POMOC samotnej mamie + link do aukcji na jej rzecz

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 września 2012 08:45
Laguna Jak  obiecałam wczesniej, przelew poszedł dziś rano. Jesli mi się uda wyskrobać coś w przyszłym miesiacu to również Wam pomogę.
Tyle ode mnie.
Przekaż proszę ciepłe słowa dla przyjaciółki i że w tych trudnych chwilach nie jest sama.
Pozdrawiam ciepło.
Ja tez nie mam danych do przelewu, Laguna opisz wszystko dokladnie i podaj dane w 1 poscie  :kwiatek:
Dołączam się do prośby o dane do pzrelewu
Laguna ja również poproszę dane do przelewu.
Dziękuję wam wszystkim.

Juz wysyłam PW z danymi.

Mam jeszcze jedną prośbę. Może ktoś jest bardziej zorientowany niż ja.
Trzeba pomyslec o długofalowej pomocy, a kompletnie się nie orientuję na jaki rozdzaj pomocy może liczyć taka osoba w naszym cudownym kraju.

Wiem że pewnie może się starać o zasiłek z MOPS-u.
Zasiłek dla bezrobotnych niestety jej nie przysługuje, bo przed urodzeniem była zatrudniona na UZ, a nie etat.

Dotacja miasta do czynszu odpada bo mieszkanie nie jest ani jej ani nie ma na nie przydziału.

Gdzie jeszcze może się zwrócić o zasiłek tudzież zapomogę?

Jakieś fundacje samotnych mam? Miasto? ZUS?

Bedę wdzięczna za jakieś informacje.

Dziękuję
kujka   new better life mode: on
10 września 2012 09:56
Lagunko na pewno postarajcie sie obleciec jak najwiecej fundacji czy stowarzyszen. moze jakies pomoga.
niestety to zupelnie nie moja dzialka ale samotnymi mamami chyba calkiem sporo sie zajmuje.
na www.ngo.pl masz taki spis wszystkich organizacji pozarzadowych, mozesz sobie rowniez tematycznie powybierac. niektore nie dzialaja lub nie maja stron, ale podzwonic, powysylac maile i popytac mozna na pewno.

trzymam mocno kciuki za przyjaciolke.
A jak to jest, czy dzeici nie powinny dostać renty po ojcu?
Muffinka, jesli ojciec mial rente. a ten nie mial.
Nie wiem jak miasto Poznań podchodzi do sprawy ale u nas, żeby dostać dodatek do czynszu wystarczy mieć akt prawny do lokalu (nie trzeba być właścicielem) czyli np umowę najmu lub umowę użyczenia (jeśli mieszkanie jest czyjeś z rodziny bliżej lub dalszej)
Wydaje mi sie, ze przysluguje renta do 16 roku zycia na to urodzone, nie wiem jak z tym w brzuszku. Trzeba zadzwonic do ZUSu i sie dowiedziec. Zeby ruszyc jakakolwiek papierologie trzeba miec akt zgonu ale to juz pewnie mame poinformowali w szpitalu? Dobrze by bylo zeby ktos z mama chodzil po urzedach - trzeba zwrocic uwage na dane, zeby sie dokladnie zgadzaly z danymi z dowodu. Dowod ojca skserowac zanim zostanie przeciety i zabrac do domu, to co z niego zostanie po uniewaznieniu. W szoku sie o takich rzeczach nie mysli, a potem sa klopoty. Urzednik nie zawsze jest na tyle uczynny, zeby pomoc.
A co jeśli w momencie śmierci ojciec był bezrobotny? Tez z ZUSu przysługuje renta?

Pestka - mieszkanie jest formalnie teściów, więc czy po podpisaniu umowy uzyczenia nie będa musieli odprowadzać jakiegoś podatku?

Zaksięgowana została pierwsza wpłata od Olesniczanki

Dziękujemy.
Poczekam do 16-17 bo najczęściej tak banki księgują i wtedy za to co dzisiaj wpłynie pojadę kupić mleko i pieluchy.
Nie będą musieli, umowa użyczenia jest nie opodatkowana i nie trzeba jej nigdzie zgłaszać.

Apropo renty rodzinnej to coś mi świta, że ojciec powinien nabyć prawo do renty, czyli mieć co najmniej 5 lat przepracowanych na pełnym etacie, ale tych wiadomości nie jestem na 100% pewna.
Wydaje mi sie, ze przysluguje renta do 16 roku zycia na to urodzone, nie wiem jak z tym w brzuszku.

rente po rodzicu mozna pobierac do 26 roku zycia jesli sie uczy. jednak rodzic sam musial prawo do rety miec.
Czyli lipa, bo wprawdzie był zatrudniony na etacie w jednej tej samej firmie ostatnie 8 lat, ale renty nie miał 🙁

Mamy kolejne wpłaty:
Oleśniczanka
Asieńka
Iga07
Złota
Zabeczka17

Razem 245 zł.

Zaraz jadę do Biedronki.

Jesteście wielkie!!!

Jestem wzruszona 😡
Na pewno z MOPSu są dopłaty do mieszkania, jeśli dochód nie przekracza chyba pięciuset iluś złotych na głowę, przynajmniej tak jest we Wro, bo znajoma się ostatnio starała. Warto tam uderzyć i poszukać informacji co można zrobić albo gdzie próbować szukać pomocy.

Powodzenia!!!
Tutaj dochód jest 0 zł na głowę...
Laguna, jeśli był zatrudniony 8 lat to nabył prawa do renty. Nie chodzi o to czy pobierał, ale czy je miał. Obojgu dzieciom będzie należała się renta do czasu zakończenia nauki, nie później niż do 26-rż. Jakie dokumenty są potrzebne to w ZUS powiedzą.
To super informacja!

Dziekuję.

Rozmawiałam już też z pszczółką na temat ewentualnego starania sie o dotację do czynszu i bedzie rozmawiać z teściami w kwestii umowy uzyczenia 😀

Otrzymałam dzięki wam pozytywny zastrzyk energii.

I jest kolejna wpłata

Oleśniczanka
Asieńka
Iga07
Złota
Zabeczka17
Mama Muffinki

Razem 345 zł 😅

Teraz juz na pewno na większe zakupy wystarczy. Dzisiaj na celownik biorę mleko i pieluchy.

Za te wpłaty, ktore jeszcze nie zostały dzisiaj zaksięgowane zrobię zakupy w środę. Wtedy zaopatrzę ją z owoce i obiadki  😀
To super informacja!

gorsza niestety jest taka, ze jesli potencjalna renta mialaby wynosic np 1000zl, to albo jedno dziecko dostaje 1000, albo dwoje po 500.
no ale zawsze to cos, zorientujcie sie czy cos sie da w tej sprawie zrobic.
No i właśnie chodziło mi o to co napisała abre. Dobrze, że jest jednak jakaś możliwość.

katija w takiej sytuacji każdy grosz się liczy.
laguna daj dane do przelewu. pomogłam Sławkowi, pomogę i Pszczółce 🙂
Katija- czyli rozumiem, że są jakieś limity? Nawet gdyby to był 1000 zł to byłoby ok na poczatek. Zawsze to już opłacony czynsz z gazem, pradem, wodą i ogrzewaniem. Gdyby udało sie z miasta dostać dopłatę do czynszu i zasiłek dla samotnej mamy to już mielibysmy tez pokrytą częśc utrzymania.

Właśnie dowiedziałyśmy się też, że mąż pszczółki był ubezpieczony. Podobno na minimalną kwotę jaka przy tych ubezpieczeniach jest możliwa (chyba w PZU jesli się nie mylę jest to coś ok 5 tysięcy), ale też już coś (o ile ubezpieczyciel nie znajdzie miliona kruczków na pomniejszenie tej kwoty lub odmowy wypłaty....)

Właśnie wróciłam z Biedronki.
Kupiłam 5 paczek pampersów dla młodego i jedną już w zapasie dla drugiego na wypadek gdyby z powodu przeżyć mamy miał się pojawić na świecie wcześniej niż w listopadzie. Starczy to na ok 1,5 miesiąca.
Do tego 4 puszki mleka- na około miesiąc.



Są też nowe wpłaty

Oleśniczanka
Asieńka
Iga07
Złota
Zabeczka17
Mama Muffinki
Cierpienie
Martolina
Anonim (Maria)

Razem 434 zł
Wydane 333,9 zł

Na nastepne zakupy wybiore się w środę, bo dzisiaj wieczorem jadę do pszczółki się zorientować czego teraz jej najpilniej trzeba.
Laguna i ja poproszę dane do przelewu
Tutaj dochód jest 0 zł na głowę...


No to właśnie tym bardziej!!!
Laguna ja również dokupiłam paczkę pieluch dla Tymka, więc starczy na dłużej, ciuchy się suszą i jutro/pojutrze będę słać 🙂
Laguna, nie chodzi o limity, tylko o to, ze jesli ojciec mial prawo do rety to o okreslonej wysokosci. ale ta reta jest jedna- wiec jesli dzieci jest wiecej niz jedno, to ja sie dzieli po prostu. wiecej nie wiem, jestem tylko troche zorientowana w temacie, bo bliskie mi osoby taka rete po rodzicu mialy. z cala pewnoscia warto sie w tym temacie zorientowac, bo jak pisze bera, chlopak mogl prawo do rety miec. to zawsze sie przyda i zabezpiecza rowniez studiujace dzieci.
ushia   It's a kind o'magic
10 września 2012 22:41
renta rodzinna to 90% swiadczenia jakie pobieralby zmarly ojciec - do podzialu na wszystkich uprawnionych
liczone jest to wg stazu pracy, okresow skaldkowych i nieskladkowych i wysokosci zarobkow
jezeli byly bardzo niskie to jest jakas renta minimalna, jakies 500zl?

zeby sie starac o rente nalezy isc do zusu wlasciwego dla matki i pobrac wniosek
kazdy okres zatrudnienia musi byc potwierdzony na druku zus rp-7 bodajze, gdzie jest dokladnie wyszczegolnie ile w jakim okresie zarabial
zwykle oznacza to w cholere biegania po firmach
gdzie w ogole szukac, to najlepiej zapytac w kadrach ostatniej firmy, podadza dokladne okresy zatrudnienia w poszczgolnych zakladach pracy
jezeli jakis zaklad pracy juz nie istnieje i nie mozna sie do niego dostac trzeba dostarczyc do zusu swiadectwo pracy, wtedy przyjmowana jest minimalna placa jako wynagrodzenie
ewentualnie jezeli w ksiazeczce zusowej sa podbite okresy zatrudnienia z podanym wynagrodzeniem

warto tez miec druki zus-rmua, jako ze mozna na ich podstawie sprawdzic, czy na pewno pracodawca placil zus
bo zus liczy swiadczcenie wg tego co ma u siebie wplacone, a nie wg tego co powinno byc - w takim przypadku pisze sie wniosek i tam sobie scigaja pracodawce
niestety zus wlasnego druku nie uznaje za poswiadczenie okresu zatrudnienia :/

uwaga na termin - zeby swiadczenie przyznano od dnia smierci wniosek + te wszystkie papiery nalezy zlozyc do konca miesiaca nastepujacego po miesiacu w ktorym ubezpieczony zmarl (czyli jezeli to byl np 10.06 to do konca lipca)
lepiej nie naostatnia chwile, bo moze sie okazac, ze cos trzeba uzupelnic
potrzebny bedzie tez odpis aktu zgonu i urodzenia dziecka/dzieci oraz jezeli zona ma rowniez byc uposazona to akt malzenstwa

niestety od zlozenia wniosku do otrzymania renty mija sporo czasu, zwlaszcza jezeli zmarly byl zatrudniany w malych firmach - wtedy zus prowadzi dokladna kontrole skladek
moje dzieci czekaly trzy miesiace

od razu mowie, zeby odpisow wziac sobie od razu kilka, przy podaniu ze to do swiadczen socjalnych sa bezplatne, a faktycznie potrzebne sa wszedzie...
i wszystkie dokumenty skanowac/kserowac przez zlozeniem

Laguna - mam taka spacerówke, tylko beżową, napisz mi PW jezeli mam wyslac:


w sumie dla niej idealny bylby wozek dla blizniat z mozliwoscia montowania spacerowki dla starszego i gondoli dla niemowlaka, tylko to strasznie drogie rzeczy... 🙁

zasilek rodzinny przysluguje wg dochodu, obecnie limit to 504zl na osobe, od listopada 539
warto sie postarac, bo wprawdzie sam zasilek to obecnie 68, od listopada 77zl na dziecko, ale tu bedzie przyznany rozniez dodatek do zasilku dla osoby wychowujecej samotnie dzieci, 170zl na dziecko. Jest jeszcze bodajze becikowe rodzinne, cyzli 100zl dodatku, ale tu juz nie wiem co i jak, bo mnie nie dotknelo 😉
tez jak najszybciej zlozyc wniosek, tu moze byc mala lipa, bo okres zasilkowy jest od 1 listopada i nie wiem, czy nie trzeba bedzie zaraz skaldac wniosku od nowa, ale to sie na miejscu trzeba dowiedziec
do zasilku potrzebne jest zaswiadczenie z US, akty urodzenia dzieci, ew zaswiadczenie o bezrobociu

uwaga - zasilek rodzinny jest szybko przyznawany, wiec dochod uprawniajacy do otrzymania bedzie liczony bez renty z zusu. Jak zostanie ona w koncu przyznana to trzeba niestety isc i uaktualnic obliczenia - moze sie okazac ze zostanie wtedy wstrzymany (o ile renta bedzie wysoka, czego zycze zainteresowanym)
trzeba o tym pamietac i nie liczyc ze "nie zauwaza", bo moze sie okazac ze trzeba zwracac juz wydane swiadczenie


trzeba tez sie zorientowac jak z zasilkiem pogrzebowym z zusu - nawet jezeli zmarly aktualnie nie byl zatrudniny, to o ile byl zarejestrowany jako bezrobotny powinien sie nalezec
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 września 2012 22:49
Laguna prześlij mi proszę na PW adres do wysyłki, postaram się w tym tygodniu wysłać tę paczkę pieluch o których mówiłam i chociaż kilka ciuszków.
Laguna wysłałam ci PW o dane do przelewu.
Poza tym moja koleżanka ma do oddanie łózeczko dla niemowlaka to szczebelkowe. Jeżeli jest potrzeba daj znać, spakujemy i wyślemy.
O właśnie - super byłoby gdyby udało się taki podwójny wózek załatwić...
Kurcze, może zorganizować jakieś aukcje na allegro a dochód przeznaczyć na taki wózek? Patrzyłam z ciekawości - oczywiście są po 2-3 tyś zł, ale używany gracco można kupić za 400 zł.
No chyba że pszczółka nie chce, bo nie każdy ma chęć się użerać z takim dużym gabarytowo wózkiem.
Albo może większe w wózek a małe w chuste/nosidło. No nie wiem.
To chyba rozważania na później. Teraz są ważniejsze wydatki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się