Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

dziunka, Tyle, że ja w sumie nie wiem czy i ile chcę poszerzyć siodła, a jakoś nie widzi mi się dopasowywanie przez internet, po prostu wolałabym, żeby ktoś przyjechał do konia i zobaczył jak leży siodło, skorygował i zobaczył na koniu drugi raz 😉
azazu93, Ta stajnia dalej istnieje, pensjonat kosztuje bodajże 600 zł, dojazd mpk i pewnie jakimiś busami.
edit: strona www: http://www.pensjonatwegrzce.dbv.pl
Ogólnie w Krakusie wyglada to tak: skladka roczna wynosi 120zl (od przyszlego roku 240;/) jest to ubezpieczenie wymagane. chyba ze masz jakies inne(ale to trzeba pogadac) karnety sa w cenie 130 1x w tyg, 180 2x w tyg, 260 (chyba) za 3x w tyg. karnet jest do wykozystania w miesiac. Jest jeszcze Mozliwosc treningow sportowych z Trenerem Koziarowskim. 100zl Za trening o ile dobrze pamietam (jest pewnie mozliwosc dogadania sie🙂😉Na Zielona dojechac mozna autobusami 215 (przystanek wrzasowice I, lub 265 i wysiada sie na KonaryI). od przystankow trzeba przejsc kawalek, ale daloko nie jest (ok 10.15 minut). Jezeli niemasz mega sportowych ambicji to krakus nie jest zly tym bardziej ze wlasnie gdzies od pazdziernika bedzie juz instruktorka Kasia Mitka, a ona jazdy prowadzi juz dość zaawansowane 🙂
Chcę reanimować jeździectwo,niby jeździłam kiedyś regularnie i ambitnie,zrobiłam odznakę,ale potem zdrowie się zepsuło i ostatnie regularne,porządne jazdy miałam w lipcu zeszłego roku,od tamtego czasu od przypadku do przypadku i zazwyczaj samopas. Fajnie by było zabrać się za siebie mając kogoś na dole 😉
Chyba zacznę w Swoszowicach,jak mi nie będzie odpowiadać to poszukam dalej,dzięki za info 😉
łania wielkie dzięki 😉 a w okolicach Dobrego Pasterza (oprócz PolSadu) są jeszcze jakieś inne stajnie, mniej wiecej w tych cenach ?
[quote author=łania link=topic=196.msg1518186#msg1518186 date=1347215495]
dziunka, Tyle, że ja w sumie nie wiem czy i ile chcę poszerzyć siodła, a jakoś nie widzi mi się dopasowywanie przez internet, po prostu wolałabym, żeby ktoś przyjechał do konia i zobaczył jak leży siodło, skorygował i zobaczył na koniu drugi raz 😉
[/quote]

ktoś ostatnio ogłaszał, że w najbliższym czasie mają przyjechać z HBC, więc zadzwoń do nich czy jest możliwość by do Ciebie podjechali i dopasowali siodło, bo wiem, że coś takiego robią.
A wiecie może czy ktoś ściąga jakiegoś weta z poza Krakowa w najbliższym czasie? 🙂
Czy ktos się orientuje czy ta stajnia ( http://stajnie-krakow.prv.pl/wegrzce2.htm ) jeszcze istnieje? Może ktos ma więcej informacji o tej stajni? Będę wdzieczna za wszelkie informacje  :kwiatek:


Istnieje i ma sie dobrze. Tam jest naprawde fajnie. Znakomita opieka, konie karmione 3x dziennie, caly dzien stoja na pastwiskach (jak pogoda sprzyja), zawsze czysto. Duza ujezdzalnia, zadbana, nielatwo zamaka,  no i wlasciciel, ktory o wszystko dba i jest bezproblemowy. Jedyny 'mankament' to tereny- trzeba przejechac dosc ruchliwa ulica ze 100-200 m zanim dojedzie sie na pola. No ale Wegrzce to juz jak dzielnica Krakowa i sa b.blisko Krakowa.
prib, a masz kogoś konkretnego na mysli? 🙂 dr Monika Szubart bedzie na pewno niebawem w okolicy.

Łania, najlepiej skontaktuj się faktycznie z HBC, natomiast do DM mozna powysyłac zdjęcia i Ci powiedzą, czy trzeba poszerzyć, czy co, aczkolwiek mnie akurat uznali, ze trzeba poszerzyć... i siodlo musiałam sprzedać, bo nie pasowało zupelnie :/
Pensjonat w Węgrzcach ma sie świetnie, dwa tygodnie temu moje Rude zajęło ostatni wolny boks 😉 i obie jesteśmy bardzo zadowolone póki co 🙂
A propos Wegrzc ( czy ja to się odmienia 🙂 ) to fajną przygodę ostatnio miałam spotykając w terenie hasającego konika. Się okazało , że właścicielka sobie konika pyk do buckmanki i do nas w tereny przyjeżdża pojeździć 🙂 fajnie!
mam kilka zdjęć ze Swoszowic  z LL i L. Jest ich tylko parę, ale może się ktoś załapał to chętnie wyślę
Mam pytanko nie orientuje sie ktos kiedy w Krakowie będzie egzamin na odznakę jeżdże konno? 👀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 września 2012 09:04
a są takie egzaminy? IMO ta odznaka ma ideę taką,by wręczał ją instruktor po zakończeniu jakiegoś podstawowego etapu edukacji (dlatego m.in. zwalnia z opieki stajennej na brązie)...praktycznie instruktor "spuszczając" z lonzy czy ucząc galopu,ma prawo zainteresowanej (tej,która zapłaci 30 zł) taką odznakę wręczyć...
Netti rozmawiałam z koleżanką, która "egzaminuje" i powiedziała że odznaki "jeżdżę konno" zostały zawieszone
Czemu? 🙁kurcze a ja już moim dziewczynką zrobiłam smaka 👿
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 września 2012 09:25
zostały zawieszone,ale nie zlikwidowane,bo PZJ pracuje nad nowymi umowami z instruktorami...teraz odznaki do "rozdania" maja u siebie instruktorzy,którzy z pzj rozliczali się FV.
Acha to chociaż tyle 🤔
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
11 września 2012 14:02
Czy ktoś będzie miał wolne miejsce w transporcie na Mistrzostwa Małopolski w Michałowicach za 2 tyg? z okolic Południowej części Krakowa.. szukam transportu dla jednego konia od nas z Zielonej.. ewentualnie jeżeli też ktoś szuka to pary do podziału kosztów to też zapraszam.
S Marco Van Carla (kuc) 20 lat skaczący

On stał kiedyś w Bolęcinie?
niemiłek, Tak 😉
łania, dzięki, dobrze zapamiętałam 🙂 przefajny był
Doma, a skąd informacja, że sa w Michałowicach? byłoby fajnie, ale na stronie mzj jeszcze nie widzę propozycji, a jak tu niedawno pytałam, to dostałam informację, że najpewniej w Toporzysku...
dziunka, w skokach są u Szarych 😉
a sorry, nie przyszło mi do głowy, ze o skokach mowa 🙂
No ujezdzenie niezmiennie w Topo, ciekawe jaka bd frekfencja.... Obawiam sie ze slaba.
Czy ktoś z Was orientuje się może czy w Krakowskich pensjonatach są jakieś konie do dzierżawy? Oczywiście plus dobry instruktor/trener na miejscu z którym można pojeździć? Ewentualnie tylko koń i osobno jakaś dobra osoba dojeżdżająca, która trenuje i którą możecie śmiało polecić? Nie muszą być papiery instruktorskie, trenerskie. Może być to zawodnik, ale z wiedzą i umiejętnościami 😀 Za wszelką pomoc w poszukiwaniu konia do dzierżawy dziękuje 🙂 Ah, ważnym aspektem jest dla mnie zaplecze, które umożliwia treningi w sezonie zimowych z uwagi na szybko zapadający zmrok 😀
sprecyzuj proszę od razu, która dyscyplina Cię bardziej interesuje, ułatwi nam to zadanie, negero 🙂
W zasadzie to niby bardziej chciałabym poskakać, ale że ujeżdżenie podstawą każdych skoków to powiedzmy, że w tym roku(bądź sezonie) chciałabym zacząć od solidnej pracy ujeżdżeniowej 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 września 2012 10:00
Ja osobiście do Topo na MM się nie wybieram.
My też nie, nie wiem czy w ogóle ktoś od nas jedzie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się