruchu od palca to fakt, kopyto nie jest w momencie stykania się z podłożem, ale jest tuż przed nim a jest ustawione prawie w pionie, więc stąd moje wnioski.
Mimo, że zmiana w wyglądzie konia podoba mi się to uważam, że na tych zdjęciach, w tej fazie galopu nie prezentuje on prawidłowej sylwetki konia pracującego (ale to może też być efektem wad budowy, o których czeggra1 już wspominała)
Maria89 U folbluta naprawdę nie jest łatwo o ładny, wydajny galop.. Mój niby się pod tym względem poprawił ale np. parcur na zawodach z normalnymi odległościami łatwo przejechać nie jest..
Dzięki dziewczyny za Wasze opinie :kwiatek:. Co do prawidłowości sylwetki u tego konia podczas pracy w galopie podpytam się trenera z którego pomocy zaczynam korzystać. Kolejny trening mam w przyszłym tygodniu i wówczas dam znać co on na ten temat powiedział. Wierzę mu i ufam, bo to uznany specjalista z wynikami jako szkoleniowiec.
Przyznam się, że akurat stęp i galop to ten koń ma całkiem przyzwoity i wydajny, ale każda sugestia i rada jest zawsze istotna.  Usztywnia się czasem w kłusie i w złych chwilach na pewno zdarza mu się stąpać "z palca".
Maria89, będę naprawdę bardzo zobowiązana, gdy wstawisz zdjęcie "prawidłowej sylwetki konia pracującego w tej fazie galopu", pod warunkiem, że będzie to folblut. Poważnie - będę miała obraz do czego dążyć.
Co do prawidłowości sylwetki u tego konia podczas pracy w galopie podpytam się trenera z którego pomocy zaczynam korzystać. Kolejny trening mam w przyszłym tygodniu i wówczas dam znać co on na ten temat powiedział. Wierzę mu i ufam, bo to uznany specjalista z wynikami jako szkoleniowiec.

i to jest chyba najlepsze 🙂
Mam nadzieję, że jeszcze będziesz się pokazywać ze swoim koniem na forum, bo miło się na Was patrzy 🙂

Cejloniara, nareszcie ktoś to głośno powiedział  👍 👍 👍 Tak, właśnie do tego służy ten wątek i chyba nie ma co próbować się kłócić o cokolwiek.
mój syneczek. wcześniej i teraz, po 1,5 miesiąca 🙂
Nigna   Warto mieć marzenia...
10 sierpnia 2012 21:42
Może faktycznie stwórzmy nowy wątek gdzie będą dokładnie opisane wymagania JAKIE zdjęcia tu trzeba wstawiać i po jakim czasie. 1,5 miesiaca treningu dla konia to stanowczo za mało na porównanie.Po co wrzucać takie coś ; o ? Nie warto poczekać jeszcze co najmniej drugie tyle żeby efekt był dużo lepszy? Pozatym jak mamy ocenić kurde czy np szyja sie poprawiła , skoro koń patrzy w aparat ; o To nie jest skomplikowane zrobić 2 zdjęcia poglądowe konia w ręku kurde nawet głupim telefonem.
uważasz że po 1,5 miesiąca nic nie może się zmienić? że trzeba 5 lat by oczekiwać efektów? ja sobie dzisiaj porobiłam poglądowe zdjęcia mojego ogra i jestem zachwycona. widzę poprawę. przede wszystkim zad i kłoda. doskonale zbilansowana dieta, odpowiedni trening i już po krótkim czasie można stwierdzić, czy praca zmierza w dobrym kierunku. nie widzisz różnicy? a jakbym podpisała że to po 7 miesiącach przyjrzałabyś się dokładniej? 😉
katka, zad zadem, ale w plecach widać poprawe! + szyi też wygląda na więcej - przynajmniej na dole u nasady, nie ma już takiej nagle wystającej klaty, śliczny syneczek 😉
katka, oczywiście, że widać i to na pierwszy rzut mojego oka 😉 - przede wszystkim grzbiet.
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
10 sierpnia 2012 22:33
katka, gratulacje, 1,5 miesiąca i odratowałaś widzę pupila. jak na taki krótki okres, widać dużą różnicę. kłąb, grzbiet, kłoda.  🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się