Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

macie jakąś stronę gdzie byłoby napisane coś na temat poziomów w ujezdzeniu i skokach tu? chodzi mi o odpowiedniki polskiego L, P itp. może gdzieś jest przewodnik, taki wiecie dla "dummies"  😉 😉 😉

majek a w której części Londynu jesteś?
majek   zwykle sobie żartuję
02 września 2012 09:34
poludniowy wschod. Przy Woolwich. 
Mam do Was pytanie. Czy ktoś z Was przywoził do UK motor, skuter albo samochód? Muszę go przed rejestracją w UK oclić, jeśli jest kupiony i zarejestrowany w PL, czy nie?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 września 2012 06:50
Może najlepiej zapytać w jakiejś polskiej agencji celnej, oni zawsze są na bieżąco...
to mi DVLA jutro powie w takim razie
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
10 września 2012 09:20
Czy mamy w r-v kogoś na stałe siedzącego w Szwecji- Norwegii?  :kwiatek:
Ja - Norwegia  😀
Mój kolega z pracy przywiózl skuter, a zasady jak przy samochodzie. Poniewaz jestesmu EU moze jezdzic nim to na polskich numerach. Fakt jest limit czasowy ale to juz inna bajka.
ohhhh.... jak tu sięsmutno i cicho zrobiło 🙂 piszcie piszcie co u Was, jak wygląda wasza okolica 🙂
Perdolińska- właśnie, jest limit czasowy, potem, żeby dostać MOT i zarejestrować w UK trzeba przełożyć lampy, a to trochę kasy już jest (plus rejestracja). DO tego dochodzą atrakcje z prawem jazdy - polskie B (na polskim plastiku) nie uprawnia do jazdy skuterem w UK. Niby Unia powinna sprawę ułatwiać, a cyrk z tym jest taki, że szok - 3 tygodnie (i milion telefonów do dvla) zajęło mi dojście do tego, co mam zrobić, żeby móc tu skuterem jeździć. I szczerze mówiąc, tak mam tego dosyć, że żeby unikąć tej samej jazdy za dwa lata w DE, robię latem prawko na motor- będą mnie mogli pocałować wszyscy w d...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
18 września 2012 12:35
[quote author=karolina_ link=topic=1321.msg1526371#msg1526371 date=1347966858]
DO tego dochodzą atrakcje z prawem jazdy - polskie B (na polskim plastiku) nie uprawnia do jazdy skuterem w UK.
[/quote]

🤔 cholera, dokładnie tak jak mówisz. Niby UE, a jak przychodzi co do czego, to poruszanie się między jej krajami w różnych dziedzinach życia wcale nie jest takie łatwe, a biurokracja czasem mnie rozbraja...
Karolina
Ale tu jest ten bonus, ze mozesz jezdzic z L do pojemnosci 125cc po zaliczeniy CBT to jest jednodniowy kurs zakonczony egzaminem i kosztuje grosze.
🏇  i niede sie nie zdac ( skoro nawet ja zaliczylam  😡 ).
Bischa   TAFC Polska :)
25 września 2012 10:12
Mam prośbę do was, emigrantów. Chciałam zamówić książkę, anglojęzyczną (z tego co wiem, nie ma polskiego wydania niestety), nie mogę jej pożyczyć i skserować, bo pani prof nie chciała mi jej pożyczyć w tym celu (sama to rozumiem, bo nie pożyczam raczej książek, bo różnie z oddawaniem jest) i wczoraj w sumie po przeszukaniu internetu się jej nie dziwię. Zapisałam sobie jej tytuł i znalazłam dwie pozycje:

http://www.ebay.pl/itm/Nutrient-Requirements-of-Dogs-and-Cats-Nutrient-Requirements-of-Domestic-Animal-/130724460601
http://www.bookcity.pl/A2997612/Nutrient_Requirements_of_Cats_and_Dogs/National_Research_Council

Czy takie ceny za granicą, za takie książki (wielkość A4, niezbyt gruba, na oko nieco ponad 200 stron) są normalne? 😲 Wiem, że babka ją sprowadziła pare lat temu ze Stanów, ale nie pamiętała ceny, ale jak matkę kocham, przeżyłam szok 🤔 Wiedziałam, że za granicą jest drożej, inne zarobki, inne ceny, pare lat temu w Niemczech byłam i miałam okazję się przekonać przez prawie 2 miesiące, jak jest, ale to to był ogromny szok, bo tego się nie spodziewałam.
Czy mogłabym prosić o sprawdzenie ewentualnie cen tej książki w waszych krajach?
Bischa, takich pozycji lepiej szukać na Amazonie. Ja kupowałam książki niedostępne w PL przez Amazona i bardzo sobie chwalę.

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/0309034965/ref=dp_olp_used?ie=UTF8&condition=used

http://www.amazon.com/Nutrient-Requirements-Dogs-Domestic-Animals/dp/0309086280
Karolina
Ale tu jest ten bonus, ze mozesz jezdzic z L do pojemnosci 125cc po zaliczeniy CBT to jest jednodniowy kurs zakonczony egzaminem i kosztuje grosze.
🏇  i niede sie nie zdac ( skoro nawet ja zaliczylam  😡 ).



Wiem 🙂 Ale przez 2 lata- tyle jest CBT ważne, potem kolejna ponad stówka. Na 125cc mnie na ten moment nie stać, narazie szukam skuterka 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 września 2012 12:52
Bischa, ksiazki naukowe, specjalistyczne czy male naklady tyle kosztuja. To normalna cena. Nie zdziwilam sie.
[url=http://books.google.ie/books?id=aqeCwxbRWvsC&printsec=frontcover&dq=Nutrient+Requirements+of+Dogs+and+Cats&source=bl&ots=LAd3rZFtpQ&sig=bZL80JHMSf6Hj8InGm8F8I70IvA&hl=pl&sa=X&ei=Vf1hUI-WD8HKhAeov4CoDA&redir_esc=y#v=onepage&q=Nutrient%20Requirements%20of%20Dogs%20and%20Cats&f=false]klik[/url]

tutaj masz ta ksiazke online... 1400 zl to cena pojechana na maxa nawet jak na ksiazki naukowe... 🤣

Proszę o tagowanie takich długaśnych linków, bo będzie ostrzeżenie!
In.   tęczowy kucyk <3
25 września 2012 20:37
Nerechta, błagam, skróć ten link...
czy jest tu jakiś re-voltowicz z Niemiec który miałby chwilkę żeby mi pomóc?  :kwiatek:
Chodzi o zakup przedmiotu z serwisu ebay, sprzedający nie zgodził się na wysyłkę do PL  🙁
Też mam małe pytanko, chodzi mi o niemieckie rozmiarowki sprzętu dla kopytnych, a dokładniej my używany pony cob full, jak ma się to do niemieckich rozmiarow?
pony, vollblut jako cob i warmblut jako full🙂

Precelek na przyszlosc - godza sie chetniej i syzbciej jak podasz im sama przewoznika, jaka paczka i ile ich bedzie kosztowac😉 tzn jak napiszesz: czy wysle mi pan siodlo do polski, to zwykle slyszy sie - sorry nie. ale jak juz napiszesz - czy wysle mi pan do Polski sioldo DHLem paczka do 10kg za 22 euro - koszt po mojej stronie (link do strony dhl wdla watpiacych) - to zwykle nie ma klopotu😉
faith na to zdążyłam wpaść już spory czas temu. Piszę z ;linkiem do przewoźnika, po niemiecku nawet z podanymi kosztami w euro. I nic.. lub piszą że do PL to nie wyślą  🤔
faith dzieki wielkie a co w takim razie z rozmiarem kb i lkb czyli zimnokrwisty i lekki zimnokrwisty?  z tymi rozmiarami takze sie spotkalam
gdzie można obejrzeć głupie seriale made in Poland na tym cholernym wygnaniu??? chciałam dziś się odstresować, odmóżdzyć a tu nigdzie mi nie idą...
help? pół godziny szukałam Kuchennych rewolucji i nadal nie znalazłam.  🙄

Czeggra, dzięki. Mi bardziej chodziło o programy itp. Ale zmusiłam się i przejrzałam to i nie mogę znaleźć programów ujeżdzeniowych, jak ktoś mnie pyta na jakim poziomie jestem to ciężko mi odpowiedzieć, bo nie znam ichnich wyznaczników poziomów.
_Kate- polsatowskie i tvp na ipli, z tvnu nie ma 🙁

A poziomy ujeżdżeniowe masz na myśli w UK?
no to wtopione, bo ja najbardziej lubię tvnowskie.

tak, poziomy ujezdzeniowe. Co prawda nie zanosi się na moją możliwość jazdy, więc nie wiem po co mi  to, chyba liczę na cud.
_kate, z tego zdążyłam się zorientować programy są dostępne tu : http://www.dressagediagrams.org/31/mainstart.asp?width=1920&height=1080&first=no&mess=-1 albo tu : http://www.britishdressage.co.uk/online_shop/category/sale . Niestety trzeba je zakupić. Innego źródła nie znalazłam 🙁.
Czeggra- a masz może elemntary 50 i elementray 57? Czy nie posiadasz?

_Kate:

Intro(ductory)- kłus i stęp. czyli żal pl.
Prelim(inary)- L
Novice-P
Elementary - jak nowe Nki, albo trudniejsze P (N6, N7, P4, N1 (stare))
Medium- jak kucykowe N (N2, N3)
Advanced (Medium) - C
dalej już są poziomy FEI - Prix St George , Inter I, Inter II, Grand Prix
karolina_, niestety nie posiadam teraz. Zaraz powinnam się zaopatrywać w programy elementary, bo mam szalony plan pojeździć jakieś czworoboki zimą 😉. Prześlę Ci oczywiście jak tylko będę miała.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się