Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Franelka, olej kokosowy na włosy pod czepek. Albo zmiana basenu na wodę ozonowaną, nie chlorowaną - nie niszczy tak bardzo
Czy któraś z was próbowała już tej nowej maski Biovaxu? http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?c=869&products_id=18305&n=biovax-wlosy-oslabione-maseczka-keratyna-jedwab-intensywna-regeneracja-wlosow-lbiotica-250ml.html


I gdzie kupić ten żel Bielenda Grafitti? W Rossmanie ostatnio nie widziałam ;/
cavaletti Dziękuje  😉 To następnym razem postaram się jakoś ten olej kokosowy nałożyć, choć będzie ciężko bo na basen chodzę od razu po szkole, więc jakieś psikadło muszę znaleźć. A zmiana basenu też w grę nie wchodzi niestety.
Dorwałam dziś w lidlu olej sezamowy w bardzo przyjemnej cenie 😁
Stosował ktoś? Tak się zastanawiam czy domyje go facelle?
ja używam tego sezamowego z lidla i to chyba najlepszy olej jakiego do tej pory próbowałam. bez problemu zmywa się facellą. tylko ostrzegam, zapaszek to on ma średnio przyjemny i utrzymuje się na włosach 😉
ooo jeszcze go nie wąchałam, mam nadzieję - że da się ze mną wytrzymać jak to nałożę  😁
juttro będę zatem testować - dzięki
A jak to jest z maskami i odżywkami Ziaji? Dzisiaj znalazłam sporo różnych w osiedlowej drogerii i nie wiem, którą warto ewentualnie kupić?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 września 2012 20:46
mrylka, większość odżywek i masek Ziaji jest mocno silikonowa- musisz czytać składy, bardziej nie umiem ci pomóc
horciakowa, udało mi się włączyć tryb szybkiej odpowiedzi 🙂 W profilu jest taka opcja 🙂
ja dzisiaj zrobiłam kolejne podejście do maseczki z mleka i jajka + do tego kilka kropelek olejku alterry, keratyny i aloesu, niestety jak zwykle po zmyciu włosy były niesamowicie tępe, skołtunione, napuszone i generalnie niewiele dało się z nimi zrobić.. myślałam, że będzie lepiej jak wysusze, ale nic z tego, musiałam umyć jeszcze raz i nałożyć odżywkę, ale i tak nie jest tak jak zwykle..
możecie polecić może jeszcze jakiś przepisy na maseczki z mlekiem? (oprócz tej z drożdzami)
LOVELY, a może Twoje włosy potrzebują nawilżenia, a nie protein? Przeproteinowane włosy są suche i niefajne...
Konieczny jest ten czepek czy będę mogła po nałożeniu oleju zawijać w ręcznik?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 września 2012 21:33
lovely - dlaczego Ci tak zależy akurat na mleku?
LOVELY, podstawowy błąd - humektanty (w tym także proteiny) potrzebują emolientowego towarzystwa!
mleko - proteiny
żółtko - proteiny
keratyna - proteiny
aloes - humektant
kilka kropel oleju to za mało na taki arsenał
no i wody tu brakuje

Konieczny jest ten czepek czy będę mogła po nałożeniu oleju zawijać w ręcznik?

a po kija Ci czepek? naolejowanych włosów nie musisz trzymać w cieple. ja związuje na czubku w koczek i tak sobie chodzę po domu
ovca   Per aspera donikąd
14 września 2012 21:42
ovca, dzięki, dzięki - już dopisuję. który to dokładnie jest?


szampon do włosów farbowanych i zniszczonych, o ten http://kalina-sklep.pl/organiczny-szampon-dla-wlosow-farbowanych-i-zniszczonych-bez-sls-400ml-p-129.html
cavaletti cieszę się, że mi niepotrzebny. 😉 Przewinęło mi się tu parę razy o czepku, to spytałam. 🙂 :kwiatek:
ovca genialny link!  🙇
a jakie super kosmetyki do twarzy  😀 masz coś może od nich?
Zadam głupie pytanie- to po co włosom proteiny? Co one dobrego im robią? 😉

A w temacie drożdży- jakby ktoś znał odpowiedź na moje pytanie z posta z poprzedniej strony strony to byłabym wdzięczna za zaspokojenie mojej ciekawości :kwiatek:
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 września 2012 07:57
wendetta, proteiny są niezbędne- bo wnikając do włosa uzupełniają ubytki- jest to co prawda efekt krotko trawały , ale jak najbardziej porządany 🙂
I co do drożdży: Zależy jakie drożdże pijesz, drożdże babuni są teraz w takich 50gr kostkach i taką możesz spokojnie wypić całą, oczywiście czym więcej wypijesz tym efekt będzie lepszy, ale nie spotkałam się z piciem większej ilości niż 50gr na raz.
Dzięki Arivle z obie odpowiedzi :kwiatek:
to lecę do Biedry po 10 kostek 😁
Z góry przepraszam jeśli było, ale wyszukiwarka nic mi takiego z wątku nie wypluła. Jak wasze spostrzeżenia na temat szamponu Vichy Dercos mineral Doux przy codziennym używaniu ? I czy stosował ktoś może ampułki Radical ? Potrzebuję czegoś co wspomoże mi wzrost włosów po przymusowym częściowym wygoleniu (szycie po wypadku) i wzmocni pozostałe długie włosy.
wendetta, nie wszystkie proteiny są na tyle małe, żeby móc wniknąć do wnętrza włosa. Proteiny wielkocząsteczkowe np. z mleka, kolagen, elastyna, jedwab, pszeniczne czy te z żółtka pełnią funkcję okluzyjną.
W wizażowym wątku dla zakręconych przyjmuje się, że tylko hydrolizowana keratyna i hydrolizowany jedwab mają na tyle małe cząsteczki, że mogą wniknąć do wnętrza.
Najlepiej "zacerują" włos aminokwasy, które są najmniejszym elementem budulcowym.
Aaaa i jeszcze trzeba uważać na hydrolizowaną keratynę, która może puszyć wysokoporowate włosy.
misia997, nie używałam, ale patrząc na skład mogę Ci coś o tym szamponie powiedzieć. Tylko musisz mi go tutaj wkleić.
Scottie   Cicha obserwatorka
15 września 2012 11:18
Cricetidae, ja używam tej maski, wg. mnie póki co najlepsza z Biovaxu, włosy się po niej dobrze rozczesują i wyglądają na zdrowsze.

misia997, na poprzedniej stronie kasska pisała, że używała tych ampułek z Radicalu 🙂
Stoje wlasnie przed sklepowa polka i nie widze hipp shampoo ale jest hipp pielegnacyjny plyn do kapieli albo zel do mycia ciala i wlosow. skladami roznia sie niewiele zwlaszcza ten pierwsy. Moge kupic ktorys w zamian?
A musi być Hipp? Może kup Facelle albo Babydream fur Mama.
U mnie w miescie ich nie ma. plyn do kapieli rozni sie skladem tylko tym: acrylates copolymer  🤔
cavaletti, aqua, cetearyl alvohol, dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, distearoylethyl dimonium chloride, glycerin, styrene/acrylaes copolymer, bethentrimonium chloride, cetrimonium chloride, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, pafrum, methylchloroisothiazolino ne, butylene glycol ald glycosphingolipids, citroneliol, linalool, limonene, citric acid
rzucisz okiem?
korsik, kupuj obojętnie który 😀
szalonakobyła, jak wyprasuję sukienkę to Ci pyknę analizę 🙂
No własnie kupiłam  😉 Zdecydowałam się na płyn do kąpieli, dzisiaj przetestuję 😉
cavaletti, dziekuję to ja czekam 🙂
A jaką konsystencję ma ten żel hipp do mycia ciała i włosów?

Kostki drożdży babuni mają 100 g. Mogę sobie walnąć całą jedną/ dziennie czy to będzie too much? 😁

Dziewczyny, weźcie mi przemówcie do rozsądku, że lepsze zdrowie krótkie włosy, niż długie strąki i każcie iść w końcu do tego fryzjera! 🤬 Zapisuję się od 2 tygodni i w ostatniej chwili rezygnuję... Tak mi śmignęły po tych drożdżach, są już do dolnej lini łopatek i są takie fajne długie 💘 Ale cóż z tego jak noszą na sobie całe lata zniszczeń od prostownicy i całego tego zła, fatalnych cieniowań itp.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się