Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Dziękuję bardzo, już miałam plan tłuc się do Tesco czy Reala, ale mam nadzieję, że znajdę w Carrefourze!

Facella, kalendarz już mam inny 😁
O co chodzi z tym kolesiem bez twarzy, który jest teraz na kwejku co chwilę?
Chess, chodzi ci o jezuska?
Gillian   four letter word
07 września 2012 04:22
to jest gra komputerowa Slender 🙂 chodzisz po lesie w kompletnej ciemności i szukasz 8 kartek. Co jakiś czas widzisz w kiepskim świetle gościa bez twarzy i to dość niespodziewanie więc dostajesz ataku serca i spier... fajna gra 🙂
Jak się nazywa fachowo to co mam na zdjęciu, bo nie wiem  pod jakim hasłem mam to googlować, żeby kupić

edit.
chce tylko kupić tą "szpulę" na kable
Aaaaa, dzięki 🤣
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
07 września 2012 10:44
W&P - ja bym się po prostu poszła i zapytała w firmie, która kładzie okablowanie czy nie mają do oddania, koło mnie przed sklepem "elektrycznym" leżało tego stosy, rożnej wielkości i można było sobie brać, teraz już nie ma.
trzynastka   In love with the ordinary
07 września 2012 13:57
Jak się nazywa taki tablet, ale do komputera?
W sensie prostokąt, z rysikiem którym można zastąpić myszkę? Taki do programów graficznych itd.
majek   zwykle sobie żartuję
07 września 2012 13:57
tablet graficzny?
Tablet 🙂 Najlepsze są firmy Wacom. Mają swoją www w języku polskim. Zgłoś się do mnie na pw to Ci opowiem 😉
trzynastka   In love with the ordinary
07 września 2012 13:59
Dziękuję ! 😉 majek, abre.
własnie przeszukiwałam allegro, ale pod samo "tablet" wyskoczyło mi 75327648 stron ipadów i innych 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 września 2012 19:14
Chciałam sobie zmienić zdjęcie w suwaczku, więc zrobiłam go od nowa. Na stronie wszystko wyświetla się pięknie, ale jak wklejam adres URL do profilu, to nie widać zdjęcia :/ Nie mam pojęcia dlaczego... próbowałam już je zmniejszyć, nic to nie dało- dalej się nie wyświetla. 🤔
Gillian, O! Dobrze że wyjaśniłaś z tym Slenderem, bo też byłam ciekawa 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 września 2012 04:12
potrzebuję czegoś, co przeczyści odpływy w wannie i umywalkach. Kret nie daje rady. Kiedyś był Tiret, ale bardzo dawno nigdzie go nie widziałam.
Wiecie, gdzie można kupić Tiret, albo poleci ktoś jakiś inny silny przepychacz?
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 września 2012 12:50
CzarownicaSa, a mnie się wyświetla zdjęcie normalnie. btw czemu Raja, nie Raisa?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 września 2012 13:08
Wczoraj, kiedy pisała tego posta to był jeszcze motylek, a Raja to zdrobnienie od Raissy 😉


Tak pozwoliłam odpowiedzieć za Czarownicę 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 września 2012 13:10
aaa, dzięki (-:
Dlaczego do wszystkich leków dodaje się laktozę, skoro 1/3 dorosłych ludzi ma problem z jej trawieniem?
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 września 2012 18:50
czy istnieją substancje roślinne wykazujące właściwości konserwujące żywność?
ja zawsze chciałam wiedzieć, jak to jest z krowami. Czy żeby krowa zaczęła dawać mleko, musi najpierw mieć cielaka? Albo później jakoś regularnie rodzić, czy jeden wystarcza na całe życie?

I jeszcze pytanie o kije golfowe - czy zawsze na polu potrzebne jest kilka i czym się różnią?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
09 września 2012 10:11
czy istnieją substancje roślinne wykazujące właściwości konserwujące żywność?


lisc laurowy i ziele angielskie, jak konkretnie z substancjami to niestety nie wiem, a to z moich kuchennych obserwacji
no i masc veredusa nie zjełczała mi przez 2 lata po tym jak "przegotowałam" ja z lisciami laurowymi

Głównym surowcem zawierającym substancje czynne większości roślin wykorzystywanych jako przyprawy są olejki eteryczne. Ich zawartość będzie różniła się w zależności od części rośliny. Niektórzy naukowcy sugerują, że przyprawami można zastąpić niektóre chemiczne substancje konserwujące żywność. Na przykład tymianek zawierający tymol jako substancję czynną, mógłby być wykorzystywany jako naturalny konserwant dodawany do przechowywanego i magazynowanego zboża. Podobnie, przyprawa oregano nasila efekt przeciwbakteryjny standardowych środków konserwujących.


Miód na rany

Ciekawe zastosowanie ma również miód. Chociaż nie zawsze traktowany jest jak przyprawa, często towarzyszył tradycyjnym receptariuszom i lekom złożonym o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Dawniej to właśnie miód był popularnym konserwantem i swojego rodzaju antybiotykiem. W starożytnych czasach aplikowano go na trudno gojące się rany. Badania prowadzone kilkanaście lat temu potwierdziły, że hamuje on rozwój bakterii i grzybów.


magdalena: tak zeby zaczeła sie laktacja musimy krowe zacielic, albo inaczej krowa musi dac cielaka zebysmy mieli mleko
jeden cielak nie wystarcza na całe zycie, chociaz np znam koze która nigdy nie była kotna a ma laktacje juz od paru lat 😉
sama mam koze która rozdoiłam ponownie po zasuszeniu
kobiety przeciez tez karmia nieraz dzieci piersia długo i laktacja sie utrzymuje
dzięki duuunia!
W takim razie na takich wielkich farmach mlecznych są jakieś specjalne boksy dla krów, które się cielą? Co ile się mniej-więcej zaciela?
Wiem, że są rasy mleczne i mięsne, co się dzieje z cielakami tych krów mlecznych, które nie są samicami? Jadą wiadomogdzie (czyli "produkuje się" je tylko po to, żeby krowy dawały mleko)? Po jakim czasie? (sorry za ilość pytań, wkręciłam się  :emoty327🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
09 września 2012 10:37
Mam takie pytanko, czy ktoś z was widział gdzieś jakiś zestaw do czyszczenia samochodu, ale taki z jakimiś kosmetykami? W sensie ściereczki i inne cuda a do tego np. szampon do mycia samochodu?  👀
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 września 2012 10:44
duunia, dzięki  :kwiatek:
Co znaczy skrót GB za imionami kucy? Wnioskuję że to skrót stajni/hodowcy. Może ktoś wie?  :kwiatek:
Ada   harder. better. faster. stronger.
09 września 2012 14:11
Czy kosmetyki firmy Sleek są dostępne w jakiś sklepach stacjonarnych?
pony   inspired by pony
09 września 2012 14:19
GB=Gracjan Bychawa (Hodowla Pana Jachymka)
Dziewczyny pilna sprawa!
Jak sprać z białej bluzki zółtą, tłusta plame po sosie?

Prałam ja w vanishu - nic z tego  🙄 potem natarłam ją płynem do naczyń kilkakrotnie i zalałam ciepłą woda, potem znów prałam ja w vanishu i znów nici z tego.

Pomocy!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się