SIODŁA

chochlik   Bo w upadku najlepsze jest wstawanie
31 lipca 2012 21:12
Słuchajcie, jak o siodłach mowa. Szukam sobie siodła skokowego w rozmiarze 16 (kij że praktycznie nic nie ma) znalazłam na allegro siodło z firmy Havana. Wie ktoś może coś o tej firmie? Siodełko nawet fajnie wygląda (zdjęcie poniżej) ale cena dość niska więc trochę zwątpiłam. Szukałam w google i ni chusteczki nic nie ma.
czy ktoś z Was wie jaka firma produkuje/produkowała siodła ze stylizowaną literką "D" w pinie (znaczku) przy przednim łęku, żadnych innych oznaczeń. Czcionka podobna do tego "D":
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
10 sierpnia 2012 11:05
Jakie opinie o siodlach Pessoa?
Może w ciągu lat się poprawiły, ale kiedyś były bardzo "papierowe", zdzierały się szybko i dokładnie, nietrwałe po całości.
Miałam się nie odzywać ale jednak napisze.
Jeździłam ostatnio w siodle pochodzącym z tej samej fabryki co pessoa. Siodło marki trainers model mariel
Ten sam system wymiennych łęków itp. - ogólnie skóra jest dobrej jakości a siodło w którym siedziałam miało już duuuzo lat
trudno wiec o obiektywną ocenę z racji tego że siodło stare, bardzo ciężkie i bardzo wąskie a dodatkowo za duże jak dla mnie.
Mimo powyższego na pewno warte tego aby się nim zainteresować - w sensie nowym modelem - jestem bardzo ciekawa tych siodeł
w nowych modelach terlica jest z włókna węglowego, system X change, system AMS ...nono
http://www.ruizdiaz.com/09/monturas.htm
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 sierpnia 2012 06:57
Ja też miałam do czynienia z Trainers - nowszą wersją. Niestety, skóra bez szału, a wykonanie (przeszycia, obicie klocków)  kiepskie.
Edit: to była ujeżdżeniówka.
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
11 sierpnia 2012 09:58
U nas w stajni bylo pessoa. Faktycznie skora bez szalu, wycierala sie. Jak za taka cene to mozna zdecydowanie cos lepszego.

Jezdzil ktos moze/ widzial na zywo siodla Henri de rivel?

Dosc ciekawie wyladaja. Niektore modele tez maja x change system.
cóż ja niestety nigdzie w Polsce nowych siodeł nie widziałam
pozwolę sobie jednak jednak trochę sprostować ponieważ trainers produkuje siodła w kilku wersjach skóry
ponadto IMO to bardzo ciekawa oferta gdyż można zamówić sobie siodło o dowolnym rozmiarze tybinki, kształcie klocków,  itp
niestety te siodła nowe są bardzo drogie jednak na rynku wtórnym można kupić za 1500 zł

Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
13 sierpnia 2012 00:26
Aż tak źle nie jest - dwie lub trzy sztuki były wystawione w lutym na allegro, w tym wspomniana mariel. Ceny były bardzo przystępne 😉 
Nówkę można zamówić przez niemieckiego dystrybutora (bardzo dobry kontakt z niemieckim dystrybutorem. Ceny były negocjowalne, jednak o różnych wersjach skóry w sensie linii ekonomicznej/ekskluzywnej nikt mi nie wspominał).
Alvika wszystko się zgadza - to co było na allegro niestety nie powalało jakością
ciekawe czy na volcie jest ktoś kto mieszka w australii i mógłby się na ten temat wypowiedzieć bo to przecież australijski wyrób 🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
13 sierpnia 2012 07:24
Raczej argentyński, ale próby nawiązania kontaktu z producentem wspominam koszmarnie. Maile po angielsku i hiszpańsku - bez odzewu. Telefonu w Boskim Buenos też nikt nie odbierał przez dobry miesiąc (a kilka dni składałam treść mojego monologu, hihi). Dopiero wtedy wpadłam na pomysł, żeby do Sea Bis uderzyć. Keller też nie raczył odpowiedzieć.
Dzięki za info. W takim razie nie ma co sobie głowy zawracać
Właśnie zakupiłam swoje pierwsze siodło i mam pytanie co do jego pielęgnacji. Czym najlepiej myć i zabezpieczać skórę ? Znacie jakieś polecane preparaty albo domowe sposoby ? Mniej-więcej co ile powinno się to robić ? Będę wdzięczna za info.

Mam dodatkowo jeszcze jedno pytanie. Mianowicie w jednej ze szkółek jeździeckich zauważyłam że natłuszczali oni skórę zwykłym olejem roślinnym ? Niektórzy wręcz wylewali na siodło pół słoika takiego oleju i wcierali w nie. Nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałam, ale wydaje mi się że skóra wyglądała po tym dobrze i co więcej zyskiwała mega przyczepność. Co o tym wszystkim myślicie ?

Przepraszam za prawdopodobnie laickie pytanie, ale wyszukiwarka nic mi nie wypluła na ten temat.
Z góry dziękuję za odp  :kwiatek:
Re-voltowicze wiecie może co to za siodło? Ktoś się spotkał z takim kiedyś?
:kwiatek:
Mam pytanie - czy przypadkiem ktoś z okolic Warszawy nie ma Daw Maga Grand Prix, najchętniej z łękiem L i nie pożyczyłby na 1 dzień do wypróbowania? Zależy mi na czasie, a akurat w sklepach nie ma testówek. Oczywiście za kaucją etc itp
A ma ktoś może siodło ujeżdżeniowe daslo ravenna pro light? 🙂 Jak tak, to jakie wrażenia? :P
CIACH
beata85    anie wiesz , ze jest taki dział jak OGŁOSZENIA ❓ 🤬
Przepraszam ale nie mogę się jeszcze połapać na tym forum i faktycznie nie mogę znaleźć 🙁
Na górze, na tym czerwonym polu masz dział ogłoszenia 😉
Kochani, a ja mam wielką prośbę do was ...

czy możecie rzucić okiem, czy pasuje mi to siodło:



Chodzi mi przede wszystkim o rozmiar - czy nie jest za duże? Czy w miarę dobrze w nim siedzę?
I czy poprawnie leży na koniu?

Jest to Prestige Paris, rozmiar 17 cali. Kupiłam je ostatnio w okazyjnej cenie.
Wygodnie mi się w nim jeździ, jest bardzo miękkie. Natomiast nie jestem przyzwyczajona jeszcze do takiego typowo skokowego siodła typu close contact, stąd moje pytanie czy dobrze siedzę i czy dobrze leży.

Ja jestem przyzwyczajona do dużo za dużych siodeł, zawsze jeździłam w 17,5-18 cali, więc to mam wrażenie, że jest okej, ale wolę się upewnić 🙂

Koń na zdj. nie należy do mnie, jeżdżę na nim raz w tygodniu, dlatego kupowałam siodło pode mnie, a nie pod konkretnego konia.
Jeśli chodzi o dopasowanie do konia, to powinnaś wstawić fotkę bez jeźdźca i futerka, bo tak to za bardzo nie można ocenić. Ja osobiście bym cofnęła jeszcze siodło do tyłu.
Nie patrz czy siodło pasuje do ciebie tylko do konia !!! A nad dosiadem to musisz popracować 🏇 🏇 🏇
Tęcza, moim zdaniem to siodło jest za duże na Ciebie trochę. A co do tego jak na koniu leży - to się da ocenić jeśli dasz zdjęcia o których mówiła nopebow, ale na pierwszy rzut oka wygląda jak by leciało do tyłu.
[quote author=koniognój link=topic=31.msg1505324#msg1505324 date=1346042946]
Nie patrz czy siodło pasuje do ciebie tylko do konia !!! [/quote]

Wszystko fajnie, rozumiem, tylko do którego konia..? Bo tak jak napisałam - ten koń nie jest mój, jeżdżę na nim okazyjnie. Poza nim, jeżdżę też na innym koniu, też raz w tygodniu. Ale nie są to moje stałe konie do jazdy, więc bez sensu kupować siodło pod któregoś z tych koni, jeśli za chwilę mogę przestać na nim jeździć  🤔 Dlatego też mam podkładkę...
Tęcza, Jak znam te siodła, za niedługo zaczniesz siedzieć fotelowo, bo ono poleci w tył. Poza tym, żeby zobaczyć czy siedzisz dobrze w tym siodle, musiałabyś pokazać zdjęcia w kłusie i w galopie również. Druga sprawa tego wszyskiego taka, że jeśli siodło nie będzie dopasowane do konia, nie będzie na nim leżeć w równowadze, to Ty również nie będziesz poprawnie siedzieć.
Oprócz tego, moim zdaniem, siodło jest na Ciebie troszeczkę za duże. Może nawet w 16 byś się zmieściła.
W porządku, oczywiście rozumiem. Pokombinuję jeszcze z lepszym ułożeniem tego siodła na koniu i z podkładką, może lepiej się ułoży...
Niestety kupując siodło dla siebie, ciężko żeby leżało idealnie na wszystkich koniach, na których jeżdżę 🙁
Natomiast siodła, które te konia mają 'swoje' (o ile mają), są w fatalnym stanie, leżą dużo gorzej i konikowi już na pewno wygodniej w tym Prestigu z futerkiem...
Ma ktoś może prestige Arezzo i może mi na temat tego siodła powiedzieć coś więcej lub polecić coś innego równie dobrego/lepszego?
Bardzo ładnie proszę  :kwiatek:
Czy mogę prosić o opinię Euroridinga Jade - wszechstronnego? Łęk 34 to chyba szeroki, prawda?
Kusi mnie bo sobie wisi w ogłoszeniach ale jeździłam w modelu saphir (skokowy albo wszechstronny) i było mi strasznie, ale to strasznie niewygodnie i twardo. Stąd moje pytanie - jest szansa, że pod tym względem się różnią?  👀
potrzebuję rady i pomocy. szukam siodła close contact - będę przesiadała się z ortopedycznego Norberta Koofa. Siodło ma być na większe konkursy i będę jeździla w nim kilka koni dziennie,w tym podstawowego, który niestety jest trudny, szarpiący się, nierówny w dystansie i zdarzają się nam "szpitalne" skoki.Jakiego siodła szukać? Gdzie najlepiej? Może ktoś mógłby mi zaproponować jakieś na sprzedaż? dziękuję za pomoc
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się