Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

to ja jeszcze się pochwalę, bo właśnie zmierzyłam najdłuższy kosmyk, jaki mam 😅 w okolicach 15 sierpnia (bo wtedy obcinałam i cieniowałam) najdłuższy z tej strony, wyprostowany prostownicą ( ❗ ) miał około 37 cm. dzisiaj najdłuższy z tej samej strony, niewyprostowany (jedynie naciągnięty, ale w przypadku moich włosów to robi różnicę) ma prawie 44 cm!  🤔 👀 nie wiem jak to możliwe, że przez tak krótki czas aż tyle urosło, może wtedy źle mierzyłam, ale i tak się cieszę  😜
arivle, dlaczego pq-22 dyskwalifikuje szampon?

w ogóle staram się wynaleźć więcej info o wszelkich pq i nie mogę znaleźć nic  sensownego...
Anaa, pigułka dla zakręconych przeczytana?
Anaa, polyquaternium i quaternium to oblepiacze włosa, o których zmywalności nic nie wiadomo. ja nie chciałabym mieć włosów oblepionych niewiadomo czym 😁 są silikony zmywalne wodą, są takie zmywalne SLSami. a to takie dziwactwo, że nie wiadomo, czy zmyje się, czym zmyje i jak szybko... 😉

z resztą, ten temat co stronę się tu przewija 🙄
cavaletti, ofc, ale zaraz zaraz pigułka włosomaniacza czy pigułka CG? bo ja nie CG 😉

maiiaF, akurat wątek czytam od początku - widocznie mi poumykało 😉
Pigulka cg jest tez dla prostowlosych, pomija sie tylko etap stylizacji 🙂
aaa to pigułki cg nie czytałam chyba, tylko to co na początku wątku... no i w zasadzie cały wątek... 😉 i wizaż i blogi 😉
Jest swietnie napisana, polecam, mnostwo waznyc odnosnikow 😉
Po ostatnich gorszych dniach chyba moje włosy mają sie lepiej 🙂

Chociaż nadal denerwują mnie w tym, że końcówki wyglądają na zaniedbane, a są zadbane tylko no.. taka chyba uroda tych moich włosow... 😉
dziewczyny, mam takie keratynowe rybki Gala http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11678 używałam ich do paznokci, brwi i rzęs i efekty naprawdę super. tak się zastanawiam nad wcieraniem ich w skalp, praktykowała to któraś z Was? :kwiatek:

i jeszcze takie pytanie do tych, co farbują farbami drogeryjnymi: po zmyciu farby używacie tych odżywek dołączonych do opakowania czy stosujecie te 'nasze'? 👀
keratynowe rybki bez keratyny w składzie  😂
no keratyny ni hu hu, ale poza tym fajne nawet te rybki, olej z wiesiołka, olej z ogórecznika, witaminy a i e... jakbym miała to bym wcierała, chociaż wydaje się to średnio ekonomiczne 😉 poza tym mogą być fajne do zabezpieczania końców (mają filtr uv)

ciągle to piszę, ale może jeszcze wam się nie znudziło 😉 jedynym słusznym sposobem na zastosowanie odżywki z farby drogeryjnej jest golenie nóg. na te bardziej lubiane włosy to one się średnio nadają.
Umyłam BDFM skalp, a włosy Isaną. Mogę całość myć BDFM, a jak będę stosować OMO to Isanę jako drugie O? I stosujecie się do tego, co jest na niej napisane, czyli trzymacie ją parę minut przed spłukaniem?
flygirl, możesz:
a) myć skalp BDFM, a włosy Isaną i po tym jeszcze nałożyć Isanę jako odżywkę d/s
b) myć całość BDFM, a potem nałożyć Isanę jako d/s
c) myć OMO i jako oba O zastosować Isanę.

Odżywkę zawsze trzymam minimum 5 min, zazwyczaj 15. No chyba, że mam czas, to idzie na godzinę pod folię i czepek solo lub wzbogacona różnymi półproduktami
Dziękuję ci bardzo, wybieram odpowiedź b. 🙂
też mnie zastanawiał ten brak keratyny 😁 ale mam hydrolizowaną keratynę i używam jej tak raz-dwa razy w tygodniu na rzęsy i paznokcie 😉 a rybki są tanie, kupowałam na doz.pl, i dość wydajne
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
23 września 2012 20:34
A u mnie w końcu pojawiły się bejbiki  💃 😅 💃 Na razie jest ich dość mało, ale w końcu widzę jakieś konkretne efekty 😀
Niestety jeszcze dużo włosów mi wypada, ale nie lecą już garściami.

No i standardowo pytanko - czy "psikadełko" z aloesu, wody brzozowej lub/i pokrzywowej przyniesie jakieś efekty? Czy wodę brzozową/pokrzywową lepiej wcierać w skórę głowy? 👀
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 września 2012 20:36
Horciakowa, wodę brzozową w skalp ze względu na dużą zawartość alkoholu.
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
23 września 2012 21:04
Kupiłam odżywkę Artiste i czytałam, że najlepiej ją łączyć z emolientową odżywką/maską. Nadaje się coś z tego, co mam?
Kallos mleczny, maska Gloria, maska Alterry z granatem, odżywka Alterry morela i pszenica, Isana babassu, balsam alberto malinowy albo maska Natural Vital z aloesem?
bianca, masz jeszcze Alterrę morelową?  😜 kupiona przed wycofaniem, czy gdzieś upolowałaś?
mi najlepiej Artiste współgra z Isaną, więc możesz spróbować na początek
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
23 września 2012 21:24
Morelową kupiłam chyba w maju jeszcze i po prostu jej nie używałam, bo miałam inne. 😉 Kurczę, myślałam, że uda się zaoszczędzic Isanę, bo połowa mi została. 🙁 A nigdzie jej nie da się upolować już w Bdg. 🙁
Może ktoś rzucic okiem na skład maski, który zamieściłam na poprzedniej stronie?  :kwiatek: Chciałabym wiedzieć, czy warto ją stosowac na włosy (skoro na skalp i tak nie mogę). Ale też, czy jest tam coś, co jakość wyjątkowo może podrażniać... Bo już nie mam pomysłów, czego jeszcze powinnam unikać (wykluczam SLS i SLES, mam uczulenie na łopian i pokrzywę, teraz jeszcze Cetrimonium Chloride???)
ewabe, nie widzę w niej nic zdrożnego... Na włosy się nadaje
Nie ma już alterry morela i pszenica? 🙁 Planowałam ją kupić.
W ogóle zastanawiam się kto wymyślał otwieranie garnierów. Nie idzie go otworzyc mokrymi rękoma nie łamią sobie przy tym paznokci..
Orientuję się ktoś gdzie w internecie/sklepach znajdę szampony Peter'a Coppoli ?
ovca   Per aspera donikąd
24 września 2012 10:26
Czy taki płyn do mycia ciała i włosów dla niemowląt nada się jako alternetywna dla babydream lub facelli?
Aqua, Coco-lucoside, Cocamidopropyl Betaine, Citric Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate, Crosspolymer, Sodium Chloride, Glyceryl Oleate, p-Anisic Acid, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Parfum

dostałam próbkę- olej zmyła całkiem dobrze, przeciętnie się pieni i koszmarnie plącze, ale taki chyba urok dziecięcych szamponów.
Drugie mycie za mną. Chyba się w to wkręcam ale i tak na razie nie rozumiem wszystkiego co tu piszecie.

Naolejowałam włosy od połowy (głównie końce). Strasznie piły ten olej, więc powiem, że mi nie wychodzi tak ekonomicznie🙂. Olejowałam oliwką BD dla niemowląt. Umyłam BD balsam dla mam (2 razy całe) i nałożyłam garnier avocado. Włosy fajne. W końcu nie suche na końcach.

Mam pytania (laika więc nie bijcie) 😎
1. Czy to duża zbrodnia iść z mokrymi kłakami spać?
2. Czy mogę używać płukanek takich fioletowych jak kiedyś nasze babcie. Bo ja muszę farbować włosy (bo już cała siwa jestem) i kuśwa oczywiście zawsze wyłazi mi po farbowaniu po jakimś czasie żółty odcień a ja chcę żeby zimny był. Nie płucze nimi tylko dodaję do szamponu.
3. Czy jest gdzieś lista dozwolonych odżywek taka w pigułce - w sensie nazwa +foto? Bo jak na zakupy to mam czas raz na 1,5 miesiaca. wpadam wtedy do rosmana u mnie na wsi i mam dokładnie 20 min na caaałe zakupy i kurde jak nie wiem jak co wygląda to nie ma opcji, nie znajdę i nie dam rady nabyć.
cavaletti, dzięki. Cieszy mnie to, bo wlosy naprawdę świetnie zareagowały, nawet pare grubych loków sie pojawiło  😍
czy odzywka Garniera z avokado jest jedyną zgodną z CG z tej firmy?
kotbury,
1. Nie jest to zbyt dobre dla włosów, mozesz wysuszyc suszarką z chłodnym nawiewem albo lekko podsuszone włosy mozesz zapleść warkocz  🙂
3. Jak sie zalogujesz na wizażu to tu masz taką liste http://wizaz.pl/forum/blog.php?u=452423 nie wiem tylko na ile jest ona aktualna 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się