Bryczesy

a mnie właśnie moje ESy wkurzyły  😤
gdzieś zahaczyłam lekko szew na leju i od razu całość się pruje jak w koszulce za 20zł po dwóch praniach  😵
Nie można zrobić lepszego ściegu, tylko standardowy jak we wszystkich rzeczach z sieciówek? i jeszcze do tego jak lekko się pociągnie to pruje się wszystko?  🤔    od razu na wszelki wypadek poprosiłam krawcową o jeszcze jeden szew pomiędzy tymi standardowymi dwoma.
Które szew? Bo na pewno przy leju nie jest standardowy
Planowałam zakupić na zawody te bryczesy -> http://beckersport.pl/product_info.php?cPath=13_45&products_id=229 co o nich myślicie?
Jakie macie opinie o tych bryczesach do codziennego użytkowania? -> http://beckersport.pl/product_info.php?cPath=13_45&products_id=1897
A ja mam portki Horse Line zwykłe z pełnym lejem i jak na nowe spodnie za 100 złotych spisują się całkiem nieźle. Bardzo wygodne do jazdy i ładnie wyglądają. Ciekawe jak długo pożyją.
Które szew? Bo na pewno przy leju nie jest standardowy


Są 2. Pierwszy między materiałem spodni a lejem ( wygląda tak:  |_|_|_|    )  a drugi już na leju  (  -----  )  i ten drugi  jak coś się zahaczy to pruje się jak szalony  :O    mam nadzieję, że pani krawcowa ładnie wciągnie to do środka bo wygląda strasznie. No i doda mi jeszcze jeden ścieg między nimi.
Na ale jak ten drugi się popruje to zostaje jeszcze ten pierwszy przy brzegu.
no tak, ale wygląda to beznadziejnie. Nitka wystaje od kolana, że hoho.    Dziwne trochę, w FP pomimo tego, że lej straszny i materiał sam też to nigdy się akurat nic nie popruło, a były katowane strasznie.  🙁  mam nadzieję, że krawcowa ładnie to zrobi.
Jeżeli zahaczyłaś to co oczekujesz od nici?
tego, żeby przy lekkim dotknięciu nie pruł się metr :O   Uważam na nie jak najmocniej i nie wiem nawet w jakim momencie mogło to pójść.
O tamte w ogóle nie dbałam, jeździłam w nich w krzaczaste tereny, brudziłam w błocie i nic się takiego nie stało.
od bryczesów, które w sklepie kosztują jednak trochę więcej niż FP oczekuję czegoś więcej niż tandetnego ściegu, którego używa 99% firm robiących ciuchy do sieciówek. Jest wiele innych ściegów. Jakoś w jeansach nigdy nie poszła mi nitka na szwie, a też katuje je wszędzie.
Co prawda, mają drugi, mocny szew, ale jeśli jest już takie założenie, że może się popruć bo po prostu nie jest to dobry szew do bryczesów (jednak przy koniach różne rzeczy się zdarzają) to po co go w ogóle robią? Dla ozdoby?

I nie oczekuję togo od nici, tylko od jakości wykonanego szwu. Nić nie jest przerwana, tylko wyciągnięta i pruje się cały szew... 
Ja mam już jakieś 2 tyg. ESy Laureta od Dramki ( :kwiatek: ) i są świetne, świetne, nie czuję ich w ogóle na sobie, wyglądają bardzo ładnie, fajnie wyszczuplają nogi..  😁  Bałam się, że skoro są szare, to będzie widać zabrudzenia, ale po czterech dniach non stop w stajni wyglądają prawie, jak nowe. 🙂
Nigdy więcej bryczesów FP!

Dramka - masz też męskie bryczesy na sprzedaż?
siwaa- interesowały mnie te modele Horseline : Helios, Rhodes , ze względu na zapinaną na zamek kieszonkę.

Dramka, tunrida wzięłam te bryczesy, których wymiary tu wrzucałam. To są Jumper King, szare z grafitowym lejem, kosztowały niewiele, więc stwierdziłam, ze zaryzykuję. Porównałam wymiary do tych za dużych cavallo, ktore miałam i doszłam do wniosku, że powinny pasować. No i pasują 💃. Widać, że były jezdżone, ale lej wyglada jak nówka 😉. Nie jest tak miękki jak w moich hkm-ach, ale robiłam w nich różne ćwiczenia i o dziwo nic mnie nigdzie nie ciagnie, pełna ruchomość. A nie we wszystkich bryczesach daję radę się porozciągać .Materiał to bawełna. Tylko kurcze przy rozporku ( z boku, na materiale, nie na szwie) zauważyłam maleńkie zszycie 🤔, o którym oczywiście nikt nie wspomniał. Nie widać tego absolutnie, ale mam nadzieję, że nic się z tym nie podzieje 🤔
Orientujecie się może jak wypada rozmiarówka Villa Horse? Chodzi mi o model Furioso, bo generalnie wymiary są podane, ale w biodrach to patrząc na tabelkę to nawet w 40 nie wejdę, a z innych marek 38 są dla mnie idealne 😉

zigzaga już była mowa o tych bryczkach w wątku.. poszukaj - nawet sama o nich pisałam
agnesix

Przed wszystkim szwy w bryczesach nie mogą być takie jak w jeansach ponieważ materiał w bryczesach jest elastyczny. Ktoś tą kwestie przemyślał.  😉
Ja mam już jakieś 2 tyg. ESy Laureta od Dramki ( :kwiatek: ) i są świetne, świetne, nie czuję ich w ogóle na sobie, wyglądają bardzo ładnie, fajnie wyszczuplają nogi..  😁  Bałam się, że skoro są szare, to będzie widać zabrudzenia, ale po czterech dniach non stop w stajni wyglądają prawie, jak nowe. 🙂

Świetny wybór  😉
easiertobe Laureta są chyba najwygodniejsze. Na szarym nie widać kurzu  😉
moje jeansy są też elastyczne i powiedziałabym że nawet bardzo, jeżdżę w nich często na motocyklu jako plecak, nogi mam mocno zgięte więc muszą być elastyczne żeby było wygodnie, a na takie upały czasami nie chce się wchodzić w motocyklowe grube.

Stwierdzam po tym, że szew musiał być słabo zrobiony. Jeśli nitka by była przerwana to naprawdę byłabym w stanie to zrozumieć, bo wiadomo że wtedy ma prawo się popruć. A tu nitka jest cała i zdrowa, a pruje się niemiłosiernie. Krawcowa powiedziała, że musiało być robione niezbyt precyzyjnie, bo maszyna nie złapała jeszcze nici z drugiej strony żeby zrobić dobry supełek, a już poszła dalej i dlatego teraz się pruje. No tego akurat się nie spodziewałam.

Ale z samych bryczesów jestem mega zadowolona. I na pewno nie będą to ostatnie ESy, bo szykuję się do następnych za jakiś czas.
deborah   koń by się uśmiał...
23 sierpnia 2012 09:24
agnesix, w moich jest to samo. ten szew jest wykonany jakby z nieelastycznych nici. ja o nic nie zachaczyłam a pękł mi w kilku miejscach przy ubieraniu...
a mój właśnie nie pękł. Nić jest cała, nigdzie nie przerwana. A wyłazi że hoho.  Przy następnych chyba zapobiegawczo pójdę do krawcowej po jeszcze jeden szew, bo naprawdę je uwielbiam. Tylko, że przez nie reszta bryczesów leży na półce i się kurzy  😀 
Ten szew jest taki że dalej się pruje..Ja przypalałam zapalniczką  😁
goti właśnie w tych bryczesach rozmiarówka jakas zanizona, ja normalnie nosze 40 a akurat te bryczesy sa duzo za małe,ale 42 jest ok.wiec proponuje rozmiar wieksze wziac.
goti właśnie w tych bryczesach rozmiarówka jakas zanizona, ja normalnie nosze 40 a akurat te bryczesy sa duzo za małe,ale 42 jest ok.wiec proponuje rozmiar wieksze wziac.


A rozciągają się czy tak średnio? bo w talii nawet 38 będą mi za duże, ale za to w biodrach za małe 😉
Jeżeli mogłabym zapytać to czy nie wiecie o bryczesach w miarę przystępnej cenie (...<100zł)? Ja szukałam i znalazłam albo same super i ceny z kosmosu, albo trochę badziewne
Buffalo, w ogłoszeniach możesz znaleźć sporo bryczesów bdb firm, za małe pieniądze, często mało używanych. Bo nowe za taką cenę raczej nie mogą być za dobre, niestety 🙁
Dziękuję  :kwiatek:
Niestety na nic droższego nie mogę sobie pozwolić ale może znajdę coś ciekawego 🙂
gothi wlasnie tak kiepsko sie rozciagaja.Najlepiej mierzyc.jak juz pisalam kazde bryczesy 40 pasuja na mnie a te akurat nie,ale rozmiar wieksze byly juz ok
Buffalo, a jak z jakością? Szybko się niszczą czy dają radę leje i szwy? 😉 zastanawiam się jeszcze, czy może po prostu rozejrzeć się za innymi modelem Villa Horse  🤔
Szczerze współczuje dziewczynom które noszą 34 i mają długie nogi..
u mnie właśnie jst ten problem 🙁( jestem niska ,ale mam długie nogi i noszę rozmiar 34..
36 są za duże,a 34 za krótkie.ahh
No właśnie i nie robią przedłużane 34.  😵

Ostatecznie huntery wypadają dłuższe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się