Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

ludmiła strypikowska poproszę o opinie
Możecie polecić jakiegoś weta z USG okolice Chojnic, Dziemian?

Moge polecic Kasie Gajos. Jest z Chojnic, ma USG.
famka   hrabia Monte Kopytko
10 września 2012 07:48
[quote author=baba_jaga link=topic=199.msg1445816#msg1445816 date=1340913352]
Faza
z naszej strony Wawy mamy klinike pod Nasielskiem
czesc bylej ekipy Sluzewca
moze stamtad ktos do Ciebie podjedzie
albo byloby dla Ciebie blisko zawiezc tam konia na przeglad ?


a ja szukam opinii o pani wet Dominice Skawińskiej
czy glownie/ tylko od rozrodu ?
http://www.horsevet.pl/
[/quote]

hej, w zeszłym tygodniu Pani Dominika Skawińska diagnozowała mojego konia, było to co prawda badanie kontrolne po mięśniochwacie, konisko miało wykonane wszystkie badania szczegółowo(krew, mocz, etc )
Pani Dominika zaskoczyła mnie in plus, dokładne badanie "organoleptyczne" serce płuca mięśnie stawy kości ... samo te końskie "spa" trwało około godziny  nagimanstykowała się z koniem porządnie, wydaje się być osobą bardzo sumienną
w ramach wizyty dostosowała żywienie i ewentualne suplementy, odpowiedziała na wszystkie moje pytania (niektóre wręcz laiczne i głupie)
odebrałam naprawdę dobre wrażenia, nie wiem jak to wygląda w sytuacji gdy coś się dzieje z koniem ale po tej wizycie jestem zadowolona
koszt wizyty 30 zł , niestety najdroższy jest dojazd 1zł za km
Dominikę znam osobiście, młoda dziewczyna, świeżo po studiach, więc doświadczenie nie wielkie, ale za to wspaniałe podejście do koni, zaangażowanie w pracę, serce do tego co się robi.
Dziewczyna wciąż się dokształca, jest zawsze na bieżąco ze wszystkimi "nowościami" zarówno jeśli chodzi o leki jak i metody leczenia, więc myślę, że mimo młodego wieku często lepiej potrafi pomóc niż 20 lat po praktykujacy, ale nie dokształcający się za wiele.

Ogólnie jak najbardziej polecam
Czy ktoś wie może kto jest lekarzem wojewódzkim w Zachodniopomorskim? Januszewski?
Potrzebuję wywieźć konia za granicę i zrobić badania a nie chcę do wszyskich dzwonić z pytaniem "Czy to do Pana?"
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
10 września 2012 14:22
A ja nie mogę wyjść z zachwytu nad Panią Kasią Żukiewicz, przecudowna osoba. Spokojna, uśmiechnięta i sympatyczna!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 września 2012 14:29
[quote author=Krzykadło link=topic=199.msg1518444#msg1518444 date=1347251696]
ludmiła strypikowska poproszę o opinie
[/quote]

jak najbardziej polecam  😉 Przyjeżdża do Nas regularnie.
Czy ktoś wie może kto jest lekarzem wojewódzkim w Zachodniopomorskim? Januszewski?
Potrzebuję wywieźć konia za granicę i zrobić badania a nie chcę do wszyskich dzwonić z pytaniem "Czy to do Pana?"


Z tego co się orientuję nie potrzebujesz wojewódzkiego, a powiatowego.
Idziesz do Starostwa Powiatowego i tam masz "odział" Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej.
najczęściej lekarz - inspektor nie jest lekarzem - praktykiem, więc mało znany w środowisku "koniarzy" czy innych hodowców  😉
Zizi
Do wyjazdu na terenie UE potrzebny jest tylko paszport.
Listę lekarzy wojewódzkich znajdziesz tutaj:

http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=2276
Polecam dr. Dziekańskiego - choć nasza znajomość za fajnie sie nie zaczeła - tak jakby było pisane ze do mojego konia on nie jest pisany😉 Wpierw nie przyjechał bo zapisał sobie zły termin w kolejnym tygodniu zgubił kalendarz i nawet nie mogł dać znać ze nie przyjedzie a dzisiaj spóźnił sie 2 h bo samochód zastrajkował - jednak dr wyszedł z twarzą wyrwał nam wilcze zeby, starnikował i obejrzał nakostniaka a to wszystko za darmo w ramach rekompensaty🙂
Jak dla mnie ogromny plus🙂
Zizi
Do wyjazdu na terenie UE potrzebny jest tylko paszport.




czyli nie ma już czegoś takiego jak zaświadczenie lakarsko - weterynaryjne na transport?
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,3528.msg1516328.html#msg1516328
Mi powiedziano, że zaświadczenie nie jest potrzebne.
Załatwiam transport konia koleżanki do niej do Niemiec.
Żeby koń mógł tam osiąść właściciel stajni kazał zrobić Coggins test.
Natomiast weterynarz powiedział, że to jest niepotrzebne, że na terenie UE wystaczy paszport z ważnymi szczepieniami. Chyba, że koń jechałby tam kryć.
Dla pewności robię te badania małemu,żeby potem nie trzeba było kombinować...
Jesli kon ma startowac za granica, to czesto potrzebne jest swiadectwo zdrowotnosci wystawiane przez lekarza powiatowego.

test coginnsa to wymog tylko stajni, bezpieczenstwa.

Jest neizbedny do Czech i wloch, w inne kraje UE tylko paszport z waznymi szczepieniami.
Zizi
Nasz koń do DE wyjechał tylko z paszportem, no i oczywiscie z pełnym TUV-em, ale to na prośbę kupującej.
Kogo w Warszawie i okolicach najlepiej wołać do chorób skórnych? Kto się na tym zna?  :kwiatek:
[quote author=Krzykadło link=topic=199.msg1518444#msg1518444 date=1347251696]
ludmiła strypikowska poproszę o opinie
[/quote]
przesympatyczna i wspaniała osoba bardzo polecam !1
Pilne !

Czy ktos ma informacje który wet,  oprócz Szpotanskiego i Bestry ( sprawdzone juz ) podjedzie pilnie pod Lodz z RTG i USG ( tylna zadnia w stawie kolanowym )
Moze ktos wie kto jest akurat w trasie w tych okolicach ?


Please ...
Pilnie tzn.? bo Bestry będzie w Bogusławicach chyba w środę
Dzisiaj ? Jutro rano?
U nas przy badaniach kupno-sprzedaż pan J. Karcz albo nie zauważył czipa, albo nie chciał powiedzieć, albo zrobił złe zdjęcie. Byłam poinformowana tylko o jednym czipie. Dziś koń był prześwietlany na służewcu w klinice, i wyszły dwa. Aż boje się zrobić nowego kompletu badań, bo nie wiem, co wyjdzie...  😵

Aczkolwiek co prawda to prawda - wziął teoretycznie dość mało kasy za TUV
Możecie polecić jakiegoś weterynarza z woj.wielkopolskiego, który zna się na problemach ze wzrostem ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 września 2012 19:57
konwalia, Czasami minimalnie inny kąt zdjęcia może spowodować, że czip jest widoczny albo nie. No i nie należy zapominać o tym, że czipy potrafią się przemieszczać. Także bym była ostrożna z wieszaniem psów na lekarzu...
koniczka,bingo! do tego znam osobiście konia, który TUV miał super a po miesiącu  dorobił się czipa urazowego...
Koniczka nie chciałam wieszać psów na lekarzu, jeśli tak to zrozumiałaś, to były to tylko moje przypuszczenia. Jest mi teraz po prostu okropnie przykro bo nienawidzę obciążać rodziców dodatkowymi kosztami. Stwierdzam fakty. A pan weterynarz nie że okropny, wręcz przeciwnie, i nasza wet. go polecała, i znajomy wet. mojego taty...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 września 2012 20:28
U nas przy badaniach kupno-sprzedaż pan J. Karcz albo nie zauważył czipa, albo nie chciał powiedzieć, albo zrobił złe zdjęcie. Byłam poinformowana tylko o jednym czipie. Dziś koń był prześwietlany na służewcu w klinice, i wyszły dwa. Aż boje się zrobić nowego kompletu badań, bo nie wiem, co wyjdzie...  😵

Aczkolwiek co prawda to prawda - wziął teoretycznie dość mało kasy za TUV


A to niby wieszanie psów nie jest? Bo jak dla mnie to stwierdzasz z powodu tego czipa, że weterynarz dał ciała.
No to źle rozumiesz... Nie miałam tego na celu.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 września 2012 20:32
A co miałaś na celu?

P.S. Mam lekkie wrażenie deja vu...
Stwierdzenie faktu. Ja się na prześwietleniach nie znam, może się mylę.
-
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] calkowita edycja posta
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się