magnetoterapia

zielona podziel się wrażeniami jak dojdą!

xxagaxx chcę mieć z wbudowanymi kaloszkami. Poza tym nie wiem czy dobrze, ale wydaje mi się że że te 4 hours są mocniejsze od evo? (w tym celu muszę jeszcze przedzwonić do sklepu - żeby wyciągnać tą informację)
Nasz doktor   🤣 dobrze odnosi się to magnetoterapii polem zmiennym, mój koń nawet ją na własnej skórze przetestował. Nie ma co ukrywać. To naprawdę działa. Co do boksowych magnetików wyraził aprobatę gdy wstawiałam do lecznicy konia, w piątek będę na ten temat rozmawiać do końca.
Powiem tylko, że mój koń 176 w kłębie, stojący pół roku w boksie ma dzięki veredusom suchuteńkie ścięgna i moim zdaniem, one bardzo dobrze robią na stawy. Torpole testowałam, jak dla mnie pod względem jakości nie umywają się do veredusów. Torpole po kilku praniach wyglądały jak nienajlepiej..🙁


edit: a czy testował ktoś magnetyczną derkę veredusa? Co lepiej kupić armadillo czy veredus?  :kwiatek:  :kwiatek:
Ja też jestem ciekawa jak spisują się takie derki.  Przypuszczam, że skoro derka jest podobnie wykonana do ochraniaczy 4 hours, to może podobnie działać.
Precelek no pewnie musza być mocniejsze, skoro tylko 4 godziny i wystarczy 😉

Daj mi proszę znać co powie doktor i czy ty zauważysz różnicę. Ja póki co użytkuję Evo i jestem zadowolona 😀 Nasze ścięgno po nocy nie wygląda źle, a widać że dobrze trzymają temperaturę bo noga jest naprawdę ciepła (oczywiście jest tam naładowane sporo wcierki rozgrzewającej)
jak gdzies czytalam opisy, to przy obydwu modelach byla podana taka sama moc.
wrzucam real fotki veredus magnetic stable boots 4 hours

wrażenia z pierwszego zakładania- REWELACJA.
IDEALNIE wyprofilowane do nogi, wykonanie i jakość użytych materiałów, cudo 🙂

polecam, myślę że warte swojej ceny



Zobaczymy jak będą spisywać się w dalszym użytkowaniu
ale póki co, mam porównanie do obydwu wcześniej wypuszczonych serii magnetików- jakościowo są jeszcze lepsze.

ps one nie mają żadnych wew. wkładek tak jak było to w starszych modelach-> po prostu są z bardzo oddychającego materiału i idealnie dopasowane. Wew, wkładka jest zbędna  🙂


Hej! Dzisiaj pierwszy raz odwiedziłam ten wątek, wcześniej nie mając zupełnie nic do czynienia z magnetoterapią. I czytając Wasze wypowiedzi na temat cudownych właściwości magnesów zastanawiam się, czy działały by również na więzadło przy rzepce, które u mojego konia wymaga regeneracji. Czytałam na stronach, które były tu wcześniej podane, że można je stosować przy stanach zapalnych więzadeł, ale nie wiem czy przy naciągnięciu więzadła:/ I stąd moje pytanie, może ktoś wie? A jeżeli można coś takiego zastosować, to czy ktoś widział może właśnie magnesy na staw kolanowy? Czy tutaj możemy zastosować jedynie derkę? A może podkładki?
Pytam czysto informacyjnie, zawsze nowe pomysły konsultuję z weterynarzem, ale może ktoś miał już z podobnym schorzeniem wcześniej do czynienia😉
Precelek super, że wstawiłaś zdjęcia bo ja nie mogę się swoich doczekać  😕
Zalezalo by mi zeby wypozyczyc przednie magnetiki i zobaczyc jak moj kon zareaguje na nie. Ma sporo zmian w przodach, ale zawijanie np mu nie sluzy. lepiej jak zostaje na boso, nigdy go nie zawijam, ewentualnie po krosie bandazem z pasta cynkowa, i chcialabym zobaczyc czy to cos zmieni.
zielona33 po kilku dniach nadal sprawują się fajnie, niestety brudzą się u samego dołu przy kopycie, ale to normalne skoro są tak uszyte.

z tych ciut starszych, evo także byłam zadowolona ale chciałam mieć zestaw od razu z zakrytym kopytkiem 🙂
Czyli z ochraniaczy obecnie najlepsze te veredusy? Nie warto kupowac torpoli czy starszych veredusow?
Między nowymi Veredusami a Tropolami jest niewielka różnica w mocy (Veredus- 2400 Gs, Torpol- 2200 Gs), ale spora w cenie. 😉 Nadal nie dotarłam jednak do informacji o mocy starych Veredusów. Wydaje mi się, że jest mniejsza niż Torpoli.
Czy można ochraniacze magnetyczne zakładać tylko na zawodach na noc?
Dramka, nic ci to nie da. magnesy skuteczne sa przy regularnym stosowaniu.
ashtray, moc moca, ale chodzi tez o uzytkowanie. mialam w rekach torpole i widzialam je po pewnym czasie uzytkowania. ostatnio tez mialam w rekach i zakladalam na konia stary model veredusow, ten z duzymi kolderkami. torpole sie szmaca, te stare veredusy zle sie zaklada i zle sie na nodze trzymaja.
Ja mam Torpole od 2,5 roku. Używane w zasadzie codziennie (zakładane na noc) i nic się z nimi nie dzieje. Nic się nie odpruło, nie rozerwało itp. Podczas prania wszystkie "boksowe" zabrudzenia znikają.
katija masz rację. Jest spora różnica w wykonaniu. Torpole wyglądają jak zwykłe owijki stajenne (w środku futerko, na zewnątrz ortalion). Ja użytkuję Torpole od listopada, w zasadzie noc w noc i póki co jeszcze nic mi się nie zeszmaciło, nie popruło, nie zniszczyło. Być może to też za sprawą tego, że mój koń nie niszczy sprzętu.
Dramka, nic ci to nie da. magnesy skuteczne sa przy regularnym stosowaniu.
ashtray, moc moca, ale chodzi tez o uzytkowanie. mialam w rekach torpole i widzialam je po pewnym czasie uzytkowania. ostatnio tez mialam w rekach i zakladalam na konia stary model veredusow, ten z duzymi kolderkami. torpole sie szmaca, te stare veredusy zle sie zaklada i zle sie na nodze trzymaja.


Ale nie zaszkodzi?
Moje Veredusy dziś przyszły  😍 są super  😅
miałam torpole i veredusy. Veredusów magnetików przerobiłam  z moim koniem trzy generacje.
Niestety tropole w porównaniu z veredusami nie wytrzymywały porównania jakościowo.
Ponadto w veredusach jest fajne zapięcie odciążające staw pęcinowy.
Moim zdaniem, veredusy są dużo lepiej wyprofilowane niż torpole.
No i mocniejszą mają moc oczywiście.
zulu   późne rokokoko
23 sierpnia 2012 21:47
A czy te veredusy magnetik nadaja sie do uzywania podczas jazdy? Chodzi  mi o dzialanie terapeutyczne, jak i dizajn - czy sie nie zsuwaja itp. Mysle o tych kaloszkach oraz na staw skokowy.

Dramka, nie zaszkodzi, ale tez za bardzo nie pomoze 😉
Precelek, ja sie z toba zgadzam, mam druga generacje i uzywa sie ich wygodnie, dobrze sie dopasowuja do nogi, latwo zapinaja i zakladaja.
zulu, ich nie nalezy uzywac podczas pracy. to ochraniacze postojowe, do boksu i takie jest ich przeznaczenie.
Mam nadzieje, ze jestescie swiadome , ze wszystko to rpzez Was 🙂 Juz wczoraj zamowilam, niecierpliwie czekam...moj  portfel tez lzejszy,
crazy, bedziesz zadowolona. ale poczekaj spokojnie, efektu nie bedzie po 1-2 dniach.
czy robicie przerwy w zakladaniu magnesow? ja zauwazylam, ze z czasem dzialanie jakby slabnie i raz na jakis czas, robie dwutygodniowa przerwe.
zulu absolutnie nie, one są przeznaczone do używania tylko jako ochraniacze stajenne.
Miałam kiedyś professionale, tam było na opakowaniu wraźnie napisane, mimo ze były to tylko kaloszki, że nie wolno stosować ich w czasie ruchu konia. Nigdy nie zagłębiałam się czemu 😉

crazy zdecydowanie będziesz zadowolona
zulu   późne rokokoko
24 sierpnia 2012 20:36
ooo  😲  dzięki za oświecenie mnie. Swoją drogą ciekawe dlaczego nie używać podczas ruchu? Powodują zbyt duże przekrwienie/przegrzanie? Są za mocne?
tak mi się zdaje, one wzmagają ukrwienie, rozgrzewają. Ale z drugiej strony bywają ochraniacze magnetyczne do zwykłej jazdy. Może chodzi o moc magnesów?
ponadto veredusy stajenne obawiam się nie są przystosowane do tak aktywnego ruchu 🙁
ja miałam wiele lat temu magnetiki veredusa do jazdy, wyglądały jak pro lighty.
hej, mam konia po ochwacie. Chciałabym kupić kaloszki ale nie wiem jakie będą efekty po zastosowaniu takiej terapii. Czy ktoś z Was stosował kaloszki magnetyczne u ochwatowca  ?  😀
Ja nie słyszałam. Konsultowałaś to z lekarzem?
monika11 ja też nie słyszałam, ale na pewno nie zaszkodzą. Magnetoterapia poprawia krążenie, więc myślę, że może pomóc. 🙂
monika11- pole magnetyczne poprawia ukrwienie a co za tym idzie regeneruje, działa przeciwbólowo i przeciwobrzękowo.... z drugiej strony lepsze krążenie w kopytach, to większe odczuwanie (również bólu). Ja bym jednak stosowała 😉 do tego dużo ruchu po elastycznym podłożu (najbardziej komfortowym dla konia, tylko z pominięciem takiego, w którym może się zapadać czubek kopyta)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się