kącik skoków

Gum Luzakowałam trochę tej parze u Szarych na zawodach. To jest coś w rodzaju kantara sznurkowego, tylko on ma jakby ruchomy ten nachrapnik i do niego są przypięte wodze (na nos oddziałuje), na to jest założone zwykłe ogłowie z wędzidłem. Nie wiem czy ma to jakiś cel większy. 🙂
WYGRALI  😅  💃
a kto jechał poza Antkiem i Lemańskim?
Wasilewski, Uchwat, Morsztyn i Tomaszewski.  😉
Bischa   TAFC Polska :)
24 sierpnia 2012 18:19
AL był w ogóle? Patrzyłam wczoraj na skład na SK i nie widziałam go. Jedynie Tomaszewskiego, Morsztyna i dwóch jeszcze.
Latvia zrobiła wynik  😁
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
24 sierpnia 2012 18:22
Czy ktoś wie kiedy będą zawody w Starogardzie? Będą jeszcze w tym roku? 👀
Kiedy finał sielanka cup?
diabeli   Jak idziesz na szczyt to nigdy nie jest z górki!
24 sierpnia 2012 19:19
Finał Pucharu Sielanki jest 29-30.09.12r 😉
anai, chyba będę. Tzn. w chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że się tam wybieramy. 😉
Lemon jest na MPMK
no nie powiem,niektóre  wyniki mocno zaskakujące,szczególnie oceny płyty ,kurcze  szkoda,że nie pojechałam🙁
plyta to wiesz, czasem kon sie w ogole nie pokaze, szczegolnie mlode napalone ogiery, ktore wokol widza kilkanascie koni, a one maja isc stepem czy pokazac dobry klus
jezeli chodzi o typ to tez zalezy co sie jakiej komisji podoba 😉

jezeli chodzi o oceny stylowe juz w konkursach, to sa szereko dyskutowane, ale zawsze tak jest na MPMK 😉 ale dobre sie zawsze obroni
mam podobne zdanie i dlatego bawia mnie wlasciciele konie,ktorzy ahy i ochy pieja nad swoimi cudenkami,ktore w 4-5 latkach sawczubie, a potem okazuje sie, ze kon nawet na te 120 nie jest, no, ale  licke dostal i jest "wybitny" skoro byl na mpmk😉
czekam do niedzieli-swoje typy mam i mam nadzieje, ze Diabel tradycyjnie pokaze wybornie koniska
Dzisiaj miałam super skoki (z p. Nowaczyk) 😅

Odzyskałam wiarę w siebie i konia  💃
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
25 sierpnia 2012 15:34
Można gdzieś zobaczyć relację z tych drużynowych w Moskwie? 🙂 Albo będzie powtórka?
Huhu ale się popisałam w Poczerninie  🤣
P z jedną zrzutką w drugiej fazie, ta druga faza była kompletnie bez rytmu, raz mocny galop a potem w zakręcie hamowanie bo przecież trawa itd, bezsensu! No i zaowocowało to zrzuteczką.
W N to była istna masakra. Już na jedynkę najechałam nierówno, dzięki Q skończyło się to dobrze bo sam wyratował sytuację i mnie pociągnął (nareszcie efekt morderczych treningów widać - koń zaczął mi pomagać  :hurra🙂 później moja rewelacyjnie rozjechana linia gdzie najpierw postanowiłam pojechać na 6 a następnie na 3 fuli jednak przytrzymać na 7, pierwsze moje widzenie od dłuuugiego czasu. Odskok wypadł mi dokładnie 10 cm przed stacjonatą i mój mądry koń nie chciał zrobić sobie i mnir krzywdy więc dellikatnie się zatrzymał  😁
Później było na czysto ale też w jednej linii mnie wyratował bo znowu chciałam zamiast 6 zrobić 7 ale Q przejął inicjatywę na ostatnich dwóch fulach i dał radę na 6.
W rezultacie w P 4 i w N 4.
Hardkor kompletny, jak się cieszę, że trener tego nie widział.
Mogę powiedzieć, że to były dwa moje najgorsze parkury w życiu. Trawa mnie sparaliżowała, tym bardziej, że Q nigdy na niej skakać nie chciał (a tu niespodzianka). No i jak paralityk jeździłam.
Njaśmieszniejsze jest to, że jak nigdy nie mam filmów z zawodów tak z tych mam. Jak tylko koleżanka mi prześle, pokażę wam rasowego paralityka  😁

Ale i tak się cieszę, że pojechaliśmy, jestem spełnionym człowiekiem i czekam na sezon halowy  😉
Querido jest podkuty?
Cześć, mam taki temat dla chętnych do treningów skokowych w okolicach Krakowa.
Od 2 lat obserwuję jednegno trenera tj. Roberta Kukułkę i w tym roku odbyłam kilka treningów pod jego okiem, niestety trener mieszka w Jaśle i mogę z nim jeździć jedynie kiedy przyjeżdżam w te strony na zawody. Pytanie jest do Was: byłby ktoś chętny do treningów skokowych? Ponieważ jeśli zbiore chociaż 5 jeźdców na jeden dzień dojedzie on do Krakowa. P. Robert jest osobą o naprawdę dużym pojęciu na temat jeździectwa, treningi pod jego okiem dają bardzo dużo, poza tym należy do tych trenerów, którzy potrafią wsiąść na konia i zaprezentować o co chodzi konkretnie. Do tej pory żaden trener z Krakowa nie powiedział mi tyle ile p.  Robert. Poza tym jest to zawodnik z lat 80-tych, jest synem dyrektora dawnej Zawady, startował wielokrotnie w mistrzostwach Polski, potęgach skoku i imprezach wysokiej rangi. Także jakby ktoś miał ochotę bardzo proszę dajcie znać.
Dramka tak, na 4 nogi i założyłam dość mocne hacele.
To moja głowa a nie śliskość trawy  😁
Rozumiem  😎 wszyscy mamy nasze  🤔wirek:
Ktoś Ile przed zawodami podkułaś konia?

Dzisiaj podkułam, w niedzielę zawody. Żal mi kopyt  🙁
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
27 sierpnia 2012 21:11
Macie laski jakieś zdjęcia? 😉 Chętnie bym pooglądała 🙂
Wybiera się ktoś do Jabłonnej w niedziele, bo my mamy taki plan?
My..dzisiaj mąż był zbadać podłoże i nie bardzo..
My też wpadliśmy na chwile i tak troche nie tego ta trawa. Niezgrabiona ani nic no i ten sznurek jako ogrodzenie mnie troche zadziwia.ja zauważałam go z niewielkiej odległości, ale i tak zabijam się w szalonym LL, więc może nie uciekbiemy razem z parkurem. 😀
Mogli chociaż skosić tą trawę  🤔
Kaszmirowa, wrzuć jakieś zdjęcia siwego ze skoków pls. Znam tego łobuza 😉
Przeżyliśmy i wróciliśmy zadowoleni. Niestety rano Kaszmir nie chciał wejść do przyczepy, bo za pierwszym razem się potknął i przestraszył, ale po 30 minutach się udało. Miejsce mimo uprzedzeń mi się podobało, podłoże okazało się całkiem przyjazne dla nas. Trochę inaczej zorganizowałabym tą ogromną przestrzeń, ale cóż. Osiągnęliśmy nasz cel, czyli pierwszy wspólny przejazd na czysto. Co prawda w LL, ale małymi kroczkami dojdziemy. Gorzej poszedł nam szkoleniowy, bo sądziówka Kaszmira zjadała. No i moja podświadomość zachowuje informacje "szkoleniowy" i niestety nie m tej woli walki. W ogóle to żałowałam, że nie miałam wykupionej licencji, bo bym L śmignęła z ochotą. Bardzo dla plus!

Dada, skąd znasz mojego Łobuza? No i wrzucam nasze zdjęcia z podskoków, Niestety z wyższych nie mam zdjęć. I na mnie nie patrzcie, tylko na konia 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się