Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?

Rozumiem, ze jako gazeta poradnikowa, dla ludzi związanych z jezdziectwem mam zatem jedno pytanie.
Chce zacząć przygodę z ujezdzeniem. Niewiele o tym wiem. Rozróżniam tylko ujezdzenie od ujezdzania.
Rozumiem, ze siodlać mam tak jak na zdjęciach?

Artykuł sensowny, napisany przez autorytet, opatrzony zdjęciami zaakceptonymi przez ten autorytet, zatem droga redakcjo - mam zakładać siodlo tak jak na zdjęciu, by ćwiczyć tak jak w artykule?


daj ci panie boże, jeżeli umiesz tak osiodłać konia!
a 'Bogdan' robi też siodła do westernu??? nie znam człowieka-firmy bo żaden ze znanych mi zawodników nie używa jego sprzętu, to śmieszne ze polecasz mi siodło na miarę z Pleszewa  😂

Wrotki - wierz lub nie, ja Ci napisałam prawdę, przekonywać Cię nie będę 😉 pozatym na okladce nie widać jakie to siodło - nie przeglądałes uważnie Gallopu! 🤬

epk - respekt, jak zwykle masz siłę żeby ludziom wytłumaczyc, ja nie daję rady ..  :kwiatek:
Wergeel
Miałam nic nie mówić, ale pokonała mnie Twoja ignorancja. Użytkowników siodeł Bogdana znajdziesz tutaj, lista w międzyczasie się rozrosła. Myslę jednak, że zwłaszcza pierwszych dwóch zawodników robi wrażenie.
weszłam na link i przypomniało mi się
-puk,puk
-kto tam?
-Kuba Wojewódzki! Celebryta.. z telewizji..!
-NIE ZNAM

😀

nie widzę nikogo z ujeżdżeniowców, a skokowcy czy wkkwiści - no sorry po jednym nazwisku, z całym szacunkiem dla Bogusza, ale nie przekonuje mnie!
Ja na prawdę nic nie mam do tego Pana ale wasze porównywanie jego produkcji do Prestiga jest śmieszne! to co na to daw-mag i siodlarz? *edit: ooo przecież Mściwek jeździ w daw-magu więc może propagujmy tą firmę!!!
Wergeel, robisz antyreklamę. "Ekspercko" wręcz. Nie pojmuję.
Przecież można było napisać: "Możliwe, że wybór zdjęć zawiódł, na tylu rzeczach trzeba się skupić, że przegapiłam wędrówkę siodła, masz rację - wszystko powinno być perfekt, na przyszłość będzie - obiecuję". Bo - klient zawsze ma rację. A potencjalnym klientem jest każdy z nas.

To mnie wkurza w Gallopie - taki "ton", który można napotkać też w niektórych pensjonatach, u niektórych trenerów. "MY" oferujący produkt (pensjonat, instruktaż, usługę, pismo) jesteśmy KTOŚ. Wy - klienci - to pospólstwo. Może przesadzam, bo nie jest tego dużo, tylko każdy cień takiego podejścia mnie "alergizuje".
Albo można było napisać "Mój koń ma specyficzną budowę grzbietu, bardzo ciężko do niego dopasować siodło, w związku z tym ma specjalna podkładkę podnoszącą tylne panele, dzięki której przód siodła nie uciska na łopatkę, bo łopatka ma miejsce by pracować. Faktycznie może dla osób niewtajemniczonych takie osiodłanie nie wygląda rewelacyjnie, ale jest to zamierzone i przemyślane działanie"

Takie fochy na uwagi i traktowanie rozmówców z góry bardzo zniechęca.
Tyle ode mnie w temacie osiodłania.

( no chyba, że pospólstwo nie zasługuje na poważne traktowanie i nie ma potrzeby się przed nim tłumaczyć z niczego)

ps- mam tylko nadzieję, że pozostały skład zespołu redagującego ma inne podejście do pospólstwa  😉
Wergeel, langsam, langsam, nie musisz tutaj krzyczec, wszyscy Cie slyszymy...
Wergeel,
Jako, ze ja wywołałam dyskusje,
Zaczęło sie od tego, ze sama napisałaś, ze masz problemy, bo koń jest jaki jest i siodła nie da sie dopasować.
Odpisalam, ze nie wierze, bo siodła można uszyć na wymiar. Podalam pierwsze co mi na myśl przyszło - polska produkcje - ale przecież szyjacych siodła na wymiar jest wielu - niekonieczńie w Polsce. Są rownież firmy zza granicy szyjace na wymiar.
Nie wiem czy jakiekolwiek siodlo szyte tasmowo jest w stanie dorównać takiemu na wymiar. Po zmierzeniu konia i tyłka jezdzcca.
Ale zrobionemu oczywiscie przez profesjonaliste, a nie przez pierwszego lepszego rymarza.

Ja nie rozumiem jednego, jak można takimi wypowiedziami robić czarny PR gazecie?
Przecież po pierwszym poście z zapytaniem o siodlo i jego położenie na koniu wystarczyło powiedzieć:
"Faktycznie koń być może nie do końca jest idealnym przykładem osiodlania, ale obrazuje artykuł i na tym polecam sie skupić."

/Btw Bogdana przepraszam za wmieszanie w dyskusję./
.
Wergeel twój poziom trochę przeraża.może zamiast szczekać zaczniesz mówić i rozmawiać?

Prestig eto bardzo średnia firma, idą generalnie w ilość, wszechobecne dostępna. Nie wiem czemu nie należy ich porównywać do kogokolwiek?  Bo co? Przedstawicielstwo w Polsce jest MARNE, kwestia dopasowania śmieszna, więc czym mamy się zachwycać? Bo tak się powinno?

Poważnie, już Stubben czy Equipe podchodzi do swoich klientów lepiej, poważniej. Trzeba mieć tylko swoją własną świadomość a nie powtarzać to co "inni"
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 września 2012 20:34
Weergel - trochę kwasowo się zachowujesz w tej chwili. A tekst, że Ty jesteś na okładce, a Quanta wrzuca swoje foty na rv? No żal...
zacznijmy od tego, że ja nie mam problemu - nie szukam pomocy na forum bo nie ma tu fachowców, Ci co byli sobie stąd poszli.
Nie potrzebuje pomocy w kwestii doboru siodła, bo zajmują się tym dla mnie specjaliści, nie będę się z niczego tłumaczyć, nie żałuje, a pisząc tutaj mam pompe aha i nie znalazłam partnera do rozmowy właściwie, prawie każdy robił od razu pojazd, ignorował to co w wypowiedzi ważne i skupiał się na pierdołach

Wergeel, wiesz co - spadaj  🏇 Widocznie twoje miejsce jest na okładce a nie wśród pospólstwa.
Mam nadzieję, że "twoje" pismo będzie cieszyło się taka popularnością na jaką zasługuje twoje podejście do klienta. Siodłom w sumie też tego życzę - wyłącznie dzięki tobie.
Chciałam dochować patriotyzmu lokalnego, ale nie jestem w stanie... Dziewczyno - kompromitujesz się... 😵
zacznijmy od tego, że ja nie mam problemu - nie szukam pomocy na forum bo nie ma tu fachowców, Ci co byli sobie stąd poszli.
Nie potrzebuje pomocy w kwestii doboru siodła, bo zajmują się tym dla mnie specjaliści, nie będę się z niczego tłumaczyć, nie żałuje, a pisząc tutaj mam pompe aha i nie znalazłam partnera do rozmowy właściwie, prawie każdy robił od razu pojazd, ignorował to co w wypowiedzi ważne i skupiał się na pierdołach




Straszne to co piszesz... Czarnego PRu ciąg dalszy...
Nie ma tu fachowców - zależy jak to zdefiniujemy - są tu np. Lekarze wet. dla mnie fachowcy, są tu hodowcy - dla mnie fachowcy, są właściciele stajni, pensjonatów - dla mnie fachowcy = nawet jeśli wg. Ciebie nie, są to CZYTELNICY, albo obecni, albo potencjalni
Właśnie może dlatego, ze to nie fachowcy, trzeba ich - CZYTELNIKÓW edukowac, aby sie fachowcami stali.
Chyba takie założenie ma gazeta. Pomagać, uczyć, przedstawiać dobre przykłady.
A takimi wypowiedziami obrażasz czytelników.
Zaraz, zaraz. Redakcja Galllopu składa się z 4 osób - Ewy, Karoliny, Konrada i mnie. Wergeel wypowiada się tutaj jako Wergeel, a nie członek redakcji Gallopu czy osoba współpracująca (bo takową nie jest). Wergeel wystąpiła tylko w sesji treningowej Żanety Skowrońskiej za co jej jesteśmy wdzięczni i dziękujemy.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 września 2012 21:29
Wergeel smutne jest to co piszesz.. Wiesz nie trzeba być mega fachowcem aby  zobaczyć siodło które leży na łopatkach. I  trudno się nie zgodzić z tym co napisały dziewczyny czy Quanta-która dodała konkretne fotki.
Zaraz, zaraz. Redakcja Galllopu składa się z 4 osób - Ewy, Karoliny, Konrada i mnie. Wergeel wypowiada się tutaj jako Wergeel, a nie członek redakcji Gallopu czy osoba współpracująca (bo takową nie jest). Wergeel wystąpiła tylko w sesji treningowej Żanety Skowrońskiej za co jej jesteśmy wdzięczni i dziękujemy.


Ufff, już myślałam, ze świat sie kończy i redaktor sam sobie strzela w stopę.
Ale z drugiej strony macie jako redakcja (ta właściwa redakcja) pogląd na jakie rzeczy czytelnik zwraca uwagę i do czego może sie przyczepić.
Trzeba by chyba z lupą oglądać każdą stronę żeby wychwycić wszystko z sesji zdjęciowych robionych w całej Polsce przez kilku fotografów pod pieczą kilku trenerów. Bez przesady. Gdyby nie kosmiczna postawa Wergeel, sprawa mogłaby przejść bez echa. Nie łączyłabym jej bezpośrednio z Gallopem, bo nie można ogarnąć KAŻDEGO szczegółu - a to buty brudne, a to kupa w boksie, a to połamane ogrodzenie w opisywanej stajni... No nie da się. Wergeel swoją drogą, a Gallop swoją.

Dla ocieplenia atmosfery - widzieliście "making of" do artykułu z Pawłem Spisakiem w roli głównej w Świecie Koni? Moim zdaniem super sprawa, szczególnie jak się go zna, było się w Skibnie i tęskni to tych sielskich klimatów 🙂
http://www.swiatkoni.pl/video-parts/956.html
z racji tego ze nie mam czego czytac do obiadu w pracy- pobiegalam po Otwocku w poszukiwaniu konskich gazet

SK znalazlam, KP znalazlam a Gallopu nie... wycofali bo nie był kupowany

Tania- pisz!!! Artykul trafia w sedno- nie raz słyszalam od znajomych.. panie/pani doktorze moj kon choruje, od dzis! tak! prosze natychmiast przyjechac bo zaraz umrze! po przyjezdzie na miejsce okazuje sie ze to sprawa sprzed dwoch tygodni minimum, a natychmiastowe wezwanie to... sobota wieczor🙂
agull   Dążąc do celu
07 września 2012 22:28
weszłam na link i przypomniało mi się
-puk,puk
-kto tam?
-Kuba Wojewódzki! Celebryta.. z telewizji..!
-NIE ZNAM

😀

nie widzę nikogo z ujeżdżeniowców, a skokowcy czy wkkwiści - no sorry po jednym nazwisku, z całym szacunkiem dla Bogusza, ale nie przekonuje mnie!
Ja na prawdę nic nie mam do tego Pana ale wasze porównywanie jego produkcji do Prestiga jest śmieszne! to co na to daw-mag i siodlarz? *edit: ooo przecież Mściwek jeździ w daw-magu więc może propagujmy tą firmę!!!

Pogrubienie moje.
A skąd dziewczyno możesz wiedzieć jakiej jakości są produkty tego Pana skoro nawet nie wiesz kto to jest i jak mniemam produktów jego rownież nie widziałaś, nie dotykałaś, nie testowałaś?
I nie zacietrzewiaj się tak, bo według tego co wypisujesz to wyszło na to, że Prestige to jest jakiś jedyny cud na rynku, a wszystko inne to badziewie -   wychodzi na to, że trzeba Cię uświadomić, że racji nie masz. Zaparłaś się jak osioł nie widomo dla jakiej sprawy...
ircia2   KARULA ZOŁZULA:)
07 września 2012 22:34
Może mi ktoś powiedzieć co się dzieje z końskim targiem w Olsztynie,bo nigdzie nie mogę dostać numeru z sierpnia i września?
elmijakke, a kto jest właścicielem (!) pisma? Ew. znaczącym/głównym reklamodawcą? (nie to, żebym się domagała odpowiedzi).

Wracając do "zdjęcia nieważne": jak to wygląda, w zestawieniu z opisem (załącznik)? Skrzywiony jeździec z ciężarem na prawym/zewnętrznym pośladku? Ekspercko?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
07 września 2012 22:50
ja niestety nie mogę się oprzeć wrażeniu, że postawa całego gallopu jest taka jak wergeel...

już nie wspominając o tym, że jako poważna gazeta/firma na walla na fejsie wrzucają czyjeś zdjęcia, tatuaże itp bez podania autora. co nie powinno mieć miejsca, a odpowiadają w tonie obrażonej nastolatki  🙄
Sonia Szczęsna generalnie wrzucając taki tatuaż, jak przy każdej innej formie sztuki, POWINIEN BYĆ PODANY ARTYSTA!
Gallop Koń & Jeździec Generalnie został zrobiony w USA i generalnie nie wiemy kto go zrobił...

czyli generalnie g..o wiecie i nie powinniście się brać za zamieszczanie materiałów, o których nie macie pojęcia.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
07 września 2012 23:04
Może mi ktoś powiedzieć co się dzieje z końskim targiem w Olsztynie,bo nigdzie nie mogę dostać numeru z sierpnia i września?


Numer wrześniowy jest w empiku, przynajmniej był.

Sierpniowego nie znalazłam, wyszło na to, że do Olsztyna nie dotarł.. Ewentualnie wybył pierwszego dnia.  😤
Mieszkamy chyba w jednej wielkiej dziurze..
elmijakke, dzięki za wytłumaczenie, bo po tym co się tu pisało zaczęłam się już zastanawiać czy coś mi nie umknęło i czy Wergeel nie jest przypadkiem jedną z Was 😉

Niezmiennie dziwi mnie, że wciąż znajdują się osoby ignorujące siłę medium, jakim jest internet, lekceważące takie miejsca, jak re-volta. Nawet pomijając to, co pisała Dodofon, czyli ilu tutaj jest ludzi zajmujących się końmi zawodowo, specjalistów w różnych dziedzinach, zawodników etc, to jest przecież ogół forumowiczów, czyli potencjalnych kupujących, komentujących i lajkujących na fejsie, etc. Wystarczy popatrzeć na fanpage niektórych sklepów czy firm - same 'znajome twarze' 😉

Jeżeli na forum pójdzie fama, że dana firma jest do bani, to firma ma problem, bo część czytających ich produktu nie kupi. Gorzej, jak firma zamiast grzecznie się wytłumaczyć zacznie bić pianę - wtedy to już całkiem pozamiatane 😁
Dava   kiss kiss bang bang
08 września 2012 05:23
Orzeszkowa dokladnie...

Dziewczyno z okladki- serio nie pluj tak jadem, bo Ci na buta kapnie...
To do niczego nie prowadzi. Ktos napisal, ze kon jest osiodlany na lopatkach. Tak owszem jest tak osiodlany. I ani takie siodlanie, ani jazda bez kasku, bez kasku skakanie i tym podobne rzeczy nie powinny sie znajdowac w pismie jezdzieckim.
I kazdy zdaje sobie sprawe, ze wpadki sie zdarzaja, ze mozna popelnic blad. Wystarczylo napisac, tak jak dziewczyny mowili: 'mam takie a nie innego konia, siodlam tak, a nie inaczej itd'
A Ty obrazasz ludzi, inne firmy robiace siodla. Widac masz kiepskie pojecie o biznesie, bo to, ze cos jest popularne, nie znaczy, ze jest najlepsze 😀iabeł:
Co to za argument, ze wloskie czy jakies ❓

Robisz czarny PR gazecie...
I to, ze Ty jestes na okladce i jezdzisz C (nie pamietam) klase w UJ to nie znaczy, ze na forum nie ma osob, ktore sa specjalistami w swoich dziedzinach. Moze nie koniecznie maja w pracy wolne zeby sobie na zawody pojechac 😉
Strasznie nieprofesjonalnie sie zachowalas.


Robisz czarny PR gazecie...



No dokładnie. Nawiązanie współpracy z jakąkolwiek firmą powinno być równoznaczne z dbaniem o jej dobry wizerunek, zwłaszcza jak się go własną gębą firmuje...

Taka akcja - mimo że szybko przez redakcję wyjaśniona - i tak zawsze w jakimś stopniu będzie się jak smród ciągnęła za gazetą.

A zasłanianie się budową konia czy 'markowością' siodła jest równie bzdurne, co trzymanie się zębami i pazurami jakiejś opcji, 'bo trener tak powiedział/bo xyz też tak robi'.
Biedny Gallop.
Ja w tej gazecie jak na razie nie znajduję dla siebie nic wartościowego do poczytania z wyjątkiem "lekcji z trenerami". Które to i tak czytam bardziej z ciekawości, niż jakiejkolwiek potrzeby, bo trenera i tak mam swojego.
Mimo tego, uważałam, że skoro gazeta jest produkowana przez "koleżanki" z forum i wiele osób stąd przykłada się do powstania pisma, to zdecydowałam, że będę je kupować po to, by dać gazecie szansę rozwinięcia skrzydeł.
W przypadku takich akcji "smrodów" odechciewa mi się wspomagania gazety swoimi pieniążkami ( można dać na Sławka i psa, też będzie z pożytkiem)
Mam ochotę napisać niepoprawnie- "głupia jesteś Wergeel jak but" i może kiedyś dorośniesz i zmądrzejesz. A może nie.

Dobrze, że pismo odżegnało się od twoich wypowiedzi. Kamień z serca. Bo szkoda by mi było kasy na wspomaganie takich zadufanych w sobie osób. Następny numer czasopisma kupię również ( aczkolwiek z mniejszą chęcią- dzięki tobie Wergeel) i czekam na dalszą poprawę jakości artykułów.  🙂 Czego szczerze czasopismu życzę.
Dobrze, że pismo odżegnało się od twoich wypowiedzi. Kamień z serca. Bo szkoda by mi było kasy na wspomaganie takich zadufanych w sobie osób. Następny numer czasopisma kupię również ( aczkolwiek z mniejszą chęcią- dzięki tobie Wergeel) i czekam na dalszą poprawę jakości artykułów.  🙂 Czego szczerze czasopismu życzę.


Amen!

I tu nauczka na przyszłość dla redakcji - uważniej dobierać sobie współpracowników albo zastrzegać w umowie z nimi, że do potencjalnych nabywców bez wazeliny mają nie podchodzić 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 września 2012 08:27
Ja raczej nie odbieram tego jako PR dla gazety ale dla sportowców.
Historia zna już wiele takich przypadków i podejścia - Wszystko robię lepiej bo robię to exlusivea ty szara miernoto siedź na widowni i podziwiaj. Nawet nie próbuj zwracać mi uwagi bo ja jestem KTOŚ ( nie mam na myśli  tej forumowej), mam mega cudnych trenerów ( i chwała ci za to), taaakie doświadczenie, tyyyle nagród, taaaki sprzęt, takie siodło za tyle kasy  i błędów NIGDY nie popełniam-
A kiedy dochodzi do takich sytuacji jak na re-volcie  to reakcje są właśnie takie jak w przypadku naszej koleżanki z Gallopu:- Nie jesteś specjalistą więc się odwal.- Tylko że aby zobaczyć  przykład siodła na łopatkach nie trzeba mieć papieru.
Ja to po prostu tak odbieram.

Nic, życzę gazecie aby uważniej dobierała zdjęcia do  tego typu artykułów.
PR nie PR dzisiaj z ciekawości pojadę i numer kupię 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się