Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Eyjafjallajökull, dziękuję, niezmiernie mi miło :kwiatek:
bianca, a na pogaduchy to ja chętna jestem zawsze (albo raczej na "wysłuchy", bo jestem strasznie małomówna i nieśmiała) 😉 A co do tego guru, to nie przesadzaj :P Ja tylko bazuję na wiedzy innych ;P
sznurka, może płukanka lniana na wywarze z szałwii? Wyprostuje, dociąży, ujarzmi puch i nawilży (a przynajmniej powinna 😉) Na szklankę wody torebka/łyżka szałwii, gotujesz, odcedzasz, dodajesz łyżeczkę siemienia lnianego, chwilę gotujesz, odcedzasz i po przestygnięciu polewasz włosy

poranny edit: skończyłam WSZYSTKIE odżywki! lecę do Tesco po wyposażenie 😁
Naoliwkowałam oliwką BD włosy na noc, skalp też. Rano rozczesałam, zmyłam szamponem z SLS ale bez silikonów ( miałam po myciu wcześniejszym  silikonową odżywkę), nałożyłam Alterrę morelową. Zmyłam chłodną wodą. Już podczas płukania czułam, że włosy są boskie. Teraz kiedy wysychają nie mogę się ich nadotykać, takie są delikutaśne 😀

Ponieważ brakuje mi jeszcze odżywki bez spłukiwania, poszukam czegoś fajnego bez silikonów.  Macie jakieś propozycje? :kwiatek:
Eyjafjallajökull, Joanna Naturia ze skrzypem i pokrzywą
Dzięki :kwiatek:, mam ją na uwadze  🙂
Ale mam dzisiaj fajne włoski 😉. Olejowane kremikiem z Biedronki, później BD, Alterra, a rano serum Joanny i balsam b/s.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 września 2012 14:21
a ja mam dzisiaj włosy gładkie, błyszczące, miękkie, sypkie, szybciej wyschły. no i pachną czekoladą  💘

zapach jest intensywniejszy niż innych maseczek Ziaji 😉

zauważyłam że moim kłakom świetnie robi zmiana kosmetyków.
mad, ja miałam taką odżywkę, ale w niej było polyquaternium-10. w tej masce nie ma? ale fakt, pachnie cudnie 😍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 września 2012 15:53
w tej masce też jest, co to za związek?  👀
z tego, co troszkę ogarniam, jest to jeden z tych "oblepiaczy" włosa...

e: no chyba że nie stosujesz naturalnej pielęgnacji tylko zwyczajnie zajmujesz się włosami przy pomocy zwykłych kosmetyków 🙂
Jestem w trakcie zamawiania masek na allegro i na wszelki wypadek jeszcze zapytam czy wszystkie są zgodne z CG:
Biovax maska do włosów suchych i zniszczonych i biovax do włosów słabych i wypadających. Do tego jedwab biovaxa do zabezpieczenia końcówek i jantar 🙂

edit: literówka
e: no chyba że nie stosujesz naturalnej pielęgnacji tylko zwyczajnie zajmujesz się włosami przy pomocy zwykłych kosmetyków 🙂
Wtedy co by robila w tym watku?  👀
madmaddie, oblepiacz, o którego zmywalności nic nie wiadomo, wiec gorszy od silikonów

korsik, czy ten jedwab nie ma alkoholu w składzie?
Krupnik, toteż się zdziwiłam, że Mad nie wie, bo polyquaternium to chyba najbardziej popularny wróg 🤣
miemiłek, nie widzę. Taki ma skład: CYCLOPENTASILOXANE (AND) DIMETHICONOL, CYCLOMETHICONE, PHENYL TRIMETHICONE, ETHYL ESTER OF HYDROLYZED SILK, ETHOXYDIGLYCOL, PARFUM, PANTHENOL, LIMONENE, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL, BUTHYLPHENYL METHYLPROPIONAL
Korsik, jedwab z Biovax jest OK, nie ma alkoholu. Tej z biosilka zawiera alkohol, a ten z joanny to ponoć pic na wodę, a nie jedwab. Biovax bierz bez obaw (aktualnie sama też używam).
W ogóle cały Biovax jest zgodny z CG- niech mnie któraś poprawi jeśli sie mylę 😉
To w takiem razie biorę 🙂 Dzięki za odpowiedzi
Właśnie, Biosilk! Wiedziałam, że bio 😁 mój błąd
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 września 2012 17:25
Krupnik, toteż się zdziwiłam, że Mad nie wie, bo polyquaternium to chyba najbardziej popularny wróg 🤣

jest się w końcu na profilu z rozszerzoną chemią :P nie sprawdziłam składu po prostu. 😉
edit: jestem złą włosomaniaczką.  🤣
mad, dostajesz wlosomaniaczkowego warna!  😂
Czy przeterminowany olej lniany [z maja 😡] zrobi duza krzywde? Akurat tak kurcze koncowke znalazlam w lodowce...
hmmm mój olej lniany jak już mu się kończyła ważność miał takiego białego glutka -smugę na dnie. Zmienił trochę konsystencję - ale ja go nie trzymałam w lodówce. jeśli pachnie i wygląda normalnie to prawdopodobnie można go zużyć 😀
Trzymany byl w lodowce, konstytencja wydaje sie byc typowo olejowa, a zapach podobny do gluta lnianego.
Dobra tam, na dlugosc naloze.  😁
Trzeba być odważnym 😉
ja się właśnie zastanawiam czy mogę na włosy zużyć olejek myjący z biochemii urody. Do twarzy mi nie podszedł, a jest na oleju słonecznikowym
zaryzykować?  😁
Scottie   Cicha obserwatorka
12 września 2012 18:57
Biovax bierz bez obaw (aktualnie sama też używam).
W ogóle cały Biovax jest zgodny z CG- niech mnie któraś poprawi jeśli sie mylę 😉


Nie jest 🙂 Tzn. te, co wymieniła Korsik chyba są ok, ale Biovax Latte ma silikony albo pochodne silikonów- no w każdym razie substancję niezgodną z CG- więc nie jest zgodny z pielęgnacją CG. W zasadzie to jedwab Biovaxu też nie jest- bo jedwab to silikon- ale do zabezpieczania włosów nie znajdziecie nic lepszego.
syoss bez silikonu to pic na wodę, generalnie?
dołączam do wątku, już od dłuższego czasu próbowałam przejść na pielęgnację bezsilikonową, ale bezskutecznie, bo pod ręką zawsze był jakieś bomby silionowe, ale od ok 2 tyg stosuję nową pięlęgnację i jestem bardzo zadowolona 😉
Wcześniej włosy były niesamowicie zniszczone po zeszłorocznej dekoloryzacji.. sztywne, proste strąki, a teraz zaczęły mi się troszkę falować, co myślałam że już jest niemożliwe po entanco 😉
do codziennego mycia używam alterry makadamia-figa, chociaż czytałam, ze może być za mocna?
z odżywek isana z babassu, maska alterra z granatem i aloesem, kallos waniliowa
olejki- khadi na porost włosów, kokosowy (może puszyć?), i pięknie pachnący z alterry papaja i migdały
wcierka jantar i mgiełka jantar
wewnętrznie skrzypowita od 2 dni  😉
włosy aktualnie wyglądają tak:


a tak pod wierznią warstwą



czy z takimi włosami powinnam stosować CG? włosy zrobiły się niesamowicie przyjemne w dotyku, ale jeszcze nie wyglądają najpiękniej, no i zaczęły się puszyć.
po umyciu odciskam w sciereczkę z mikrofibry, nie trę, nie suszę gorącym powietrzem, nie czeszę szczotką, a mimo to się puszą, możecie coś polecić?
Potrzebuję jakąś maskę nie obciążającą włosy...bo szybko mi się przetłuszczają i tracą objętość.  🙄 A wszystkie,które stosowałam do tej pory nie sprawdzały się.
Bez przesady, nie ma sie co bać silikonu w małych ilościach, w jedwabiu do zabezpieczenie końcówek tym bardziej 😉
Niektóre Biovaxy mają silikony, ja chyba nawet takiego uzywam, do włosów ciemnych. Ale to moja ulubiona maska i bym z niej nie zrezygnowała 🙂


EDIT: olej kokosowy moze puszyć, odstaw go i sprawdź czy dalej sie puszą 🙂
A ja chciałam jeszcze szybko zapytać o maseczkę z siemienia lnianego bo zaraz mam zamiar robić. Nakłada się ją po myciu włosów więc powinnam nakładać jeszcze jakieś odżywki czy po myciu tylko siemie a potem zmyć wodą?
Lovely, jesli para u ciebie od dwoch dni albo jest wilgotno, polecam sprawdzenie na blogu Anwen wpisu o punkcie rosy🙂 moje gladkie teraz mega szaleja I non stop sie pusza... Takze pogoda tez wplywa!

Przepraszam za brak polskich znakow
olej kokosowy użuwam bardzo rzadko więc nie sądze, żeby puszyły się od niego, mam wrażenie że zaczęły się puszyć wtedy, kiedy jednocześnie stały się dużo fajniejsze w dotyku.. co jest dziwne 🤔 wcześniej były przyklapnięte, ale się nie puszyły..
lecę przeczytać o punkcie rosy 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się