POMOC ! - lotna zmiana nogi.

Witam!

Mam mały problemik z moim koniem - czy coś poradzicie?

Otóż jak robię lotną zmianę nogi to koń zmienia tylko przednie nogi, a tylne kontrgalopują.

Co możecie na to poradzić? Jak temu zapobiec?
wątek zamknięty
Najprościej to na koło i galopuj aż zmieni możesz sobie pomóc delikatnym bacikiem. i odrazu jak zmieni go pochwal.
wątek zamknięty
.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] calkowita edycja posta
wątek zamknięty
Ale właśnie o tym mówie żeby próbować doprowadzić do tego by zmienił ten tył na kole, bo wtedy koń traci równowagę, jest mu nie wygodnie.
możesz też spróbować z drążkiem, ale nie gwarantuje to że potem bez będzie ten zad zmieniał.
Możesz również jadąc przekątną zacząć spychać zad w kierunku ściany tak jakbyś chciała jechać coś w stylu ciągu, by zaangażować prace zadu i dopiero przy ścianie robić zmiane głęboko siadając w siodło możesz nawet odchylić plecy by mu pomóc
wątek zamknięty
Jak ci nie zmienia tyłu, to znaczy, że ma niepoddstawiony zad. Trzeba najpierw wrócić do pracy nad zaangażowaniem zadu, a potem zabierać się za trudniejsze rzeczy.
wątek zamknięty
Polecam pracę na dwóch lonżach! Max. pół godziny -powiedzmy rano i podobna partia ćwiczeń w godzinach popołudniowych. Jeśli interesują Cię szczegóły, zapraszam na pw. Pozdrawiam!
wątek zamknięty

Otóż jak robię lotną zmianę nogi to koń zmienia tylko przednie nogi, a tylne kontrgalopują.

Co możecie na to poradzić? Jak temu zapobiec?


Po pierwsze - Twój koń nie robi w ten sposób lotnej zmiany nogi, tylko - zmieniając przód i krzyżując tył - ratuje się przed utratą równowagi.
Lotna zmiana nogi w galopie to zwieńczenie zachowania przez konia równowagi, wyprostowania i zaangażowania zadu.

Nie zrobisz zmiany lotnej nim Twój koń nie nauczy się chodzić pod siodłem galopem w równowadze i wyprostowaniu z ruchem od zadu.
Wróć do podstaw.
Nic na skróty!!!! Bo koń się nauczy złych nawyków.
Praca, praca i jeszcze raz praca i ćwiczenia na elementy jw. Na koniec procesu możesz jeździć lotne w galopie.
wątek zamknięty
Najlepiej poćwicz sobie na drążku najpierw najazd z kłusa a kiedy będziesz nad drągiem to zagalopuj na prawo ze 3 razy jak zrobi dobrze to później na lewą strone (aby Ci było łatwiej możesz na początku najeżdżać trochę na skos i odchylać bardziej tą ręke na którą chcesz zagalopować/zmienić noge) . Później jak zrobi wszystko dobrze to poćwicz w galopie na prawo i lewo, jeśli krzyżuje (nie bij bacikiem bo na 99% zmieni przody a nie tył) popędź go łydkami żeby szybciej galopował, jak zmieni to pochwal. Możesz także poćwiczyć na podniesionym cavaletti jeżdżąc po 8. Też od jakiś 2 treningów męcze się ze swoją :/ Ale widze poprawe dzięki tym ćwiczeniom 😉 Mam nadzieje że pomogłam ;p
wątek zamknięty
Ja tylko wtrącę coś a propo samych lotnych, jak czasami patrzę na zawodach skokowych na te próby zmiany nogi to nie mogę się nadziwić, że te konie jeszcze nóg nie połamały. Zmieniają kierunek, jeździec desperacko rzuca się na drugą stronę, a koń tak długo galopuje, aż mu się nogi nie pomylą i nie zmieni 🤣
wątek zamknięty
Pursat   Абсолют чистой крови
18 sierpnia 2012 08:40
wątek zamknięty
dubel zamykam.
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.