Kto chce zobaczyć swojego konia w książce? Poszukiwanie fotek do atlasu ras koni

BASZNIA   mleczna i deserowa
30 sierpnia 2012 19:16
Szanowne kforum 😉

wydawnictwo Dragon było na tyle szalone, żeby zamówić u mnie atlas ras końskich-taki dla lajkoników. Ma być wydany w 3000 egz.

Do atlasu potrzebne są zdjęcia koni różnych ras. Wiele już udało się zrobić, dzięki revoltowiczom ( wychodzi na to, że będzie to chyba pierwsza voltopirza książka), ale wielu jeszcze brakuje.

Zdjęcia muszą przedstawiać konia w pozycji a'la zootechnicznej. Cytuję redaktorkę 🤔tatyczne, prezentujące konia w całej okazałości.

[s]Nie mam danych dotyczących rozdzielczości. Postaram się jak najszybciej dopisać. [/s]

rozmiar: minimum 20 x 20 cm
Rozdzielczość 300 dpi


Zwracam się do Was z prośbą o udostępnienie zdjęć Waszego autorstwa - OCZYWIŚCIE ODPŁATNIE !!!- koni różnych ras. Za tarpana płacimy potrójnie  😁.

Szczegóły dotyczące strony formalno-finansowej oczywiście na PW-od razu tylko wyjaśnię, że nie płacę ja, a wydawnictwo.

Poniżej lista ras, które mają znaleźć się w książce. Jeśli macie dostęp do konia rasy tu nie ujętej, także dajcie znać.

Przy rasach, których zdjęcia mam, jest słówko TAK. Te będę potrzebowała tylko jeśli wydawnictwo nie przyjmie np ze względów technicznych posiadanych przeze mnie fotek.

Przy niektórych jest BĘDZIE- co oznacza, że mam je obiecane, ale jeśli macie, również poproszę. 

NIE OBIECUJĘ, ZE WASZE ZDJĘCIE NA PEWNO ZNAJDZIE SIĘ W KSIĄŻCE, KILKA OSÓB MOŻE PRZYSŁAĆ TĄ SAMĄ RASĘ, JAKOŚĆ MOŻE NIE ODPOWIADAĆ WYDAWNICTWU.

Ale myślę, że tak czy siak warto spróbować, fajnie będzie, jeśli uda się to zrobić w voltopirzym gronie 🙂.

Czasu niestety jest niewiele. Optymalny moment na zakończenie pracy to 30 września, deadline 10 października.

Pliki prosiłabym na adres kyce@wp.pl, w nazwie pliku bardzo proszę o imię i nazwisko autora i rasę konia 🙂.

Oczywiście chętnie odpowiem na wszystkie pytania, wiem, też, że możecie to uznać za załatwianie koszmarnej prywaty, ale uzgodniłam ten wątek z Quantą, która nie miała nic przeciwko  :kwiatek:, za co jeszcze raz jej dziękuję.


[s]koń achał-tekiński TAK[/s]
[s]angloarab francuski TAK[/s]
[s]appaloosa TAK[/s]

[s]koń czystej krwi arabskiej TAK[/s]

[s]koń budionnowski TAK[/s]
[s]koń brandenburski TAK[/s]
[s]criollo TAK[/s]
[s]duński koń gorącokrwisty [/s]

[s]koń pełnej krwi angielskiej TAK[/s]
furioso
[s]koń fryzyjski TAK[/s]
gidran

[s]koń hanowerski TAK[/s]
[s]holenderski koń gorącokrwisty TAK[/s]
[s]koń holsztyński TAK[/s]
[s]irlandzki koń sportowy ( hunter irlandzki) TAK [/s]
[s]Irish Draught TAK[/s]
[s]koń kabardyński [/s]
[s]koń kladrubski TAK[/s]
[s]knabstrup będzie KCH[/s]
[s]koń luzytański TAK[/s]
[s]koń lipicański TAK[/s]
[s]morgan TAK[/s]
[s]koń małopolski TAK[/s]
[s]koń meklemburski TAK[/s]
[s]koń oldenburski TAK[/s]
[s]paint horse TAK [/s]
[s]quarter horse TAK[/s]
[s]PRE TAK[/s]
[s]selle francais TAK[/s]
[s]standardbred-klusak amerykanski TAK[/s]
[s]kłusak orłowski TAK [/s]
[s]koń westfalski    TAK[/s]
[s]SP TAK[/s]
[s]shagya TAK[/s]
kłusak francuski
[s]tennessee walker TAK [/s]
[s]koń śląski TAK[/s]
[s]koń trakeński TAK[/s]
[s]koń wielkopolski TAK[/s]


[s]koń ardeński [/s]

koń belgijski TAK
koń szlezwicki
[s]clydesdale TAK [/s]
[s]perszeron TAK[/s]
[s]shire TAK[/s]
[s]polski koń zimnokrwisty TAK[/s]

[s]falabella TAK[/s]
koń Camargue
[s]kuc connemara TAK[/s]
[s]kuc dartmoor TAK[/s]

kuc feliński będzie KCH


[s]koń fiordzki TAK[/s]
[s]kuc highland [/s]
[s]haflinger TAK[/s]
[s]koń huculski TAK[/s]
[s]kuc islandzki TAK[/s]
[s]koń przewalskiego [/s]
[s]konik polski TAK[/s]
[s]kuc Lewitzer [/s]

[s]kuc szetlandzki TAK[/s]

[s]kuc tinker TAK[/s]
[s]kuc walijski TAK[/s]







mam dużo młp i konika polskiego  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 sierpnia 2012 19:21
BASZNIA, super pomysł,gratuluję i trzymam kciuki za wykonanie!

lubię,jak ktoś otwartym tekstem od początku mówi w czym rzecz 😉

powodzenia!

p.s. niestety nie mam żadnego tarpana 😁 a szkoda 😉
mieliśmy kiedyś tarpana
ale strasznie rdzewiał  🙄
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 sierpnia 2012 19:45
galopada_, dzieki za info, bede pamietac w razie potrzeby, gdyby te, ktore mam nie przypasowaly.

Ktoś, dziekuje 🙂.

ogurek, no widzisz, a oblowilbys sie 😉.


Kochani, bardzo prosze jesli mozecie wspomnijcie o tym watku voltopirom, z ktorymi sie kontaktujecie. Ktos moze przegapic, a im wiecej osob uslyszy tym wieksza szansa na sukces.
Ja mam zdjęcia cobów irlandzkich
fajnie by wyglądało zdjecie takiego zardzewialego tarpana  z podpisem "do dzisiejszych czasów zostały tylko takie egzemplarze"  😁

jakby były potrzebne mam dużo róznych kn w bardziej nowoczesnych i bardzo pierwotnych wersjach (takie z pręgowaniem nóg i klębu) a także rudego 🙂
gniadego młp, sp, wlkp (akurat taranta i siwka), QH, apallosy, fiorda o jasnej grzywie(ze nei czarny ten srodek grzywy tylko jasno brązowy)
a , i moge poprosić znajomych (moich zdjęć racze nei znajde) o koń Camargue   / kuc connemara  (niepamiętam ktory ale bialy i oczywiście się upewnie jak bede zdjęcie brac - poprostu zapomnialam ;/), oraz klusaka rosyjskiego - jeśi nei znajdziesz
a i ardena - ale klacz i niewiem czy na 100% czysta ;/
i jeszcze znajoma ma kuca srokacza jakiejś rasy ktorej na polski nie umiem przetłumaczyć (niemcy), wygląda jak paint horse. moge podpytać jak chcesz
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 sierpnia 2012 19:51
patid1220, o, swietnie!!! Mozesz prosze wyslac na kyce@wp.pl? W nazwie pliku imie i nazwisko i rasa koni, a ja odpisze Ci w odpowiedzi co i jak 🙂.

horse_art, kon camarque i kuc connemara baaaardzo chetnie!! Takze klusaka rosyjskiego i ardena-klacz moze byc jak najbardziej, co do papieru trzebaby sie upewnić. O kucyka spytaj prosze 🙂
Lewitzera przywiózł kiedyś znajomy i startował na nim dzieciak w Europejczyku Rogoźno, ja nie mam tam już kontaktu
Ja również dysponuję zdjęciami koników polskich i koni zimnokrwistych 🙂.
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 sierpnia 2012 19:58
ogurek, o Lewitzera musze zapytac Panstwa ćwików, kiedyś mieli.

Sisisa,  jakie zimnokrwiste?
BASZNIA, polski koń zimnokrwisty, jakby co to mam kontakt do hodowcy koni zimnokrwistych w różnym typie, ma chyba też zdjęcia z wystaw itd. Aaa i jakieś zdjęcia kuców np. felińskich czy walijskich też mogłabym załatwić
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 sierpnia 2012 20:05
Sisisa, za PKZeta na razie dziekuje, bede miec na uwadze. Kucora felinskiego chetnie, walijczyka mam 🙂.
Wysyłam kilka zdjęć na maila, ale nie wiem czy odpowiednie
Właśnie, jakie zdjęcia mają być 🙂? Na pastwisku, na jeździe itd.?
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 sierpnia 2012 20:12
patid1220, zaraz zobacze i odpowiem 🙂

Sisisa, jak pisalam w pierwszym poscie, a'la zootechniczne, statyczne, prezentujace calego konia.
O kurcze nie zauważyłam że macie zdjęcia tinkerów, niektórzy nazywają je cobami irlandzkimi więc myślałam że chodzi o nie
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 sierpnia 2012 20:16
Nie szkodzi 🙂 Irish cob podobny, ale rasa uznawana jako osobna 🙂

Dodalam plik w excelu, moze bedzie latwiej krzystac z takiej listy ras. Bede na biezaco aktualizowac.

[s]Edit-nie dodalam, bo nie moge. Sprobuje przerobic.[/s]

Już sie udalo 🙂




W razie potrzeby mogę załatwić zdjęcia folbluta, kuca walijskiego, fryza, haflingerów, szetlandów, falabelli, QH, rasy badeńsko-wirtemberskiej.  :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 sierpnia 2012 20:27
Sonkowa, bardzo dziekjue, bede pamietac i dam znac w razie czego 🙂. Na razie tylko wirtemberga brakuje, ale mam obiecanego. W razie W bede Cie meczyc 🙂.
Ja mogę mieć zdjęcia dwóch małopolaków  🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 sierpnia 2012 20:32
Małopolaków dostatek, dziekuje 🙂 Ale bede pamietac w razie czego.
ja mam ardena ale nie w takiej pozycji, jakiej wymagasz, ale jakbyście nic nie znaleźli to służe pomocą 😉
My mamy gidran, w całej okazałości ale w galopie i z moim narzeczonym na grzbiecie, więc chyba niebałdzo...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 sierpnia 2012 21:19
Jeżeli obecnie zdjęcia hucuła i trakena się nie przejdzie, to chętnie służę pomocą  🤣
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 sierpnia 2012 21:44
Dziekuje, w razie czego bede sie upominac.

Julie, a Twoi byli pracodawcy nie byliby zainteresowani podeslaniem Ci zdjec😉? Czy nie masz juz z nimi kontaktu lub tez miec nie bardzo chcesz 🙂?
Kłusak amerykański standardbred też sie nada?
Mam nawet artykuł nt rasy (Swojego autorstwa z resztą)
BASZNIA - masz może tarpany? jeśli nie mogę podjechać do rezerwatu pokazowego i zrobić 🙂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
31 sierpnia 2012 07:43
trzymam kciukasy !  😀
niestety mój koń się nie ima, matka co innego ojciec co innego
ash   Sukces jest koloru blond....
31 sierpnia 2012 08:12
mam trakena i fryza. Daj znac jeśli będą potrzebne! 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się