DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

zorilla - widze ze masz taka sama motywacje ... jest motywaca jest praca 😀
owijki to koszmar niestety- zawsze probuje kogoś zwerbowac do tego, ale robia to tak... nieidealnie, ze jeszcze bardziej sie denerwuje i robie sama i zajmuje to 2x tyle:P

aga - model nie mój (nie podobaja mi stripe in, pewnei przez paskudne zestawienia/kolory w oryginałach), ale te kolory i wykonanie piękne ! pokaż jak bedzie na koniu wyglądal koniecznie!
Jaskółeczka będzie jeszcze z złotą taśmą ale jeszcze nie przyszła :P
Piękne te wasze "hendmejdy"🙂
Ja dla relaksu wydziergałam nauszniki do szarego czapraka "no name":
śłiczności... eh ja chyba przestane tu wchodzić bo tylko sie denerwuje, że nie moge tak ;/

nawet pomarow do "owijek dla leniwych" nie zrobilam bo nie bylo kiedy...
Zorilla, ale jaskolke musisz troche przesunac w przod, wzgledem siodla. bedzie lepiej wygladac.
I chyba razem z siodłem z tego co widzę 😀 Dobrze mi poszło to siodłanie  😀iabeł:.
Zorilla, o siodle nie mowilam, bo wiesz,myslalam, ze intencja very free shoulder 😉 ci przyswiecala 😉 ale jaskola zdecydowanie do przodu.
no cóż, lepiej ci wychodzi szycie niż siodłanie. nie można być idealnym  😂
Wstawiałam na "sucho", teraz mam zdjecia na koniu, mojego pierwszego opadającego Bling-Blinga  😉

Nikitaa, za dlugi ci wyszedl. mozesz skrocic?
Na oko robiony 🙂
Będę skracać wieczorem, właśnie przywlokłam do domu całe ogłowie żeby go dopasować 🙂
Ale jak wy to robicie ? Piękne te naczółki
Nikitaa, to zrob jeszcze zdjecie z bliska.
katija na koniu czy niekoniecznie?
uszatkowa   Insta: kingaielif
07 września 2012 19:50
zawijanie owijek, widzę, że ja też jestem strasznie leniwa. dlatego wolę ochraniacze pod kolor, choć niestety nie mogę sobie pozwolić na komplety do każdego czapraka. Takie owijki - nieowijki tylko zapinane na nogę to by było prawdziwe wybawienie! 😀
Mam pytanie...
Mógłby ktoś może zmierzyć lub odrysować wymiary języczka do podogonia?
W sklepie cudo kosztuje przeszło 60zł, a do zrobienia samodzielnie nie wydaje się zbyt trudne...
Tylko te wymiary... nijak nie wiem jak się za to zabrać, a w żadnym z pobliskich jeździeckich nie można tego dorwać, żeby wymacać i popatrzeć na rozmiary.
Byłabym bardzo wdzięczna...
Jak zrobić czarną wodzę?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 września 2012 21:40
Fog, z parcianej taśmy+ 2 karabińczyków, 2x dłuższą niż zwykłe wodze 😉
Fog, ewentualnie, jak ma służyć np. za wypinacze trójkątne z linki ze sklepu budowlanego za 1,60 m. 🙂.
Mam pytanie...
Mógłby ktoś może zmierzyć lub odrysować wymiary języczka do podogonia?
W sklepie cudo kosztuje przeszło 60zł, a do zrobienia samodzielnie nie wydaje się zbyt trudne...
Tylko te wymiary... nijak nie wiem jak się za to zabrać, a w żadnym z pobliskich jeździeckich nie można tego dorwać, żeby wymacać i popatrzeć na rozmiary.
Byłabym bardzo wdzięczna...


samego języczka nie mam, bo okazał się nie praktyczny. Zastąpiliśmy go kawałkiem małej metalowej rurki, która została wsunięta pod siodło pomiędzy ławki i świetnie spełnia swoją rolę. polecam, bo z doświadczenia wiem, że te motylki skórzane lubią się niszczyć i wypadać jak skóra zmięknie.
Brzmi bardzo ciekawie, ale czy taka rurka nie zniszczy siodła?
Ostatnio się o nie martwię, szczególnie, że stanęliśmy przed tragedią zwaną kupowaniem siodła na kuca... O tyle o ile z kupnem siodła na konia dużego problemów nie ma... to kucyk niedługo będzie łaził na golasa ;/

Wydaje mi się, że warto by spróbować owej rurki. Niemniej jednak, jeśli ktoś jest w stanie języczek do podogonia wymierzyć, będę wdzięczna. Kilka kawałków skóry pałęta się po siodlarni, więc czemu ich nie użyć.
exlite jeśli jest rurka (czy cokolwiek trwałego wymyślisz) gładko zakończone i nie za długie to nie powinno się nic dziać. ja to użytkuję już od 3lat i montowałam do 5-6siodeł i nic się nie stało, a ja mam nawet nie spiłowane te rurki więc jest większe prawdopodobieństwo zarysowania skóry.
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
09 września 2012 00:18
exile , posiadam owego języczka do podogonia, jest w siodle od ok. 3-4 lat i wszystko działa sprawnie, trzyma naprawdę mocno i nic się nam z nim nie dzieje i nigdy nie stało. Ten pomysł Alex z metalową rurką też dobry. Ja jak nie miałam tego języczka zastępowałam kawałkiem grubszego i twardego patyka, też się sprawdził w praktyce.

Zrobię niedługo wymiary i podam. 🙂
Skróciłam pokazywany wcześniej naczółek i choć zdjęcia bardzo kiepskiej bo komórkowej jakości to wrzucam:






Nikitaa, no teraz jest idealnie! i widac dopiero jaki ladny 🙂
katija bardzo mi miło, że się podoba  😀
dla mnie mógłby być jeszcze krótszy. Ale tak o 2-3 cm
exile , posiadam owego języczka do podogonia, jest w siodle od ok. 3-4 lat i wszystko działa sprawnie, trzyma naprawdę mocno i nic się nam z nim nie dzieje i nigdy nie stało. Ten pomysł Alex z metalową rurką też dobry. Ja jak nie miałam tego języczka zastępowałam kawałkiem grubszego i twardego patyka, też się sprawdził w praktyce.

Zrobię niedługo wymiary i podam. 🙂


Czekam więc cierpliwie 😉
A w międzyczasie poszukuję czegoś, co miałoby szansę działać jak rurka
Boskie te "wyroby" że tak napiszę. Aż chciałoby się mieć większość z tych rzeczy.  👍

Mam do was pytanie. Macie może jakąś "ściągę" jak zrobić czaprak? Bo szukałam już w google i jak na razie znalazłam tylko tak napisane ściągawki że moja mama nic z tego niezrozumiała  😤
Matuzaalem Jakbyś przeczytała pierwszy post w wątku to byś wiedziała jak. Z resztą tysiąc razy było już pisane (wyszukiwarka jest) (http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,88.0.html tutaj jest  😉)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się