DIY - zrób to sam

In.   tęczowy kucyk <3
06 września 2012 19:34
A ja od tygodnia uczę się robić na szydełku  😎 Wszystko pięknie, ślicznie, tylko, że męczę najprostszy ścieg cały czas i nadal robię źle  😂 Jakiś straszny antytalent chyba jestem. Ale uparłam się i się nauczę 🏇
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 września 2012 21:03
Szydełko jest banalne. I przyjemne =) Zapuść sobie tutoriale z sieci.
Pokazywałam chyba kiedyś w wątku =)




Ja właśnie sie wczoraj zabrałam za czapkę, bo zgubiłam poprzednią, którą sobie zrobiłam i oczywiście nie pamiętam ile robiłam =/ nienawidzę zaczynać. Zaczynanie jest absolutnie koszmarne.
Piekny Strzyga!
A ja mam pytanie... ma ktoś może wymiary (lub mógłby zmierzyć swoje) języczka łączącego podogonie z siodłem?
Szukam tego od miesiąca po sklepach a jak dorwałam w internetowym to za kawałek skóry zaśpiewali koło 60 zł.
Skórę mam, więc wyciąć mogę sama. Niestety nie jestem pewna jakiej toto ma być wielkości...

Jako że nie jestem pewna, czy owe języczki mają różne wymiary, dodam, że siodło na kuca.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
07 września 2012 13:56
Strzyga niesamowity!  😜
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 września 2012 14:10
sznurka, lizzy - dzięki =) Na spontanie robiłam 😀 radosna tfurczość.
mam też misia, ale mu głowa za mała wyszła i jakoś już nie mam zapału, żeby pruć i od nowa robić...
In.   tęczowy kucyk <3
08 września 2012 18:40
Jak się okazało mój problem polegał na:
a) beznadziejnej włóczce (dołączona do gazety - pierwszego numeru tygodnika o szydełkowaniu od podstaw - jako włóczka do ćwiczeń... No już gorszej dać nie mogli. Śliska i jeszcze jakoś tak dziwnie zwinięta, że mi się cały czas haczyła i tylko się irytowałam, że nie mogę nawet porządnie jednego oczka zrobić... Po kupnie najtańszej sklepowej problem zniknął i nagle zaczęło mi wychodzić :P)
b) polskie tutoriale, które mi gugle wypluło, były tak beznadziejnie napisane, że kompletnie nic nie rozumiałam, za to angielskie...
c)...dopiero dziś się dowiedziałam, że moja dezorientacja podczas oglądania/czytania tutoriali po angielsku była spowodowana tym, że w UK półsłupek to double crochet, za to w US double crochet to słupek... I sobie myślałam, co oni mi tu za głupoty pokazują na jedynym w miarę sensownym tutku na youtubie, który znalazłam, że to jest half double crochet jak mi gazeta wyraźnie mówi, że to jest half treble crochet  😵

No ale najważniejsze, że już opanowałam podstawy i "tforzę"  🏇
Jakiieee śliczneee 😍
Ja też taki zapał miałam i co? łańcuszka zrobić nie umiałam  😵 a strasznie chciałabym sobie takie koniki robić  🙇
A co powiecie o tym 😀 ? Bluzka specjalna do tańców szkockich 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
13 września 2012 10:10
Zorilla, czy Ty szyjesz też na zamówienie?
Tak, ale wypada na razie że tylko znajomych. Nie mam firmy ani zawodu że tak powiem 😉.
Córka trenerów tańczy takie cuda i właśnie do piątku muszę zmajstrować cały strój (tak, miałam na to duuuuużo czasu  :głupi_łeb🙂.
A masz jakąś potrzebe?
Scottie   Cicha obserwatorka
13 września 2012 11:29
Zorilla, póki co nie mam, ale na przyszłość dobrze wiedzieć, że mogę pytać u Ciebie 🙂 Jeśli coś mi się "uwidzi", to odezwę się na PW 🙂
Dziewczyny, planuje zrobic komin na szyje na szydelku. Czy ktos z was robil juz takie cos? Bo nawet nie wiem, jaka to powinno miec szerokosc i dlugosc, a strasznie sie na to zapalilam;p
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 września 2012 15:04
JSBach, najprościej to iść na bazar i zmierzyć przykładowy komin 😁 Ja miałam i takie szersze (że i na głowę mośna założyć) i węższe ale teraz nie wiem czy się do nich dokopię przez remont :/
No, tylko problem w tym ze chcialabym dzisiaj zaczac ;p
Jakby ktos mial taki to slicznie prosze o wymiary!
In.   tęczowy kucyk <3
13 września 2012 21:07
JSBach, Podac nie moge, bo mam wszystko na komputerze zapisane, a pisze z telefonu, ale poszukaj w google - jest mnostwo wzorow, wymiarow, wszystko czego potrzebujesz 😉 dwa dni temu szukalam i znalazlam tego baaaardzo duzo 🙂
no własnie cos tam poszperałam i w efekcie i tak zaczęłam na oko ;p
Mam pytanie i przy okazji tego odkopię temat. 😉
Wie ktoś, gdzie znaleźć pióra na tyle długie i twarde, aby zrobi coś w rodzaju takiego pióropusza? (klik)
Wszelkie prawa autorskie co do zdjęcia należą do tej blogerki.
gęsie piora beda sie nadawac
Jestem pierwszy raz w niekońskim DIY 🙂
Chciałam się pochwalić moimi świnkotorbami na aparat 🙂







cieciorka   kocioł bałkański
20 września 2012 09:59
ivett, hahaha, a wiesz ze planowałam do ciebie pisać w sprawie pokrowców na obiektywy? :P
wypas!
ivett, ja mam propozycję 🙂 Zrób takie rurki na obiektywy, do zapięcia na pasku albo od razu z paskiem. Z kieszonką na komórkę czy dokumenty od auta. Mnie często takiej brakuje gdy idę w plener a nie chcę brać plecaka (zazwyczaj biorę 2 szkła - jedno zapięte do body a drugie luzem). Te oryginalne są fajne ale właśnie tych kieszonek nie mają.
Boże, genialne !
Widziałam gdzies w necie bardzo dawno temu podobne!
Jak sie dorobie dobrego aparatu to ide do ciebie ;d
cieciorka   kocioł bałkański
20 września 2012 15:00
abre, no mnie o takie tuby właśnie chodziło, przydają się, nie tylko przy samym robieniu zdjęć ale i w trasporcie.
Piękne rzeczy tworzycie, jestem pełna podziwu!  😀

Po motywującym PW wrzucam kilka fot moich małych patatajów:








Pozdrawiam!

pony   inspired by pony
20 września 2012 18:06
Murmel, Murmel,Murmel, o takie cudeńka mi chodzi, no są zabójcze! 💘 💘 😍
a Ty zdolna jak nie wiem i masz do tego cudowne wyczucie 'smaku', szukałam koników handmade i niby pełno ich w necie, ale mając w głowie Twoje po prostu nic się nie podoba!
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
20 września 2012 18:11
Murmel przepraszam że się już nie odzywałam, obliczyłam się z kasą i jednak nie mam na co liczyć na razie. OSTATNI KONIK PRZEPRZEPRZEPRZEPRZEBOSKI!  😍
Ivett świetny pomysł. Czasami mam ochote wrzucić lustrzanke do mojej dużej torebki, ale nie bardzo mam w czym. Takie coś by się sprawdziło idealnie  😀
ivett, ja wnoszę żeby świnkotorby były różowe, miały ryjki, oczka i uszy 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się