Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Jest szansa, że zamówię dzisiaj pizzę, czy raczej wszystkie lokale są nieczynne? 😡
fin zadzwon i się przekonasz czy ktoś odbierze telefon  😉
czy to prawda że jeśli piwo zawiera mniej niż 3% alkoholu ( typu Lech Shandy, Warka Radler) to można je pić w miejscach publicznych ?
Rozmawianie przy obcokrajowcu po polsku jest niegrzeczne, to wiadomo. Ale co w sytuacji gdy są 4 osoby: obcokrajowiec i 3 Polki, z których tylko jedna (w tym przypadku ja) zna angielski? Oczywistym jest, że rozmawiamy po polsku, ale powinnam wtedy powiedzieć Węgierce o czym gadamy i w ogóle robić za tłumacza?
tak 🙂 chociaż ogólniki
Ok, dziękuję. 😀
czy to prawda że jeśli piwo zawiera mniej niż 3% alkoholu ( typu Lech Shandy, Warka Radler) to można je pić w miejscach publicznych ?

Jest coś takiego. Na pewno mandat dostaniesz jak piwo przekroczy ileś %, tylko nie znam tego pułapu.
Z jakim wyprzedzeniem mogę kupić bilet na pociąg?
Być.- poszperałam troche w googlach  i jednak :
Art. 46. 1. Napojem alkoholowym w rozumieniu niniejszej ustawy jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia rolniczego w stężeniu przekraczającym 0,5 % objętościowych alkoholu.

więc piwa z lemoniadą sie niestety nie zaliczają.
zuza   mój nałóg
15 sierpnia 2012 20:24
Czy może ktoś napisać mi jaka jest stacja pkp przed Poznaniem Głównym jadąc od Wrocławia?
Rezerwuje nocleg i wpłacam zaliczkę. Resztę mam zapłacić zanim jeszcze przyjadę czy kiedy już przyjadę na daną kwaterę?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 sierpnia 2012 20:38
[Wrocław] Wrocław Zachodni
[Wrocław] Wrocław Główny
[Wrocław] Wrocław Mikołajów
[Wrocław] Wrocław Popowice
[Szewce] Szewce
[Pęgów] Pęgów
[Oborniki Śląskie] Oborniki Śląskie
[Osola] Osola
[Skokowa] Skokowa
[Żmigród] Żmigród
[Garbce] Garbce
[Korzeńsko] Korzeńsko
[Rawicz] Rawicz
[Bojanowo] Bojanowo
[Leszno] Leszno
[lipno] Lipno Nowe
[Górka Duchowna] Górka Duchowna
[Stare Bojanowo] Stare Bojanowo
[Stara Przysieka] Przysieka Stara
[Kościan] Kościan
[Stare Oborzyska] Oborzyska Stare
[Czempiń] Czempiń
[Iłówiec Wielki] Iłowiec
[Drużyna] Drużyna Poznańska
[Mosina] Mosina
[Puszczykówko] Puszczykówko
[Puszczykowo] Puszczykowo
[Luboń] Luboń k. Poznania
[Poznań] Poznań Dębiec
[Poznań] Poznań Główny


edit:
Hija jak już będziesz na miejscu.
Być.- poszperałam troche w googlach  i jednak :
Art. 46. 1. Napojem alkoholowym w rozumieniu niniejszej ustawy jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia rolniczego w stężeniu przekraczającym 0,5 % objętościowych alkoholu.

więc piwa z lemoniadą sie niestety nie zaliczają.



a kiedyś ktoś na volcie (chyba) pisał historię, że pił właśnie tę (tą?  😡 ) warkę z lemoniadą w miejscu publicznym i potem się wykłócał, że mandatu nie może dostać, bo poniżej 3% alkoholu. I chyba w końcu mandatu ta osoba nie dostała. To po prostu kłania się władzom nieznajomość prawa?
też słyszałam z kilku źródeł, że poniżej 3% można sobie takie piwo spożywać w miejscach publicznych
Jakiś czas temu rozmawiałam na temat tych "piw" z koleżanką która pracuje w policji. Można za ich picie w miejscu publicznym dostać mandat.
to w sumie jakie alkohole mają poniżej 0.5%?
Drinki Sobieskiego, które są oranżadą z odrobiną procentu?  🙄
In.   tęczowy kucyk <3
15 sierpnia 2012 23:36
Piwo bezalkoholowe np. Lech. Mają stężenie alkoholu do 0,5%.
To już nie alkohol.
Swoją drogą po co jest piwo bezalkoholowe? Dla samej przyjemności picia piwa? Ja to nie rozumiem, jak może to komuś smakować  🍴
In.   tęczowy kucyk <3
15 sierpnia 2012 23:40
tak, dla samej przyjemności picia piwa. Nie wszyscy mają ochotę się upijać, a lubią smak piwa.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 sierpnia 2012 06:43
To już nie alkohol.
Swoją drogą po co jest piwo bezalkoholowe? Dla samej przyjemności picia piwa? Ja to nie rozumiem, jak może to komuś smakować  🍴


Niektórzy lubią piwo, a pić tego procentowego nie mogą 😉
Ja to nie rozumiem, jak może to komuś smakować  🍴


Chociażby dlatego, że np wszyscy wokół piją, a Ty jesteś kierowcą a bardzo lubisz piwo. A smakuje Ci piwo z % ? Bezalkoholowe smakuje identycznie.
zuza   mój nałóg
16 sierpnia 2012 09:14
JARA wielkie dzieki :kwiatek:
Na razie mijam gogolin ale od wroclawia bede kozystac z rozpiski 🙂
whitemoon chodzi o to jak w ogóle piwo może smakować 😉 i to z procentami i to bez, bo ja tego nie rozumiem, dla mnie okropne jest  😁
🤔 smaki sa przeciez rozne... niektorzy zachwycaja sie whisky a ja nie tkne nawet palcem  🤔
Ja tylko Somersby przełknę ze smakiem (w miarę), a reszte to, jak towarzysko, to wypiję ale mnie to nie cieszy.
Mi wódka podchodzi  😁
Gillian   four letter word
16 sierpnia 2012 10:03
Heval, wódka to ma mordę wykręcać, jak Ci smakuje to masz problem 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
16 sierpnia 2012 10:04
🤔 smaki sa przeciez rozne... niektorzy zachwycaja sie whisky a ja nie tkne nawet palcem  🤔


Whisky moja żono   😀iabeł: 😍     potrafię pić jak "oranżadę" hihiih 
Wywnioskowałam z Twojej wypowiedzi, że nie wiesz jak piwo bezalkoholowe może smakować :P A jak nie lubisz to już inna sprawa.  Ja np jeśli chodzi o alkohol to nie tknę wódki, whiskey, piwo wypiję, ale tylko np połowę 0,5, ewentualnie mogę pić szampany i CinCina 🙂

Fuj whiskey i fuj wódka! Ja tam najbardziej lubię drinki autorstwa mojego chłopa 🙂 Robi mistrzowskie, z cukrem trzcinowym i sokiem ze świeżych limonek, po prostu można pić i pić - chociaż lepiej tego nie robić 😉
Miałam w ustach piwo bezalkoholowe, ale jakoś nie mój smak 😉

Gilian może nie tyle, co smakuje, co najlepiej podchodzi, pije się na szybko więc i smaku nie czuć. A piwo to się pije powolutku łyczkami i wtedy smak zostaje. To bardziej ta kwestia 😉

Wina i szampany to też nie moja bajka, chyba się bardziej w męską część rodziny, w tych sprawach wrodziłam  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się