Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Cień na śniegu-święta prawda
Ale jaki on wciska kit? Nazwał konia "gniadym fryzem", ale w ogłoszeniu napisał, że jest to krzyżówka fryza z klaczą wlkp. Jego zdaniem ten koń wygląda jak fryz (no cóż, wyobraźnia płata różne figle 😉), więc tak go "zareklamował", ale nie okłamał nikogo, że to czysty fryz.
Ale faktem jest, że takim chwytem poluje na głupich jeleni, którzy się na tego fryza nabiorą 🙂
wy się nic nie znacie! To jest po prostu fryz dla ubogich - wersja ekonomiczna :P
Nie jeździeckie, ale przeglądając rajtroki trafiłam na:
http://allegro.pl/frak-i2610811408.html
Zobaczcie zdjęcia na modelu  🤣.
Model  😂
Aż chce się powiedzieć - chłop jak dąb!
Przeglądając ogłoszenia stajni/pensjonatów w mazowieckim, można przeczytać, że:
"Derkowanie,zawijanie,wcierki, czyszczenie czy laza pod nieobecnosc wlasciciela do dogadania."    😵
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/2159

pomijając łancuch na szyji, komentarze "jo" to gorzej założonego i dopasowanego siodła dawno nie widziałam, styl jazdy też zabójczy, nie mam pojęcia jak można wysiedzieć cokolwiek (np to "zagalopowanie"😉 mając łydki na łopatkach konia😉
A ten łańcuch to aż tak trudno było na jazdę zdjąć..  🤔
gorzej założonego i dopasowanego siodła dawno nie widziałam
No co ty, przecież nie dawno było to tył do przodu 😀.

A poza tym to imie  😉
Zorilla,  imię przeżyłabym, oglądałam kiedyś konia (notabene fantastycznego) o imieniu GRĄŻEL. dobrze, że konie nie wiedzą o swoich imionach.

już to tył na przód było chyba lepiej dopasowane od tego 😉
a co jest zlego w imieniu Grążel?
btw. dla mnie wyrazenie "jo" jest rownoznaczne z pisaniem "szyji"  🤔
ciekawska,  nie mam nic do gwary, jeśli to gwara a nie jak pijacki sąsiad do nas przylazł nieproszony i "jo sie znym, jo bym sie przejechal na tej kobyle. jo koniosz jestem!"

niewykluczone, że tylko dla mnie Grążel jest paskudnym imieniem 😉
Grążel dla mnie jest pięknym imieniem  , w porównaniu z pewnym koniowatym w ogłoszeniach tu na RV  o imieniu... Kabanos . Mam nadzieję , że imiona jednak nie determinują końskich losów ...
Moje drogie panie może ja wypowiem się odnośnie tego ogłoszenia.
Jo bo to Kaszuby i tu to normalne jak tak, więc proszę nie obrażać ludzi mówiących językiem kaszubskim bo kaszubski to nie gwara a język.
Imię nadał mu właściciel i nic na to poradzić nie mogę.
Siodło nie jest od tego konia, i służy tylko u nas do oprowadzek maluchów na kucyku i niestety w tym siodle nie da się inaczej siedzieć ono wymusza takie ustawienie nogi 🙁
Łańcuch kucyk miał niestety przymocowany na stałe do kantara i nie dało się go odpiąć.
Dziewczynka siedząca na nim wsiadła tylko aby sprawdzić czy kucyk jeszcze pamięta co to jeździec i pokazać że konik akceptuje siodło i jeźdźca.
Dzięki temu ogłoszeniu może malec znajdzie nowy lepszy dom.
aszka,  ale on nie szuka domu tylko nabywcy. więc to żadne działanie ku dobremu domowi. jeśli język(choć sądziłam, że to gwara, bo mieszkamy w kraju gdzie mamy jeden jezyk urzędowy) to przepraszam.  i czy kogokolwiek usprawiedliwia do czego/jakiego konia jest siodło? koń w ogłoszeniu ma fatalnie niedopasowany sprzęt, jest osiodłany nieprawidłowo(siodło chyba nie wymusza siodłania mega na łopatkach i układania nóg na nich🙁 ), i ma łancuch, dla mnie oglądający nie zastanawia się "hmm na pewno łancucha nie da sie odczepić a siodło jest dla innego konia" tylko widzi efekt końcowy, który nie jest, jak sama widzisz, porywający😉

dominoxs, Kabanosa chciał kupić mój mąż, bez oglądania nawet, jak usłyszał imię(nazwa zespołu, który bardzo lubimy) 😉 na szczęście został sprowadzony do parteru 😉
Isabelle, [[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_kaszubski[[a]] to źle sądziłaś odnośnie języka kaszubskiego.
Co do konia nie mój wystawiony na prośbę właściciela, łańcucha nie pozwolił zdjąć, siodła innego nie było i chyba lepiej pokazać w takim niż na takiego malca zakładać siodło 17 czy 18. A nabywca to nie również nowy dom?
Isabelle, to trochę mi ulżyło , bo może koń na cześć  tego zespołu jednak został nazwany , a nie jako wskazówka do jakiej wędliny ... tfu, nie dokończę lepiej,  bo sympatycznie mu z pyska patrzy , oby patrzyło jak najdłużej

aszka,  masz rację 😉 nabywca to również dom, ale niekoniecznie lepszy 😉

dla mnie to trochę sobie strzeliliście w stopę z tym siodłem. chcieliście pokazać, że "chodzi", a potencjalny nabywca może małego nie chcieć, bo nie wie, że to tylko ten jeden raz, tylko ma przed oczami taki sposób jazdy i dopasowania sprzętu na stałe i niekoniecznie będzie chciał nabyć jeżdzonego w takim stylu ogólnym 😉

Domi to z koni sie robi kabanosy? bo nawet nie widziałam poza drobiowymi i wieprzowymi innych  👀
Nie wiem no nie wiem naprawdę  ... ale żyjemy w takim kraju że nic by mnie nie zdziwiło... zresztą myślę , że smak takiego wieprzowego kabanosa .. no hm wiele tam się może innych smaków... hm ukryć
Sorry za paskudny cyniczny offfffffff
desire   Druhu nieoceniony...
06 września 2012 21:42
dominoxs, i tu się mylisz co do smaków - konina ma charakterystyczny słodkawy posmak, nie dałoby się jej "wtrącić" do kabanosa wieprzowego, od razu byłoby czuć różnice.  😀
JADŁAŚ KONINĘ ?!!! 😤

....A ...do drobiowego?
dominoxs, Kabanosa chciał kupić mój mąż, bez oglądania nawet, jak usłyszał imię(nazwa zespołu, który bardzo lubimy) 😉 na szczęście został sprowadzony do parteru 😉

a dlaczego zostal sprowadzony do parteru? co z tym koniem nie tak, jesli ma to byc kon do rekreacji? zwlaszcza, ze to kon panstwowej hodowli, ktoremu zginely papiery- byc moze do odzyskania. poza tym, ze faktycznie jest w "szlachetnym typie" i przydalo by sie go nakarmic, zeby byl w nieco mniej szlachetnym, a bardziej najedzonym. i niedrogi jest.
desire   Druhu nieoceniony...
06 września 2012 21:51
dominoxs, do drobiowego tym bardziej myślę, że czuć byłoby różnice.  a co do jedzenia koniny - może jadłam, może tylko próbowałam, może wiem bo ktoś z znajomych jadł -> zlinczujesz mnie, że jaka to ja okrutna jestem bo śmiem wiedzieć jak smakuje konina ?  🤔 😀iabeł:  😜
katija,  z nim nic nie tak, szukamy powolutku czegoś fryzopodobnego/pogrubianego dla mnie, i kucyka jako ozdoby, a niestety biedny Kabanos, mimo slicznego imienia nie kwalifikuje się w typ, za którym po cichutku się rozglądamy😉 więc został sprowadzony do parteru, zaznaczając, że nie kupimy konia dla imienia 😉

podobno konina jest drogim i bardzo smacznym mięsem, więc nie sądzę, żeby tak nim szastali w tanich kabanosach 😉
a to jakis zakaz jedzenia koniny jest? 👀
ja jestem ciekawa, czy osoba sprzedajaca tego konia bedzie uprzejma podac numery palen. napisze, zobaczmy co odpowie.

edit: maslo maslane na masle z maslem.
desire   Druhu nieoceniony...
06 września 2012 21:56
katija, z tonu wypowiedzi dominoxs, wyczytałam iż popełniam zbrodnie na którą chyba nawet jest jakiś kodeks..  😁
To moje oburzenie to było przecież z przymrużeniem oka ... to przez tego Kabanosa,  no....
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 września 2012 08:02
Moja Buła pięnie wygląda odpasa koniną 😉
cieciorka   kocioł bałkański
07 września 2012 11:50
bo kaszubski to nie gwara a język.

Podział na to, co jest językiem/gwarą/dialektem jest wyłącznie umowny i nie wynika z definicji itd. Nie ma kryteriów podziału, chociaż, jak widać podział kategoryzuje. Dlaczego na przykład mowa śląska nie jest językiem? Może z powodów politycznych.

JARA, a po polsku?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się