Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Podziwiam 😉
znudziły Ci się długie ?
Alaska, a Twoje włosy nie są czasem ciągle przesuszone? po tym pierwszym O spróbuj włosy delikatnie rozplątać palcami. No i, jeśli masz proste włosy, przed każdym myciem dokładnie je wyszczotkuj.
Plan: szczotkowanie, moczenie, O, czesanie z pochyloną głową, M, O, czesanie grzebieniem, b/s, schnięcie


Przesuszone czy ja wiem? No może nie są jeszcze idealne, ale na pewno lepsze niż były, bo efekt zmiany poczułam już po 2-3 nowym myciu i odżywianiu. Teraz się utrzymuje na stałym poziomie raczej.  😉
Zawsze szczotkuję przed myciem, ew. czasami nie jak miałam je np. upięte we warkocz, więc nie miały kiedy się poplątać. Spróbuję coś pokombinować, ale takie włosy mam od zawsze, jak daleko sięgam pamięcią. Pamiętam, jak mama jako małej dziewczynce czesała włosy, okropnie zawsze ciągnąc i rozplątując kołtuny przez wieki.

A'propos rozczesywania - a jaki jest problem w wysuszeniu długich lub poczekaniu aż wyschną i wtedy rozczesaniu????? Nie powiecie mi, że suche czesze się trudniej niż mokre...


W moim wypadku na jedno wychodzi, a przynajmniej rozczesane na mokro moje włosy, mają jakiś normalny wygląd, nie jak jakiś potwór z loch ness 😉
[quote author=Eyjafjallajökull link=topic=88123.msg1519641#msg1519641 date=1347346734]
co jest jeszcze delikatniejszego niż niebieski BD? myślałam, że nic łagodniejszego być nie może, a tu taki psikus 🙂  czy Facelle rosmanowska lub Alterra będzie lepsza? może być samą odżywką? :kwiatek:
[/quote]
Alterra jest raczej mocna, bardziej do oczyszczania niż na co dzień, chociaż to też zależy od detergentu głównego - musiałabym sprawdzić skład.
Facelle Sensitive ze względu na niskie pH może przesuszać. Z innych: Hipp, Babydream fur mama, Bubchen (jeśli się nie mylę), Sanosan, Dulgon - to tak w skrócie. Mycie odżywką? Tylko włosy - może tłuścić skalp. To takie skrócone OMO. Moczysz włosy, nakładasz na długość odżywkę myjącą, na skalp spieniony szampon i myjesz każdą część oddzielnie. Na koniec przeciągasz pianę ze skalpu na długość i spłukujesz.

w ogóle to zauważyłam,że moje włosy na górze, tzn skalp i czubek głowy a te na dole to jakby od dwóch różnych ludzi.

Norma. Co powiesz na dodatkowe różnice w skręcie? U mnie przód i warstwa przy samym karku są idealnie proste, boki to lekkie fale a z tyłu mam czasem korkociągi 😎

O OCM czytałam, próbowałam, ale muszę się jeszcze przekonać do tej metody 🙂 czy OCM raz dziennie na noc ma sens?

Ma. Rano możesz tylko przecierać twarz micelem i wklepać dobry krem z filtrem.

zamiast iść dzisiaj na niemiecki wolałabym iść na korki z pielęgnacji włosów 😁

To byłoby szaleństwo! Ja bym bardzo chętnie brała udział w lekcjach na temat włosów 😁

sznurka, a Ty czasem nie masz falowanych/kręconych włosów?
Dodofon, to teraz zapraszamy do zapoznania się z "naszą: pielęgnacją, żeby rosły piękne, mocne i błyszczące 🙂
Alaska, spróbuj przez jakiś czas czesać przed myciem i z odżywką d/s. Kołtuny tylko rozplataj palcami na sucho. I koniecznie po każdym myciu odżywka na 15 min - lepiej sobie poradzi ze zmiękczeniem włosów. A jeśli po 5-7 myciach takiego planu nadal będą się plątać to pokieruję Cię gdzieś wyżej 🙂
Dziewczyny gdzie mogę kupić Balsam Seboradin...? rozglądałam się w rossmanie ,ale go nie znalazłam. Czy któraś z Was używała go? Jak się sprawdził? 😉

edit.Koleżanka używała do końcówek zwykłego kremu nive'a...co o tym sądzicie?
Dołączam do wątku  😀 Trochę poczytałam, ale przyznam, ze nie cały wątek.
Już w zeszłym roku chciałam zacząć kurację bezsylikonową ale jakoś z czasem zaczęłam kupować zwykłe szampony. Teraz zaczynam jeszcze raz. Włosy mi się lekko falują więc korzystam z pigułki CG. Mam mega (!) puszące się włosy i mam nadzieję, że nowa pielęgnacja coś pomoże.
Narazie na pierwsze mycie kupiłam szampon barwy jabłkowy, potem mam migdałowy z Alterry, odżywka do spłukiwania garniera volume restructure (zgodna z CG) i odżywkę bez spłukiwania z apteczki babuni z miodem i mlekiem. No i ściereczkę z mikrofibry do wycierania włosów.

Wlosy ostatnio bardzo mi wypadają i zastanawiam się czy kupić jantar?
Chciałam was jeszcze zapytać o rozczesywanie włosów. Zazwyczaj czeszę włosy na mokro grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami, tylko po myciu raz dziennie. Na noc włosy związuję w koczka bo tylko tak rano znośnie wyglądają i na sucho już ich nie rozczesuję, bo miałabym szopę! Dobrze robię czy coś zmienić?  :kwiatek:
A ja wczoraj obcięłam swoje długie włosy. Zawsze sama podcinałam końcówki, pierwszy raz obcięłam aż tyle, bo 15 cm. Jak trzymałam te kosmyki to mi się płakać chciało i miałam wizję, żeby je z powrotem przykleić  😀 No ale były tak zniszczone, że nic lepszego nie mogłam zrobić dla nich. Wracam do naturalnej pielęgnacji, bo ostatnio niestety nie miałam czasu na olejowanie i nakładanie odżywek.
Od lipca, po najgorszym przeżyciu jakie kiedykolwiek mnie spotkało, strasznie zaczęły wypadać mi włosy. Nie wiem czy to nie czasem przez karmienie piersią, ale to by było dziwne, bo wcześniej też "karmiłam", ale mlekiem ściągniętym, a od lipca mój synek nauczył się ładnie jeść. Pewnie stres miał tu największe znaczenie, no ale zahamować tego nie potrafię. Nadal mnóstwo włosów wypada.
Horciakowa, zdaje się Ty piłaś drożdże w trakcie karmienia. Dziecku nic nie było po tym?
I jeszcze pytanie, używał ktoś kiedyś oleju rydzowego do włosów? Szukam dla niego zastosowania poza kuchnią.
A ja znowu w oleju  😁 Jak często powinno się nakładać olej na głowę (tak na kilka godzin)?
I jeszcze jedno pytanie: czy cieniowanie jakoś negatywnie wpływa na włosy?
korsik, szampon migdałowy z Alterry ma silny detergent SCS (brat bliźniak SLS), więc powinien służyć raczej do oczyszczania niż stosowania na co dzień. Odżywka Garniera może być zbyt lekka, ale to sprawdzisz doświadczalnie.

Jantar oczywiście możesz kupić. Polecam też suplementację od wewnątrz 🙂
Ja jeszcze się na tych wszystkich detergentach nie znam, ale kożystam z tej listy
http://wizaz.pl/forum/blog.php?b=7671
i pod 7 jest właśnie ten szampon podany jako szampon do stosowania codziennego

Co do wzmacniających suplementów od wewnątrzy kupiłam drożdże w tabletkach, bo jak raz wypiłam takie zwykłe  to przez pół dnia później umierałam z bólu 🙁
A jak to jest z szamponem johnsons baby? Kupiłam go zanim jeszcze pomyślałam o pielęgnacji naturalnej.


Sklad: aqua, coco-glucoside, sodium lauroamphoacetate, sodium laureth sulfate, , citric acid, polysorbate 20, peg-80 sorbitan laurate, peg-150 distearate, polyquaternium-10, sodium benzoate, parfum, CI 47005, CI15985 - [FPT0859]

Bez odżywki była tragedia, z samą odżywką isany różowej (o czym pisałam wcześniej) włosy były dalej szorstkie, niewygładzone. Od soboty dwa razy nałożyłam maskę biovaxu do włosów zniszczonych i jest bardzo dobrze. Nie wiem tylko czy ten szampon jest odpowiedni? Mam włosy falowane ze skłonnością do skrętów.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 września 2012 16:43
Może ich nie zabiłaś =)
Możliwe, ale zalałam wrzątkiem i chwilę odczekałam
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 września 2012 16:47
i piłaś ciepłe? Ja zawsze czekam aż się ostudzą. Nie namawiam Cię, żebyś piła, jeśli Ci szkodzi, ale spróbowałabym jeszcze raz.
korsik, a to muszę do malgosi napisać, żeby nie wprowadzało to innych w błąd 😉
Mia, niezgodny z CG - pq-10. Poza tym całkiem spoko. Głównym detergentem jest najłagodniejszy ze wszystkich detergentów poliglukozyd kwasów oleju kokosowego. Jest SLES, ale dalej w składzie. Ok na co dzień.
Piłam jak trochę ostygły. Zjem paczkę tych tabletek i jak nie będzie efektów to moze zacznę pić te z kostki 😉

Cavaletti, a co byś polecała do codziennego stosowania?
cavaletti, dziękuję :kwiatek:. Jesteś niezastąpiona. Może niedługo ja też zrozumiem i zapamiętam te wszystkie wytyczne, bo jak na razie to jest jakaś czarna magia 😉
Ponawiam 😉

Dziewczyny gdzie mogę kupić Balsam Seboradin...? rozglądałam się w rossmanie ,ale go nie znalazłam. Czy któraś z Was używała go? Jak się sprawdził?
edit.Koleżanka używała do końcówek zwykłego kremu nive'a...co o tym sądzicie?
Jiska, patrzyłaś w aptece?
Saszetki do włosów Marion są zgodne z CG?
korsik, Facelle Sensitive ze względu na niskie pH może przesuszać. Z innych: Hipp, Babydream fur mama, Bubchen (jeśli się nie mylę), Sanosan, Dulgon - to tak w skrócie. Mycie odżywką? Tylko włosy - może tłuścić skalp. To takie skrócone OMO. Moczysz włosy, nakładasz na długość odżywkę myjącą, na skalp spieniony szampon i myjesz każdą część oddzielnie. Na koniec przeciągasz pianę ze skalpu na długość i spłukujesz.
korsik byłam w jednej to pani farmaceutka powiedziała ze raczej w aptece czegoś takiego nie kupie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 września 2012 17:11
Jiska, nie musisz ponawiać pytania na tej samej stronie.

zobacz w drogeriach Koliber, wydaje mi się że w tej u mnie jest.
Dziękuję 🙂  :kwiatek:
Jiska może spytaj w innej aptece 😉 ? Mi pani w aptece proponowała właśnie balsam z Seboradinu z rzepą.
Dzisiejszy kubek drożdży nie był taki zły. Mam wrażenie, że podczas tej kuracji szybciej przyzwyczaję się do smaku drożdży niż podczas poprzedniej 😉
cavaletti dziękuję za odpowiedź :kwiatek:
Podziwiam Twoją włosową wiedzę i zazdroszczę 😉
W razie gdybyś otwierała Akademię Pięknych Włosów ja się zapisuję pierwsza na listę uczniów 🙂
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
11 września 2012 19:53
cavaletti, Jak Ty nam tu na takiego wielkiego guru włosowego rośniesz, to chyba będziemy musiały się umówić na pogaduchy jakieś przy kawie albo jakiejś pólce sklepowej, cobym mogła się pochwalić, że Cię znam.. :P
Jiska- ja dzisiaj też szukałam w aptece balsamu seboradin zeń-szeń, ale był tylko szampon, generalnie mieli trochę produktów z seboradina
cavaletti, nieee, proste jak druty, do połowy pleców i cieniusie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się