Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Wendetta, jak Ci tak ładnie rosną po drożdżach, to obetnij i ani się obejrzysz a znowu będą długie 😉

edit: będę prosiła dzisiaj mamę o podcięcie włosów (fryzjerom nie ufam i od długiego czasu ich nie odwiedzam). Czy dla włosów falowanych i puszących się, najzwyklejsze cieńcie na prosto jest dobre? Czy powinny być jakoś odpowiednio wycieniowane (ale delikatnie?)
[quote author=szalonakobyła link=topic=88123.msg1523914#msg1523914 date=1347707941]
cavaletti, aqua, cetearyl alcohol, dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, distearoylethyl dimonium chloride, glycerin, styrene/acrylates copolymer, bethentrimonium chloride, cetrimonium chloride, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, pafrum, methylchloroisothiazolinone, butylene glycol ald glycosphingolipids, citroneliol, linalool, limonene, citric acid
[/quote]
Mamy przyjemną mieszankę: zabezpieczający przed ucieczką wody emolient, zatrzymujące wilgoć we włosie i zmiękczające humektanty oraz ułatwiające rozczesywanie antystatyki. Obecne są także 2 silikony lotne - zadziałają na włos kondycjonująco, a także ułatwią rozprowadzanie kosmetyku na włosach.
silikony lotne czyli takie co zmyje np bd? to jest ta odżywka http://sauria80world.blogspot.com/2011/12/kosmetyk-roku-2011-kategoria-wosy.html warto?
Korsik, właśnie w ten sam sposób próbuję się pocieszyć i zmobilizować- przecież odrosną 😉
Podłączam się do pytania o cięcia włosów falowanych- na prosto czy trzymać się (odpowiedniego) cieniowania?
LOVELY, podstawowy błąd - humektanty (w tym także proteiny) potrzebują emolientowego towarzystwa!
mleko - proteiny
żółtko - proteiny
keratyna - proteiny
aloes - humektant
kilka kropel oleju to za mało na taki arsenał
no i wody tu brakuje

:kwiatek:
czyli powinnam zrezygnować z aloesu i keratyny? i dodać więcej oleju? w jakim sensie brakuje wody? odzywkę nakładałam na mokre włosy
szalonakobyła, lotne zmyje nawet odżywka myjąca 😉 śmiało kupuj
wendetta, cieniowane mają lepszy skręt, w prostych łatwiej zabezpieczyć końcówki.
ja ścinam na prosto, a ostatnie 5 cm będzie podzielonych na 3 warstwy i pocieniowane 😉

czyli powinnam zrezygnować z aloesu i keratyny? i dodać więcej oleju? w jakim sensie brakuje wody? odzywkę nakładałam na mokre włosy

jajko i mleko to proteiny wielkocząsteczkowe - zmiękczą włosy i pozostawią film, keratyna wniknie we włos i go odbuduje, aloes nawilży... ja bym się pozbyła z tej mieszanki mleka/jajka a dodała więcej oleju.
Wendetta ja moje wlosy siegajace lokcia scielam w poniedzialek ledwo do lopatek. Obciete sa prosto i jakos mi nareszcie lzej bez klakow, ale pielegnuje i zapuszczam od nowa 🙂
czyli po prostu wymieszać aloes, kearatynę i olej? spróbuje dzisiaj 😉 czy dodać do tego jeszcze albo jajko albo mleko?
Po drugim zastosowaniu metody OMO postanowiłam się 'zameldować'. Zastosowałam na pierwsze O odżywkę b/s z Alterry, na mycie - szampon z Joanny z pokrzywą (ale na półce już czeka Baby Dream 🙂😉 a na drugie O - odżywka z Joanny, też ta pokrzywowa. Na sam koniec wtarłam we włosy trochę kremu z biedronki.

Efekt - włosy mniej sianowate, miłe w dotyku, proste, śliskie 😍  Oj chyba się w to' wkręce' na dobre 😉
cavaletti podaję skład Vichy Dercos mineralnego :  Aqua, Sodium Laureth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl, Palmate, Disodium Cocoamphodiacetate, Polysorbate 20, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Citric Acid, Hexylene Glycol, 2-Oleamido-1, 3-Octadecanediol, Polyquaternium-10, Salicylic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Glycolate, Sodium Hydroxide, Parfum.
Proszę o opinię.
Byłam dziś na zakupach w sklepie z serii "eko" i ekspedientka doradziła mi ten szampon http://www.firmarelax.pl/szampon-mleczna-kapiel-lopianowy-280ml-p-1220.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-09&utm_content=1220#nclid=8e84edee99c6f83ae7400deec675c100
i wzięłam jeszcze do tego olej migdałowy.
Skład na butelce: Milk Whey, Sodium Laureth Sulfate, Kaolin, NaCl, Sodium Benzoate, Cl332OB, Parfum Fragrance
Pomoże mi ktoś rozszfrować?  :kwiatek:
kajpo, najbardziej rzuca się w oczy SLS(SLES?) na drugim miejscu, czyli szampon silnie myjący - nie do codziennego mycia, a raz na jakiś czas.
Na co dzień mam BabyDream i jestem zadowolona. W takim razie ten może być użyty np. po olejowaniu?
kajpo ja używam i sprawdza się dobrze 🙂 edit: chyba źle zrozumiałam: po olejach myję BDFM

Dziewczyny mam pytanka 🙂 Wciągam moją mamę w szał dbania o włosy. Przede wszystkim rozpoczynamy 'walkę o każdy włos', kiedyś gęste, grube, falowane włosy mojej matuli dziś są cieniutkie, przerzedzone, noszone cały czas w bobie, bo dłuższe niestety wyglądają smętnie.. Włosy są katowane chemicznymi farbami (ciemne brązy), wg mojej mamy lżejsze mieszanki nie pokrywają siwych włosów 🙁 Jaką metodę farbowania mogę jej polecić w zamian?

I drugie: mój tata ma okresowe problemy z łuszczeniem się skóry głowy (czasem drobne suche ogniska, czasem grube kilku mm płaty. łuszczycy nie ma). Męczy się z tym od wielu wielu lat, dermatolodzy i trycholożka rozkładają ręce, mówią: oczyszczać. Także działa tylko doraźnie. Włosy ma piękne, niesamowicie gęste, czarne i grube 🙂 Ktoś polecił mu taki szampon, dopiero uczę się czytac składy, pomożecie z analizą 🙂? Może pomóc czy do kosza?

Sensi Therapy cute sensibile:

Aqua
Ammonium Lauryl Sulfate - detergent, jest to bardzo łagodny środek powierzchniowo czynny. Pozyskiwany w sposób naturalny z oleju kokosowego lub palmowego => na pewno?
Sodium Myreth Sulfate - is structurally similar to another cosmetic ingredient, Sodium Laureth Sulfate. Both ingredients are fatty alcohols derivatives
Sodium Cocoamphoacetate - coconut oil-derived surfactant. Sodium Cocoamphoacetate is a coconut oil-derived surfactant
Parfum
Sodium Chloride -działa m.in. antystatycznie, jest kondycjonerem, może podrażniać
Citrid acid - kwas cytrynowy-naturalny konserwant, regulator pH
Guar hydroxypropyltrimonium chloride - to antystatyk tworzący na włosach ochronną powłokę, dodatkowo ma również właściwości odżywcze, wygładza, wzmacnia włosy i ułatwia rozczesywanie, organiczny rozpuszczalny w wodzie
Benzyl alcohol -rozpuszczalnik, konserwan
Aloe Barbadensis Leaf Extract -ekstrakt z liści aloesu [nawilża, odżywia, łagodzi]
propylene glycol - rozpuszczalnik, substancja zapachowa
Methylchloroisothizalione -konserwant
Scottie   Cicha obserwatorka
15 września 2012 16:48
kajpo, po olejowaniu to nie bardzo- bo ma SLS, więc jest zdzieraczem, a mogę się założyć, że po olejowaniu myjesz włosy 2 razy, więc tym szamponem zmyjesz wszystkie efekty, jakie mogłabyś osiągnąć dzięki olejowaniu. Po olejowaniu lepiej myć włosy BabyDream'em, a tym raz na jakiś czas, żeby włosy oczyścić z silikonów (o ile ich używasz).
Disco a tata próbował może Nizoralu?  U mnie kilka zastosowań zawsze działało na wszelkie podejrzane problemy skórne na głowie.


Chciałam zapytać też czy używał ktoś szamponu Hipp, a także BDFM i ma jakieś porównanie? Myję Hippem i bardzo mi z nim dobrze, chociaż kusi mnie trochę ten BDFM, ale zastanawiam się, bo BD niebieski nie jest dla mnie.

Kupiłam wczoraj, skuszona pozytywnymi opiniami eliksir ziołowy z Green Pharmacy: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=49532 Ciekawe czy faktycznie będzie działał. Po pierwszym użyciu mogę powiedzieć, że dla mnie pachnie przyjemnie-ziołowo, dobrze się aplikuje, nie skleja i nie obciąża włosów.  🙂
Ja obiecalam pomoc mojemu mezczyznowi z pielegnaja wlosow. Na razie ma opory przed myciem facella czy uzywaniem olejow, ale myje joanna z miodem i cytryna, a pozniej uzywa isany. Nie suszy i nie czesze na sucho (ma sliczne loczki od ucha w dol:P) ale co jakis czas uzywa nizoralu, bo bez tego pojawia sie u niego cos w styl delikatnego luzpiezu.
Tu pojawia sie pytanie, co kazac mu nakladac na skore glowy, zeby bardziej ja nawilzyc? Jakas odzywka, wcierka? Myslicie, ze to by moglo rozwiazac problem?
Alaska, ja używałam, BDFM wygrywa

Drożdże czynią cuda 😍 do końca kuracji wyhoduję chyba włosy do pasa. Czy mogę je zamrozić? Będą mieć dalej dobroczynny wpływ?
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
15 września 2012 20:03
Polecam Joannę Rzepę kuracje wzmacniającą. Mam tyle bejbików, że jestem dumna. Zapuszczam włosy i sie cieszę, bo mama zawsze obcinała mi do ucha. Teraz wypróbowuję Jantar. 😀
Wszyscy piszą o tym świetnym przyroście na drożdżach, a ja nie wiem co zrobić. Zaczęłam pić je tydzień temu i chciałabym kontynuować kurację, jednak w planach miałam farbowanie włosków. Jak będę miała przyrost tych załóżmy 3 cm to będę musiała 2 razy w miesiącu malować odrosty 😵
Zaczekam chyba jeszcze 2 tygodnie, zobacze jak rosną i podejmę decyzję
ovca   Per aspera donikąd
15 września 2012 21:05
Naprawdę zmywacie te wszystkie turbomaski z żółtka, oleju, jogurtu, miodu itp samą wodą? Ja właśnie siedzę z taką mieszanką na włosach i mam wrażenie, że nie domyję tego nawet slsem  😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 września 2012 21:06
Nie, facellą =)
ja się już dawno przestałam martwić odrostami 😉 ostatni raz farbowałam włosy w czerwcu i postanowiłam dać im trochę spokoju w czasie wakacji żeby bardziej o nie zadbać.

doszłam do wniosku, że włosomaniactwo to świetny sposób na zajęcie czymś rąk w czasie rzucania palenia 😂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 września 2012 21:10
ovca, BabyDreamem 😉
a ja dzisiaj, jako że weekend to jedyny czas kiedy mogę sobie na to pozwolić, postanowiłam zaolejować włosy. Nie miałam nic innego pod ręką, więc użyłam oliwy z oliwek. Trzymałam stosunkowo krótko, ale to chyba nawet lepiej, bo... ostatni raz tak mocno napuszone włosy miałam jak namiętnie katowałam je szczotką 😲 będę próbować z innymi...
Słuchajcie, w co odsączacie włosy po umyciu? Gdzieś wyczytałam, że ręcznik frotte to grzech. W takim razie w co?
Averis   Czarny charakter
16 września 2012 00:49
Mia, pocieranie ręcznikiem to grzech- samo odsączanie IMO nie powinno robić krzywdy- sama tak robię 🙂 Dziewczyny odsączają ewentualnie w bawełniany t-shirt.
[Jaką metodę farbowania mogę jej polecić w zamian?

Zdecydowanie henna. Pokrywa siwe włosy i maksymalnie je odżywia


I drugie: mój tata ma okresowe problemy z łuszczeniem się skóry głowy (czasem drobne suche ogniska, czasem grube kilku mm płaty. łuszczycy nie ma). Męczy się z tym od wielu wielu lat, dermatolodzy i trycholożka rozkładają ręce, mówią: oczyszczać. Także działa tylko doraźnie. Włosy ma piękne, niesamowicie gęste, czarne i grube 🙂

To ja zapraszam na bloga http://lojotokowaglowa.blogspot.com/
Sama, jako maksymalny wrażliwiec i sucholec, stosuję niektóre pomysły autorki. Zdecydowanie polecam. Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania dotyczące pielęgnacji łuszczącej skóry głowy to chętnie pomogę 🙂

Ktoś polecił mu taki szampon, dopiero uczę się czytac składy, pomożecie z analizą 🙂? Może pomóc czy do kosza?

Sensi Therapy cute sensibile:

Aqua
Ammonium Lauryl Sulfate - detergent, [s]jest to bardzo łagodny środek powierzchniowo czynny. Pozyskiwany w sposób naturalny z oleju kokosowego lub palmowego => na pewno?[/s] silny środek powierzchniowo czynny, minimalnie łagodniejszy od SLS. zdecydowanie odradzam.
Sodium Myreth Sulfate - is structurally similar to another cosmetic ingredient, Sodium Laureth Sulfate. Both ingredients are fatty alcohols derivatives. kolejny siarczanowy detergent. będzie bardzo mocno wysuszał
Sodium Cocoamphoacetate - coconut oil-derived surfactant. Sodium Cocoamphoacetate is a coconut oil-derived surfactant. surfaktant amfoteryczny. w zależności od ph szamponu będzie wykazywał działanie zbliżone do detergentów anionowych (np. siarczanów) lub kationowych (działanie kondycjonujące) - liczyłabym raczej na to pierwsze
Parfum
Sodium Chloride -[s]działa m.in. antystatycznie, jest kondycjonerem,[/s] może podrażniać. modyfikator reologii - substancja zagęszczająca
Citrid acid - kwas cytrynowy-naturalny konserwant, regulator pH
Guar hydroxypropyltrimonium chloride - to antystatyk tworzący na włosach ochronną powłokę, dodatkowo ma również właściwości odżywcze, wygładza, wzmacnia włosy i ułatwia rozczesywanie, organiczny rozpuszczalny w wodzie, nie ma pewności co do jego zmywalności, dlatego na zakręconym forum przyjmuje się, że jest to substancja, której nie można zmyć odżywką, czy łagodnym szamponem
Benzyl alcohol -rozpuszczalnik, konserwant
Aloe Barbadensis Leaf Extract -ekstrakt z liści aloesu [nawilża, odżywia, łagodzi] producent wrzucił ten składnik chyba tylko dla picu. jest go zdecydowanie za mało, żeby mógł zadziałać
propylene glycol - rozpuszczalnik, substancja zapachowa
Methylchloroisothizalione -konserwant

pogrubienia moje, skreślenia to nieprawidłowe informacje
cavaletti proszę powiedz mi coś na temat tego Vichy, którego skład wklejałam kilka postów wyżej  :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
16 września 2012 09:52
maracuja, spokojnie, ten "super przyrost" nie działa na wszystkich- mnie drożdże, oprócz zmniejszenia wypadania, na włosach nic nie zdziałały. Także jak możesz, to farbuj- może lepiej zaobserwujesz przyrost 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się