M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Mam nowy blat w kuchni. I nad większością kafle. Ale też mam kawałek bez kafli i trzeba by go jakoś zabezpieczyć, bo na pewno zaraz się utytła... Ma sens pomalowanie jakąś taką farbą, jak się maluje łazienkę?
kujka   new better life mode: on
10 września 2012 15:31
Wymarzylam sobie w mieszkaniu podloge z desek (nie panele, nie parkiet - deski).
W sumie polozylabym jakies 28-maksymalnie 30 m[2]. Moze ktos ma doswiadczenie i wie ile by takie cos kosztowalo (mieszkanie-stan surowy. nic nie trzeba zrywac itp), razem z porzadnym montazem i cala reszta?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 września 2012 15:33
Teo ja mam pomalowane farba lateksowa. Nawet przy plycie, zmywam tluszcz szmata,.nic sie nie dzieje.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 września 2012 16:50
Gienia-Pigwa, a czym zmywasz? wodą z płynem czy samą wodą? bo też mam lateksową farbę za płytą i boję się mocniej ją umyć  🤔wirek:
kujka, dechy ok 120 zł/m2 a robocizna ok 40/m2 i - chyba - netto - nie pamiętam już dokładnie 🙂

edit: plus lakiery i kleje - ale to już nie jakaś bardzo duża kwota.
kujka   new better life mode: on
10 września 2012 16:59
Anaa, danke danke!  :kwiatek:
prego prego 😉 a - i cena dechy zależy bardzo od rodzaju drewna ofc 😉 znajdziesz i takie po tysiaka za metr 😉)) albo np postarzane czy egzotyki wymyślne za 200-300. Ja akurat mam jesion koniak 🙂
kujka   new better life mode: on
10 września 2012 17:05
Anaa, a ja myslalam nad bielonymi.

ale chyba tez mozna kupic zwyklaki i pomalowac, prawda?
teo jest teraz w castoramie np farba chyba z tikurilli ktora mozna np pod prysznicem pomalowac
moze cos takiego?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 września 2012 18:11
Ktos, wilgotna szmatka (tylko woda) bardzo czesto ot tak wycieram, a jak mocniej naswinie tluszczem to szmatka z plynem do mycia naczyc. jak zajade paznokciem czy czyms to podmaluje. nie sram sie z ta farba w ogole i od roku daje super rade. mam pomalowana Raufaser tapete, taka:
Ja pomalowałam kuchnię tą http://www.dekoral.pl/produkty/p/de206-emalia-akrylowa Zmywa się dość łatwo, można po niej szorować. Nie daje idealnie gładkiej powierzchni jak lateksowa.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
11 września 2012 10:07
Laski, a czym ożywić kuchnie w brązach?


W pierwszym odruchu pomyślałam o czerwieniach, ale czerwień mam już w łazience i w sypialni. No i jednak nie chcę jej już w kuchni :/
Ja bym dodała jakiś ładny wazon np jasny i bukiet suszonej lawendy 🙂 trochę shabby stylu 🙂

np http://allegro.pl/ceramiczna-doniczka-z-lawenda-prowansja-i2579284704.html
dempsey   fiat voluntas Tua
11 września 2012 10:17
[quote author=Ktoś link=topic=7003.msg1519080#msg1519080 date=1347292249]
Gienia-Pigwa, a czym zmywasz? wodą z płynem czy samą wodą? bo też mam lateksową farbę za płytą i boję się mocniej ją umyć   🤔wirek:
[/quote]
dobre firmowe farby (np. Para, Benjamin Moore, California Paints) mają z założenia wytrzymałość 5000 cykli mycia albo i więcej niektóre produkty. wchodzi w to szorowanie. tylko wtedy koszt litra jest ok. 200-250 zł w przypadku jasnych odcieni, ciemniejsze jeszcze więcej
Horciakowa dawaj pomarańcz albo fuksje  😁
z blatu wszystko na podłogę zrzucone, że taki porządek?  😎
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
11 września 2012 10:18
Cierp1enie, zapomniałam dopisać, że ożywienie będzie przez zmianę lampy z bezbarwnej na jakąś kolorową i kupienie kolorowych krzeseł. Niestety na ozdoby typu wazon, miska nie mam miejsca 🙁

Horciakowa dawaj pomarańcz albo fuksje  😁
z blatu wszystko na podłogę zrzucone, że taki porządek?  😎

widzisz, że wiszą jajeczka, wiec to w święta wielkanocne było to posprzątałam 🙂
Horciakowa, ja bym poszła w kierunku jakiejś zieleni. Może korzystasz z jakichś pojemników, które są na zewnątrz? Albo właśnie jakiś wazon czy zwyczajne kuchenne bibeloty, poduszki na krzesłach (jeśli są), może roleta w oknie?
Mogłaby być też pomarańcz.
widzisz, że wiszą jajeczka, wiec to w święta wielkanocne było to posprzątałam 🙂


faktycznie. czyli dawno i nieprawda  😁
Horciakowa - Do brązu fajnie pasuje taki soczysty pomarańcz coś w takiej tonacji  🙂
Horciakowa a masz jakieś fotki takie aby więcej było widać? bardzo mi się podoba Twoja kuchnia.
Horciakowa, IMO limonka świetnie by tu pasowała 🙂
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
12 września 2012 09:31
Dworcika, o zieleni też myślałam, takiej właśnie jak są te jajeczka 🙂 No i w kolorze będą właśnie krzesła, rolety i lampa 🙂

Pomarańcz też kiedyś mieliśmy - ściany były takie, po pewnym czasie zaczęły przeszkadzać, ale może w mniejszej ilości będą ok  👀

Tak myślę jeszcze o turkusie, tylko teraz pytanie czy w takim kolorze znajdę krzesła i rolety  🤔

Muffinka, dzięki  :kwiatek:
fotki:




Ten blat się ciągnie przez całą długość pokoju
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 września 2012 11:37
Ja po pracy też wrzucę, tylko ja nie mam aż tak nowoczesnej kuchni jak wy 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 września 2012 12:21
JARA, ale nie tu,a do wątku o perfekcyjnych...dobra o udających,że aspirują do bycia perfekcyjnymi 😉
kujka, szczerze powiedziawszy nie spotkałam się z samodzielnym malowaniem na biało 😉 ale na pewno można 🙂 pytanie jak będzie trwałe i na ile estetyczne 😉
kujka, a co masz w tej chwili na podlodze?
biala podloge chcesz?
kujka   new better life mode: on
12 września 2012 14:42
sznurka, bedziemy to klasc w golutkim mieszkaniu od dewelopera wiec... nic nie ma na podlodze.
myslalam nad biala podloga z desek, albo chociaz bielona, powiedzmy cos takiego:
[[a]]http://www.parkietmann.com.pl/20-pod%C5%82ogi-bielone.html[[a]] (np jak dab bielony olejem)

Anaa, to tylko pomysl, spodziewam sie ze moze byc zupelnie beznadziejny i bez sensu, wszak nie znam sie zupelnie. 😉 bede musiala po prostu pojezdzic i popatrzec jak to wyglada na zywo, bo strasznie mi sie wkrecil ten pomysl z biala drewniana podloga.


edit: strasznie mi sie podobaja takie biale-biale dechy ale chyba za odwazne toto dla mnie... i kawalerki w bloku :P

ale moze sie myle i w malym wnetrzu nie wygladaloby tak zle?

edit 2:

o takie cos mi sie marzy 🙂
kujka, ja bede robic biala podlog pewnie od poniedziałku
w bloku pewnie inaczej ale napisze ci jak u nas
strop, na to legar 15x5, welna mineralna i decha swierkowa
podejrzewam ze w bloku starczył by cienki legarek bez welny

koszt - legary 800 zlm3
decha kolo 50 zł m2
robocizna chyba 40, nie pamietam juz na ile sie umawialismy, ale to koszt na gotowo, z ulozeniem legara, welny, olejowaniem i listwami

o desce klejonej, parkiecie nie mam pojecia

biale woski sa chyba z osmo
na pewno 3v3 ma wosk albo olej  wybielajacy w ofercie

link sie nie odpala, ja tez jestem chora na biala podloge ale chce by bylo widac fakture drewna, nie chce efektu farby olejnej
edit juz widze, taki skandynawski klimacik;]
wiem ze mozna tez ługowac podłoge, poszperaj w necie!
kujka   new better life mode: on
12 września 2012 15:05
sznurka, dzieki!
czyli to robotnicy beda dechy malowali jednak. wstawisz jakies fotki jak juz wszystko bedzie gotowe? chetnie bym popaczala 🙂
3v3 ma na pewno olej bo wlasnie znalazlam.

jeszcze nie umiem sie zdecydowac, czy chce pomalowane do konca, czy jednak takie z widocznymi slojami. jednak wiem, ze raczej chcialabym dosc mocno pobielone. w niedzialajacym linku mialo byc widac to:


skandynawsko troche, ale nie do konca. na poczatku na pewno bedzie biednie i studencko czyli raczej nijak 😉 a potem zobaczymy na co pozwola mozliwosci finansowe...
kujka, postaram sie wstawic jak zaczna
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się