Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

Nigna   Warto mieć marzenia...
11 sierpnia 2012 15:12
katka: mniej więcej co 5ty koń tu sie "nadaje" więc nie przesadzaj  : ) Nie rozumiem co Cię dziwi. Dla mnie i dla quantanamery(?) 1,5 miesiąca treningu to nie jest odpowiedni czas aby wstawić tu konia do porównania.Również nie wstawiłabym tu zdjęcia po tak krótkim czasie, poczekałabym jeszcze kilka miesięcy na większe efekty. Wtedy zapewne nie byłoby tu takiej kłótni na ten temat ; ) Według Ciebie to odpowiedni wątek, i czas więc po co się denerwujesz ; ) Masz swoje zdanie , widzisz różnice w rozbudowie konia i bardzo dobrze. Po prostu nie przejmuj się tymi wypowiedziami jak to robi większość osób tutaj ; )
Nigna - chodziło mi raczej o stwierdzenie czy się nadaje czy nie. To ocena kogoś innego. I dlatego ten ktoś nie wstawia tutaj zdjęć swojego konia. Ja stwierdziłam że się nadaje i tyle. Nie wiem o czym tu dyskutować. Ale o tym czy jest zmiana czy nie- to co innego.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 sierpnia 2012 07:12
Katka: 1,5 mies to trochę krótki okres ale skoro ty sam widzisz zmiany to OK

to może ja przypomnę to co wcześniej pisałam

Żeby jakiekolwiek porówania miały sens to powinno sie trzymać kilku zasad:

- Koń na zdjęciu początkowym i końcowym powinien być w tej samej fazie rozwojowej (a nie że początkowe to  mlody, niedojrzały fizycznie koń  a na końcowym  koń dojrzały fizycznie. Koń sam z siebie bez jakiegokolwiek treningu spokojnie potrafi nabrać masy mięśniowej wraz z dojrzewaniem fizycznym).

- Koń na zdjęciu początkowym i końcowym powinien być  w takiej samej kondycji opasowej - a nie że zdjęcie początkowe to zagłodzona szkapa a na końcowym zapasiony byk.  I bez treningu niejeden koń ze szkapy da się odkarmić i wyglądać na pięknie umięśnionego byka.

- Koń na zdj. początkowym  i końcowym powinien stać w bardzo zbliżonej pozycji - jak pod jeźdźcem to oba pod jeźdźcem, najlepiej tym samym. Jak bez jeźdźca to oba bez jeźdźca.  Oba zdjęcia powinny też być z tej samej fazy ruchu i w tym samym ustawieniu - a nie że raz w ustawieniu z ponapinanymi mięsniami a drugi raz z rozluźnionymi mięśniami i  z szyją do ziemi

- Koń na zdj. początkowym i końcowym powinien mieć tą samą okrywę włosową - a nie że zimowy mamut vs. letni krótkosierścisty - chyba że okrywa zimowa nie za bardzo różni się od tej letniej.

- koń na zdj. początkowym  i końcowym powinien być zaprezentowany w podobnym świetle (ten sam koń oświetlony słońcem będzie inaczej wyglądał niż  ten sam koń sfotografowany pod słońce np., albo światło słoneczne vs. światło sztuczne).

Ponadto należy mieć na uwadze fakt, że nie każdy koń, pomimo zbliżonego treningu, w jednakowy sposób "nabiera masy mięśniowej" - co pokazują np. ekstremalne przykłady QH z muskulaturą przypominającą muskulaturę kulturystów.

Kolejnną zmienną jest też i to że inaczej będzie koń wyglądał jeżdżony przez profesjonalnego jeźdźca, otoczony profesjonalną opieką, żywieniem itd. a inaczej koń jeżdżony przez amatora.

W związku z tym trzeba  przyjąć do wiadomości fakt, że nie istnieje żaden szablon na to, że jak rok pracy z koniem to tyle, jak 2 lata to tyle a jak 3 lata to tyle MUSI każdy koń przybrać.

Niestety, ludzie nie mając powyższego na uwadze, w dodatku nie posiadając wiedzy w tym zakresie, bezkrytycznie zachłystują się pewnymi przypadkami które de facto wyglądają na spektakularne a tak naprawdę przeinaczają prawdziwy obraz (nieadekwatnie do w/w punktów wykonane zdjęcia początkowe i końcowe)  i nie bacząc na zdrowy rozsądek rozpoczynają "trenować" swoje konie  w sposób odbiegający od zdroworozsądkowego - co często prowadzi do opłakanych rezultatów gdyż zamiast upragnionej "masy mięśniowej" borykają się chociażby z kontuzjami koni.
Nigna   Warto mieć marzenia...
12 sierpnia 2012 08:54
ElaPe:ja dalej nie rozumiem czemu te zasady nie wylądowały na 1szej stronie ; /
A po co tworzyć jakieś rozbudowane zasady, jeśli idea jest prosta i przejrzysta? Zawsze znajdzie sie ktoś kto się nie dopasuje, albo taki wyjątkowy przypadek który nie będzie skodyfikowany i co wtedy?
Jak ktoś nie pasuje do tego wątku bo wstawi zdjęcia nie obrazujące żadnego postępu,  to dostanie ileś tam komentarzy że nie ten wątek i po sprawie a jeśli zmiana jest dyskusyjna, bo zdania są podzielone to już inna sprawa. Wątki na tym forum powinny żyć, nawet za sprawą nietrafionych bądź "kontrowersyjnych" przypadków, to na ich podstawie możemy budować prawidłowy obraz tego co nazywa się pracą/treningiem. Zbyt się nadymacie na to co może być albo nie może być zamieszczane na tym forum. Jeśli ktoś ma na tyle głupoty, bądź odwagi lub braku samokrytyki i pokazuje nam coś co nijak ma się do tytułu wątku to chyba tylko jego problem. 
No dokladnie! A chcialam powiedziec jeszcze jedna rzecz, gro z Was liczy tutaj na niezwykle przemiany, piekne i spektakularne. Ale w sumie cale forum jest od tego zeby pomagac sobie nawzajem i dowiadywac sie nowych rzeczy, i w kontekscie tego watku chcialyby dowoedziec sie czy swoja praca, treningiem, wozeniem tylka, zwal jak chcial po prostu ida w dobra strone. I imo taki powinien byc sens watku. Chociaz oczywiscie super milo jest ogladac mega przemiany 🙂. Jak ktos sie nie nadaje bo zmiany nie ma, to jedna odpowoedz na ten temat i sprawa jasna, a nie 3 strony jechania po czlowieku i dyskusji czy kon jest a moze nie jest w treningu.
katka, nie obrażaj się absolutnie, to nie chodzi o czepianie się i piętnowanie. Ale półtora miesiąca i jakieś zmiany pod wpływem treningu?
Na tych zdjęciach nie widzę niestety żadnych zmian. Na pierwszym koń ma napięty brzuch - jakby go rozluźnił, zniknęła by rynienka - ot, taki moment złapany akurat w tej fazie oddychania. Szyi nie widać w ogóle, tylna noga stoi inaczej na zdjęciach (jeśli jest odstawiona, jak na foto nr 2, to zawsze koniowi wychodzą większe "portki".) Reszta jest taka sama.

Wyjeżdżam teraz z końmi się trenować i pracować, na dwa miesiące, ponieważ to jest minimalny okres czasu, który pozwoli zrobić, wgrać i ustabilizować jakąś wymierną pracę - ergo - zmienić konia i na pewno nie będą to zmiany super spektakularne. I to nie jest mój pomysł z tymi 2 miesiącami, tylko trenerki. To jak kurcze blade osiągnąć konkretną zmianę w półtora miesiąca? W dodatku z, jak sądzę, młodym koniem?

Akurat Twoje konie wyglądają fantastycznie i gdyby poczekać parę miesięcy, to bankowo byłby jeden z lepszych dobrych przykładów w tym wątku.

Nigna, zasady to można i fontem 72 walnąć w trzech otwieranych z automatu okienkach pop-up, a i tak ich większość ludzi nie przeczyta, albo zignoruje. Zobacz jak jest w szmatoholikach - i tak co chwilę się trąbi o rozmiar zdjęć.
Zacznę od początku , może większość stwierdzi , ze tu widać poprawę w przyrost tłuszczyku niż mięśni , jest w tym prawda , ale minim.mięśni chyba też się pojawiło  🙂

Różnica między fotkami to 2 lata(sierpień) , tak naprawdę zaczęliśmy się odżywiać pożądanie  od listopada , gdy zmieniłyśmy stajnie , jak widać na zdjęciu 1 , gdybym

dłużej
             trzymała konia , zostałby zagłodzony i nie ważne ,ze właściciele wmawiali mi ,ze muszę kupować paszę własną ,bo koń dużo potrzebuje jedzenia , jak widać w

drugiej stajni obywa się bez dodatkowej paszy i koń nie wygląda jak szkapa , no ale ważne ,ze stajnia zmieniona...

W międzyczasie mieliśmy kontuzje i koń odstawiony na kilka miesięcy . Przed nami WIELE do zrobienia , to tylko początek - mam nadzieje dobrej drogi 🙂

dodam ,ze koń przytył a ja schudłam od tego czasu  😁
Anderia   Całe życie gniade
15 sierpnia 2012 12:37
Naciau nie najlepsze fotki do porównania 😉 Nie masz/nie możesz zrobić jakichś teraźniejszych zdjęć w takiej fazie stępa jak na pierwszym zdjęciu? No i trzeba pamiętać, że szyja zawsze wygląda korzystniej, kiedy jest zaokrąglona. ALE mam wrażenie, że plecy się poprawiły, a to wskazuje dobry kierunek pracy 🙂
Nigna   Warto mieć marzenia...
15 sierpnia 2012 13:09
Dla mnie to mimo wszystko wpływ żywienia i moim zdaniem powinnaś sie wybrać do tamtego tematu : )
Oto jeden z moich koni, Mercury 9 lat.
Na pierwszym zdjęciu sierpień 2011, koń po kontuzji zaczyna robotę po dwóch miesiącach przerwy.
Drugie zdjęcie zrobione rok później. koń chodzi regularnie cztery, pięć razy w tygodniu.

aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
15 sierpnia 2012 17:43
Naciau,
powiem tak, widać że szyjka i zadek się poprawił no i podniósł się koniowi kręgosłup


a dorzucając oliwy do ognia tego wątku...
mam 6io latka, kupiony w bardzo dobrym stanie, odpasiony, nawet lekko za gruby, bardzo ładnie zbudowany
ale 6 lat to conajwyżej łąki oglądał i w trawie przebierał do smaku

pracuję z nim już ponad półtora miesiąca (6 razy w tygodniu, nie ma zmiłuj) i szczerze widzę w nim zmianę sporą - coraz wyraźniej zaokrągla mu się szyja, wypełnia się dziura między szyją a kłębem, miał zadzik "w dwie połówki" jak brzoskwinia, teraz zad jest równo okrągły i pojawiły się mięśnie na zadzie np a wcześniej była po prostu okrągła kulka

nadal jest trochę za gruby

no i z jednej strony uważam, że +/- 2 miesiące solidnej pracy dają efekty, chociaż nie spektakularne
z drugiej strony nie wstawię się tu, bo tak jak już wspomniałam zmiany nie są aż tak spektakularne żeby były wyraźnie i bezsprzecznie widoczne na zdjęciach, bo miewam też i zdjęcia robione tego samego dnia, które zupełnie inaczej wyglądają...

sens mojej wypowiedzi jest taki, że nie ma co biczować ludzi i wmawiać, że 2 miesiące to żadna praca, bo można z zera zrobić bohatera, ale też warto mieć świadomość, że konie i jazda konna to wielomiesięczna i wieloletnia praca, wręcz na całe życie i konia i jeźdźca...

więcej chillu jednym słowem 😉
deborah   koń by się uśmiał...
20 sierpnia 2012 21:26
wracając do dyskusji na temat tego, że 1,5 mca to za krótki okres do porównania

to niespełna 2 miesiace. koń 3 letni
24 czerwiec


20 sierpień


tak jak pisze aleqsandra, zmiany może nie spektakularne ale widoczne...
Nigna   Warto mieć marzenia...
20 sierpnia 2012 21:32
deborah : z całym szacunkiem ale jedyna zmiana jaką tu widzę to zmiana ustawienia kontu robienia zdjęcia i oświetlenia ; o
yyyyyy Nigna chyba cię trochę poniosło. Ja widzę przede wszystkim klatę, trochę pleców, minimalnie zad i szyja. Fajnie Deborah młody wygląda, już nie jak taki podrostek-szczupaczek, ale robi się z niego mężczyzna  😅
Nigna   Warto mieć marzenia...
20 sierpnia 2012 21:50
hanoverka : Ale jaki sens ma pokazywanie minimalnej różnicy której trzeba się przypatrywać , skoro można wstawić zdjęcie za kilka miesięcy i zmiany będą widoczne na pierwszy rzut oka. Tylko to próbuje udowodnić. Tak nawiasem robi się z niego mężczyzna bo dorasta fizycznie: )
To może się zdecydujcie czy 2 miesiące to za mało czy wystarczająco bo widzę że to dużo zależy od tego kto wstawi zdjęcia.
I ja zgadzam się w tym wypadku z Nigną dostał tylko brzucha, no i może trochę klaty.
A jaki sens ma wstawianie 3 latka, czyli konskiego dziecka, ktore dopiero dojrzewa i dorasta, wiec samo z siebie zmienia sie fizycznie?
Odpowiedź jest tu:
wracając do dyskusji na temat tego, że 1,5 mca to za krótki okres do porównaniato pewnie odnośnie tego co działo się na poprzednich stronach.
Widać, że jest wpływ treningu na wygląd więc ta zmiana, nawet minimalna w tak krótkim czasie IMO tutaj pasuje. Więc nie rozumiem, dlaczego nie można wstawić zdjęć zmiany po 2 miesiącach tylko trzeba po 15 np? Jeśli zmiana jest ???????????
Ja uważam, że każda z wyżej wypowiadających się dziewczyn ma rację. Ma lepszą klatę, ciut okrąglejszy zad, szyja nadal nie powala, ale ma czas skoro taki młody i krótko w robocie. No i prawdopodobnie przypakował w plecach, skoro podkładka wyjęta. 🙂 Także zmiany są, niewielkie, ale jednak to wpływ treningu. Niemniej uważam, że gdyby jakiś szczypiorek wstawił tu takie zdjęcia, zostałby zlinczowany i odesłany do kącika puchaczy. 😉
hanoverka, Nigna - obie przesadzacie w dwie strony - jedna zbyt pozytywnie, druga zbyt negatywnie.  :kwiatek:
ułaaaa widzę, że niektórzy mierzą innych swoją miarą vide ''zależy kto wstawia zdjęcia''. Dla mnie w tym przypadku sprawa jest prosta, jasna jak słońce, czarno/biała itd. Jest wpływ treningu na wygląd, widać go, więc nie rozumiem o co rozchodzi się cała dyskusja? Kogoś coś ciśnie?
hanoverka chyba jesteś ślepa jak nie widzisz tego sztucznego zachwytu jak ktoś znany i lubiany wstawia foty.
Kogoś coś ciśnie?

Najwyraźniej... Ten wątek już dawno przestał być w jakimkolwiek stopniu przyjazny. W zasadzie mało kto z osób wstawiających tu zdjęcia nie oberwał  🤔wirek:

nigna, somebody
Tak ciężko Wam zaakceptować, że ktoś się cieszy z postępów swojego konia ? Bo trochę tak to wygląda, wystarczyłoby napisać, że zdjęcia się nie nadają. Zmiana jest, trudno się spodziewać fajerwerków po młodym koniu, który w treningu jest od niedawna, ale pisanie, że koń się nei zmienił to też bzdura i przegięcie.
hanoverka chyba jesteś ślepa jak nie widzisz tego sztucznego zachwytu jak ktoś znany i lubiany wstawia foty.


Raczej nie narzekam na problemy ze wzrokiem, ale dziękuję za troskę  :kwiatek:

Tak po prawdzie to trochę poczułam się urażona tym, że zostałam podejrzana o to, że moja opinia została przez mnie wygłoszona bo Deborah ''znana i lubiana'', dla mnie to jest jakaś całkowita abstrakcja to co wy tutaj piszecie. Ale fakt jest taki, że całe życie dostaję po dupie właśnie za to, że wierzę w ludzi, kibicuję im, cieszę się ich szczęściem, doceniam włożony wysiłek w pracę.

Dlatego błagam, nie można mierzyć ludzi swoją miarą.

I nadal podtrzymuję to co napisałam, jest to wątek o wpływie treningu na wygląd, tutaj trening był i wpływ jest również. Nie są to spektakularne osiągi, ale przy tak krótkim czasie można sobie tylko wyobrazić co będzie za rok. Chodzi o to, że widać, że kierunek pracy został dobrze obrany, czyli można się z tego cieszyć do cholery i nadal nim podążać.
Nigna   Warto mieć marzenia...
21 sierpnia 2012 03:44
hanoverka: skoro cieszysz się z postępów własnego konia... idz do puchnących z dumy. Na logikę: po to jest ten wątek. Taka jest moja opinia. Tak krótki odstęp czasowy i tak minimalne zmiany nadają sie dla mnie do tamtego wątku tym bardziej że koń ma tylko 3 lata i dorasta. Było niejednokrotnie mówione że młodziaków sie nie wstawia. W puchaczach pojawiały się dużo lepsze zmiany , i jakoś ludzie na siłę się tu nie pakowali. Po co sobie wyobrażać co będzie za rok jak to można zobaczyć na zdjęciach ; / Jaki sens ma wstawiania co kilka stron zdjęcia ( bo idąc tropem robienia porównań co około 2 miesiące to co chwila będą nowe zdjęcia) Też uważam że gdy pojawia się ktoś znany, robią sie ochy i ahy , totalnie przesadzone. Bywało tu dużo ładniejszych zmian i wyganialiście je do puchaczy to sie zdecydujcie  🤔wirek:
Moja reakcja była przesadzona, fakt. Ale po co na nowo zaczynać temat czy 1,5 mies treningu to wystarczająco na wstawienie tutaj. To już było...
(wyjeżdżam na 2 dni jakby co więc nie będę już mogła dyskutować : ) )
I znów to samo... ręce opadają. Proponuję dopisać do tematu wątku "jakie zdjęcia się tu nie nadają" ewentualnie niech zjawi się tu jakiś moderator i ogarnie temat tego wielkiego ciągnącego się OT... Dla mnie ten wątek nie ma racji bytu, bo tutaj prócz walki nie ma nic  😉

Deb - Nie widzę spektakularnych zmian, ale to dzieciak jeszcze więc wiele istotnych rzeczy jeszcze się chowa. Widać, że się buduje, dojrzewa, wypełnia tu i tam. Za parę miesięcy może być bomba! Zwierz piękny - wpada w oko 😉
deborah   koń by się uśmiał...
21 sierpnia 2012 07:08
somebody, właśnie o to chodzi, że po 2 miesiącach zmiana może być widoczna. Oczywiście nie spektakularnie bo trzeba by konia po kilka godzin dziennie jeździć 😉
Nigna, zmiana jest niewątpliwa. Wiadomo że lepiej sie ogląda te spektakularne,mi też 🙂 ale w kontekście poprzedniej dyskusji nadal uważam że niektórych tu za mocno ponosi. Na takie porównania jak moje powinno sie reagować raczej słowami "widać zmianę i czekamy na fotki za kilka miesięcy bo kierunek pracy dobry " 🙂
Odpowiedź jest tu:
wracając do dyskusji na temat tego, że 1,5 mca to za krótki okres do porównaniato pewnie odnośnie tego co działo się na poprzednich stronach.
Widać, że jest wpływ treningu na wygląd więc ta zmiana, nawet minimalna w tak krótkim czasie IMO tutaj pasuje. Więc nie rozumiem, dlaczego nie można wstawić zdjęć zmiany po 2 miesiącach tylko trzeba po 15 np? Jeśli zmiana jest ???????????


Dokładnie to mam na myśli


edit: chciałam jeszcze powiedzieć że jakiś czas temu wstawiłam tu zdjecia Szoguna robione w odstępie niecałych 3 miesiecy i wszyscy sie zachwycali



[

w tym wypadku czas nie był za krótki czy forum się zmienia nie koniecznie na lepsze 😉 myślę że to pytanie retoryczne  😎
życzę wszystkim miłego dnia  🏇 🏇 :kwiatek:
Moim zdaniem gdybyście wstawiły te same zdjęcia i napisały, że są one robione z rocznym odstępem to wszyscy by się zachwycali.  😁



🚫 deborah Co to za padzik na pierwszym zdjęciu?  😜
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
21 sierpnia 2012 09:57
deborah, Szogun pięknie, ale ten 3-latek w ogóle się nie zmienił. Ja nawet widzę gorszą dupkę niż miał wcześniej 🙁
deborah   koń by się uśmiał...
21 sierpnia 2012 10:20
tyskakonik, ja najbardziej ciesze się z klatki piersiowej i z tego że pod szują zmniejsza się mięsień oporu.
Sonkowa,to oczywiście  Jarpol 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się