POMOC DLA DWOCH KONI. URATUJMY ELBRUSA I ADRIĘ!

wczoraj byliśmy w proszowicach u znajomego - wspominał o tych koniach. nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że sprawa toczy się 20km od nas 🙂 ludzie dookoła są bardzo zaangażowani, na pewno emeryci dostaną zasłużony odpoczynek 😅

No. Uff.... Fundacja zadeklarowała przekazanie zebranych już pieniędzy na te konie.
I będzie wszystko dobrze.  :kwiatek:
a ja nie rozumiem optymizmu w sprawie tych koni na najblizsze 10-15 lat, takie plany to juz chyba robią tylko dzieci 😉 w ciągu 10-15 lat planowanego mieszkania koni w tych boksach moze sie wydarzyc 100 innych spraw które to uniemożliwią, no i przede wszystkim mam pytanie do kogo należy teren na którym te boksy maja stanać? i dlaczego nie mozna kupic ich, postawic gdzies na tymczasie i dalej wyadoptowac??
🙄
uratowac konie-tak, ale fundowac komus budynki...o sorry ale nie


Dziwny wniosek, czyli ludzie w pewnym wieku też nie powinni robić żadnych planów na przyszłość, bo tyle rzeczy może się wydarzyć... mogą wpaść pod samochód albo ciężko zachorować. Nie popadajmy w skrajności, nie widzę tutaj dziecięcego optymizmu.
Pan Arkady dalej torpeduje facebooka- aż się niedobrze robi- tak się zastanawiam,że może lepiej wogóle się nie odzywać- to się odczepi- co za człowiek.  😕
jak się nikt nie odzywa to gada sam ze sobą 😉
no ale co z nim zrobisz? albo olać, albo nastraszyć ;]
niestety- gdyby naruszył jakiś paragraf- można by było się za niego zabrać- a tak mała szkoda społeczna- pozostaje OLAĆ- ile można gadać sam ze sobą- Pan A to chyba jakiś przypadek kliniczny- a lżej mi- dzieki za wsparcie

Fundacjia utworzyła allegro na rzecz Ady i Elbiego. Jeżeli ktoś chciałby pomóc w ten sposób dołączam link

http://allegro.pl/uratujmy-elbrusa-i-adrie-i2664606610.html

i bardzo dziękuje nie tylko za pomoc finansową- ale za wsparcie też 🙂
w imieniu swoim i koni z "gołębnika" 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postow
ja taki mały OT. spoko ze pani wiedzac o chorych kregoslupach kulawiznach i innych takich "schorowaniach i starosciach" laduje sie na takiego konia zapewne znajac takze swoja wage. i "stabilny" dosiad nie ma tu nic do tego(pomine ze nie wyglada zeby mial cos wspolnego ze stabilnoscia ba, a nawet poduchy pod siodlo nie ma) . smutne.I przepraszam ale w moich oczach nic nie usprawiedliwia takiego postepowania. Ale mam nadzieje ze akcja sie powiedzie i konie beda mialy dobrą emeryturę.
I mam pytanie jeszcze do zdjecia Elbrusa pod pania z czego wynika tak ogromna roznica w wygladzie przedniego prawego kopyta a np lewego tyłu?
Elbrus chorego kręgosłupa nie ma tylko Ada. Ja sie odchudzam latami- ale może po dopingu z forum w końcu mi się uda 🙂. Co do różnic w kopytach- przód jest kuty na okrągłe podkowy- i z tego wzgledu widzi Pan dużą różnicę- przednie kopyta są wyższe- tył jest bosy. Kowal tak zadecydował i tak było- ze wzgledu na domniemane trzeszczki- niediagnozowane jednak. Mam nadzieję,że ten koń pod opieką Fundacji Zwierze nie jest rzeczą- zostanie zdiagnozowany, rozkuty i rehabilitowany jak należy. Może będzie żył bez bólu. Mam taką nadzieję
😉 mam w ...kto i ile waży i jak wygląda. Poprostu trzeba na przyszłosc dopasowac konia do swoich gabarytów i już. Jakby kazdy był szczupły  i ladny to nudno by bylo na swiecie a..i nie byloby tylu krytykantów.
Anu1 ja jak zwykle coś wpłacę ale mogę (jakbys podala mi na pw adres) wysłac trochę rzeczy do licytacji. Np mam fajne siodło (u mnie lezy i sie kurzy) na hafilngery i konie pogrubiane. I pewnie coś jeszcze bym znalazła.
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
26 września 2012 08:27
(pomine ze nie wyglada zeby mial cos wspolnego ze stabilnoscia ba, a nawet poduchy pod siodlo nie ma)

a co ma poducha pod siodło do stabilnego dosiadu?
😉 mam w ...kto i ile waży i jak wygląda. Poprostu trzeba na przyszłosc dopasowac konia do swoich gabarytów i już. Jakby kazdy był szczupły  i ladny to nudno by bylo na swiecie a..i nie byloby tylu krytykantów.
Anu1 ja jak zwykle coś wpłacę ale mogę (jakbys podala mi na pw adres) wysłac trochę rzeczy do licytacji. Np mam fajne siodło (u mnie lezy i sie kurzy) na hafilngery i konie pogrubiane. I pewnie coś jeszcze bym znalazła.


Ogromne dzięki w imieniu koni z "gołębnika" 🙂 Fundacja wystawi aukcję na allegro-dzwoniłam.
A ja osobiście dziękuję za urozmaicony świat 🙂
Siss absolutnie nic. 🙂 A tak btw nie czepiam sie ogolnie gabarytow tej pani tylko kwestii wsiadania na chorego konia bardziej.mialam na mysli to co napisala Faza o dopasowaniu konia (np zeby byl zdrowy) 😉  Bo wiadomo ze osoby "przy kosci " tez jezdza i to bardzo dobrze, takze nie w tym kierunku byla moja uwaga. 🙂

anu1 dziekuje za wyjasnienie odn kopyta.

edit dokonczenie
pitoszku- po pierwsze przepraszam za Pan- cos mi się wymyśliło że pitoszek rodzaj męski. Co do moich gabarytów- nie są one na tego konia zbyt duże i badałam sprawę dogłębnie przed wsiadaniem. Konsultowałam się z weterynarzem i wcześniej przygotowywałam konia długo ćwiczeniami z ziemi. Nie należę do osób, które wyjeżdżają ze stajni galopem. Zresztą wcześniej dzierżawiłam dwie starsze mocno klacze i umiem chuchać i dmuchać. Gdybym była mu w stanie poświęcić dwie godziny dziennie, gdyby go zdiagnozować, odpowiednio wystrugać, zrehabilitować- to może wróciłby do jakiejś formy. Niestety obowiązki mi na to nie pozwalają- a i pieniążków nie mam na tyle- żeby zapłacić usg, weta, buty itd. Zresztą DPS jest w sytuacji, że konie sprzedaje- a w tym stanie w jakim jest- bez leczenia to Elbiego podtuczą i na kiełbachę- dlatego walka o te konie. Gdybym miała na tyle tobym go wykupiła- nawet jako kosiarkę do trawy. Adę zresztą też- mimo że ma 17 lat i kręgosłup, na który nie wsiadałabym. Ale nie mam. Fundacja się znalazła i trzeba zebrać fundusze.
UŚMIERCILI NASZEGO KONIA!- na szęście w plotce. Właśnie dostałam e-mail, że jeden z koni, na które zbieramy zginął w wypadku samochodowym a my odstawiamy PARODIĘ, PARANOJĘ i SZWINDEL. Mój Boże- jak to wszyscy są dobrze poinformowani. To ja dzierżawiłam w takim razie DUCHA. Przecież DPS w Łyszkowicach nie jest Domem Pomocy Społecznej widmo- posiada biuro, Panią dyrektor, budynki, chorych- wszystko można sprawdzić, można tam podjechać, zadzwonić. Wiele osób z Proszowic- dzięki staraniom Kasi instruktorki z DPS-u angażuje się w sprawę tych koni, wiele osób z Polski również- dzięki pracy Fundacji- facebookowi a nawet revolcie. Powiedzcie mi- przecież wszystko w łatwy sposób można sprawdzić: wiarygodność Fundacji, DPS-u, Kasi instruktorki a nawet mnie. Nie występujemy na facebooku anominowo-może tu mamy nicki-ale tam nie. Dlaczego ludzie robią takie rzeczy- jeżeli nie chce pomóc- ok- jego prawo- ale po co rozsiewać plotki, które mogą zaszkodzić. Nierozumiem.
A ja tak rozmyślam praktycznie. Wiesz sama, krakówek to mały grajdołek. Wszyscy się znają. Może uderzyć do jakiejś Ważnej Osoby, która skłoni DPS do oddania koni? Nie sprzedania tylko oddania. Od razu 3 tysiące byłoby na gołębnik.
Może jakiś Radny, ktoś w Urzędzie Miasta , Pani Szefowa TOZ? Magda H. z Kundel Bury?
O! W ogóle do Magdy H zgłaszałyście się?
Konie się wysłużyły, może DPS byłby skłonny oddać pod presją opinii publicznej?
Nie zgłaszałyśmy się do Magdy H. Przekażę Kasi instruktorce z DPS-u. Dzięki za radę. Zresztą dzisiaj nawet z KAsią roamawiałam, czy nie zaangażować osób sławych- powszechnie znanych itp, albo jakiś program nakręcić. Kasia jest super- będzie pytac i dzwonić. Powiem jej o Pani Magdzie H z Kundel Bury i Kocury 🙂
Magda H nie odmawia pomocy. I ma MOC.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
27 września 2012 11:24
dołaczylibyscie opcję "płacą z allegro"  🤔
no to ja do fundacji piszę- zeby dołączyli
A z mocą ktoś to się nam przyda
pytałam fundację o opcję płacę z allegro. Niestety w żywych zwierzętach, gdzie wystawiają akcjie, nie ma takiej opcji  🙁
Kochani- odwiedziłam nasze "duszki" w DPS-sie- pozwolę sobie przesłać dla Was parę świerzych zdjęć  😀
Elbuś i Ada
Fundacja już leje fundament pod gołebnik- konie zadatkowane i podpisana umowa z DPS-em Wszystko na dobrej drodze. POMOC NADAL POTRZEBNA- trzeba postawic ściany i dach "gołębnika"
Jakoś ten wątek nie zasłużył na powieszenie, zatem przypominam.
Co z akcją?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się