Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

BASZNIA   mleczna i deserowa
24 września 2012 19:00
Laguna, ale chlopca w okresie dojrzewania trzeba wyzywic 🙂! Nie bedzie taniej 😉...
Żebyście źle mnie nie zrozumiały - nie czuję się kwitnąco, ale teraz jakoś nie mam czasu się nad tym zastanawiać. Za tydzień mam egzaminy, pomoc pszczole, Cyron, Zosia, która w 100% chce teraz wykorzystać fakt, że mama jest w domu i mi zyć nie daje 😉

Basznia - niby tak ale patrząc na mojego męża, któremu wystarczy 5 t-shirtów, 2 pary spodni długich i 2 pary krótkich jakiś sweter oraz skarpety i gacie podczas gdy ja wiecznie "nie mam co na siebie włozyć" -  to on jest dużo tańszy w utrzymaniu 😉 No i nie ma żadnego hobby, a ja mam same drogie (konie i fotografia) 😁
kenna Zależy jakie nosidło. Jesli jest to tzw "wisiadełko" np większość Baby Bjorn to nie różni się od chodzika wcale- dziecko i tu i tu wisi na kroczu. Natomiast chusta, pouch, mai-tai, nosidło ergonomiczne utrzymują małe w pozycji "żabki", nie wisi na kroczu, podparte jest na pleckach.
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
24 września 2012 19:17
Cierpienie: no to trochę Ci zazdroszczę takiego podejścia. Ja Julkę tak mocno kocham, że nie wyobrażam sobie, że mogłabym jeszcze kogoś tak pokochać. Trochę się obawiam jak młody się zjawi na świecie, jak go przyjmę. Julia się nie może doczekać brata, ojciec pieje z radości, bo syn będzie, a ja nie wiem. Ale pewnie go będę kochać nad życie, mówią, że synkowie są mamusi i będę się śmiać z moich wątpliwości.

Laguna: powiem Ci, że ja mam dość ubranek i dla chłopca, przynajmniej na pierwszy rok. Nigdy nie lubiłam cukierkowych dziewczynek, do tego dla Julki kupowałam takie ilości wszystkiego, że teraz mam spokój 🙂 A później to i może lepiej. Drugi nie będzie się czuł zawsze drugi, donaszający ciuchy po starszym rodzeństwie 🙂
Żenujące te fotki z urodzin mojego dziecka, no ale cóż...
Więc wstawiam coś - mój dwulatek (no prawie 😉 )


z mamą


z tatą


z dzidziusiem


z chrzestną (wiem, wiem...ta plama na koszulce 😵 )
Cierp1enie, cieszę się, że to nic poważniejszego, tylko teraz słuchaj lekarza i leż, odpoczywaj, nie sprzątaj!No i fajnie, że chłopak, będziesz też mieć parkę!
Muffinka,  sto lat dla Filipa! Piękny tort, ja jestem noga w kuchni, nie odważyłabym się sama tortu zrobić.
My w niedzielę przeżyliśmy urodziny Mileny, pierwsze z przedszkolnymi kolegami i koleżankami. Wszyscy się świetnie bawili, nie było żadnych kłótni, jedno zdjęcie solenizantki:

i jedno rodzinne, z rozbrykaną czterolatką 😉
mac, kurcze, bylam dzisiaj u ortopedy i on twierdzi ze w chuscie nie wolno nosic do 6-tego miesiaca, slyszalas tez takie opinie? A my wlasnie sobie sprawilismy chuste.

Poza tym, kiepska sprawa bo gosc potwierdza swoje poprzednie zalecenie, ze musze ja na okraglo szeroko pieluchowac mimo ze stawy idealne wg USG ale lewa nozka odgina sie slabiej niz prawa w badaniu. Prawdopodobnie przykurcz miesnia. Zalozylismy raz ta pieluche i darla sie jak opetana wiec wytrzymalam jakies 15 minut i zdjelam. Czy takiego przykurczu nie moznaby skorygowac inaczej np cwiczeniami? Spotkal sie ktos?

kenna, podobniez te chodziki oprocz niekorzystnego wplywu na stawy biodrowe, moga uczyc koslawienia stopek podczas chodzenia, bo dziecko nie obciaza stop wiec stawia je inaczej niz dziecko, ktore chodzi o wlasnych silach. Skoslawione stopki = koslawe kolana itd.
Muffinka - i celowo wybrane fotki gdzie brzuszek schowany 😀iabeł: Shame on you 🤬


😉
Nie, nie celowo. Poprostu jestem tylko na dwóch fotkach 😉 hehe
Jak koniecznie chcesz zobaczyć, to jutro cyknę mój brzuszek. Ale już nie dziś bo siedzę właśnie w piżamie pod kocykiem i nie chce mi się wstać 😉

anai ja nie robiłam tego tortu - zwaliłam to na teściówkę. W tamtym roku też mi robiła.
Bobek Rózię nosiłam mniej więcej od 6 tyg i w życiu nie słyszałam, że nie można, ba na chustoforach czytała, że dziewczyny chustowały noworodki jeszcze w szpitalach i lekarze nie mieli nic przeciwko. Co do ortopedy- Rózia miała niedorozwój panewek biodrowych (niska waga urodzeniowa i położenie pośladkowe). Od pani doktor dostała zalecenie podwójnego pieluchowania i jak najwięcej leżenia na brzuszku w pozycji żabki. Zapytałam o chustę i jak najbardziej dostałam pozwolenie i jak na następną wizytę dotarłyśmy zamotane to lekarka była zachwycona- młoda miała wtedy max 3 mce. I paneweczki szybko wróciły do normy, już koło 4- 5 mca było OK, młoda zaczęła siadać, raczkować, chodzić w takim wieku jak rówieśnicy. Tak więc może podpytaj innego ortopedy jeszcze? Ja byłam u 2 i obie panie doktor bardzo chustę polecały.
Laguna - to zrozumiałe, w końcu jesteś zapracowana i masz milion myśli na minutę. Sama zaangażowałam się w sprawę pszczółki i myślę o niej często, ale jednak siedząc w domu z nakazem leżenia, mam więcej czasu na myślenie o dzidziolku, mam pokój do zrobienia dla Michałka, więc siedzę i przyglądam pokoiki dziecięce, mebelki i akcesoria.

Biała - ja sama jestem zdziwiona, że tak szybko mi to przyszło, ale może to przez to, że ciągle są komplikacje. Sama nie wiem, ale cieszę się z tego, że tak fasola zawładnęła moim sercem.

Muffinka - super fotki, wyglądasz przepięknie no i właśnie - gdzie ten brzuch?? Czekam na fotki do jutra i nie odpuszczę  😉
Filip jaki już duży kawaler 🙂 przystojniak  😍 i tort smakowy mniam

anai - ciężko będzie z tym sprzątaniem, bo ja taka pedantka jestem  😡
Milenka prześlicznie wyglądała, a tort szał nad szałem 🙂 pewnie była zachwycona. Zdjęcie rodzinne cudne! Najlepszego dla solenizantki  :kwiatek:



Laguna, dzisiaj jest trzeci dzień bez marchewki.

Świetnie foty! Jak ja bym chciała, żeby mój mały był już taki duży, jak synek Muffinki...
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
24 września 2012 20:15
Bobek, ja małego noszę od kiedy miał 2 tygodnie i też wszyscy lekarze byli na tak- pediatra, ortopeda i neurolog. Jedynie na nie była pediatra dzieci mojej teściowej, gdy ta poszła zapytać się, czy tak wolno 😉 no ale wg moich teściów chusty to nowomoda dla leniwych kobiet  😂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 września 2012 20:29
Ciekawa jestem co mi powiedzą na badaniu bioderek- młoda praktycznie od 1-2 tygodnia życia śpi na brzuchu albo w pozycji "żabki", albo z podkurczonymi nóżkami. Jak leży u mnie na ramieniu/brzuchu to też najczęściej rozkraczona, w chuście tak samo. Ale ze składaniem czy prostowaniem nóżek nie ma problemów.

Nie wiem, jak długo wytrzymam tą dietę bezmleczną i "bezsłodyczową"... już teraz mnie szlag trafia, ciągle chodzę wściekła i sfrustrowana :/ Nawet K. stwierdza, że nie da się ze mną wytrzymać... tak jak kiedyś przekomarzaliśmy się często, tak teraz najmniejszy żart w moją stronę wywołuje zdenerwowanie i drażliwość... nawet do małej mam mniej cierpliwości 🙁 Od zawsze wiedziałam, że jedzenie odgrywa ważną rolę w mojej egzystencji(bo uwielbiam jeść i smakować...) ale nie sądziłam, że aż taką...
CzarownicaSa, znam ten ból 😉 kiedyś postanowiłam nie jeść słodyczy, a normalnie pochłaniam ich tony. Po tygodniu rodzice przynieśli mi wielką czekoladę z prośbą żebym odpuściła sobie, bo wytrzymać ze mną się nie da 😉  I zapomniałam wcześniej napisać, słodkie maleństwo z Twojej Rai 😀
Cierp1enie, dzięki, na torcie musiała być Arielka, bo teraz taki księżniczkowy etap mamy. Miła była zachwycona, ale najbardziej podobało jej się to, że tak dużo prezentów dostała. Dzieci... 
Muffinka, czytałam, ze to tort od teściowej, skąd te mamy to umieją? Ja nigdy nie posiądę  umiejętności wyczarowywania takich tortów (i innego wyszukanego jedzenia także), cienias w kuchni jestem.
anai - i to jest właśnie piękne w dzieciach 🙂 moja Julka ma teraz etap na Georga i Klub przyjaciół Myszki Miki 🙂 Ma maskotki Mikiego, Pluta i Gofego i koniecznie musi z nimi spać, iść do sklepu, jechać do babci, czy na plac zabaw  😁
My Georga ukruciliśmy jak Zosia zamiast z nami rozmawiać zaczęła do "uhuhać" 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 września 2012 20:59
Anai ja nie wiem, jak długo jeszcze pociągnę... cholera, codziennie chodzę do sklepu na zakupy, kręcę się dobre 20 minut czasami i wychodzę z niczym, bo nie mam pojęcia co kupić... praktycznie wszystko zawiera nabiał lub śladowe ilości mleka... 😵 Ale dla Rai trzeba. Ech...
Przynajmniej jest urocza i jak ma dobry humor to i mi się trochę polepsza...
My Georga ukruciliśmy jak Zosia zamiast z nami rozmawiać zaczęła do "uhuhać" 😉


hihih wyobrażam to sobie, u nas na razie czynnie Jula ogląda KPMM, co chwilę wstaje by tanczyć, klaszcze, odpowiada jak o coś pytają 🙂 Mi samej podoba się to 🙂
Poza tym, kiepska sprawa bo gosc potwierdza swoje poprzednie zalecenie, ze musze ja na okraglo szeroko pieluchowac mimo ze stawy idealne wg USG ale lewa nozka odgina sie slabiej niz prawa w badaniu. Prawdopodobnie przykurcz miesnia. Zalozylismy raz ta pieluche i darla sie jak opetana wiec wytrzymalam jakies 15 minut i zdjelam. Czy takiego przykurczu nie moznaby skorygowac inaczej np cwiczeniami? Spotkal sie ktos?

Moja dwójka miała zalecenie szerokiego pieluchowania, ale ja nigdy tego nie robiłam.
Za to trzymałam się tego co wyczytałam kiedyś w artykule napisanym przez ortopedę, żeby dziecko nosić na biodrze na żabę, kłaść na brzuchu często, nigdy nie pociągać za nogi do góry przy przewijaniu, tylko podkładać rękę pod plecy i w ten sposób unosić pupę dziecka. No i w zabawie dotykać złączonymi stópkami dziecka do jego brzucha tak, żeby odwodzić biodra - oczywiście z wyczuciem. Biodra u moich się ładnie unormowały.

BASZNIA, to prawda z tym karmieniem chłopaków w wieku nastoletnim. Ba, nawet legendy krążą wśród rodziców co do ilości jedzenia pochłanianego na raz  🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 września 2012 22:20
Naboo, ja na wlasne oczy widzialam takich panow 16-18, ile potrafia zjesc 😉. A z mama dwoch takich pracowalam- co sie czlowiek nasluchal... 😉

Także, ten, tego, Laguna....
ash   Sukces jest koloru blond....
25 września 2012 08:14
Szpital na Karowej mnie zadziwia....
Obchody codziennie o innej porze, jak się przypomni to i leki sie dostanie 🤔
Wczoraj siedziałam u przyjaciółki do 21.20 bo czekałam z nią na ważenie malutkiej Oliwki.
Powiem Wam, ze nigdy nie widziałam i nie trzymałam na rękach takiego maleństwa. Ona jest mniejsza niż 2l butelka Coca Coli 🤔
Jest szał, bo wczoraj przybrała na wadze 30g!
Jeszcze 240g i pójdą do domu 😅 😅

Gdzie można kupić ubranka dla wcześniaków? Najmniejsze w sklepie znalazłam na 50cm, ale ona się w tym topi 😵
ash, u nas czesto ubranka dla wczesniakow sa w duzych carrefourach i w h&m, moze u Was tez 🙂

muffinka, Filip jest super, najlepsze zyczenia dla niego, a Ty swietnie wygladasz, z brzuchem czy bez! kibicuje Ci po cichu ale bardzo mocno 🙂

u nas zamieszkal nowy szczenior i wraz z nim powrocily nieprzespane noce 🙂 ale Victor jest przeszczesliwy, byl nawet wtedy gdy w hodowli dopadlo go cale stado malych miesozercow 🙂

Cierp1enie fajnie,ze wiadomo o co chodzi, jeszce raz duzo zdowka i gratki chłopaka  🏇.
Muffinka Filip do zjedzenia  😍
anai fajna z was rodzina, aż się chce mieć dziewczynkę jak patrzy sie na Milene.

A teraz skrobne c.d. historii szkolnej historii. pokemon trafiłaś w 10  😉.
Rozmawiałam z rodzicami klasy z której ten chłopiec został przeniesiony, ale jak się okazuje nie karnie tylko rodzice rzadali wyrzucenia go ze szkoły. Cała ich klasa była sterroryzowana, a dzieci notorycznie bite. Wielokrotnie żądali udostępnienia im do wgladu orzeczenia o ADHD, ale nigdy go nie widzieli na oczy. Jak sie okazuje mamą chłopca  z rzekomym ADHD jest nauczycielka w tej szkole, a co lepsze to rodzina Pani Dyrektor. Rodzice straszyli Pania Dyrektor kuratorium i UWAGĄ TVN,ze kryje zwykłego małego łobuza w ramach sztamy rodzinnej. Jedyne co wywalczyli to przeniesienie do innej klasy. Pani od świetlicy nie specjalnie chciała ze mna rozmawiać na temat całej sytuacji i na poczatku gledziła, że w sumie te incydenty z chłopcem nie zdarzają sie tak czesto ( czytaj : nie tłucze wszystkich codziennie). Dopiero jak wziełam ja na bok i powiedziałam, że rozumiem jej sytuacje i nie powiem nikomu ( czytaj: Dyrekcji) o czym rozmawiałyśmy, to Pani sie otworzyła. Powiedziała, że są kompletnie bezsilne, niejednokrotnie próbowały zwrócić uwagę matce czyli nauczycielce z tej szkoły na zachowanie jej syna i dostawały konkretny opierdziel.
Udało mi sie wyciągnać od Tymka po wielu godzinach rozmów , że od tygodnia spedza przerwy w kiblu lub w klasie pod ławką- tak go sterroryzował ten łobuz.  👿 👿 👿
No nie, poczułam sie jak czarna mamba z Kill Bill-a, tylko mi odpowiedniego ubranka i miecza od Hattori Hanzo brakowało. Zabrałam dziecko do Decathlonu, wybrał sobie nowy profesjonalny worek treningowy ( ledwo go wpakowałam do samochodu  :lol🙂 i dziecko po jednym wieczorze uwierzyło w siebie. Powiedział mi ,ze juz sie go nie boi, a nawet jak ten Spiderman będzie stawała w obronie innych.
Co nie zmienia faktu,ze dzisiaj jestem umówiona na rozmowę z wychowawczynią, nie mam zamiaru zakończyc tak tej sprawy i dać bilet ulgowy mamusi- pedagog kształtujacej małego łobuza. A pozniej sie wszyscy dziwią, że młodzież w gimnazjum terroryzuje i bije nauczycieli.


ash w bobosklep są ubranka dla wczesniakow, male rozmiary. Mój Ignas się po prostu topil w 50, ale nie kupowałam nic przez internet, przynajmniej miał spiochy bardzo długo .
A w szpitalach na niektórych oddziałach to opieka jest taka, ze szkoda gadać. Nikt nie pilnuje leków, co obchod to zmiana leczenia. Mi się wydawało, ze mamy XXI wiek, szkoda gadać.


Demon miałam "przyjemność" pracować w szkole integracyjnej na zastępstwo. Mam nawet na koncie atak ze strony 7 latka. Rodzice dziś i agresywnych po prostu sobie z nimi nie radzą, a z drugiej strony dzieci te swoje cechy po kimś odziedziczyły. Na pierwszy rzut oka to z ta rodzina trudno się dogadać. Nie od dzisiaj tez wiadomo, ze dzieci psychologów i pedagogów maja przechlapane, dlatego ja liczę na zdrowy rozsądek mojego męża.

Coś mam przeczucie, ze sobie poradzisz z ta sytuacja, nie odpuscisz i coś zmienisz.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 września 2012 10:07
Dziewczyny, które niedługo się będą rozpakowywać w niektórych szpitalach można oddawać potrzebującym dzieciom krew pępowinową 🙂
Czy gdyby byla taka opcja w szpialach, w których będziecie rodzic oddałybyście? 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
25 września 2012 10:11
Dziewczyny, które niedługo się będą rozpakowywać w niektórych szpitalach można oddawać potrzebującym dzieciom krew pępowinową 🙂
Czy gdyby byla taka opcja w szpialach, w których będziecie rodzic oddałybyście? 🙂


Nie, bo w piątek podpisaliśmy umowę z bankiem krwi i naszą krew zostawiamy dla córci  😉
demon - dziękuję  :kwiatek:

Biedny Tymek, tyle stresu się najadł przez tego chłopca. Jeszcze jak napisałaś, że siedzi w toalecie bądź pod klasą, to wyobraziłam sobie, co ja bym zrobiła i chyba tak jak Ty przeobraziła się w groźną Kill-Bilicę 🙂
Mam nadzieję, że da się załatwić tą sprawę jak najszybciej!!
demon, dziękujemy! Aż wierzyć się nie chce, że dopuszcza się terroryzowanie przez dzieciaka całych klas i nauczycieli! Pewnie jak nauczycielki ze świetlicy czy inne zgłaszały dyrekcji, że są problemy, to dowiadywały się, że są nieporadne i nie dają sobie rady (czyli są niekompetentne). Wściec się można Ja bym telewizję nasłała. Trzymam kciuki za pozytywne załatwienie sprawy i brawo za pomysł z workiem treningowym.
ash, moja przyjaciółka kupowała ciuszki dla swoich dwóch wcześniaczków właśnie w bobosklep.pl
Dzięki dziewczyny :kwiatek:

Demon no nieźle, aż strach puścić dziecko do szkoły. Super, że nie popuścisz i załatwisz tą sprawę!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się