Pomoc dla Sławka i Mafii.

Karla🙂, Ja mogę w piątek po południu wracając z pracy zabrać z Radomia.

Doszły przelewy:
zabeczka17
iga07

Mamy uzbierane już 1068,92zł )
Do tego paczka od Wiwiany.

Wydane 135,78
Pozostało:873,14zł
wątek zamknięty
No normalnie serce rośnie!!
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
03 września 2012 23:53
Ubrania są potrzebne?
Jeżeli mama nie oddała gdzieś ubrań po dziadku to mam całe worki upranych i poskładanych zadbanych ubrań męskich, swetry, spodnie, garnitury... wszystko dosłownie, rozmiar w okolicach męskiej Mki.
wątek zamknięty
nine, bera7 już kilkukrotnie pisała, że ubrania potrzebne nie są...
wątek zamknięty
A takie rzeczy jak środki czystości? Ręczniki. Pościel? Koc jakiś ?
Mnie zima martwi.
wątek zamknięty
Tania, środki czystości zawsze się przydadzą, prawda?
Co do reszty- nie wiem.
wątek zamknięty
Tania, środki czystości na pewno się przydadzą. Co do reszty nie jestem pewna, bo w szafy nikomu nie zaglądałam. Ubrania widzę, że ma ładne, czyste i chyba sporo, bo nie chodzi w koło w 1 sweterku. Z doświadczenia wiem, że koce w każdych ilościach w domu się przydają. Jak nie powiesić na okno w ramach ocieplenia to na pościel, żeby się dogrzać.

Na zimę zapas drzewa już jest. Może załatwimy i węgiel z MOPS-u. Ale oni jeszcze nie mają na to kasy teraz. Dopiero co w sierpniu była nawałnica nad powiatem i masę pieniędzy poszło na zasiłki dla osób, które miały zniszczone domy.
wątek zamknięty
Pierwsza tura paczek w drodze🙂 jutro będą w Radomiu🙂
kolejna transport za 2 tyg.🙂😉))
wątek zamknięty
Doszły przelewy:
anonim
izdorex

Mamy uzbierane już 1138,92zł )
Do tego paczka od Wiwiany.

Wydane 135,78
Pozostało:1003,14zł

Kochani mam prośbę. Wpisujcie w przelew swoje nicki lub anonim. Część jest podpisana, część znam i jestem w stanie powiązać z nickiem. Ale części nie jestem w stanie przypisać do nicka i odpowiedzieć czy przelew doszedł bez danych.
Poza tym często pracuję od wczesnego ranka do wieczora w terenie i nie sprawdzam na bieżąco PW ani konta. Proszę o wyrozumiałość i odrobinę cierpliwości. Jestem na forum od około 10 lat i nie wybieram się nigdzie 😉.

Sławek dziś był u lekarza. Dostał recepty na jakieś leki, a co to jest to będę wiedziała w piętek, jak o ludzkiej porze wrócę do domu. A teraz zmykam, bo konie głodne 🙂
wątek zamknięty
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
06 września 2012 14:54
Ja tez poproszę o numer konta :kwiatek:
wątek zamknięty
od razu sorry za OTa, ale zastanawia mnie dlaczego facet ktory normalnie pracowal i ma tak blisko do emerytury nie jest na zadnym pomostowym czy na jakiejs kuroniowce (czy jakkolwiek sie nazywa ta pomoc z urzedu pracy)? Przeciez nawet gdyby zrezygnowal z pracy sam to mu sie przeciez cos tam nalezy?
Wiesz cos na ten temat Bera?
wątek zamknięty
To osobiste sprawy tego pana. Może wystarczy tyle, ile tu napisano?
wątek zamknięty
Nerechto widocznie się nie należy, skoro nie pobiera. Ja nie dopytywałam nigdy o szczegóły. nie lubię być wścibska, a on o tę pomoc mnie nie prosił. Po prostu sobie żył po cichu w swoim domku. Nie skarżył się nigdy na brak pieniędzy czy na głód. Dlatego przez blisko rok naszej znajomości nie zdawaliśmy sobie sprawy jak jest źle. Zawsze chętnie przychodził do pomocy, jak tylko była dla niego jakaś praca to stawiał się przed czasem i z uśmiechem wykonywał powierzone zadania. Ponieważ jeździł z nami na zakupy lub dawał nam "listę" zakupów wiemy co jadł do tej pory. Widząc ubogość diety zapraszaliśmy go do siebie na obiady 2-3 razy w tygodniu. Widać to było za mało, skoro skończyło się anemią.
Dziś Sławek wygląda na szczęśliwego, ma chęci do życia. Przytył 6 kg!! Dziś jest zaproszony na rodzinny obiad do sąsiadki. Ja mu kibicuję i mam nadzieję, że razem ułożą sobie życie. Kobieta też się angażuje, zaprasza go do siebie na obiadki co kilka dni.

Rano zadzwoniła do mnie Katija z informacją, że Funio może dać Sławkowi 20 ton drzewa na opał. Pozostaje kwestia załadunku i transportu. Są to metrowe ciężkie baliki. Najrozsądniej byłoby zorganizować auto z HDS. My szukamy czy w naszej okolicy ktoś ma takie, może ktoś z warszawiaków takim dysponuje? Gdyby udało się znaleźć transport za koszt paliwa byłoby super.

Doszedł  przelew:
buyaka

Mamy uzbierane już 1153,92zł )
Do tego paczka od Wiwiany.

Wydane 223,21
Pozostało:930,71zł
wątek zamknięty
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 września 2012 14:56
Bera wszelkie paczki wysyłać na Twój adres podany w pierwszym poście? Czy będzie ktoś u Ciebie kiedy przyjedzie kurier ?
wątek zamknięty
6 kilo!! 20 ton!! Dorzucę wiaderko moich łez wzruszenia.
wątek zamknięty
Tania nie przesadzaj! Nie mam zlych intencji, po prostu sie dziwie. Moja mama w przyszlym roku rezygnuje z pracy wiec wiem jakie ma mozliwosci na pare lat przed emerytura. Przeciez mialby chociaz te 600 zl. Moze z tym tez trzeba mu pomoc, przeciez to nie jest zaden temat tabu  🤔
wątek zamknięty
JARA, prawie zawsze jest ktoś w domu z uwagi na konie. Jeśli my wyjeżdżamy dalej niż do sklepu jest u nas Sławek. Teraz większość dnia spędza u nas lub u naszej sąsiadki. Robią wspólnie przetwory z jabłek na zimę. Marynują śliwki.
nerechta, podeślij mi przepisy z których korzysta Twoja mama. Wydrukuję i dam Sławkowi. Jeśli spełnia warunki na pewno skorzysta. Nie wszystkie zawody się do tego kwalifikują. Jest wymieniona lista zawodów, kto może z tego skorzystać.
http://www.emeryturypomostowe.gov.pl/strona/informacje-ogolne
wątek zamknięty
Serce się raduje jak widzę, wpisy bery o poprawie kondycji fizycznej i psychicznej u Sławka  😅
Podesłałam kolejne drobniaki  :kwiatek:
wątek zamknięty
berko bylam z mama w ZUSie, nie pytali jej nawet o zawod tylko o staz pracy. Mama ma stazu 35 lat i pani od razu powiedziala ze dostanie swiadczenia bez problemu... to bylo w sierpniu. Nie jestem w stanie bardziej pomoc jesli chodzi o przepisy... Jeszcze jedno miejsce w ktorym bylysmy to Urzad Pracy, nie wiem dokladnie jakie sa procedury ale to cos w stylu swiadczen dla poszukujacych pracy, przez pierwsze pare miesiecy 800 zl potem ok 600 zl. tylko ze jak znajda mu prace to musi do niej isc. Temat bedzie bardziej mamie znany za pol roku, najwyzej wtedy powiem Ci co i jak musiala robic po kolei.

sorry za ota, moze on chodzil i pytal, a moze nie, nie wiadomo. Mysle ze warto z nim po prostu porozmawiac... do emerytury troche mu zostalo a re-volta raczej go przez ten caly czas nie bedzie utrzymywac...
wątek zamknięty
paczki odebrane przez bre🙂 💃 😅
wątek zamknięty
Ja przez urlop się zgapiłam.  😡 Kolejna tura 18.09, dobrze doczytałam?  🙂
wątek zamknięty
nerechta, "Prawo do emerytury przysługuje pracownikowi urodzonemu po dniu 31 grudnia 1948 r. Pracownik ten może przejść na emeryturę pomostową po osiągnięciu wieku co najmniej 55 lat przez kobietę i co najmniej 60 lat przez mężczyznę, jeżeli spełni łącznie następujące warunki:

1) ma okres pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, wynoszący co najmniej 15 lat,"

To pierwsze co mi się rzuca w oczy, jeśli Twoja mama pracowała w którymś z zawodów np. nauczyciel to nie ma problemu. Dopytam czy on podlega. Nie sądzę jednak. Tak samo jak nie podlega Świadczeniom z UP - bo ma ziemię. Jeśli masz więcej niż 1ha ziemi, on ma chyba 1,5 ha to nie jesteś bezrobotna tylko podlegasz pod KRUS.  Ja jak poszłam ubezpieczyć się w KRUS to musiałam uregulować składki wstecz za cały okres kiedy nie byłam ubezpieczona, bo nie pracowałam na etacie.

Nie musimy mu przecież pomagać. Sławek o tę pomoc nie prosił  nie rości sobie żadnych przywilejów, wg których miałby być naszym utrzymankiem. Ja chcę mu pomóc, bo widzę, że tą pomoc dobrze wykorzystuje. Zaoszczędzone pieniądze na jedzeniu spłaca komornikowi. Wstąpiła w niego niesamowita energia, może za wcześnie jeszcze mówić o romansie, ale mają się ku sobie z sąsiadką. Planują razem spędzić Święta. Ona zaproponowała, żeby na zimę przeprowadził się z nią do miasta, gdzie ma duży dom. Ja ściskam kciuki za nich i mam banana na twarzy jak widzę ich razem maszerujących po jabłka do sadu. I nie wykluczone, że tej pomocy nie będzie potrzebował wcześniej, bo sam kombinuje czy wrak auta ktoś może kupi. Ten najgorszy czas chcę pomóc mu przetrwać, aby wiedział, że ma wielu życzliwych ludzi, którzy pomogą. Jak stanie na nogi to chętnie sam pomoże innym.

Odebrałam paczki od Karli :kwiatek: , ciężkie 🙂. Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc. Teraz mój Piotrek pojechał z nimi do Sławka.

wątek zamknięty
moja mama jest szefem kuchni wiec nie sa to jakies specjalne warunki... urodzona w 56'... z posiadaniem ziemii to jakas lipa...No nic, moze i nie da sie nic zrobic. A z tym pomaganiem to wiadomo jak jest - sprawa jest swieza i ludzie sa chetni, ale za pol roku czy rok pewnie nikt nie bedzie o nim pamietal i o to mi chodzi.
Fajnie ze cos sie jednak dzieje i ze pan Slawek odzyskuje sily i radosc zycia 🙂
wątek zamknięty
A z tym pomaganiem to wiadomo jak jest - sprawa jest swieza i ludzie sa chetni, ale za pol roku czy rok pewnie nikt nie bedzie o nim pamietal i o to mi chodzi.



Ale pomoże mu wstać na nogi i uwierzyć w siebie. Logiczne, że nikt nie będzie go -przepraszam za to słowo- utrzymywał przez całe życie.
wątek zamknięty
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
11 września 2012 10:35
moze bedę nudna ale ja naprawde ogromnie sie cieszę ze ludkowie moga sie skrzyknąć i zorganizowac pomoc dla zupełnie obcej osoby 😅 tak jak w sąsiednim wątku
wątek zamknięty
i ja poprosze numer konta 🙂
wątek zamknięty
Chuda, właśnie z takiego założenia wychodzę. Pomóc się podnieść i chyba jesteśmy na dobrej drodze.

Forumowicze przeszli moje oczekiwania zupełnie. Nie spodziewałam się tak dużego odzewu i tyle pomocy.

Doszły  przelewy:
cierp1enie
Gaga
Magda (??)
Empe

Mamy uzbierane już 1323,92zł )
Do tego paczki od Wiwiany oraz paka warszawska (Karla, mikstura, marta_sz, ash)  - jak coś pokręciłam proszę sprostować, bo pora późna)
Wydane 223,21
Pozostało:1100,71zł

Przepraszam, że mało bywam na forum, ale pracuję po kilkanaście h dziennie i nie bardzo mam kiedy zaglądać.
wątek zamknięty
bera do pakowych ludkow dodaj jeszcze Ewcie-to od niej m.in.puchy dla piesa😉 i sloikowe przetwory
w drodze tez bedzie paka od znajomej🙂
aa i w razie co kolejny transport to 18 wrzesnia-paki zbieram do niedzieli
wątek zamknięty
kochani! przypominam o swietnej opcji otrzymania bardzo duzej ilosci drewna za darmo. czy ktos z was dysponuje ciezarowka/ ma znajomego ktory moglby 120km przewiezc to drewno? funio oferuje drewno, potrzebujemy transportu. moze ktos cos? :kwiatek:
wątek zamknięty
Doszły  przelewy:
Ciri
Edyta

Mamy uzbierane już 1423,92zł )
Do tego paczki od Wiwiany oraz paka warszawska (Karla, mikstura, marta_sz, ash. Ewa)
Wydane 223,21
Pozostało:1200,71zł
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.