Bryczesy

D+A - dzięki 🙂 O mały włos i bym kupiła.
No i jakby ktoś się zakochał w tych bryczesach, ale w kolorze granat z havana lej to od razu mówię, że już je wycofano 🙂

Co powiecie o tych bryczesach?
http://www.sprzetjezdziecki.com/usg-bryczesy-coleen-damskie-p-1994.html
Behemotowa, co prawda nie mam bryczesów z tej firmy, ale w identycznych kolorach i beżu jako lej nie polecam do użytku codziennego - bardzo łatwo się brudzi etc. 🙂
wymodelowana na to się przygotowałam, ale szukam już od dłuższego czasu takiego połączenia kolorów 🙂
Behemotowa, co prawda nie mam bryczesów z tej firmy, ale w identycznych kolorach i beżu jako lej nie polecam do użytku codziennego - bardzo łatwo się brudzi etc. 🙂


Zależy jaki lej 😉 Koleżanka ma eurostary w beżowa kratkę i beżowy lej i wcale nie brudzą się. Na ciemnym bardziej widać kurz.
wymodelowana na to się przygotowałam, ale szukam już od dłuższego czasu takiego połączenia kolorów 🙂

No chyba, że tak 🙂.

Zależy jaki lej 😉 Koleżanka ma eurostary w beżowa kratkę i beżowy lej i wcale nie brudzą się. Na ciemnym bardziej widać kurz.

Ja mam HKMy, więc może to też firma robi swoje 🙂.
Behemotowa,te spodnie strasznie mi sie podobały,ale w końcu kupiłam inne.
Kiedyś miałam USG(pare lat temu) i były bardzo fajne,ale teraz nie wiem jak z jakością,bo jak wiadomo wszytsko sie zmienia...
ChingisChan   Always a step ahead! :)
30 sierpnia 2012 11:16
Ja swoje nowe Euro Stary mam też w dosyć jasnym kolorze i jestem bardzo zdziwiona, że po dwóch dniach w stajni nie wyglądają jakby były w chlewie 😁. Magic! A boks w nich myłam.
Miałam kiedyś euro-stary dosyć jasne, jasny beż w kratkę i w takim samym kolorze lej, to powiem Wam, że były wiecznie czyste, a moje czarne bryczesy wiecznie brudne, dlatego też kolorem się nie przejmuję - tyle, że potrafię na zwykły trening ubrać konia w biały pad (z jego brudzeniem się jest trochę gorzej). Bardziej mi zależy jak to z materiałem idzie w tych bryczesach, bo nigdy nie miałam USG, ponoć idealnie dopasowują się do sylwetki i ludzie porównują je do euro-starów, które są jak dla nich drugą skórą. 
Jak już pisalłam mialam USG pare lat temu i Behemotowa ma racje,spodnie super leżały i lej fajnie dopasowywał się.
Mi się super w nich jeżdziło,niestety "wyrosłam" z nich😀
Ja chyba sobie zostawię białe pikeur shiva  🤔wirek:

Mierzyłam też nowe equiline, zamiast pełnego leju maja kropki antypoślizgowe, rewelacja  😅
Dzięki waszj pomocy zakupiłam drugie pasujące bryczesy 😅. I to Euro Stary 😉 Mogłyby miec tylko troszkę niżsszy stan z tyłu, a wszystkie Esy mają takie "długie dupki" 😁
Niedawno kupiłam dwie nowe pary bryczesów (zresztą na re- volcie) Cavallo Clio.  Rozmiary Cavallo są nieco zawyżone (około 1 rozmiar). Nie ma żadnego problemu z jaśniejszym lejem, nie brudzi się szczególnie, dobrze wygląda po praniu, jedyny mankament to w dwóch miejscach puścił szew- w porę złapany i podszyty i jest ok.

Drugie to Euro Star Laureta - są fantastyczne! Idealnie leżą, lej jest miękki, ale dobry jakościowo, nie brudzą się szybko- rzeczywiście na tym kolorze kurz widać mniej niż na czarnych. szczerze polecam- są warte swojej ceny!


[img]http://m.horseland.ch/$WS/kraemer-pferdesport/websale7_shop-kraemer-pferdesport/produkte/medien/bilder/gross/B810308_2.jpg[/img]



A co w ESach znaczy rozmiar 44=32R?, że niby jaki to ma być?
Wydaje mi się, że to 32 to rozmiarówka angielska, zaś 12, 14 to rozmiarówka amerykańska.
Ale nasze 44 to takie wielkie XL i odpowiadałoby raczej angielskiej 34, niż 32. Całe życie byłam pewna, że 32 to bardziej nasze 42.
Z tym, że rozmiary bryczesów bywają zaniżone i trzeba często brać większe.
W ogóle do kitu z tymi rozmiarami.  😤

Podsumowując- Wydaje mi się, że spodnie 44=32R to będzie odpowiednik naszych ubrań 42. Co w bryczesach czasami będzie dawało 44. A R ton chyba regular, czyli normalny wzrost.
Ale głowy sobie uciąć nie dam.
a "L" znaczy przedłużane  😉
Ja sprawiłam sobie dziś Pikuery Lugana II i jak zawsze rewelacja!  🙂
a ja pochwalę się sowimi pięknymi Pikeur Lucinda 😀  😍
super leżą, świetny materiał 🙂
Nie wiem jeszcze jak się jeździ bo jestem kontuzjowana i tylko hasam po stajni sobie 🙂


Lugana II?
No pisze jak wół na metce Lugana II  🙂
Potrzebuję informacji - jakie w użytkowaniu są bryczesy Catago z pełnym lejem z polarkiem w środku? Jest sens je kupować na zimę? Jaka jest ich cena? Jakie polecacie na jesień-zimę?Nie mam hali, za to kilka koni dziennie do ruszenia 🙂 Dziękuję za podpowiedzi
A nie myślałaś o Pikuer'ach z softshell'u? Są warte swojej ceny i na prawdę ciepło w tyłek  😉
Też robią ocieplane pikeury i eurostar - nie softshell
Dramka, możesz rozwinąć? Które są ocieplane? Sezon jesienno-zimowy nadchodzi 😉
Np. Posiadam ocieplane Lugany.

Na jesień polecam sztruksy
Behemotowa, co prawda nie mam bryczesów z tej firmy, ale w identycznych kolorach i beżu jako lej nie polecam do użytku codziennego - bardzo łatwo się brudzi etc. 🙂

Behemotowa, podpinam się pod Twoją prośbę o opinię.
Jak się sprawuje lej USG? szybko się mechaci?
Również jestem zainteresowana tym połączeniem kolorystycznym.
Chciałam kupić Fair Play Havana, ale widzę, że co 2 osoba narzeka na mechacenie się leju.

Może ktoś podzieli się doświadczeniem  🙂
Również jestem zainteresowana tym połączeniem kolorystycznym.
Chciałam kupić Fair Play Havana, ale widzę, że co 2 osoba narzeka na mechacenie się leju.

Może ktoś podzieli się doświadczeniem  🙂

To muszę Cię zmartwić, bo już nawet hurtownie nie mają tego połączenia kolorów w Fair Play'u - Wszystkie sklepy internetowe i wszystkie hurtownie od jakich te sklepy ściągają towar są oddzwonione przeze mnie 🙂 Sama chciałam kupić, ale tylko ten z havana lej mnie interesowały, później się dowiedziałam jeszcze, że są beznadziejne, więc i tak nie miałam wyboru i nie mogłam kupić.
BTW. Jeśli bardzo Ci będzie zależeć, to jeden sklep internetowy ma chyba jeszcze rozm. 36 i 40 - a ja nie mogłam się zdecydować czy przytyć czy schudnąć i w końcu wybrałam USG 🙂
Czy ktoś słyszał o firmie Saddle Master? Kupiłam niedwno takie bryczesy, używane, i jestem ciekawa, czy ktoś z Was o czymś takim słyszał, bo nie mogę znaleźć żadnych opinii  🙄
tunrida dzięki, ze chciało ci sie podumać 🙂 Moje Esy, które przyszły maja właśnie taki rozmiar i ...są dobre 🤔 A moze kojarzysz mnie ze zdjęć czy filmików-no do r. 44 to skromnie mówiąc "trochę"mi chyba brakuje 😉 Dziwna ta numeracja jakaś, rozmiar tych bryczesów odpowiada wymiarami  r. 40 moich hkm-ów i jumper king.
Wiesz co? Z tymi rozmiarami w bryczesach jest tak przekichane, że ja zwykle proszę o podanie dokładnych rozmiarów. ( no chyba, że kupuję bryczesy danej firmy danego kroju i świetnie wiem jaki rodzaj noszę,. Choć i tak zdarza się jeszcze różny rodzaj materiału, mniej lub bardziej rozciągliwy- i nawet wówczas można się zdziwić)
[quote author=Manga-ju link=topic=217.msg1510572#msg1510572 date=1346449613]
Potrzebuję informacji - jakie w użytkowaniu są bryczesy Catago z pełnym lejem z polarkiem w środku? Jest sens je kupować na zimę? Jaka jest ich cena? Jakie polecacie na jesień-zimę?Nie mam hali, za to kilka koni dziennie do ruszenia 🙂 Dziękuję za podpowiedzi
[/quote]
Masz może linka do tych bryczesów?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się