Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)

Pasza treściwa podstawą???

Uuuu... ktoś tu się anatomii i fizjologii konia nie uczył.

No ale  - czego chcieć? To bardzo chłopskie jest. Kumie, a podsypcie ino ziarna tej chabecie, a żywo, co by "mięsa" nabrała..!
zabeczka, a ty potrafisz cos na temat napisac, czy jak sie argumenty koncza, to zaczynasz wycieczki?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 września 2012 20:45
ciekawska-pisało już na ten temat wiele osób, wystarczy  😎
I tak .. oczywiście ,, skonały" mi się argumenty  🚫
A wycieczki lubię, szczególnie te zagraniczne 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
26 września 2012 20:47
To nie kontynuuj  🚫  😀iabeł:

Cierpienie zapominasz jeszcze o tym, że za granicą owies jest bardzo drogi. Zazdroszczą PL że u nas tani owies i można nim karmić 🤣

Wkurza mnie, że mimo zapewnień nie ma tu na forum rzeczowej dyskusji tylko przepychanki   😉

jkobus nie dopisałam: pasza treściwa podstawą treningu bo o tym pisałam. O koniach w treningu. To nie znaczy, że nie dostają siana i słomy  😀
Dava - no nie wiem, raczej nie są to ludzie których nie stać na coś  😉 ps ja odpisałam normalnie bez przepychanki, więc nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.
sorry ale u mnie w poprzedniej stajni konie dostawały 2x od 6 do 8 l owsa na łeb i jakoś nie było kolek, chorób kopytowych i pierdolca w dyńce, nie miały też pasienia i dobrego siana, i pracowały (ok 15 sztuk) w rekreacji 4 h dziennie...
tak więc można ...
jak ktos sie boi swojego niepracujacego konia, to i jesc mu nie daje, zeby nie mial zbyt duzo energii.
jakos nie widze opcji, zeby sportowe konie, poddawane duzym obciazeniom jesc nie dostaly.
mnienie wkurza gdy ktos pisze ze jego koń dostaje 3 x po 6 l owsa. Okey ,niech dostaje, jesli tyle potrzebuje, jesli jest w sporcie to okey. Są rózne konie , ja mam konie które dostaja po 2 x 05 l granulatu i sa takie jak Ambra które dostaja 2x 2,5 l ale jest tez taki (konik polski i Bajeczka) które wogóle nie dostaja paszy tresciwej. Co kon to inne potrzeby.
Wkurza mnie tylko to ,gdy ktoś karmiacy konia takimi a nie innymi dawkami poleca takie karmienie innym włascicielom koni.
ash   Sukces jest koloru blond....
27 września 2012 07:16
mnienie wkurza gdy ktos pisze ze jego koń dostaje 3 x po 6 l owsa. Okey ,niech dostaje, jesli tyle potrzebuje, jesli jest w sporcie to okey. Są rózne konie , ja mam konie które dostaja po 2 x 05 l granulatu i sa takie jak Ambra które dostaja 2x 2,5 l ale jest tez taki (konik polski i Bajeczka) które wogóle nie dostaja paszy tresciwej. Co kon to inne potrzeby.
Wkurza mnie tylko to ,gdy ktoś karmiacy konia takimi a nie innymi dawkami poleca takie karmienie innym włascicielom koni.


Dokładnie o to chodziło!!!! Bo też znam konie, chodzące w sporcie, które dostają owsa tyle, że mój by pewnie się przekręcił po takiej dawce.
Dava   kiss kiss bang bang
27 września 2012 07:23
Właśnie dziewczyny, dokładnie o to mi chodziło.
Każdy koń jest inny, każdy inaczej jeździ, inaczej trenuje itd.
Wkurza mnie ta cała nagonka na owies, podkowy, golenie, bo wszystko to złłłooooooo  😀iabeł:
ash   Sukces jest koloru blond....
27 września 2012 07:36
Dava spoko, ja w poprzedniej stajni byłam uznana za dziwoląga, bo derkowałam, zawijałam na noc co jakis czas i nawet raz pomyślałam o goleniu 😜
Wkurza mnie tylko to ,gdy ktoś karmiacy konia takimi a nie innymi dawkami poleca takie karmienie innym włascicielom koni.


Oooo, to to jest bardzo mądre!!!!!!!!!
Bo ja np. mam dwa różne konie - jeden chodzi pod siodłem 5-6 x tyg + małe zawody, drugi jest na emeryturze i owszem chodzi, ale na pastwisko. I oba zapylają po kilka l owsa dziennie i mają się doskonale.
Z tym owsem 1kg/100 kilo konia to taki stary przelicznik. To się już kompletnie pozmieniało.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 września 2012 07:46
Forum jest prawie jak Allegro to się lubią licytować: który koń je więcej, kogo bardziej w ... konia zrobila poczta, kto więcej zapłacił itd.
Ja chcę wierzyć  w to, że każdy - znając swojego konia - wybiera dla niego to co najlepsze 😁
Znowu kij w mrowisko "weterynaria" wsadzę.
Wkurza mnie takie trywializowanie tego zawodu.
I wymądrzanie się nie wetów na tematy trudne.
Droga na studia stoi otworem dla każdego. Proszę bardzo.
A to całe komentowanie.... porady... oceny.... zarzuty...  👿
Powyrywane cytaty pomieszane z chłopskim rozumem i zwykłą głupotą.
Najczęściej takie herezje, że żaden wet z forum nawet nie usiłuje podjąć się dyskusji, bo jak?
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio pisać.  🙁

Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
10 października 2012 08:28
Wkurza mnie zadyma w wątku paszowym.
Epona jest konkurencyjna jakościowo i cenowo i to jest najważniejsze.
Tylko teraz strach tam coś napisać...
Pisanie długaśnych postów na tematy, w których nie ma się nic do powiedzenia. Zadawanie pytań: Czy ktoś pojechał?, Czy ktoś sprawdził, szukał itp.?
Pisanie długaśnych postów na tematy, w których nie ma się nic do powiedzenia. Zadawanie pytań: Czy ktoś pojechał?, Czy ktoś sprawdził, szukał itp.?

Mnie też to wkurza. Ale Ty palce jednej "revolciarce śledczej" przycięłaś zgrabnie.  :kwiatek:
Dzięki 😉 Tylko obawiam się, że zrozumienia nie było.
Dzięki 😉 Tylko obawiam się, że zrozumienia nie było.

No nie było "czytania ze zrozumieniem". Ale myśmy zrozumiały.  😉
Harban   Dywizja - w swoim blasku
10 października 2012 13:32
Wkurza mnie np. zairka i kajtia króre były dawno w naszej stajni a ją krytykóją !
krytykójemy bo wiemy troszke na temat tego, ze miejsce sie moze zmienic, ale czlowiek raczej nie 😀
Harban   Dywizja - w swoim blasku
10 października 2012 13:34
kajtia - ja tam jestem od małego dziecka i znam kazdy zakamarek kazdego konia każdego instruktora P. Adama
jacy się ludzie drarzliwi robiom  🙄
i złośliwi  😡
Harban   Dywizja - w swoim blasku
10 października 2012 13:37
ogurek - no rozumiem co chcesz powiedziec ale zobacz na wątek rekreacja wrocław tam jest napisane dużym drukiem
no hyba nie

ojej co ja robię
ojej co ja robię
no hyba jak zwykle czepiasz się szczegułuf.
Harban   Dywizja - w swoim blasku
10 października 2012 13:42
Trudno ja jestem tam od 10 lat bo jak miałam 1 to zaczełam jeździć i nie jest tak jak w opisie kajti czy zairki które były '4 LATA TEMU "
Zaczęłaś jeździć jako niemowlę?
ja jestem tam od 10 lat bo jak miałam 1 to zaczełam jeździć
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się