Olsztyńscy voltowicze

blackmare   ,,Pracuj nad sobą a z koniem się baw"
27 sierpnia 2012 09:04
Czy ktoś z was wybiera się może na MWiM we Wrzesinie (22-23.09) ?  🙂
byc moze ja 😉 jesli jeszcze będę w Olsztynie
blackmare dziękuje  😀

bea1 również dziękuje ;D masz jakieś może moje fotki? 🤣
Daszimowa - to super, trzymam kciuki zeby Ci się wszystko spodobało  :kwiatek:
jak się w październiku ze swoim sprowadzę do Olsztyna to przyjadę do Sząbruka w odwiedziny, trzeba sie wtedy jakoś zgadać 🙂


A gdzie swojego rumaka wstawiasz ? 🙂

Ostatnio znalazlam na stadninach.pl oferte pensjonatu w Łańsku, stajnia z hala za 600zl. Nie moge teraz tego znalezc :/ Ktos wie cos wiecej na ten temat ?  👀
w zeszlym roku pytalam tam o pracę. dojazd kiepski, jedynie auto wchodzi w grę.
a jest gdzies w OL i okolicach stajnia z halą i padokami, gdzie przyjmują ogiery?
Dąbrówka nie pasuje ze wzgl na złą lokalizację.
blackmare dziękuje  😀

bea1 również dziękuje ;D masz jakieś może moje fotki? 🤣
przykro mi, ale nie mam 😕                                                                                                                                                                                Czy ktos wybiera sie 8 wrzesnia do Kobylochy?
Bea1 my się wybieramy 😉
No to fajnie-bede  Ci kibicowac. 🤣 Chociaz ja oklaskuje wszystkie przejazdy,niezaleznie kto dosiada konia......                                                                w jakiej konkurencji bierzesz udzial?skoki czy ujerzdzanie?  Zycze powodzenia 🏇
o to fajnie  😀 i to i to , nie dziękuję :p
a kto jeszcze się wybiera ?  może ktoś z aparatem  :kwiatek:
ja na pewno się wybieram  do kobyłochy  🏇 n z tym że jako organizatorka będę mieć za dużo na głowie żeby robić zdjęcia  😀
co do Łańska to pracowałam tam kiedyś, nie wiem jak jest teraz ale wtedy szału nie było, na hali się kurzy, jest barrrdzo mała i wąska, plac to raczej była prowizorka, sporo padoków, dojazd kilka km przez las, coś okołop 25km. bez samochodu dijazd kiepski.
Samochod mam, pytanie tylko czy bedzie sie oplacalo tam dojezdzac. Planowalam wracac do Marengo, ale przerazaja mnie te remonty na Baltyckiej... A jakie sa warunki w stajni w tym Łańsku ? Duzo tam koni stoi ?
Ja jadę do Olci  😅 jedziemy w piątek już i wracamy w sobotę🙂

startuje dwa razy LL 🙂 mini nie jadę, trzeba iść do przodu 😉
Jeśli ktoś wybiera się do Kobyłochy, a ma wolne miejsce w przyczepie, i może dodatkowo będzie jakimś cudem przejeżdżał obok Kieźlin w drodze powrotnej to prosiłabym bardzo o kontakt  :kwiatek:

edit: limii, na nasz aparat zawsze możesz liczyć 😉
Powracając do Łańska to boksy byly całkiem niezłe i stajnia podzielona na dwie części - mniejsza i większa. Hala do d...mała, tak jak Olka wspomniała mocno się kurzyło no i te stropy że strach był o głowę w narożniku. Ale to było kilka ładnych lat temu, może się teraz coś zmieniło.
missk jak się uda to też liczę na fotki  :kwiatek:
angelika95 jak tylko będziemy miały jak tam dojechać plus wrócić z koniem - tak 😉
Kuuurcze, jak zobaczylam zdjecia tej hali w Łańsku, to dla mnie ta stajnia juz odpada. Toz to podloze to istna piaskownica  😵
Hej ,ja byłam w tym roku na obozie jeździeckim w Łańsku i rzeczywiście hala jest mała, nieco się kurzy, ale ogólnie nie jest jakoś strasznie źle, da się przeżyć. Teraz jest tam duży plac do jazdy, z kompletem przeszkód. W boksach szczerze mówiąc było średnio czysto, może stajenny nie nadążał ze sprzątaniem, bo mają tam chyba 14 koni (na 15 boksów), a tylko on jeden się tymi końmi zajmuje (znalazłam w 3 boksach grzyby, możliwe że były też w innych,ale nie wchodziłam do wszystkich...) Są tam dwaj instruktorzy, bardzo fajni 🙂 Ogólnie widać że ludzie są kompetentni i dobrze znają się na koniach,ale gdybym miała swojego konia to nie wiem czy wstawiłabym go tam w pensjonat. Koń musi mieć czysto, a  grzyby w boksach to chyba jakiś żart, to znaczy że długo musiało być tam nie sprzątane, tzn. owszem sprzątane ,ale w niedokładny sposób, po prostu była kładziona świeża słoma na starą, zanieczyszczoną.
Zapomniałam podać stronę - www.kjlansk.pl
missk , to super  😍 spróbuję popytać jeszcze to może znajdzie się miejsce u kogoś w przyczepie 🙂

Campanella nie pisz posta pod postem
Przyjade do Kobylochy z aparatem wiec na fotki mozna liczyc....tylko podejdzcie do mnie zebym wiedziala kogo obfocic 😉(latwo mnie poznac-starsza pani z synem na wozku inwalidzkim)
Zapomniałam podać stronę - www.kjlansk.pl



Oo widzisz, to ja patrzylam na jeszcze inna stajnie w Łańsku, konkretnie ta: http://www.stadninakurki.pl/?main=140&sub=402&lang=1
I tu podloze na hali mnie przerazilo. A to KJ Łańsk wyglada nawet nieglupio 😉 To jakis nowy osrodek ? Moze sie tam wybiore przy najblizszej okazji.
Angeel ośrodek jest stary, ja tam pracowałam już z 4 lata temu  a wcześniej jeszcze Ania N. tam pracowała i ta stajnia jest tam dłuuuugo. Tylko że co chwile ktoś inny ją w dzierżawe bierze, do mnie też dzwonili kilka mscy temu cz nie chciałabym tam wydzierżawić tej stajni itp, ale widać że się tam zmieniło - jest ogrodzony oplac, przeszkody, hala jest mniejsza zdecydowanie od kortowskiej , jest bardzo wąsko, w zime okropnie się kurzyło - tak że przy jeździe 2 koni wychodziłyśmy całe w kurzu na rzęsach heh. może zmienili podłoże  w tej hali. Ania Nalazek trzymała tam konia chyba niedawno  😉
Angeel Ty patrzyłaś na stronę stajni w Rybakach to jest niedaleko Łańska i jest to stajnia Pani Ingi która ma rónież stajnię w Kurkach. A Łańsk to to o czym Ola pisze  😀 Ja tam na hali jeździłam w maseczce żeby jakiejś astmy się nie nabawic,twarze miałyśmy czarne jak wychodziłyśmy ale faktycznie może wymienili podłoże.
Dzieki dziewczyny za informacje  :kwiatek: A byl ktos moze (oprocz Moniqi :P) w stajni w Mycynach i moze cos o niej powiedziec ? 🙂
Jest w ogole jakis objazd wytyczony przez te remonty na Baltyckiej ? Bo chcialabym sie do Marengo tez dostac ;p
stajnia w Mycynach - przepiękne miejsce i świetna nowa hala :-) no i dojazd od strony Kortowa lub Dajtek (ale z Kortowa bliżej)
Tak tak, ja też polecam Mycyny, super właściciele, miła atmosfera 🙂
Angeel najlepiej jedz obwodnica - jak na dajtki, pozniej skrecasz sobie na plaze miejsca i tak jak do restauracji Przystan, cisniesz sobie przy moim domku przez osiedle i wyjezdzasz w polowie likus  😀 pozniej wyjezdzasz doslownie na 5 metrow na glowna baltycka, przecinasz ja i znowu sobie zjezdzasz w osiedle od drugiej strony, jedziesz osiedlem i wyjezdzasz przy tym przejezdzie kolejowym na likusach  przy pizerri, przy glownej drodze na redykajny, ominiesz cala baltycka wtedy! gdyby ktos pokazal ci ten skrot to mysle ze nie bylo by problemu z odjazdem do stajni  😉 ja tez tamtedy jezdze na zajecia bo studiuje na redykajnach.  dojazd spod domu zajmuje mi jakies 5-8 minut  😉
Angel, do Marengo dojedziesz najprościej ulicą Leśną (zaczyna się przy rondzie na Bałtyckiej) a kończy na osiedlu redykajny. Na Leśnej przed oczyszczalnią ścieków skręcasz w prawo w osiedle (szutrowa droga) jedziesz prosto, nigdzie nie skręcaj i wyjeżdżasz przy Biedronce 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się